Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Oj bo w tym roku trzeaba w koncu zdobyc majstra :D

Jesli odpowiednio sie wzmocnimy to bede spokojny o to. Bez napastnika ani rusz.

Gdy wypadnie Coq lub Giroud lub Kosa to nas nie ma.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.06.2015, 11:13

Nowy NJUS

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 11:13

Może akurat trafił nam się taki męczący okres w terminarzu. Ale jesli mamy być mistrzem to powinnismy sobie poradzić.
Nie ma się co martwić, zobaczymy jak nam będzie szło, jak nam się bedzie grało na poczatku bez Alexisa,kto wystrzeli,kto rozczaruje.

Mamy terminarz,mamy koszulki,teraz potrzeba jakiegoś kopniaka w postaci transferu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 11:12

lays, zgadzam się. Szczególnie, że wypoczęty, a zajechany Giroud to dawaj inni piłkarze.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 11:09

lays

Czerwiec mamy, a Ty już marudzisz. Do stycznia daleko, cierpliwości :)

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 11:08

pauleta

Dlatego bez transferow bedzie kiszka.

Taki napiety terminarz, a my mamy jednego napastnika i to jeszcze napadziora, ktory niejst top class.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 11:07

Terminarz EPL moim zdaniem słaby. Ciężki styczeń, a po meczach w europejskich pucharach hity lub wyjazdy. Nie jestem jednak osobą, która analizuje kto ma lepszy układ meczów, bo moim zdaniem ma to marginalne znaczenie np. gdyby nasi by akurat weszli na najwyższy poziom w styczniu to taki terminarz byłby z korzyścią. Nigdy nie wiadomo w jakiej formie będziemy przystępować do danych spotkań.

Nov, grupę w LM będziemy mieć silniejszą niż w poprzednich latach, bo lądujemy w 2-gim koszyku. Nie żebym narzekał, ale poziom trudności powinien się podnieść.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 11:06

btw., jak mogę kupić bilet na mecz nie mając żadnego membershipa? trzeba mieć chociaż tego red'a, tak? kompletnie się nie orientuje, a będę od końca lipca w Londynie, więc chętnie bym się w końcu wybrał!

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 11:05

KOL

Ale moglismy dostac taki zestaw w innym miesiacu. Styczen, luty to jedne z najbardziej natezonych miesiecy... jeszcze po ciezkim grudniu takie cos

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 11:05

lol, jakie płacze tutaj u niektórych. terminarz jak terminarz, nieważne jaki jest, jak chcesz wygrać ligę to musisz po prostu wygrywać, end of

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 10:59

@paule
Dostaniemy kogoś w grupie z 4. koszyka czyli poziom spadkowiczów BPL,wiec nie az tak tragicznie.

Zobaczymy jak sie sezon skónczy ^^

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 10:57

Arsenal Prem fixtures after UCL group stage matches: Chelsea (a), Man Utd (h), Everton (h), Tottenham (h), Norwich (a), Aston Villa (a).

Yhm, żeby nie powiedzieć ch.owo

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:57

lays

nie mogło być całego sezonu tak łatwego,bo nie ma tu tylu słabych drużyn.Jesli chcemy walczyć o najwyższe cele to takie ekipy jak Stoke to powinnismy zmiatać.
Arsenal lubi być przewrotny i mozemy ograć SToke,CFC i Live,zeby na koniec dać ciała z Soton.

POczekajmy teraz na ruchy papcia. Oby tylko kontuzje u nas nie mieszały i Papcio nie kombinował typu Ramsey na skrzydle, Jack i Ramsey w jedynm składzie na siłe.

grzegorz1211 komentarzy: 1028417.06.2015, 10:56

Kibice Liverpoolu się cieszą że w rundzie rewanżowej City, United, Arsenal, Chelsea, Everton i Tottenham przyjada na Anfield, szkoda że po maratonie świątecznym będą grać już tylko o LE

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:53

Ben Smith @BenSmithBBC 7 min.7 minut temu Zobacz tłumaczenie
#LFC could take money and lodge formal bid for Benteke. Not sure his £32m release clause represents value just yet. Huge potential

grzegorz1211 komentarzy: 1028417.06.2015, 10:52

1,21 promila podobno miał

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:52

KOl

Chodzi o 4 mecze z rzedu takie :D

Ze Stoke pewnie pogubimy punkty bo to standard, z Chelsea u siebie remis, a z LFC i Soton mozna komplet zdobyc

kaman17 komentarzy: 498617.06.2015, 10:51

A ja cos czytałem, ale nie wiem czy to prawda, ze Vidal miał 0,8 promila, co w Chile jest dozwolone.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:50

nie wiem na co narzekacie. mieli nam nie dać do terminarza CFC i wyjazdu do Swansea bo nam nie idzie ?

PL tu nie ma lekko,a wspominajac to rzeź w przed dwóch sezonów i maratony po 4-5 mega cieżkich spotkań z czego jeden w grudniu to teraz jest pikuś.
Tylko trzeba trzymać forme, a nie grać pół sezonu.

Rafson95 komentarzy: 1053117.06.2015, 10:45

To jest Premier League, tu nigdy nie ma łatwo

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 10:45

@Fabs
A u nas jest okolicznośc lagodząca bo nie był w pełni świadomy...

grzegorz1211 komentarzy: 1028417.06.2015, 10:44

City złożyło drugą ofertę za Sterlinga 35 mln +5 mln dodatków. Jak dla mnie to jest ryzykowny transfer

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068717.06.2015, 10:43

Znowu styczeń i luty nie ciekawe.. ;/

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2015, 10:42

Vidal zawstydzil samego Benzeme xD

Ma szczęście, że jest sławny, bo jazda po pijaku to jedno z najgorszych przestępstw. Narazasz na niebezpiecznstwo postronnych.

W Usa jeśli zabijesz kogoś po pijaku autem, jesteś posadzony o morderstwo . Zdrowe podejście.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:42

Luty tez do dupy(jakie rymy)

Wyjazd United
Dom Swansea (nie wygralsimy z nimi u siebie od 4 spotkan, czy nawet 5)
wyjazd Tottenham

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:41

Jesli nie wzmocnimy skladu to w styczniu wypadniuemy z walki o majstra... patrzta:

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:40

Oby nam Bilić nie popsuł nastrojów na starcie sezonu.

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 10:39

30.04 - Leicester City (dom)
07.05 - Norwich City (wyjazd),
15.05 - Bournemouth (dom).

Muły mają końcówke xD

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 10:37

Na jakiej podstawie oni ten terminarz układają?

M4rcin komentarzy: 153217.06.2015, 10:35

Opłaca się kupić przerobione PS3 do gry offline?

Lavekall komentarzy: 42817.06.2015, 10:34

Styczeń może być ciężki, Liverpool na Anfield, Stoke na Britannia, potem CFC i Soton u siebie...

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 10:33

simple
Nie wiadomo przeciez kto zawinil. Najwazniejsze to czy przekroczyl te 0,8, jesli tak to nie ma juz znaczenia kto zawinil, zawsze bedzie jego wina.

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 10:32

Najpierw to musimy kogoś kupić bo póki co nikt nie doszedł.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:32

Liverpool w rundzie rewanzowej będzie miał u siebie wszystkie zespoly TOp 4 i Tottenham :DD

dorio komentarzy: 76817.06.2015, 10:32

Nie żeby coś, ale jeśli to prawda, że Arturo miał 0.8 promila (tak czytałem) i jeśli to prawda, że w Chile można jeździć mając 0.3-0.8 promila to pod tym względem Vidal nie złamał prawa. Pytanie czy to jego wina, że był wypadek czy nie. Z tego co Arturo mówił to nie on zawinił. Więc już tak od razu nie wieszajcie na nim psów.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 10:30

dorio
Nie neguję. Po prostu czytałem, że miał ponad promil.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 10:29

Kompletne rezerwy tzn. dosc silna druga jedenastke, w koncu powinnismy miec cholernie szeroka kadre.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 10:29

Alonso
To co zrobił to nie byle co. On nie przechodził przez pasy na czerwonym świetle tylko spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu. Nie wyobrażam sobie by grał dalej na CA. A to czy miałby zagrać u nas czy nie to już odrębna historia.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:28

Emirates Cup

dorio komentarzy: 76817.06.2015, 10:27

@simp - To ciekawe, bo czytałem właśnie że Arturo miał 0.8 promila czyli oznaczałoby to, że łapał się w ten przedział.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 10:27

Vidal dostal cyne od papcia, zeby odpoczal od repry i podpisal kontrakt. Sanchez tez dzieki temu wroci szybciej do klubu. Takie tam teorie spiskowe.

Master10
Jedynie puchar FA Cup koliduje z dalszymi fazami ligi mistrzow. Chelsea grala final COC Cup juz jakos w marcu. FA chyba specjalnie odpuscili.

Powinnismy podobnie skupic sie na pierwszym pucharze a na FA do 1/4 czy 1/2 wystawiac kompletne rezerwy. Zakladajac, ze nie odpadniemy wczesniej z LM :D

shark31 komentarzy: 601317.06.2015, 10:24

Tony Barrett @TonyBarretTimes 2 min.
Man City have increased their offer for Raheem Sterling to £35m plus £5m in add ons.

A oprócz tego od Di Marzio:
- ManU zainteresowane duetem z Lazio - Anderson i De Vrij
- Ibra nadal negocjuje z ACM
- Wenger rozmawial z Kondogbia o potencjalnym transferze

To ostatnie nie bardzo mi sie podoba bo niewiem co gosc mialby u nas robic... ani najlepszy w defie, rozgrywa gorzej niz Coqu, a w ofensywie daje duzo mniej niz Jack, Ramsey czy Santi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:22

Manchester City have increased their offer for Liverpool's Raheem Sterling to £35m plus £5m in add ons. (Source: @TonyBarretTimes)

Alonso komentarzy: 1282417.06.2015, 10:22

lays
No jak już go tutaj za to skazali i proponują wyżucenie z turnieju to wątpie by te same osoby chciały go w Arsenalu.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:18

Soton wyjazd- Eve dom - Swansea wyjazd - ciulowo.