Alaba nie wyklucza transferu do Arsenalu

Alaba nie wyklucza transferu do Arsenalu 24.03.2019, 12:10, Maciej Szymkowiak 51 komentarzy

Obrońca Bayernu Monachium zasugerował, że na pewnym etapie swojej kariery, chciałby reprezentować barwy angielskiej lub hiszpańskiej drużyny. Alaba całą profesjonalną karierę spędził w Niemczech, a większość jej czasu wśród giganta Bundesligi. Jednakże Austriak przyznał, że nie chce spędzać całej swojej kariery w jednej lidze, dlatego będzie otwarty na transfer do m.in. Arsenalu, któremu kibicował w dzieciństwie.

- Potrafię sobie wyobrazić siebie, gdzie indziej, ale czuję się naprawdę komfortowo w Bayernie — powiedział Alaba w wywiadzie dla gazety Bild.

- Każdego roku są nowe wyzwania i cele, a presja pozostaje ta sama. Jestem szczęśliwy w Monachium, ale oczywiście, potrafię wyobrazić sobie, że gram w Hiszpanii lub Anglii. W Hiszpanii byłyby to dwie największe ekipy. Real lub Barcelona. Są też topowe kluby w Anglii.

- To prawda, że byłem kibicem Arsenalu w dzieciństwie. W pewnym sensie, jeżeli byłeś kibicem Arsenalu za dzieciaka, to do końca życia nim pozostaniesz.

Bayern MonachiumDavid AlabaTransfery autor: Maciej Szymkowiak źrodło: Bild
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
IAlwaysTrust komentarzy: 135526.03.2019, 18:25

Bardzo lubie takie wypowiedzi

zly_kanonier komentarzy: 490726.03.2019, 16:41

W sumie to całkiem ciekawa opcja gdyby Nacho odchodził

Forever4 komentarzy: 20325.03.2019, 23:29

@Embix: Jest dużo logiki w tym co mówisz. Wiadomo, że teraz pozycje wyglądają trochę inaczej, zwłaszcza w środku pola. Mówiąc ŚPO miałem na myśli głównego rozgrywającego, ofensywnego pomocnika przez którego najczęściej idzie ostatnie lub przedostatnie podanie. Najlepszy technicznie gracz drugiej lini. Wiadomo, że typowy ŚPO występuje w formacji z "diamentem". Jednak mamy w Man City - Kevin de Bruyne, LFC - Firmino (cofnięta 9), Tottki - Eriksen, ManU - Pogba, Real - Isco/Modrić, Barca - Rakitic/Messi, a u nas? Rambo? Także nie zgodzę się, że tej pozycji teraz nie ma... Real i Barca mają taką wymienność pozycji, że cięzko komuś przypisać jedną pozycje. Oglądam La Lige, co ciekawsze mecze. Nie tylko YT. Ostatnio Messi ciągle schodzi do środka i bierzę rolę ofensywnego pomocnika. A Isco po odejściu Zizu był rzucany na skrzydło ciągle... i ta pozycja mu nie leży. Jak oglądałeś ostatni mecz Realu z Celtą to było widać, że grał jako najbadziej ofensywny z trójki Modrić, Kroos, Isco. Zaliczył trafienie i całkiem dobry występ.

Nasza pomoc wymaga przebudowy bo brakuje kreatywności i techniki. Ostatnio Miki się trochę obudził, ale to nie jest ten poziom, którego nam trzeba. Jedynym graczem, który może rozwiązać obronę podaniem jest tak naprawdę Ozil, który przez swój brak zaangażowania w pressing nie gra...

Embix komentarzy: 7025.03.2019, 20:17

@Forever4: Fimiki YT to co innego niz ogladanie transmisji. Zawsze mial i bedzie miec to ze holuje piłke. Zizou go na to wyczuwal. Ile razy on byl poa tym odzyskiwany... Z nim to jest tak ze pogra ze 2 miechy i nie holuje tylko podaje, zauwaza ze juz zaczyna się hype na niego to on... znow zaczyna kurcze holowac... ŚPO sercem druzyny? Lata leca, moda sie zmienia malo kto juz gra ze SPO - najczesciej teraz zauważysz 4-3-3 z defensywnym i szerzej dwoma srodkowymi. W Realu tej pozycji nie ma juz od.... 1,2,3... 4 sezonow bodajrze odkad CKM powstalo - dlatego odeszli James, dlatego nie grywa za czesto Isco bo pozycja mu nie lezy.
Poza tym trzeba zaczac od tego jaka formacja bedziemy grac bo jak wahadlami to wtedy trzeba kupic 2 stoperow. Zaha jako zmiennik? Bo wtedy na wahadle go nie widze tylko moze szpica bylby nie potrzebny.
Prawda jest taka ze Nelsona(nie gra wcale niie wymiata), Smith-Rowe(kontuzja), Chambersa(kiepsko mu idzie), Bielika (stoper w 3 poziomie rozgrywek) to narazie przemilczmy.
Mozemy gdybac... Real i Bayern robia rewolucje - madry to by do portfela glebiej siegnal.
Ostatnio jest mowa o Lozano z PSV ze go za 30mln odda. Tu bym wzrok kierowal

Piotrek123 komentarzy: 61925.03.2019, 18:35

Alaba jest cieniem samego siebie od co najmniej 2 sezonów co zauważy każdy kto śledzi Bundesligę.Może faktycznie powinien zmienić otoczenie?Zresztą David wie że nie wygra rywalizacji z Lucasem który ma być lekarstwem na obronę Bayernu podobnie jak Pavard bo Boa i Hummels grają coraz słabiej przez co jogi nie widzi ich w kadrze i oddał bym do Alaby Mullera w gratisie

Koroniarz komentarzy: 726125.03.2019, 18:17

Chciałbym go, ale to nierealne

Forever4 komentarzy: 20325.03.2019, 14:42

@GunnerKaspi: Jakby plotki się potwierdziły i Isco byłby do wyjęcia to mielibyśmy szanse pozyskać w końcu gracza podobnego do Santiego. Ewidentnie brakuje nam polotu w środku pola, przez co nasze akcje są do bólu przewidywalne... Rabiot jest też cichym marzeniem. Najgorzej, że Juve też się na niego czai, a ich raczej nie przebijemy... Koleś przy takim wzroście ma niesmawicie dobrą motorykę. Jest mega uniwersalny i może grac na każdej pozycji w środku pomocy. No i kontrakt mu się kończy!!! Jeżeli chodzi o Kavacica to uważam, że Rabiot>Kovacic.

Forever4 komentarzy: 20325.03.2019, 14:31

@Embix: W fife nie gram więc nie wiem o czym mówisz i co ma na rzeczy to porównanie. W domyśle miałem jeszcze wracających z wypożyczenia Nelsona, Chambersa, Smigth-Rowea i może w końcu do składu zacznie przebijać się Bielik. Jeżeli twierdzisz, że Elneny meczu nie zawala to chyba nie pamiętasz już jego popisów. Po drugie my jesteśmy zespołem, który w środku pomocy czy to na ŚP czy ŚPD potrzebuje pomocnika, który potrafi podawać do przodu. Powiedz mi, który z 10 topowych klubów ma w swoim składzie takiego typowego przecinaka, ułomnego technicznie na środku jak za starych czasów, którego zadaniem jest odebrać i odegrać do boku i czasem wygrać główkę? Dlaczego taki Krychowiak nie sprawdził się w PSG? Ano dlatego, ze silniejsze zespoły górują posiadaniem i w większości przypadków opierają sie na ataku pozycyjnym bo 3/4 meczy grają z dużo niżej notowanym rywalem, który broni się 6-8 graczami w swoim polu karnym. Stąd taki Elneny nie wnosi żadnej wartości i nie jest wartością dodaną. Jak argumentem ma być to, że siedzi na ławce i nie marudzi to wolałbym żeby siedział na niej Bielik bo ten chłopak może się jeszcze rozwinąć. Gorszy od Egipcjanina nie będzie. Ozil przez swój kontrakt blokuje budżet. Ewidentnie nie pasuje do wizji trenera, a piłkarz z najwyższym kontraktem, który grzeje ławę nie wpływa dobrze na zespół. Welbeckowi kończy się kontrakt i wątpie żeby dostał nowy. Moim zdaniem to zdrowa analiza sytuacji. ŚPO to serce drużyny wokół, której budowana jest ofensywa. Jeżeli dla Ciebie Isco to holownik to odpal YT i obejrzyj jego akcje. Po drugie kiedy my tak naprawdę wykorzystujemy tą szybkość Auby? Isco świetnie sobie radził w szczycie swojej formy z mega szybkim Ronaldo i Balem. Stąd nie rozumiem argumentu.

GunnerKaspi komentarzy: 3325.03.2019, 12:22

@Forever4: byłoby to coś pięknego! obserwowałem Isco jeszcze za czasów gry w Maladze, balans ciała i zaangażowanie, które dużo by dało na poziomie PL, do tego Rabiot, który jest na maska obiecujący i Torreira - trzon i przyszły przywódca

tyson880 komentarzy: 952825.03.2019, 11:48

To byłoby prawdziwe wzmocnienie.

Embix komentarzy: 7025.03.2019, 01:04

@Forever4: to Nie Fifa poza tym pozbyc sie 5 grajkow, kupić 4. Logika... w przypadku gdy wprost na teraz nie mamy ławki.
Czepianie sie takich graczy jak Welbeck - idealny gracz jako 3ci napastnik czy na zmiennika na skrzydlo - dryblingu nie ma strzal taki ooo ale poszarpie, pomeczy, polata - czasem i takich graczy potrzeba, Elneny tak samo - wejdzie z ławki w sumie i meczu nie zawali, kryje tyly, lepi dziury pilki podaje do najblizszych ale w miare rozsadnie do jakiegos wolnego gracza - duzo nie zarabiaja - takich tez trzeba czasem graczy to nie Fifa ze upchasz grajkow ktorzy beda siedziec zadowloeni na ławce. Dobrze pokombinujesz wcisniesz takich max 3 na poziomie na lawke, bo chca byc zmieniani i wchodzić nawet jako rezerwy minimum. A takich lawkowiczow co nie marudza i jak wejda to gwarantuja jako taki sredni poziom ze o duzo nie wniosa ale tez nie zawala za duzo tez potrzeba.
Poza tym ich sprzedac sie duzo nie wezmie za tych 2 a na transfery twoje kasy trzeba i to duzo.
Isco kupic? Sprzedac Oezila? Przeciez to wymiana tego samego na to samo wprost ta sama pozycja, braki w obronie. Isco to Idealny ŚPO. Licz sie z tym ze mamy szybkich Aube i Lacazetta a Isco to holownik - on sie bedzie na chama sam na 5-ciu pchal w pole karne i aby bramke kopnąć. Czyli atak moze stracic choc nie musi ja bym bardziej widzial Kove lub M Llorente z Realu

DavidSilva21 komentarzy: 206325.03.2019, 00:01

Ja też nie wykluczam transferu do Arsenalu. Szanse oceniam na 50/50, Ja chcę... Arsenal nie.

jarod77 komentarzy: 18224.03.2019, 21:21

Dlaczego sprzedalismy gnabry iego co gra to poezja i ten gol na 2-0 z holendrami bajka

polishbrigadesx komentarzy: 841224.03.2019, 21:04

Gość jest dobry ale raczej do nas nie trafi.

Kowal96 komentarzy: 1231524.03.2019, 20:32

Fajnie by było, ale Arsenal raczej za bidny na ten moment :/

PrzeArs komentarzy: 130224.03.2019, 19:47

Alaba i Bellerin - najlepsze wahadła Świata w Arsenalu by były :)

Forever4 komentarzy: 20324.03.2019, 18:42

@kamil47: Nie byłbym taki pewien. Od odejścia Zizu wiele się zmieniło w Madrycie. Isco od 2 sezonów jest pod formą i nie jest pierwszoplanową postacią. Jego realna cena to max 60 mln. Zizu ma dostać +250mln na przebudowę składu. Głośno się mówi o Pogbie, Hazardzie, Ndombele i kilku innych pomocnikach w kontekście przenosin do Realu. Jak tu pomieścić Isco, Asensio, Madricia, Casemiro, Kroosa, Velverde no i jeszcze Rodriguez ma wrócić. Los Kovacica też jeszcze nie jest jasny. Isco mówił otwarcie, że nie zniesie już grzania ławki. Moim zdaniem Kroos i właśnie Isco odejdą. Modrić dostał nowy kontrakt, a Asensio to przyszłość tego klubu. To tylko przypuszczenia pomieszane z marzeniami. Jednak na pewno w Madrycie w tym lecie dojdzie do sporej wyprzedaży. Pytanie czy z tego skorzystamy?

Gryzek komentarzy: 283324.03.2019, 18:18

Szczerze to nie chce mi się wierzyć w ten transfer.

NineBiteWolf komentarzy: 10061 newsów: 4724.03.2019, 17:16

Myślę, że cena postawiona przez Bayern byłaby zaporowa. Oni mają pieniądze i po tym fatalnym sezonie na pewno będą chcieli wzmocnić swoją kadrę, a nie sprzedawać jednego z najlepszych zawodników.

Smazony komentarzy: 26524.03.2019, 17:10

Ojj jestem za w 100% To byłby w końcu świetny konkretny transfer jakiego potrzebujemy natychmiast :D

KapitanJack10 komentarzy: 135724.03.2019, 17:03

@Ranczomen: Słyszałem, że musimy zapłacić całość, ale wciąż negocjujemy z rodzicami Alaby, żeby w ramach kieszonkowego opłacali 1/2 jego tygodniówki

Ranczomen komentarzy: 736824.03.2019, 16:33

A opłaci swój transfer? Bo jak tak to może przyjść.

Plomien komentarzy: 10324.03.2019, 15:42

kurde Monreal już wiekowy to można pomyśleć i go ściągnąć za sezon dwa :3

mar12301 komentarzy: 2094424.03.2019, 15:42

No z naszym budżetem na pewno realny transfer. Przecież negocjacje trzeba by było zacząć gdzieś od 60 mln funtów. Heh.

Następny.

kamil47 komentarzy: 59924.03.2019, 15:33

@Forever4: to źle Ci się wydaje. Isco u Zidane grał pierwsze skrzypce. Jak tylko Zidane wrócił, Isco odrazu zagrał w wyjściowym. Nie ma szans na ten transfer, a już napewno nie za takie grosze.

fabregas1987 komentarzy: 2011124.03.2019, 15:29

Alaba może nie, ale Kroenke owszem.

n0thing komentarzy: 4526 newsów: 36224.03.2019, 14:54

ale bysmy mieli boki obrony, bellerin po jednej stronie, a alaba po drugiej. emery moglby w 100 procentach wykorzystac gre z wahadlowymi. ale pewnie i tak nie dojdzie do tego transferu

Gunnerrsaurus komentarzy: 1051524.03.2019, 14:27

W jego słowach nie dostrzegam jakiejkolwiek chęci odejścia z Bayernu, a już tym bardziej do Arsenalu, no ale nie powiedział "wykluczam transfer do Arsenalu", więc ploteczkę jakąś trzeba nakręcić.
Swoją drogą wydaje mi się, że wielu piłkarzy ostatnio nie wykluczyło transferu do Arsenalu ;)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6254 newsów: 224.03.2019, 14:25

Arsenal chce, Alaba nie.

Forever4 komentarzy: 20324.03.2019, 14:20

Myślicie, że możliwa jest taka linia pomocy w przyszłym sezonie: Rabiot - Isco - Torreira ?

Przy założeniu, że pożegnamy się z Ozilem i resztą szrotu. Wydaje mi się, że Isco jest do wyjęcia z Realu za ok 50 mln. Sam piłkarz podobno jest zdycydowany na odejście. Rabiot też na pewno zmieni otoczenie w lecie. Emery może odegrać znaczącą role przy wyborze nowego klubu :)

Forever4 komentarzy: 20324.03.2019, 13:45

Marzenia ściętej głowy... Alaba jest w takim wieku i takim etapie swojej kariery, że będzie chciał podpisać kontrakt życia, na który Arsenal teraz nie stać. Po drugie Kolasinac zaczął prezentować równy poziom na lewej flance. Bardziej potrzeba nam rosłego, perspektywicznego obrońcy i ŚP z prawdziwego zdarzenia np. Rabiot. O ofensywnym skrzydłowym nie wspomnę ;)
Out: Elneny, Ramsey, Ozil, Welbeck, Lichy
IN: Aaron Wan-Bissaka, Rabiot, Fekir lub Zaha, Abdoulaye Doucouré.

varatas komentarzy: 34024.03.2019, 13:44

@sidtsw: Kolasinac ma 1000 minut mniej. Ma lepsze statystyki w Premier League, niż Alaba w Bundeslidze grając w Bayernie, który zamiata tam 90 % zespołów. Lewe Wahadło to jest jedna z naszych najsilniejszych pozycji.

ds95 komentarzy: 8224.03.2019, 13:43

Jak najbardziej na tak ale chyba bardziej widział bym go u nas na środku pomocy

sha komentarzy: 167 newsów: 124.03.2019, 13:37

Ja też nie wykluczam transferu do Arsenalu.

Mickeylo komentarzy: 20624.03.2019, 13:32

No Alaba u nas, bylo by mega.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18573 newsów: 11624.03.2019, 13:26

Marzenie. Zawsze go lubiłem, a Arsenal tak lubi, że nawet karnego na Emirates kiedyś nie strzelił.

sidtsw komentarzy: 206924.03.2019, 13:23

Alaba Bellerin na wahadłach to by miazga była :-)

Gofer999 komentarzy: 942924.03.2019, 13:19

@MartiniKS: Tak w szczegolnosci te 92% strzalow ktore leca w trybuny. :D:D:D:D

Gofer999 komentarzy: 942924.03.2019, 13:18

Szkoda ze Arsenal wyklucza tranfer Alabamy. :D:D:D

Squillichy komentarzy: 10824.03.2019, 13:09

Leo Messi nie wyklucza transferu do Arsenalu

ZielonyLisc komentarzy: 1093224.03.2019, 13:07

50/50! Alaba chce ale Arsenal nie XD

morys komentarzy: 24724.03.2019, 12:47

@new_star: 60-70mln za obrońce niby dużo, ale 60-70 za zawodnika, który radzi sobie świetnie na Lewej Obronie i na defensywnym pomocniku, a w razie potrzeby na środku obrony i na skrzydle zagra przyzwoicie to już nie jest tak źle. Dla mnie taki transfer to jest coś w co warto byłoby zainwestować

Jacek1s komentarzy: 211924.03.2019, 12:42

@new_star: Jakby się to ładnie rozłożyło to wcale by nie wyszło na tak dużo. Przed nim jeszcze z dobre 5 lat gry jak nie więcej, więc moim zdaniem całkiem przystępna cena. Na dodatek szybko by się zaaklimatyzował bo dogadałby się prawie z każdym; Leno, Sokratis, Kola, Xhaka, Auba, Miki, Ozil, Mustafi i jak nie odejdzie w tym oknie to i Lichy. Moim zdaniem to były dobry strzał i inwestycja na dobre kilka sezonów, więc ja bym był zdecydowanie za tym transferem.

MartiniKS komentarzy: 34424.03.2019, 12:33

@lukasz845: już wolę Xhake za ten jego atom zza pola karnego bo praktycznie każdy jego strzał z daleka to ogromny problem dla bramkarza

FabsFAN komentarzy: 1781524.03.2019, 12:33

Alaba wie, ze w rywalizacji z Lucasem jest na straconej pozycji.

softgreat komentarzy: 170024.03.2019, 12:29

once a gunner...

new_star komentarzy: 6153 newsów: 924.03.2019, 12:29

@Jacek1s:
60-70 milionów to akurat dużo jak na obrońcę i na nasz budżet.

Jacek1s komentarzy: 211924.03.2019, 12:26

Unai chciał lewego obrońcę i jest jasny sygnał, że Alaba byłby zainteresowany transferem, więc może udałoby się go kupić gdyby Arsenal dostał się do ligi mistrzów. Dodatkowo Alaba może grać na skrzydle, na defensywnym pomocniku i od biedy nawet na środku obrony. Moim zdaniem dobry cel transferowy. Kiedyś był na mojej liście marzeń w Arsenalu, teraz te marzenia trochę ożywają bo to jest bardzo solidny obrońca. Dodatkowo cena raczej też nie jest wysoka bo to pewnie okolice 60-70 milionów tak bym podejrzewał, ale to raczej transfer na następne okno transferowe bo wątpię by przy takich brakach poszli po jednego solidnego piłkarza, raczej to będą małe cenowo transfery średniaków by większość pozycji zabezpieczyć, ale kto wie.

pauleta19 komentarzy: 40841 newsów: 124.03.2019, 12:23

Nie pierwszy raz o tym wspomina, więc coś z tego może być. Tylko musi się zmienić właściciel na mniej skąpego xD

lukasz845 komentarzy: 312524.03.2019, 12:21

To co, wymiana Alaba za Xhakę?

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna