Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG

Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG 02.10.2024, 00:20, Trempa 342 komentarzy

Arsenal wygrał z PSG 2-0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Bramki strzelone w pierwszej połowie przez Havertza i Sakę oraz skuteczna gra defensywna w drugiej odsłonie meczu zapewniły komplet punktów Kanonierom, którzy tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League.

Składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; Timber (Kiwior 46’), Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (Merino 64’), Rice, Trossard (Jesus 74’); Saka (Lewis-Skelly 92’), Havertz, Martinelli

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes, Neves, Vitinha (Ruiz 64’), Zaire-Emery, Doue (Kolo Muani 64’), Barcola, Lee

Pierwsza połowa to energiczna gra, w której Arsenal szybko doskakiwał do rywala, odbierał często piłkę i stworzył kilka groźnych sytuacji, równocześnie nie pozwalając na wiele rywalom.

Już na samym początku spotkania Raya posłał świetne podanie do wbiegającego za linię obrony Martinellego, ale Brazylijczykowi zabrakło kilku centymetrów, aby trącić piłkę obok bramkarza. Chwilę później próbował Saka, ale jego uderzenie przeleciało nad okienkiem Donnarummy. Kolejna próba to dobre zachowanie Havertza z prawej strony pola karnego – Niemiec zagrał wzdłuż bramki na drugi metr, ale nie było tam żadnego kolegi z drużyny.

Bramka na 1-0 padła w 20 minucie spotkania. Trossard zabrał się z piłką z własnej połowy, pokonał długi dystans z futbolówką przy nodze, nie dając sobie jej odebrać i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczyli Havertz oraz Donnarumma, ale to napastnik Arsenalu pierwszy ją uderzył i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście próbowali odpowiedzieć strzałem Mendesa z dystansu (piłka otarła zewnętrzną część słupka) oraz szarżą Hakimiego, która zakończyła się rzutem rożnym. Były to jedyne groźne akcje PSG w pierwszej połowie.

W 35 minucie Arsenal otrzymał rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Baczni obserwatorzy gry Kanonierów mogli spodziewać się zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Tak też się stało – Saka wstrzelił piłkę w światło bramki, żaden z nadbiegających graczy pomimo prób nie był jej w stanie dotknąć, a ta przekroczyła linię bramkową obok Donnarummy. 2-0!

Już trzy minuty później mogło być 3-0. Saka posłał płaskie podanie wzdłuż linii końcowej, ale Trossard stojący blisko bramkarza nie trafił w piłkę! Na koniec pierwszej połowy mogliśmy jeszcze westchnąć do Nicolasa Jovera, ponieważ zobaczyliśmy kolejnego asa w rękawie w talii trenera od stałych fragmentów gry. Niestety zagranie Saki było delikatnie za mocne i piłki nie zdołał sięgnąć Trossard.

Na drugą połowę Arsenal wyszedł bez Timbera. Holender poczuł dyskomfort w mięśniu, ale miejmy nadzieję, że nie nabawił się żadnego poważnego urazu.

Arsenal zagrał tę część spotkania pragmatycznie, oddając piłkę drużynie PSG i w odpowiednich momentach doskakując do rywala. Po takim właśnie odbiorze na połowie przeciwnika w 51 minucie gola mógł strzelił Martinelli. Pięknie rozegrana akcja po przechwyceniu piłki zakończyła się soczystym wolejem Brazylijczyka, ale uderzenie niestety skierowane było w środek bramki. Kolejny strzał oddał również Arsenal, ale główka Havertza nie miała odpowiedniej mocy i Donnarumma nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po 60 minucie gracze PSG w końcu zaczęli robić użytek z posiadania piłki i w odstępie kilku minut oddali 3 strzały. Najpierw po rzucie rożnym o futbolówkę powalczył Neves, a ta wylądowała na poprzeczce. Później z dystansu próbowali Ruiz (niecelnie) oraz Lee (mocny strzał wybronił Raya).

Do końca meczu PSG zaznaczyło jeszcze kilka razy swoją obecność pod bramką rywala, ale nie wyniknęło z tego nic konkretnego. Gospodarze zagrozili znowu po odbiorze piłki na połowie rywala, ale płaski strzał Martinellego wyłapał Donnarumma. W dobrej okazji (a jakże, po odbiorze w niebezpiecznej dla rywala strefie!) znalazł się Jesus, ale w swoim już stylu zaczął się kiwać zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi.

Arsenal zwyciężył 2-0 i po dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów ma na koncie 4 pkt. Debiut zaliczył Mikel Merino, a piłkarze myślami są już przy meczu z Southampton, który rozegrany zostanie w sobotę.

Liga MistrzówPSGRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 983102.10.2024, 17:47

Matheus Nunes zatrzymany w Madrycie!

Pomocnik Manchesteru City został aresztowany w madryckim klubie nocnym La Riviera 8 września około 5:30 rano, po oskarżeniu o kradzież telefonu.

Według doniesień, 58-letni mężczyzna próbował zrobić mu zdjęcie w toalecie bez pozwolenia. Nunes, w przypływie złości, miał wyrwać mu telefon z rąk i odmówić jego zwrotu.

Daily Mail

sWinny komentarzy: 804802.10.2024, 17:35

W ogóle wczoraj było świetne sędziowanie. Szkoda, że tak nie może być w każdym spotkaniu

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 17:27

@Socjopata: ja tak pomyślałem i też zrobiłem gdy lewy przeszedł do barki. Obejrzałem kilka spotkań i dałem sobie spokój. Nie mogłem tego oglądać. Usypiało mnie od samego patrzenia

Furgunn komentarzy: 983102.10.2024, 16:50

@Adi17 napisał: "Przeczuwam, że Beno White będzie miał problem z powrotem do peirwszej jedenastki."

Przy takiej częstotliwości łapania urazów nie będzie żadnego problemu z powrotem :]

GreKa komentarzy: 364102.10.2024, 16:31

Furgunn komentarzy: 983102.10.2024, 16:28

@Socjopata napisał: "No i Wojtas w Barcelonie, jak zacznie bronić w pierwszym to nawet będę oglądał te ich mecze, bo pewnie drugi raz takiej sytuacji już w życiu nie doświadczymy"

Oby tylko mu się DNA Barcelony za głęboko nie osadziło w głowie :]

lordoftheboard komentarzy: 836602.10.2024, 16:08

Wojtek musi oddać do Juve 2 mln, a te dzbany z barki nie chciały mu tego pokryć.

Jak mnie wkurza ten mniej niż klub

Marcinafc93 komentarzy: 32940 newsów: 102.10.2024, 15:45

BREAKING: Nicolas Jover and the rest of Mikel Arteta's backroom team have all agreed new deals at Arsenal. This was something Arteta insisted upon when he signed his long agreed deal last month

Ryszard_Bocian komentarzy: 52302.10.2024, 15:12

nowe konto IG*

@Joker_224 napisał: "z resztą chyba nie można założyć drugiego konta na tego samego maila"
No raczej nie można np 2 kont FB założyć na jednym emailu. Ale pytanie czy jak na jednym mam FB i na innym chciałbym założyć IG, to czy to nie będzie próbowało się na siłę "łączyć" przez to, że wszystko dzieje się na tym samym urządzeniu. A wolałbym mieć oddzielnie żebym ja (nowe konto IT) nie był proponowany znajomym których mam na FB i odwrotnie :)

Skotii komentarzy: 1742 newsów: 802.10.2024, 15:10

@Mastec30: Te dzbany z Barca Info piszą takie rzeczy cały czas. Cofnij się do ich wpisów na twitterze z czasów plotek o Nico. To były dopiero jajca xD

Joker_224 komentarzy: 539702.10.2024, 15:00

@Ryszard_Bocian: z resztą chyba nie można założyć drugiego konta na tego samego maila

Socjopata komentarzy: 17702.10.2024, 14:59

bobslej22 komentarzy: 849502.10.2024, 14:56

@Marzag: może źle to widzę :)

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 102.10.2024, 14:51

@bobslej22 napisał: "racja ale byłby spalony raczej bo tam nasz jeden był mocno za linią. No ale fakt to mogło się udać. Widać że te wolne są ciągle zaskakujące"
Nie było spalonego, podanie było do Trossarda który się wkleił w linie idealnie, a następnie jakby przyjął piłkę to ona by wyznaczała linie spalonego i żaden z piłkarzy Arsenalu nie byłby na spalonym w momencie podania od Trossarda.

bobslej22 komentarzy: 849502.10.2024, 14:48

@Marzag: racja ale byłby spalony raczej bo tam nasz jeden był mocno za linią. No ale fakt to mogło się udać. Widać że te wolne są ciągle zaskakujące

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 102.10.2024, 14:43

Szkoda, że Saka za mocno podał, to był świetny wolny pod każdym względem prócz podania Saki. Piłkarze PSG totalnie nie wiedzieli co się dzieje, jakby piłka dotarła do Trossarda to by była akcja 3-4 piłkarzy Arsenalu przeciwko bramkarzowi PSG. Bramkarz byłby bez szans w takiej sytuacji.

Stałe fragmenty Arsenalu to coś co robi na mnie największe wrażenie za Artety. Nikt nigdy tak świetnie ich nie wykorzystywał jak my.

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 14:39

Arsenal are plotting to sign St Mirren sensation Marcello de Barros after asking to take the Scotland U15 international on trial. #AFC #Arsenal #smfc

Ryszard_Bocian komentarzy: 52302.10.2024, 14:26

@Joker_224 napisał: "raczej chodzi o jeden mail"
Mam nadzieję że tak jest. Bo szperałem po google i jakoś nie mogłem znaleźć pełnej odpowiedzi, ale na jakimś forum ktoś pisał o tym że jak na tym samym urządzeniu...

krzykus1990 komentarzy: 549402.10.2024, 14:24

Typowy kibic United xD

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 14:21

@Dzulian napisał: "Ale mediom od****ło z tym transferem Szczęsnego do Barcy. Przez tydzień na meczykach i kanale sportowym łącznie ponad 11 godzin materiałów na ten temat. Jeszcze transmisja live z Barcelony.

Polskie media sportowe to jest takie dno w szukaniu sensacji. Że brak słów."

Jeszcze dzisiaj na profilu Barca info na Twitterze widziałem newsy typu "Szczęsny z rodziną już wybierają meble do domu". To już jest wyższy poziom spie...nia. Zrobili z tego Farse. Chociaż po namyśle ten klub od zawsze był Farsa

Joker_224 komentarzy: 539702.10.2024, 14:19

@Ryszard_Bocian: raczej chodzi o jeden mail

Womanizer komentarzy: 1016502.10.2024, 14:12

@Jogurt: Rudiger w Realu też wszedł na world class. No i Bastoni, Bremer czy Romero też czołówka. VvD też. Ale on już na ostatniej prostej.

Dzulian komentarzy: 289102.10.2024, 14:06

Polskie media sportowe to jest takie dno w szukaniu sensacji. Że brak słów.

Jogurt komentarzy: 180502.10.2024, 14:05

Prawda taka ze na świecie top obroncy to Gabriel, Saliba, Dias i Gvardiol.
Reszta nie ma podjazdu

Ryszard_Bocian komentarzy: 52302.10.2024, 13:57

Siema Pany! Podpowie ktoś czy można założyć insta ale tak, żeby nie łączył się od razu z FB? Czyli żeby nie sugerował moim znajomym z FB mojego konta na IG. To kwestia tego że z obu korzystasz na tym samym urządzeniu i dlatego od razu "łączy"? Czy dlatego że używasz tego samego emaila do założenia jednego i drugiego? Sorry za offtop

artur759 komentarzy: 75602.10.2024, 13:40

Gabriel to jeden z najlepszych ŚO świata, a jeśli chodzi o lewonożnych to prawdopodobnie nawet najlepszy, bo tu nawet konkurencja nie jest zbyt wielka.

Womanizer komentarzy: 1016502.10.2024, 13:32

@Ups147: Druga linia i boki obrony z Marquinhosem nie wyglądają źle.

Z przodu jest mizeria. Kang in Lee, Kolo Muani, Asensio, Goncalo Ramos i dzban Dembele. Chudsza wersja Balotelliego.

Oprócz Barcoli to wszystkich pozostałych z przodu można wywalić na lepszych.

DaHongPao (redaktor) komentarzy: 93 newsów: 22002.10.2024, 13:27

@Barney napisał: "@Ups147:

nikogo nie obrażałem prawda jest taka ,ze niektorzy osty dostaja inny nie."

Bo nie mamy moderatorów, którzy non stop siedzą na stronie i śledzą każdy komentarz. Ktoś akurat trafił na Twoje wypociny i je zgłosił, tyle. :)

Barney komentarzy: 2154802.10.2024, 13:19

@Ups147:

nikogo nie obrażałem prawda jest taka ,ze niektorzy osty dostaja inny nie.

Ups147 komentarzy: 363302.10.2024, 13:19

Swoją droga jak zobaczyłem wczoraj skład PSG, to się zdziwiłem. Gdzieś przespałem chyba okres takiego rozkładu tego gwiazdorskiego PSG. Jak to się stało, że z drużyny naszpikowanej gwiazdami, teraz największą gwiazdą tam jest chyba Dembele xd Jestem ciekawy czy takie PSG w PL by się złapało do top10.

Ups147 komentarzy: 363302.10.2024, 13:07

@Barney napisał: "Jedziemy z nimi jak z gównem , coyg !!!

Napisalem to przed meczem z psg i od razu warn xD

Niemozliwi tu są modzi ,ja pierdziele."

Może dlatego, że istnieje tu na forum jakąś kultura wypowiedzi, nie jesteś na winklu za żabka :P

tomaszszef komentarzy: 169402.10.2024, 13:02

@mar12301 napisał: "przecież Gabriel to topowy obrońca na świecie piłkarskim. I nie, nie przesadzam."
Mysle , ze kazdy zespol by chcial takiego Gabriela w obronie. Najlepiej w parze z Salibą :)

mar12301 komentarzy: 2319602.10.2024, 12:43

@Socjopata: przecież Gabriel to topowy obrońca na świecie piłkarskim. I nie, nie przesadzam.

Barney komentarzy: 2154802.10.2024, 12:31

Jedziemy z nimi jak z gównem , coyg !!!

Niemozliwi tu są modzi ,ja pierdziele.

Ashmadia komentarzy: 185502.10.2024, 12:28

@Bartek_ napisał: "to jak, ćwierćfinał LM i 2 miejsce w lidze ociekają wręcz tłuszczem. ;p"
Musisz popracować nad trollingiem ; *

MarkOvermars komentarzy: 934702.10.2024, 12:28

@Socjopata: Gabriel odstaje?xd make my day

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 12:21

@Adi17 napisał: "Przeczuwam, że Beno White będzie miał problem z powrotem do peirwszej jedenastki. Może być tak, że będą częste rotacje z Timberem i czasami z Salibą, żeby dać mu trochę odpocząć. W każdym razie obrona wygląda fenomenalnie :)"

Jest taka ekscytacja Timberem teraz ale z nim też nie można przesadzać bo dużo gra od początku sezonu i z City już miał bóle. Wczoraj jakiś drobny uraz. Na PO myśle że White bardzo szybko wróci do składu bo Timber też wszystkiego nie bedzie grał. Myślę, że w pierwszej kolejności teraz właśnie Timber pójdzie na ławkę albo dostanie mecz przerwy żeby nie skończyć z jakimś większym urazem. I tak może to wyglądać do końca sezonu, że w zależności od formy fizycznej na 2 pozycje PO i LO będzie 3 zawodników White, Timber, Calafiori i nie sposób będzie zgadnąć który akurat zagra. Co powinno być z korzyścią dla wszystkich bo White chociażby od 2 sezonów gra wszystko co się da bo nie miał za bardzo zmiennika

Adi17 komentarzy: 321102.10.2024, 12:16

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 12:04

@Oldgunner3 napisał: "No,niekoniecznie bo jednak stricte w defensie to stawiałbym na Kiwiora niż Zinę. Na pewno jeśli chodzi o całokształt gry na LO to najlepszy Tomi."

To jeszcze tak. Ja bym ogólnie odpalił Zinchenko zdecydowanie. Kiwiora w sumie też, ewentualnie wypożyczenie. Jego może zastąpić Lewis-Skelly. A Tomiyasu jak się wyleczy i wróci do gry to powinien dostać ostatnią szansę. Jeżeli utrzyma w miarę zdrowie do końca sezonu to bym go zostawił. Tomiyasu gdyby nie zdrowie to bylby perfekcyjny zmiennik. On w top formie fizycznej to nawet zawodnik na pierwszy skład. Problem tylko że on tą top formę ma może 2/3 okresy w roku ale docelowo to jego bym trzymał jako takiego odpowiednika Elnenego. Taki w utrzymaniu, nie narzeka na brak gry a jak wchodzi na boisko (czego nie można mu akurat odmówić) to zazwyczaj daje radę. Zina dużo więcej zawalał. Kiwior zresztą też jakoś specjalnie nie wymiatał.

SMTX komentarzy: 208602.10.2024, 12:01

@Mastec30: No od Ziny to chyba akurat lepiej broni. Tomiyasu tak jak Kiwior, w defie gra w kratkę.

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 12:00

@Joker_224 napisał: "ooo, widzę że Sunderland wraca na właściwe tory, chciałbym ich zobaczyć za rok w Premier League"

Patrząc na to jaką oni mają kadrę to myślę, że nawet jak awansują to będzie murowany kandydat do błyskawicznego powrotu do Championship. Za dużo tam młodych którzy talent na pewno mają i na 2 lige to zazwyczaj wystarczy ale w sumie co roku widzimy jak tacy utalentowani się potem odbijają od PL

Oldgunner3 komentarzy: 1019702.10.2024, 11:57

@Mastec30: No,niekoniecznie bo jednak stricte w defensie to stawiałbym na Kiwiora niż Zinę. Na pewno jeśli chodzi o całokształt gry na LO to najlepszy Tomi.

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 11:46

@Dominik11 napisał: "Kiwior ma jedną przewagę nad Zina i Tomi.

Nie łamie się co chwilę."

To nie jest jedna przewaga tylko jedyna

Joker_224 komentarzy: 539702.10.2024, 11:38

@dan: ooo, widzę że Sunderland wraca na właściwe tory, chciałbym ich zobaczyć za rok w Premier League razem z Blackburn

Be4Again komentarzy: 388602.10.2024, 11:36

@krzykus1990 napisał: "Luis Enrique: "Biorę winę na siebie. Jestem za to odpowiedzialny. Arsenal był znacznie lepszy pod względem intensywności i zakładania pressingu. Wygrywali z nami każdy pojedynek. Nie byliśmy w stanie rywalizować z nimi na tym samym poziomie. Zasłużenie wygrali mecz.""

Dlatego ten trener jest szanowany w środowisku, a taki ETH wyszydzany.

Be4Again komentarzy: 388602.10.2024, 11:35

@Dominik11 napisał: "Kiwior ma jedną przewagę nad Zina i Tomi."

Moim zdaniem oni obaj są do odpalenia, a w ich miejsce pozyskać jakiegoś młodego z papierami na duże granie na LO. Ja bym widział u nas Nouriego z Wolves, świetna alternatywa dla Kalafiora. Szybki boczny to zawsze skuteczna broń w zespole.

krzykus1990 komentarzy: 549402.10.2024, 11:34

Dominik11 komentarzy: 2051602.10.2024, 11:16

Kiwior ma jedną przewagę nad Zina i Tomi.