Zasiąść głęboko w fotelu lidera: Manchester United vs Arsenal
03.09.2022, 08:54, Bartek Romanowski
1842 komentarzy
Premier League nie zwalnia tempa. Od rozpoczęcia sezonu minęły dopiero 4 tygodnie, a już dziś zostaną rozegrane pierwsze mecze 6. kolejki. Poprzednia, w środku tygodnia, rozpoczęła maraton meczów co 3 lub 4 dni dla drużyn występujących w europejskich pucharach. Dla kibiców gratka, dla piłkarzy nie lada wyzwanie. Arsenal swoje spotkanie rozegra w niedzielę. Zawodnicy Mikela Artety wyjadą na Old Trafford.
Sytuacja gospodarzy w ostatnim czasie bardzo się poprawiła. Manchester United w ostatnich 3 kolejkach zanotował komplet punktów, pokonując kolejno Liverpool u siebie 2-1, Southampton na wyjeździe 1-0 oraz Leicester na wyjeździe również 1-0. Dzięki temu znacznie awansował w tabeli i przed rozpoczęciem 6. kolejki spotkań zajmują 5. miejsce w tabeli z 9 punktami na koncie. Kanonierzy także wygrali swoje poprzednie 3 mecze, umacniając się na pozycji lidera i przedłużając serię kolejnych zwycięstw w Premier League do 6, a 5 w bieżącym sezonie. Pokonali Bournemouth na wyjeździe 3-0 oraz dwukrotnie u siebie, dwukrotnie 2-1: kolejno Fulham oraz Aston Villę. Tylu punktów po pierwszych 5 kolejkach Arsenal nie miał od sezonu 2004/05.
Kadra Czerwonych Diabłów na to spotkanie wygląda dosyć obiecująco, mimo kilku kontuzji. W tym meczu na pewno nie zagra Mason Greenwood (sprawy pozaboiskowe), Facundo Pellistri (kontuzja kostki) oraz Brandon Williams. Erik Ten Hag wykluczył również możliwość wystąpienia w tym meczu Anthonego Martiala (kontuzja łydki). Pod znakiem zapytania stoją występy Luka Shawa oraz Aarona Wan Bissaki. Kluczowi zawodnicy w ostatnich wygranych powinni być do dyspozycji duńskiego szkoleniowca.
Sytuacja w kadrze Arsenalu nie jest już tak kolorowa. Mimo podobnej ilości kontuzji, wiele z nich dotknęło kluczowych graczy w układance Mikela Artety. Na boisku na pewno nie zobaczymy Thomasa Parteya (kontuzja uda). Hiszpan na przedmeczowej konferencji, która odbyła się zaraz po spotkaniu z Aston Villą, przyznał, że najprawdopodobniej nie zobaczymy na murawie Oleksandra Zinczenki (uraz kolana). Na kilka miesięcy wypadł ze składu również Mohamed Elneny (kontuzja uda). Na pewno można również wykluczyć pojawienie się na boisku Reissa Nelsona (uraz uda), który leczy kontuzję doznaną na treningu kilka tygodni temu. Pod znakiem zapytania pozostają także występy Aarona Ramsdale’a oraz Martina Odegaarda, którzy doznali drobnych urazów w trakcie ostatniego meczu z Aston Villą.
Mecze między tymi drużynami, niezależnie od formy, sytuacji kadrowej, pozycji w tabeli – od zawsze przynosiły wiele emocji. Od czasów Arsene’a Wengera i Sir Alexa Fergusona, oba kluby można uznać za wielkich rywali. W ostatnich latach, po odejściu od trenowania dwóch wielkich legend, zarówno Manchester United, jak i Arsenal nie potrafią nawiązać do lat świetności i sukcesów za panowania kolejno Szkota i Francuza. W historii angielskiej piłki oba zespoły spotkały się ze sobą 236 razy. 100-krotnie zwyciężały Czerwone Diabły, 50 razy padał remis, a w 86 meczach wygrywali Kanonierzy. W ostatnich 8 spotkaniach ligowych United wygrało tylko raz, a 4-krotnie zwyciężał Arsenal. Stadion Old Trafford nie jest jednak ulubionym obiektem piłkarzy z lepszej części północnego Londynu, bowiem w poprzednich 15 rozegranych tam meczach Premier League wygrali tylko jeden, 1-0 po golu Aubameyanga z rzutu karnego w listopadzie 2020 roku. Arsenal nie przegrał z żadną drużyną więcej wyjazdowych spotkań w Premier League, niż z Manchesterem United, ulegając im 17-krotnie.
Obie drużyny w ostatnich kolejkach pokazały, że potrafią punktować. Będzie to mecz zespołów, które na pewno będą chciały kończyć sezon wysoko w czubie tabeli. Czy forma z ostatnich kolejek przełoży się na dobre widowisko? Podopieczni Mikela Artety będą chcieli umacniać się w – jakże wygodnym – fotelu lidera. Zespół Erika Ten Haga z pewnością będzie dążył do odrabiania straty punktowej do Kanonierów. Na pewno żadna ze stron nie wyjdzie na to spotkanie z myślą o podziale punktów… Która drużyna wyjdzie z tego meczu zwycięsko? Która udowodni swoją formę i zainkasuje pełną pulę? Tego dowiemy się już jutro! Mecz rozpocznie się o 17:30 czasu polskiego.
Rozgrywki: 6. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Manchester, Old Trafford
Data: Niedziela, 4 września, godzina 17:30 czasu polskiego
Sędzia: Paul Tierney
Transmisja: 17:00 w Viaplay
Skład Kanonierzy.com: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Tierney – Lokonga, Xhaka – Saka, Smith Rowe, Martinelli - Jesus
Typ Kanonierzy.com: 1-2
Mecz z Manchesterem jak zawsze zapowiada się bardzo ciekawie, a jeśli chcesz zwiększyć sobie emocje związane z oglądaniem tego spotkania, to sprawdź, czym jest kod promocyjny GOBet i dowiedz się, co może on Ci zagwarantować!
źrodło:
05.10.2025, 22:50 0 komentarzy

05.10.2025, 22:49 0 komentarzy

05.10.2025, 22:46 8 komentarzy

05.10.2025, 22:44 1 komentarzy

05.10.2025, 11:33 410 komentarzy

05.10.2025, 11:31 13 komentarzy

04.10.2025, 13:24 3 komentarzy

04.10.2025, 13:20 0 komentarzy

04.10.2025, 09:54 4 komentarzy

04.10.2025, 09:52 2 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
-
Powrót do domu: Jak Arsenal odzyskał wychowanka po 14 latach
- 25.08.2025 16 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Da radę z odtworzenia na viaplay oglądać bo parę razy jak próbowałem to nie działało. Kurde na zasrane Ur zapraszają i moja ciśnie mnie ehhh.
Zdarza mi się jakos 1-2 mecze w roku opuszczać ,ale to przeważnie nic istotnego ,albo carabao ,albo 37 kolejka, a i tak na tel oglądam.
Jutro z utd kuźwa ,jeszcze po tej city wtopie wygrana by smakowała jeszcze lepiej
Laca z kolejnym golem w tym sezonie.
Jeśli Lokonga ma mieć teraz tę życiową szansę to ok, nie jestem wielkim fanem ale oczywiście trzymam za niego kciuki.
Jednak jutro wg mnie byłoby bezpieczniej wystawić Whitea na tej pozycji.
Za Odegaardem i Xhaką przyda się jutro fizyczność i dobry odbiór.
Ale wiadomo - raczej i tak zagra Lokonga więc luz xd
@Piotrek95 napisał: "Arsenal w 2 sezonach na 10 wygra mistrzostwo, resztę wygra City."
Gdyby liga trwała miesiąc to faktycznie tak by było. Ale ze trwa 8 miesięcy około, to tutaj szanse Arsenalu juz w znacznym stopniu się zmniejszają.
Wygra druzyna, ktora ma lepszych piłkarzy, którzy są w stanie stabilniej trzymać formę.
Wygrywając jutro zacznę nas postrzegać jako kandydatów do mistrzostwa i to tak na poważnie
@Kredens: tak też będzie
@ArsenalChampion: Arsenal w 2 sezonach na 10 wygra mistrzostwo, resztę wygra City.
@Piotrek95 napisał: "a kto według Ciebie jest lepsza drużyną, City czy Aston Villa, tak jakościowo?"
Aston villa w 2 meczach na 10 moze City urwać punkty. W reszcie wygra City.
@Ech0z:
chyba po pijaku będziesz jeszcze większe bluzgi sadził ;)
@Dziadyga napisał: "Lidera mamy i go nie oddamy!!"
Dobrze prawisz ;)
@ArsenalChampion: zakładam że odpowiesz że City dużo lepsze jakościowo, w takim razie po co Villa dziś wychodziła na mecz? Nie lepiej było zostać w szatni? Po co ryzykować kontuzje jak City i tak jest tyle lepsze że nawet Aston Villa nie miała sensu dzisiaj walczyć.
No bo City wygrało dzis, tak? Po golu Haalanda już nie dali sobie strzelić?
XD Gratuluję mentalności
Lidera mamy i go nie oddamy!!
@Marcinafc93 napisał: "Ramsdale,Ode,KT were in training yesterday and Arsenal usually uploads the training pics in 2 sets. They are just not in the 1st set of pics for now"
Psujesz :P
@ArsenalChampion: a ja uważam że top1 city, o 2/3 będzie się bić Arsenal z totkami a o TOP4 live, Chelsea i ewentualnie mu. Tak sobie obstawiałem przed startem sezonu i nadal tak myślę, oczywiście to moje luźne przemyślenia.
Sędzia główny i ten z Varu pochodzą z Manchesteru. No to już wiem że muszę się jutro napić żeby nie się nie wkur***ać na sędziowanie
Nigdy nie pojmę takiego myślenia jak @ArsenalChampion.
Mistrzostwo Arsenalu jest mało prawdopodobne ale nie jest nieprawdopodobne.
@ArsenalChampion napisał: "Max co Arsenal bedzie w stanie ugrać to top4."
A jak ugrają mistrzostwo to co wtedy? Arteta out? Czy po prostu koniec z kibicowaniem Arsenalowi? Leicester kilka lat temu wygrali mistrzostwo a Arsenal skreslasz po tym jak w 6 kolejce w której tylko oni ze znaczących graczy nie rozegrali meczu są liderem?
@enrique napisał: "Czyli jutro wychodzimy obroną w eksperymentalnym składzie ? Niefajnie"
Nie no wkręcam was , to news nim typ zobaczył filmik z treningu;)
Odegaard and Ramsdale have travelled with the Arsenal squad to Manchester
(
@samuelluckhurst
@GreKa: no nie..
@ArsenalChampion:
Lestyer też było najbardziej jakościową drużyną w sezonie, w którym zdobyli mistrza.
No i pięknie. Bez względu na jutrzejszy wynik jesteśmy liderem przez kolejny tydzień.
Martwi mnie nasza sytuacja kadrowa ale trzeba wierzyć, że chłopaki będą wracać do zdrowia na poszczególne mecze.
@ArsenalChampion: a kto według Ciebie jest lepsza drużyną, City czy Aston Villa, tak jakościowo?
@Garfield_pl: Czyli jutro wychodzimy obroną w eksperymentalnym składzie ? Niefajnie.
Live i City dają dupy. Jutro trzeba to wykorzystać
@Armata500: Ale mnie nie obchodzi czy my będziemy liderem w 5 kolejce, 6 czy 25.
Ostatecznie i tam ma znaczenie tylko miejsce w tabeli na koniec sezonu.
Max co Arsenal bedzie w stanie ugrać to top4.
Nie chce zeby Arsenal tracił fotel lidera, fajnie by było jakby juz do końca sezonu skończyć na 1 miejscu.
Ale patrzmy realistycznie. Uwazam ze nie ma na to szans i City to jest druzyna, która jakościowo zjada Arsenal
@Furgunn: w sensie Villa?
City traci punkty. To powinna być dodatkowa motywacja dla naszych przed jutrzejszym meczem.
No to co by jutro się nie podziało lidera mamy nadal :D
Ale jazda
kur czułem remis, ale sobie w typerze postawiłem 3:1 dla City, bo chciałem mieć chociaż trochę radości jakby przeczucie się nie sprawdziło
Nasz największy rywal o mistrzostwo traci punkty, musimy jutro wygrać :]
Brawo AV!
Ten sezon będzie arcyciekawy!
@ArsenalChampion:
Ty tak poważnie? Chciałbyś już dzisiaj fotel lidera stracić, bo City i tak nas wyprzedzi na koniec sezonu? Czasami zastanawiam się co niektórzy mają w głowie wypisując takie bzdury.
Eh nie poczekałem na dementi drugiego brata bliźniaka xD
Tierney to powinien zostać jak najszybciej pożegnany. Z jednej strony drewno a z drugiej szklanka. Mam go dość.
@ArsenalChampion: 1 miejsce po 5 kolejkach daje morale inkopa na dalszą część sezonu choćby. Mi to wystarczy żeby kibicować dziś Villi
@kamil47: dawno nam bramy nie zasadził właśnie
@mlodykanonier napisał: "Nie gadajcie, że Tierney znów wyleciał..."
Wyleciał, z paczki .ZIP w której były zdjęcia z treningu, jego zdjęcie było rozmazane i postanowili go nie dodawać
@ArsenalChampion: tfu to zrobisz Aston Villi zimą jak zostanie pół roku do końca kontraktu Luizowi i sie z nim dogadamy i przyjdzie do nas za darmo ;)
Nie gadajcie, że Tierney znów wyleciał...
@Garfield_pl: Ramsdale,Ode,KT were in training yesterday and Arsenal usually uploads the training pics in 2 sets. They are just not in the 1st set of pics for now
Oleksandr Zinchenko, Benjamin White, Kieran Tierney and Martin Ødegaard have not been spotted in the latest set of training images.
#MUNARS
@arsenallord napisał: "A nie podoba ci się pierwsze miejsce w lidze? To wystarczy żeby trzymać kciuki za Villę"
1 miejsce po 5 kolejkach nic nie daje. Bardziej obchodzi mnie gdzie bedziemy po 38 kolejkach. A sądze ze City i tak nie jesteśmy w stanie rywalizować
Foden na początku sezonu troche słabiej podobnie jak Saka. Jeszcze sie chłopaki rozkręcą..
@ArsenalChampion: daj sie pocieszyć. Aktualnie City to nasi rywale w walce o pozycję w tabeli, a AV nam nie zagraża
@ArsenalChampion: ciekawiej dla ligi, lepiej też żeby City miało gorsze morale a AV lepsze. Jedni z nami już grali, drudzy dopiero będą, nie znam terminarzu AV ale pewnie mają jakiegoś naszego rywala w walce o top4 w niedalekiej przyszłości
@ArsenalChampion: A nie podoba ci się pierwsze miejsce w lidze? To wystarczy żeby trzymać kciuki za Villę
@mlodykanonier napisał: "był gwizdek i obrońca City i Ederson już odpuścili, ale imo i tak powinni poczekać do końca akcji i sprawdzić."
Już drugi raz w tym meczu chyba tak jest że przed wcześnie gwiżdżą spalone, sedzia za coś takiego powinien karę dostać bo tu nie ma kontrowersji żadnej, on po prostu wykonuje swoją pracę na odpie***l.
Postawiłem 5 dych ,że Garcia wygra US Open coś czuję ,że ona lub Świątek. Wiem ,że Iga ostatnio w gorszej formie ,ale jutro będzie chwila prawdy jeśli ogra mocna Chinkę to może iść do końca. chodź w sumie musi poprawić skuteczność 1 serwisu.
Garcia kurs 17.80. Nieźle