Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG

Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG 02.10.2024, 00:20, Trempa 342 komentarzy

Arsenal wygrał z PSG 2-0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Bramki strzelone w pierwszej połowie przez Havertza i Sakę oraz skuteczna gra defensywna w drugiej odsłonie meczu zapewniły komplet punktów Kanonierom, którzy tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League.

Składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; Timber (Kiwior 46’), Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (Merino 64’), Rice, Trossard (Jesus 74’); Saka (Lewis-Skelly 92’), Havertz, Martinelli

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes, Neves, Vitinha (Ruiz 64’), Zaire-Emery, Doue (Kolo Muani 64’), Barcola, Lee

Pierwsza połowa to energiczna gra, w której Arsenal szybko doskakiwał do rywala, odbierał często piłkę i stworzył kilka groźnych sytuacji, równocześnie nie pozwalając na wiele rywalom.

Już na samym początku spotkania Raya posłał świetne podanie do wbiegającego za linię obrony Martinellego, ale Brazylijczykowi zabrakło kilku centymetrów, aby trącić piłkę obok bramkarza. Chwilę później próbował Saka, ale jego uderzenie przeleciało nad okienkiem Donnarummy. Kolejna próba to dobre zachowanie Havertza z prawej strony pola karnego – Niemiec zagrał wzdłuż bramki na drugi metr, ale nie było tam żadnego kolegi z drużyny.

Bramka na 1-0 padła w 20 minucie spotkania. Trossard zabrał się z piłką z własnej połowy, pokonał długi dystans z futbolówką przy nodze, nie dając sobie jej odebrać i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczyli Havertz oraz Donnarumma, ale to napastnik Arsenalu pierwszy ją uderzył i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście próbowali odpowiedzieć strzałem Mendesa z dystansu (piłka otarła zewnętrzną część słupka) oraz szarżą Hakimiego, która zakończyła się rzutem rożnym. Były to jedyne groźne akcje PSG w pierwszej połowie.

W 35 minucie Arsenal otrzymał rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Baczni obserwatorzy gry Kanonierów mogli spodziewać się zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Tak też się stało – Saka wstrzelił piłkę w światło bramki, żaden z nadbiegających graczy pomimo prób nie był jej w stanie dotknąć, a ta przekroczyła linię bramkową obok Donnarummy. 2-0!

Już trzy minuty później mogło być 3-0. Saka posłał płaskie podanie wzdłuż linii końcowej, ale Trossard stojący blisko bramkarza nie trafił w piłkę! Na koniec pierwszej połowy mogliśmy jeszcze westchnąć do Nicolasa Jovera, ponieważ zobaczyliśmy kolejnego asa w rękawie w talii trenera od stałych fragmentów gry. Niestety zagranie Saki było delikatnie za mocne i piłki nie zdołał sięgnąć Trossard.

Na drugą połowę Arsenal wyszedł bez Timbera. Holender poczuł dyskomfort w mięśniu, ale miejmy nadzieję, że nie nabawił się żadnego poważnego urazu.

Arsenal zagrał tę część spotkania pragmatycznie, oddając piłkę drużynie PSG i w odpowiednich momentach doskakując do rywala. Po takim właśnie odbiorze na połowie przeciwnika w 51 minucie gola mógł strzelił Martinelli. Pięknie rozegrana akcja po przechwyceniu piłki zakończyła się soczystym wolejem Brazylijczyka, ale uderzenie niestety skierowane było w środek bramki. Kolejny strzał oddał również Arsenal, ale główka Havertza nie miała odpowiedniej mocy i Donnarumma nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po 60 minucie gracze PSG w końcu zaczęli robić użytek z posiadania piłki i w odstępie kilku minut oddali 3 strzały. Najpierw po rzucie rożnym o futbolówkę powalczył Neves, a ta wylądowała na poprzeczce. Później z dystansu próbowali Ruiz (niecelnie) oraz Lee (mocny strzał wybronił Raya).

Do końca meczu PSG zaznaczyło jeszcze kilka razy swoją obecność pod bramką rywala, ale nie wyniknęło z tego nic konkretnego. Gospodarze zagrozili znowu po odbiorze piłki na połowie rywala, ale płaski strzał Martinellego wyłapał Donnarumma. W dobrej okazji (a jakże, po odbiorze w niebezpiecznej dla rywala strefie!) znalazł się Jesus, ale w swoim już stylu zaczął się kiwać zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi.

Arsenal zwyciężył 2-0 i po dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów ma na koncie 4 pkt. Debiut zaliczył Mikel Merino, a piłkarze myślami są już przy meczu z Southampton, który rozegrany zostanie w sobotę.

Liga MistrzówPSGRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
vitold komentarzy: 49803.10.2024, 21:36

Brawo UTD, oby tak dalej, bo mam czyste Porto na kuponie xD

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 21:35

@Trempa: chyba jednak obejrzę, już 2:2 xD

FlameDood komentarzy: 172803.10.2024, 21:34

Piękny mecz jak na razie. Oby tak dalej.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18403.10.2024, 21:31

Nietypowy mecz. Najpierw Costa pomaga w zdobyciu dwóch bramek dla MU, potem Porto zdobywa gola po strzale Mazraoui.

Szykuje się ciekawe 60 min.

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 21:25

@GreKa: będę już bardzo grzeczny i miły w stosunku do niego ;)

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 21:24

@GreKa napisał: "Tylko prawdziwym kibicom działa. Tylko Garfield decyduje o tym czy cytowanie na iPhone będzie działać. Musisz być miły dla niego"
Już za późno, wyrok zapadł xD

GreKa komentarzy: 364103.10.2024, 21:19

@pawel_1986 napisał: "Zapytam raz jeszcze bo doprowadza mnie to do szału. Ma ktoś problemy z cytowaniem na iPhone? No za cholerę nie chce to działać na jakiejkolwiek przeglądarce...."

sonic komentarzy: 82903.10.2024, 21:12

Dobrze nie United wygra i ten srag zostanie.

sidtsw komentarzy: 336903.10.2024, 21:11

na skrzydlach to chelsea ma solidna głębie skladu

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 21:08

@pablofan napisał: "gość dostaje dobre piłki mimo to, że nie ma obok niego niewiadomo kogo. Nie ma sensu co chwilę dopisywać kolejnych nazwisk, które mogłyby poprawić jego grę bo on sam się średnio prezentuje. Oczywiście mówię o fazie atakowania bo robotę w obronie robi bardzo dobra."
Ale ja napisałem na co czekam finalnie, a będzie ich prawdopodobnie dostawał jeszcze więcej, więc może szybciej wrócić i będzie lepiej śmigał jak zgrać się z wymienionymi piłkarzami :) co z tym zrobi, czas pokaże, będzie nadal słabo, zmieni prawdopodobnie szybciej klub

sWinny komentarzy: 804803.10.2024, 21:00

United pozbyło się swoich dwóch najlepszych pomocników. Jeden poszedł do Neapolu, drugi do Legii.

A oni zostali z Casemiro xd

Patriko komentarzy: 546403.10.2024, 20:51

@Oldgunner3: Jak to zwykle bywa, paru wyszło z pierwszej jedenastki, reszta składu to na co dzień ławka albo młodzi co dopiero wchodzą do drużyny, ale to nic Legii nie ujmuję i to nie ich sprawa, bo za darmo im 3pkt za ten mecz nikt nie dał tylko musieli to sobie wygrać. To teraz dla równowagi pewnie Jaga zbierze manto od Kopenhagi xD

pablofan komentarzy: 287503.10.2024, 20:49

Hiszpańskie kluby dziś ponownie manto zebrały w europejskich klubach *.* oby tak dalej

Oldgunner3 komentarzy: 1019703.10.2024, 20:45

Legia wygrywa z Betisem,niezłe jaja.Nie wiem czy grali podstawą.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 103.10.2024, 20:39

Z ciekawości sprawdziłem kiedy dokładnie założyłem konto, 12 lat temu. Po porażce ze Swansea 3:2 i przed porażką z United 1:2, gol Welbecka dla nich. Playing the long game, jak to mówią Angole.

zwierz komentarzy: 184603.10.2024, 20:37

".@ManUtd to make a 100 mil bid for @LegiaWarszawaEN 's Maxi Oyedele after midfielder's impressive display against @RealBetis. Erik ten Hag a massive fan of the player as he sees him as an upgrade to "that fatso" @Casemiro"

Spejsik komentarzy: 364003.10.2024, 20:36

@pawel_1986: U mnie również nie działa :/

pablofan komentarzy: 287503.10.2024, 20:34

@Garfield_pl: … gość dostaje dobre piłki mimo to, że nie ma obok niego niewiadomo kogo. Nie ma sensu co chwilę dopisywać kolejnych nazwisk, które mogłyby poprawić jego grę bo on sam się średnio prezentuje. Oczywiście mówię o fazie atakowania bo robotę w obronie robi bardzo dobra.

pablofan komentarzy: 287503.10.2024, 20:32

@Trempa: mimo wszystko dobry deal. Jakość jest, a za takie pieniądze drugiego takiego by nie dostali

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 20:31

@arsenallord napisał: "Mam nadzieję, że wraca nam Martinelli. Ostatnio lepiej. Nawet potrafił kogoś kiwnąć i dobrze dośrodkować."
Ja czekam na boki Timber Calafiori, powrót Odegaarda i Merino w rytmie meczowym, bo to miał być ten najmocniejszy skład, a póki co kłody pod nogi tymi kontuzjami. Wtedy myślę że Gabi będzie hulał jak dawniej.

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 20:29

@pawel_1986 napisał: "Jestem już zwyczajnie na to za stary :)"
Czas pokaże;)

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18403.10.2024, 20:28

@pablofan napisał: "@Trempa: ;O no to Legia zrobiła niezły interes. Chłopak gra bardzo dojrzałe w środku pola"
Tam była niska kwota transferu ( 0,5 mln funtów), ale za to 50% od następnej sprzedaży + klauzula odkupu (albo pierwszeństwa albo jakas konkretna kwota)

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 20:27

@Ups147 napisał: "A kiedy Garfildzie jest dobra pora na założenie konta?:P Pytam tak dla przyszłych nowych userow, żeby potem nie byli podejrzani. Lepiej przed meczem ligowym, po, czy w przerwie meczu w LM? Daj im jakieś instrukcje :P"
A np latem, jak spokój:) czyż nie jest to pewniejsze, zważywszy na to , że większość gagatkow z mułów czy looserpulu przychodzi właśnie przed takimi wydarzeniami lub po, licząc na pole do popisu:)

pablofan komentarzy: 287503.10.2024, 20:24

@pawel_1986: i nie zadziała

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 20:22

pablofan komentarzy: 287503.10.2024, 20:21

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18403.10.2024, 20:19

@pablofan napisał: "Dziwie się, że muły go puściły na wypożyczenie"
Definitywny

pablofan komentarzy: 287503.10.2024, 20:18

Oglądam Legię i jestem pod sporym wrażeniem gry tego młodego Oyedele. Mega spokoj i świetny przegląd pola. Widać ogromną różnicę pomiędzy nim a pozostałymi graczami Legii. Dziwie się, że muły go puściły na wypożyczenie. Ponoć miał świetny preseason.

GreKa komentarzy: 364103.10.2024, 20:05

@Ups147 napisał: "No właśnie dziwne, tym bardziej, że założyłeś konto tydzień po przegranej z City... Przypadek?"
Ale mnie gładko nakrył....Chyba lekcje u mistrza pobierasz

GreKa komentarzy: 364103.10.2024, 20:02

Po wygranej

Ups147 komentarzy: 363303.10.2024, 20:01

@GreKa: No właśnie dziwne, tym bardziej, że założyłeś konto tydzień po przegranej z City... Przypadek?

bobslej22 komentarzy: 849503.10.2024, 20:01

Dziś w Porto może dojść do gwałtu. Nie wierzę w to że jak utd przegra z Porto i Villa to łysy nie poleci.

Ups147 komentarzy: 363303.10.2024, 19:58

@Garfield_pl napisał: "A ja zwyczajnie nie wierzę w ten zbieg okoliczności z założeniem konta, akurat w momencie gdzie w osłabieniu całkiem możliwe były też porażki w derbach czy z City, ale niestety się odciągnęło"

GreKa komentarzy: 364103.10.2024, 19:58

A dlaczego mnie Garfield nie sprawdzał?

praptak komentarzy: 900403.10.2024, 19:47

@Garfield_pl: Przetrwają tylko najsilniejsi bo Garfield to robi takie obrzędy przejścia nowym userom, że ci bardziej podejrzani 7x się zastanowią przed rejestracją ^. Niby ‘otrzęsiny’ ale z jakiegoś powodu tutaj jednak bardziej pasuje ‘kocenie’

Mastin komentarzy: 33703.10.2024, 19:45

Tylko w Polsce to Ekstraklase oglada zdecydowanie wiecej ludzi niz PL.

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 19:32

@zwierz: To był żart oczywiście. Nie śledzę i nie oglądam tego od dawna bo to dla koneserów tylko :)

zwierz komentarzy: 184603.10.2024, 19:30

@pawel_1986: nie no, nie czarujmy się. Ekstraklasa jako całość to rak.

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 19:22

@zwierz: Legia Ville pokonała w zeszłym roku u siebie takze ta nasza rodzima liga wcale nie taka słaba ;)

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 19:14

@Garfield_pl: zapomniałem dodać stary i głupi :)

zwierz komentarzy: 184603.10.2024, 19:14

Śmieszna La Liga dalej w formie. Nawet Legia ich ciśnie.

arsenallord komentarzy: 30251 newsów: 11703.10.2024, 19:12

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 19:12

@Garfield_pl: Ale już to przecież pisałeś, że jestem fanatykiem innej drużyny i specjalnie konto utworzyłem. Co mam Ci paszport Arsenalu pokazać? :) W lipcu strzeliło 38 lat i cholera mam konta na pewnych grupach tematycznych ale chyba by mi do głowy nie przyszło zakładać konto żeby powkurzac innych ludzi. Jestem już zwyczajnie na to za stary :)

Garfield_pl komentarzy: 3140003.10.2024, 19:03

@pawel_1986 napisał: "Ja kibicuję od lat Barcelonie ale przyszedłem tu do Ciebie poprzeszkadzać Ci w Twojej piaskownicy. Nadinterpretujesz dużo i szukasz dziury w całym stąd te Twoje wieczne doszukiwanie się drugiego dna. Napisałem już za co zacząłem kibicować Arsenalowi i na tym możemy zakończyć. Napisz lepiej czy Timber zdrowy i kiedy Ode wraca? Może już coś wyłapałeś? :)"
A ja zwyczajnie nie wierzę w ten zbieg okoliczności z założeniem konta, akurat w momencie gdzie w osłabieniu całkiem możliwe były też porażki w derbach czy z City, ale niestety się odciągnęło, a same historie o kibicowaniu mnie nie ruszają, pikuś stworzyć na poczekaniu:) może z czasem mi to minie, póki co nie wierzę w to do końca;) nic nie wiem o kontuzjowanych nowego, mało czasu mam w tym tygodniu na śledzenie newsów w ciągu dnia :)

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 103.10.2024, 19:02

@pawel_1986: Nie, my bad :D

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 18:58

@Nicsienieda: mam nadzieję, że w to nie uwierzyłeś i wyłapałeś moją szydere.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 103.10.2024, 18:56

@pawel_1986 napisał: "Ja kibicuję od lat Barcelonie"
Ahhh to wiele tłumaczy :D
Ale jak spojrzysz na to co Barcelona wyczynia od lat to chyba rozumiesz, że ta drużyna z 2010 to było kompletne odstępstwo od reguły? Powodzenia, żeby w jednym pokoleniu wyskoczyli znowu Pique, Iniesta, Xavi, Messi i Busquets. Mimo że w działaniach Barcy widać, że bardzo by tego chcieli.

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 18:55

@Dzulian: A i o jakim topie piszesz? Bo chyba mnie coś ominęło :)

pawel_1986 komentarzy: 21003.10.2024, 18:54

@Dzulian: Dokładnie tak, przyszedłem tu w wieku prawie 40 lat pobawić się z dziećmi :)

Dzulian komentarzy: 289103.10.2024, 18:51

@Garfield_pl: Wcale bym się nie zdziwił. Gdyby to był jakiś krypto z Live czy Utd. Świeże konto 2 tygodnie. Nie może narzekać na wyniki, to mu posiadanie piłki nie pasuje.

Może być tak, że kogoś aż tak boli Arsenal na topie. Że będzie w okrężny sposób siał defetyzm.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30