Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG

Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG 02.10.2024, 00:20, Trempa 342 komentarzy

Arsenal wygrał z PSG 2-0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Bramki strzelone w pierwszej połowie przez Havertza i Sakę oraz skuteczna gra defensywna w drugiej odsłonie meczu zapewniły komplet punktów Kanonierom, którzy tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League.

Składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; Timber (Kiwior 46’), Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (Merino 64’), Rice, Trossard (Jesus 74’); Saka (Lewis-Skelly 92’), Havertz, Martinelli

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes, Neves, Vitinha (Ruiz 64’), Zaire-Emery, Doue (Kolo Muani 64’), Barcola, Lee

Pierwsza połowa to energiczna gra, w której Arsenal szybko doskakiwał do rywala, odbierał często piłkę i stworzył kilka groźnych sytuacji, równocześnie nie pozwalając na wiele rywalom.

Już na samym początku spotkania Raya posłał świetne podanie do wbiegającego za linię obrony Martinellego, ale Brazylijczykowi zabrakło kilku centymetrów, aby trącić piłkę obok bramkarza. Chwilę później próbował Saka, ale jego uderzenie przeleciało nad okienkiem Donnarummy. Kolejna próba to dobre zachowanie Havertza z prawej strony pola karnego – Niemiec zagrał wzdłuż bramki na drugi metr, ale nie było tam żadnego kolegi z drużyny.

Bramka na 1-0 padła w 20 minucie spotkania. Trossard zabrał się z piłką z własnej połowy, pokonał długi dystans z futbolówką przy nodze, nie dając sobie jej odebrać i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczyli Havertz oraz Donnarumma, ale to napastnik Arsenalu pierwszy ją uderzył i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście próbowali odpowiedzieć strzałem Mendesa z dystansu (piłka otarła zewnętrzną część słupka) oraz szarżą Hakimiego, która zakończyła się rzutem rożnym. Były to jedyne groźne akcje PSG w pierwszej połowie.

W 35 minucie Arsenal otrzymał rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Baczni obserwatorzy gry Kanonierów mogli spodziewać się zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Tak też się stało – Saka wstrzelił piłkę w światło bramki, żaden z nadbiegających graczy pomimo prób nie był jej w stanie dotknąć, a ta przekroczyła linię bramkową obok Donnarummy. 2-0!

Już trzy minuty później mogło być 3-0. Saka posłał płaskie podanie wzdłuż linii końcowej, ale Trossard stojący blisko bramkarza nie trafił w piłkę! Na koniec pierwszej połowy mogliśmy jeszcze westchnąć do Nicolasa Jovera, ponieważ zobaczyliśmy kolejnego asa w rękawie w talii trenera od stałych fragmentów gry. Niestety zagranie Saki było delikatnie za mocne i piłki nie zdołał sięgnąć Trossard.

Na drugą połowę Arsenal wyszedł bez Timbera. Holender poczuł dyskomfort w mięśniu, ale miejmy nadzieję, że nie nabawił się żadnego poważnego urazu.

Arsenal zagrał tę część spotkania pragmatycznie, oddając piłkę drużynie PSG i w odpowiednich momentach doskakując do rywala. Po takim właśnie odbiorze na połowie przeciwnika w 51 minucie gola mógł strzelił Martinelli. Pięknie rozegrana akcja po przechwyceniu piłki zakończyła się soczystym wolejem Brazylijczyka, ale uderzenie niestety skierowane było w środek bramki. Kolejny strzał oddał również Arsenal, ale główka Havertza nie miała odpowiedniej mocy i Donnarumma nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po 60 minucie gracze PSG w końcu zaczęli robić użytek z posiadania piłki i w odstępie kilku minut oddali 3 strzały. Najpierw po rzucie rożnym o futbolówkę powalczył Neves, a ta wylądowała na poprzeczce. Później z dystansu próbowali Ruiz (niecelnie) oraz Lee (mocny strzał wybronił Raya).

Do końca meczu PSG zaznaczyło jeszcze kilka razy swoją obecność pod bramką rywala, ale nie wyniknęło z tego nic konkretnego. Gospodarze zagrozili znowu po odbiorze piłki na połowie rywala, ale płaski strzał Martinellego wyłapał Donnarumma. W dobrej okazji (a jakże, po odbiorze w niebezpiecznej dla rywala strefie!) znalazł się Jesus, ale w swoim już stylu zaczął się kiwać zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi.

Arsenal zwyciężył 2-0 i po dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów ma na koncie 4 pkt. Debiut zaliczył Mikel Merino, a piłkarze myślami są już przy meczu z Southampton, który rozegrany zostanie w sobotę.

Liga MistrzówPSGRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
ozzy95 komentarzy: 2157 newsów: 103.10.2024, 11:34

Arsenal w meczu z Leicester:

▪️ Oddał najwięcej strzałów w jednym spotkaniu spośród pięciu topowych lig w Europie w tym sezonie.
▪️ Został pierwszą drużyną, która w jednym meczu Premier League oddała co najmniej 15 celnych strzałów od grudnia 2017 roku.
▪️ Został pierwszą drużyną, która stworzyła 10 dużych okazji (big chances) w jednym meczu Premier League od września 2019 roku.

Przy okazji dopuścili rywali tylko do pięciu strzałów, z czego żaden nie został zakwalifikowany jako "duża okazja". To szalone, że potrzebowali gola w doliczonym czasie gry, aby wygrać ten mecz.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1199303.10.2024, 10:57

@krzykus1990:

Ciężko mi w to uwierzyć, że u Szczęsnego znaleziono DNA Barcelony odpowiadające za wytwarzanie w mózgu chęci do bycia dymanym na pieniądze. W końcu nigdy tam nie grał, mało tego, marzył o spokojniej emeryturze.

Ashmadia komentarzy: 185503.10.2024, 10:40

@lapins napisał: "Mam takie pytanie z innej beczki jakie ksiazki polecacie kupic tematyka Arsenalu albo ogólno-piłkarska lub sportowa"
Ooooo Zbilu. Siemka!

Adi17 komentarzy: 321103.10.2024, 10:31

Duran to jest kot, ale wyciągnąć go z AV będzie mega ciężko. Już chyba prędzej Watkinsa sprzedadzą :)

krzykus1990 komentarzy: 549403.10.2024, 10:19

"Meczyki": Wojciech Szczęsny będzie jednym z NAJGORZEJ zarabiających piłkarzy FC Barcelony!

POLAK CHCIAŁ PO PROSTU TRAFIĆ NA CAMP NOU

ozzy95 komentarzy: 2157 newsów: 103.10.2024, 09:32

@ArsenalChampion napisał: "Ale tutaj i tak ci jakieś głupki napiszą ze Arsenal niczego wielkiego nie grał i nie kontrolował tego meczu i wogole z taką grą nie ma szans na wygranie czegokolwiek."

było pisane wiele razy, to są kibice ambitni i ich nie zadowala posiadanie piłki poniżej 50%.

Socjopata komentarzy: 17703.10.2024, 09:11

@damianARSENAL: No np Barcola, którego bym bardzo chciał w Arsenalu. Już w zeszłym sezonie mi chłopak niesamowicie imponował, to będzie top3 LS przez wiele lat

Mastec30 komentarzy: 717403.10.2024, 08:46

@damianARSENAL napisał: "Jaki gigant?"

Gigant z Francji. A we Francji nie masz nikogo większego więc określenie adekwatne

damianARSENAL komentarzy: 872803.10.2024, 08:41

Jaki gigant? Spójrzcie jeszcze raz kto biegał w koszulkach PSG..

darek250s komentarzy: 10805 newsów: 503.10.2024, 08:06

Taktycznie ograliśmy giganta z Francji bez mydła. Tak trzeba dać z wielkimi klubami.

Z reszta zobaczyć można, wczorajsze mecze to nawet Real i Bayern polegli. Tym bardziej wracając do meczu z Atalanta na wyjeździe trzeba szanować ten punkt.

ArsenalChampion komentarzy: 841203.10.2024, 07:38

@sWinny napisał: "PSG w meczu z Arsenalem wykreowało sobie najniższy współczynnik goli oczekiwanych (0,4 xG) od przyjścia Luisa Enrique do klubu (czyli od startu poprzedniego sezonu). Różnica pomiędzy drugim najsłabszym dorobkiem jest ponad dwukrotna, ponieważ w meczu z Newcastle na St. James' Park w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów xG PSG wynosiło 0,9.

Dla PSG był to także najniższy współczynnik goli oczekiwanych w Lidze Mistrzów z 69 ostatnich meczów, w których serwis Opta zebrał te dane.

Wczorajszy występ defensywy Arsenalu był perfekcyjny. Wysoki, średni czy niski pressing - w każdej fazie funkcjonowali bezbłędnie."

sWinny komentarzy: 804803.10.2024, 06:54

Oldgunner3 komentarzy: 1019703.10.2024, 06:04

Ta kolejka LM to niewątpliwy sukces PL - 4 zwycięstwa 9-0 w bramkach. Może w przyszłym sezonie zagra 5 ekip bo to trochę obciach żeby z Noemiec i Włoch po 5,a Anglia 4.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1246 newsów: 18402.10.2024, 23:00

@Garfield_pl napisał: "@Trempa napisał: "Niesamowity jest ten Duran."

Do AFC może, choć pewnie cena też kosmos by była xD"

Niby wszystko ma swoją cenę, ale ciężko sobie wyobrazić, żeby Unai nie zagroził odejściem, jeśli szefowie zasiedliby do stołu z naszymi :)

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 22:59

Dziś klęską hiszpańskich klubów ;) miód na moje serce. Im dłużej będzie Tebas faworyzował gwiazdeczki z realu tym szybciej ta liga zejdzie na psy.

minio7 komentarzy: 314502.10.2024, 22:57

Mbapciu, a mogłeś wybrać Arsenal

Furgunn komentarzy: 983102.10.2024, 22:56

Martinez bohaterem meczu, nie ma wątpliwości

minio7 komentarzy: 314502.10.2024, 22:53

@tomaszszef: ogólnie dzisiaj zacne rozstrzygnięcia. Real, Bayern, Atletico. Jakby jeszcze ten Juventus na dziurę przyjął.

chicken1990 komentarzy: 121702.10.2024, 22:52

Ja Ci mogę polecić biografię byłego piłkarza Arsenalu Mersona - Jak nie być profesjonalnym piłkarzem,
Są też Niezwyciężeni - Amy Lawrance.
Z naszego podwórka polecam Spalonego - biografia Andrzeja Iwana i Szamo - biografia Grzegorza Szamotulskiego. Sporo barwnych anegdotek.

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 22:49

@Trempa napisał: "Niesamowity jest ten Duran."
Do AFC może, choć pewnie cena też kosmos by była xD

tomaszszef komentarzy: 169402.10.2024, 22:48

@minio7 napisał: "Atletico robione bez gumy dzisiaj"

dan komentarzy: 71002.10.2024, 22:29

Kurde szkoda tego Sesko, wygląda że faworyci potrąca dziś punkty, dla nas to bardzo dobrze łatwiej będzie o top 8.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1199302.10.2024, 22:23

Trochę brakuje jakości niektórym zawodnikom Aston Villi, bo ten mecz jest na spokojnie do wygrania.

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 22:22

@lapins: siema zbilu

lapins komentarzy: 102.10.2024, 22:20

K4nel komentarzy: 8702.10.2024, 22:02

Pamiętajcie , że Ben kiedyś grywał jako defensywny pomocnik. Więc zawsze można spróbować dać go wyżej.

ravmc komentarzy: 22102.10.2024, 21:45

Kane nawet żółtej kartki nie dostał.... Gwiazdeczki chronione jak zwykle

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 102.10.2024, 21:45

Sędzia anty-AV

sWinny komentarzy: 804802.10.2024, 21:32

Bardzo fajnie wygląda Urbański na tle Lpool. Niczego się nie boi, gra jakby miał z 10 lat stażu w PL. Jak będzie się tak rozwijać to fajna kariera go czeka.

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 102.10.2024, 21:28

Ogórekano

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 21:27

@pablofan napisał: "Był spalony? Bo nie ma powtórek…"

Dzulian komentarzy: 289102.10.2024, 21:12

Juve 10 minuta i 2 kontuzje. Najzdrowsi.

Furgunn komentarzy: 983102.10.2024, 20:44

Aston z Bayernem chyba najciekawszy się wydaje meczyk ;)

Furgunn komentarzy: 983102.10.2024, 18:53

@Socjopata napisał: "Kontrowersyjna opinia: Brak Havertza w składzie byłby bardziej odczuwalny od braku Odeegarda. Nawet mi się bardziej podoba gra bez Norwega, bo nie męczymy do porzygu tej prawej strony"

Zgadzam się

Socjopata komentarzy: 17702.10.2024, 18:33

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 18:31

@Nicsienieda napisał: "Wymienianie Bena to dla mnie typowe zajaranie się nową zabawką na rzecz starej. Szybko się zapomniało jak Ben dogaduje się w trójcy z Ode i Saką. To jeden z najlepszych RB w lidze. Wróci do zdrowia, wróci Ode i dopiero się okaże kto jest lepszy - Timber czy on. Stawiam Bena, ale będzie ciekawie."
To nie jest wymienianie, bo Timber już sezon temu przyszedł na PO, ale kontuzja go wycięła z obiegu,na szczęście White odpalił w nowej roli, bo raczej byłby rezerwowym ŚO w tamtym sezonie. Natomiast wyszło nam to na lepsze ten nieszczęsny zbieg wypadków, i dzięki temu mamy teraz na PO dwóch kozaków, raczej Timber będzie tam na stałe jeśli już złapie formę, a teraz będzie fajna rotacja póki co :) to samo Calafiori, mimo że czasem jeszcze błędy, będzie podstawowym LO i grał z Merino i Gabim to co na prawej Timber/White Ode i Saka

wajktor1998 komentarzy: 146002.10.2024, 18:28

@Nicsienieda: czy Calafiori jakos szczegolnie wolny to bym nie powiedzial, po prostu Hakimi to jeden z najszybszych pilkarzy na swiecie, nawet Martinelli wczoraj mial problem z nim w takim krotkim sprincie

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 102.10.2024, 17:57

Z kolei Calafiori nieprzekonująco wczoraj. Zaskakująco wolny był, może być problem jak będziemy grać wysoką linią obrony.

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 17:52

@Mastec30: „White chociażby od 2 sezonów gra wszystko co się da bo nie miał za bardzo zmiennika”
Bardzo dobra uwaga. Wielu o tym zapomina. Facet harował jak wół i bywały momenty, że oddychał rękawami, ale dalej robił swoje. Cieszy, że obrona jest kompletna i MA na 100% będzie rotował bocznymi obrońcami. Szczególnie, że praktycznie nie ma spadku jakości przy zmianach. Choć lewa strona wciąż się wydaje na najmniej pewną, to jestem dobrej myśli co do calafiorego. Trzeba też podkreślić, że LO i PO w naszej taktyce to najbardziej zabiegani zawodnicy. 1 całemu sezonowo nie podoła.

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30