Zmazać plamę po niedzielnym blamażu: Arsenal vs Napoli!

Zmazać plamę po niedzielnym blamażu: Arsenal vs Napoli! 10.04.2019, 18:34, Dawid Wieczorek 827 komentarzy

Arsenal, by zagwarantować sobie miejsce w pierwszej czwórce na koniec sezonu, musiał "zaledwie" wygrać wszystkie pozostałe spotkania w Premier League. Niedzielny pojedynek na Goodison Park pokazał jednak, iż zadanie to nie będzie należało do najłatwiejszych i żaden z pozostałych rywali Kanonierów tanio skóry nie sprzeda. Porażka z Evertonem skomplikowała nieco sytuację w lidze, co zmusza podopiecznych Unaia Emery'ego do pełnej koncentracji na meczach w Lidze Europy. Tam lżej jednak nie będzie, a na The Gunners w ćwierćfinale czeka pierwszy poważny rywal - SSC Napoli. Pierwszy gwizdek już jutro o godzinie 21:00!

Forma Kanonierów w ostatnim czasie mogła sprawić, że kibice dość optymistycznie patrzyli na nadchodzące spotkania Arsenalu. Podopieczni Unaia Emery'ego prezentowali się dość pewnie, byli skuteczni i widać było, że po słabszej formie nabierają wiatru w żagle. Mecz z Evertonem pokazał jednak największą bolączkę The Gunners w trwających rozgrywkach - tragiczną formę w spotkaniach wyjazdowych. Warto więc wykorzystać atut własnego boiska i wypracować sobie komfortową przewagę przed rewanżem w Neapolu.

Jeśli już wspomnieliśmy o drużynie prowadzonej przez Carlo Ancelottiego, warto przyjrzeć im się nieco bliżej. Napoli zajmuje obecnie 2. miejsce w Serie A z dość bezpieczną przewagą nad trzecim Interem, który traci do Neapolitańczyków siedem oczek. Włosi, zresztą podobnie jak Arsenal, przeplatają dobre spotkania ze słabymi. Podkreślmy, że wicelider włoskiej ekstraklasy w ostatnim czasie wygrał trudny wyjazdowy mecz z AS Romą, by w następnej kolejce przegrać z 18. Empoli. Można jednak przypuszczać, iż ma na to wpływ dosyć bezpieczna pozycja Neapolitan w lidze. Podopieczni Carlo Ancelottiego zapewne rzucą wszystkie swoje siły właśnie na Ligę Europy.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową obu zespołów, przyznać trzeba, że obaj trenerzy nie mają wielkiego bólu głowy. Unai Emery w przeciwieństwie do niedzielnego spotkania będzie mógł ponownie skorzystać z usług Lucasa Torreiry, ponadto Hiszpan czeka tylko na zielone światło od sztabu medycznego, by ponownie włączyć do składu Laurenta Koscielnego oraz Granita Xhakę. Oczywiście długoterminowe urazy w dalszym ciągu leczą Hector Bellerin, Rob Holding oraz Danny Welbeck. Ancelotti natomiast nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników - Raula Albiola i Amadou Diawary.

Historia bezpośrednich meczów pomiędzy tymi zespołami jest naprawdę krótka i ogranicza się do dwóch spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów z sezonu 2013/14. Pierwszy mecz we Włoszech Arsenal przegrał 0:2, by w rewanżu u siebie wygrać... 2:0.

Biorąc pod uwagę wszystkie zebrane informacje, należy spodziewać się naprawdę ciężkiego dwumeczu, w którym wezmą udział dwie wyrównane ekipy. Jeśli wspomnimy jeszcze o formie wyjazdowej Kanonierów, jutrzejszy pojedynek wydaje się być jednym z najważniejszych meczów w sezonie. Arsenal musi wypracować sobie solidną zaliczkę przed rewanżem na gorącym terenie w Neapolu i chyba wszyscy liczymy na pewne zwycięstwo i powrót świetnej gry The Gunners.

Typ Kanonierzy.com: Arsenal 2:0 Napoli

Skład Kanonierzy.com: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira, Ramsey, Kolasinac - Özil, Aubameyang - Lacazette.

Liga EuropyNapoliZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2027911.04.2019, 21:46

RAMSEY XD

pumeks komentarzy: 2080811.04.2019, 21:46

Jeszcze jeden gol konieczny, bo Milik wejdzie i jakiś fart wejdzie.

Ranczomen komentarzy: 1232411.04.2019, 21:46

Cisnąć ich w 2 ostro, bo spokojnie dzisiaj można 4/5 ugrać.

wejsun komentarzy: 65611.04.2019, 21:46

@DexteR_000: Ciemno przed oczami XDD

Cesc1994 komentarzy: 447011.04.2019, 21:46

Ale akcja. Szkoda

Oldgunner3 komentarzy: 969811.04.2019, 21:46

Już przynajmniej 3/4 powinna być ,ale nasi tworzą kwadratowe jaja.Niby po pierwszej połowie wydaje sie wprost niemożliwe aby makaroniarze mogli awansować dalej,ale trzeba uważać bo to 2 mecz a my wiadomo jak ostatnio gramy na wyjazdach no i ta 44 min. to niezłe ostrzeżenie.

Czerstwy komentarzy: 20411.04.2019, 21:43

W 28 minucie zauważyłem że Ozil gra w tym meczu. A AMN to będzie kiedyś piłkarzysko. To moje spostrzeżenia z pierwszej połowy

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 311.04.2019, 21:43

Zauważyliście, że gramy jakby na 3 napastników i Ozil jest tym środkowym cofniętym?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189711.04.2019, 21:43

Tak sobie teraz myślę, nikt poza Ramseyem i Torreirą nie zachwyca, a mimo to niszczą Napoli. Jak to się dzieje

zejaz komentarzy: 175611.04.2019, 21:42

Sędzia Hiszpan to trzeba się wywracać :)

Gryzek komentarzy: 379711.04.2019, 21:42

Żeby nam się te kasztany nie zemściły później.

lays komentarzy: 3987111.04.2019, 21:42

Dawac 3 do przerwy poki sa w rozsypce. Znajac AFC to nie trafia na 3, a straca i 2-1 nerwowka xd

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 811.04.2019, 21:42

Co ten Auba...

Jacek1s komentarzy: 764611.04.2019, 21:42

Biorąc pod uwagę to jak gramy u siebie, a jak na wyjazdach to można sparafrazować pewne mądre słowa na nasze nowe klubowe motto "U siebie graj jak u siebie, a u kogoś na odpier..." :D

Rowerinho komentarzy: 225211.04.2019, 21:41

Co ten sędzia gwizda, ledwo poczują naszych na plecach i się kładą, a ten gwiżdże

FanekAFC komentarzy: 511211.04.2019, 21:41

Auba cały czas fatalne decyzje

Fanatic komentarzy: 599111.04.2019, 21:41

meret ma ochotę coś jeszcze dziś wpuścic - skorzystajmy! ;D

Marcel90 komentarzy: 812311.04.2019, 21:40

Panienki, przy każdym kontakcie się przewracaja, a zaczął wszystko Zieliński na samym początku przy różnym

al_jazeera1 komentarzy: 42111.04.2019, 21:40

to ile napoli nam miało wrzucić? 10 goli?

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 311.04.2019, 21:39

Piłkarze Napoli fizycznie wyglądają przy naszych jak trzecioklasista przy szóstoklasiście

Patriko komentarzy: 528711.04.2019, 21:38

@fabregas1987: Jak tak gramy i prowadzimy to nie drażni mnie nawet Rudzki wychwalający Hazarda :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.04.2019, 21:37

Cazorla właśnie strzelił gola z rzutu karnego.

Fanatic komentarzy: 599111.04.2019, 21:37

lakazaet lewą noga to umie co najwyżej postawić ją na stopień wsiadając do autobusu a nie trafić z pierwszej ;p

Papaciok komentarzy: 438711.04.2019, 21:37

Laca jak dobrze w mecz nie wejdzie to potem gra wafla ehhh

ZielonyLisc komentarzy: 2027911.04.2019, 21:36

Trzeba strzelać nie ma co bo w 2 połowie Napoli już nie będzie takie niedokładne.

DexteR_000 komentarzy: 762511.04.2019, 21:36

@GunnersFan9: Dzieki mordeczko