Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.06.2015, 10:11

Arsenal are plotting an audacious move for Real Madrid striker Karim Benzema. (Daily Mail)

arsenalsmaga komentarzy: 6317.06.2015, 10:10

Według mnie znowu łaskawy kalendarz łatwy grudzień łatwy marzec prosta końcówka sezonu i brak meczów na szczycie pod rząd :)

kajkaj21 komentarzy: 50317.06.2015, 10:09

Przedostatnia kolejka z Man city. Title winning at Etihad?

Turek44 komentarzy: 231717.06.2015, 10:08

Już w 3 kolejce rozniesiemy pool! :D

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:08

premierleague.com/en-gb/news/news/2015-16/jun/170615-fixture-list-for-2015-2016-season-released.html

W 1 kolejce dom z WHU

w 2 kolejce wyjazd z CP

w 3 kolejce juz domowka z Live :D

AdamCFC_88 komentarzy: 28617.06.2015, 10:07

Witam. koledzy dajcie link do terminarzu :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 10:07

To może będziemy liderem po pierwszej kolejce. Może...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.06.2015, 10:07

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-fixtures-2015-16-premier-league-5870028

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 10:04

Vidala u nas nie chce zdania nie zmieniam. Ogladam Chile i mi tam sie Vidal wcale nie podoba. Dla mnie to Maratończyk, ale jego technika i styl gry pozostawia wiele do życzenia. Na b2b mamy lepszeych graczy, a na DM Coq gra lepiej od Vidala, wole Kondogbi.e

michalm1 komentarzy: 702017.06.2015, 10:00

Czasami mam wrazenie ze pilkarze mysla iz sa bezkarni...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 09:57

Lubię Vidala jako piłkarza, ale nieraz na boisku dawał symptomy, że z głową może mieć coś nie tak.

schnor25 komentarzy: 1854617.06.2015, 09:53

Nie wyrzuca go bo jest kluczową postacią w reprze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.06.2015, 09:53

9 minut i bedzie znany terminarz.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 09:49

Czeczenia
Dlatego myślę, że usunięcie go z Copa America będzie adekwatną karą sportową, bo pozasportowa go też nie ominie.

19TOMEK91 komentarzy: 156617.06.2015, 09:47

Ta 'możliwa wyjazdówka' bardzo miła :) brałbym

kelob komentarzy: 86217.06.2015, 09:46

Za głupotę się płaci.

Czeczenia komentarzy: 1248417.06.2015, 09:44

Owszem, jest większa - dożywotnia dyskwalifikacja, ale o to chodzi? Wydaje mi się, że kara tak, ale przede wszystkim powinien wyciągnąć wnioski z takiego zachowania.

Tak czy siak, Vidal właśnie ładnie zaorał swoją reprezentację. Raz, że kluczowy zawodnik. Dwa, zaraz pewnie szatnia się podzieli w jego sprawie. Trzy, rodacy ostro go tam wezmą na języki.

Moim zdaniem Vidal bardzo ładnie wypisał Chile z walki o finał, do tego podkładając się jako główny winowajca.

Czeczenia
Dla pijanych kierowców nie może być litości. Bez względu na to kim jest.

A czy odesłanie do domu coś da? Może i nie ale nie ma dla piłkarza większej kary jeśli nie może grać, zwłaszcza na wielkim turnieju rozgrywanym w swoim kraju.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.06.2015, 09:29

Możliwa wyjazdowka.

Czeczenia komentarzy: 1248417.06.2015, 09:28

simpllemann

twitter.com/cwiakala/status/611056374005501952

Nie usprawiedliwiam, ale konsekwencje dyscyplinarne? Trener/związek zdecyduje. Odesłanie do domu coś zmieni? Nie wierzę w to. Jeżeli robisz takie rzeczy, w trakcie takiego turnieju w swoim kraju to ręce opadają.

Konsekwencje prawne? Pewnie śmiesznie niskie. Tzn. pewnie zgodne z kodeksem, ale czym jest taka grzywna dla milionera? Na frytki więcej wydaje.

Dominik1990 komentarzy: 32017.06.2015, 09:23

transfery.info/76269,arsenal-faworytem-w-walce-o-pomocnika-monaco OBY :D

mikros7 komentarzy: 114617.06.2015, 09:15

.youtube.com/watch?v=euwLuAW2SNI

Całkiem zabawny materiał z naszymi chłopakami.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.06.2015, 09:15

08:53
BIG GUNS EYE TIELEMANS

Chelsea and Arsenal have both made enquiries about Anderlecht starlet Youri Tielemans, according to AS.

The 18-year-old, who has already racked up 86 appearances for Anderlecht, is regarded as one of the most promising young players in Belgium.

He has attracted strong interest from Atletico Madrid this season, although he recently penned a new five-year contract at his current club.

That hasn’t stopped his list of suitors from growing, though, and AS reports that both Chelsea and Arsenal have asked after the Belgium under-21 international.

It is believed Anderlecht would request a fee in the region of €20m for the midfielder.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 09:13

*Vidala

Ja bym Vidal wywalił z Copa America. Niech sobie przemyśli swoje zachowanie.

michalm1 komentarzy: 702017.06.2015, 09:10

Vidal strzelil dwie bramki i juz szaleje :D Mam nadzieje ze bedzie mogl dalej grac...

michalm1 komentarzy: 702017.06.2015, 09:09

Z tym Oxem to plotka. Wykorzystali slowa Mourinho ktory powiedzial ze jak mu zabiora Cecha to on zabierze kogos nam.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 09:08

"Gwiazdor reprezentacji Chile Arturo Vidal został zatrzymany przez policję, po tym jak prawdopodobnie pod wpływem alkoholu rozbił w Santiago swoje Ferrari. Piłkarz Juventusu przebywa obecnie w ojczyźnie na turnieju Copa America, gdzie w dwóch meczach strzelił już trzy gole. Vidalowi i jego żonie nie stało się nic poważnego.
Według nieoficjalnych informacji stężenie alkoholu we krwi piłkarza wyniosło 1,21 promila."

TeWalcott86 komentarzy: 9817.06.2015, 09:04

chelsealive.pl/n-42741-the-sun-oxlade-chamberlain-na-celowniku-mourinho.php#comment-add

czytali??

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.06.2015, 08:53

Michal,cwiem - jestem na biezaco :-)

michalm1 komentarzy: 702017.06.2015, 08:45

Geoffrey Kondogbia może wkrótce trafić do Arsenalu.

22-latek jest jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Pomocnik Monaco w ostatnim sezonie imponował formą w meczach Ligi Mistrzów, co przyciągnęło uwagę zagranicznych klubów.

Od dłuższego czasu w walce o jego podpis liczą się trzy kluby - Arsenal, Inter Mediolan i AC Milan. W ostatnim czasie wydawało się, że to między dwoma zespołami Serie A zadecyduje się przyszłość Francuza, jednak teraz pojawiło się realne zagrożenie ze strony "Kanonierów".

Wielkim fanem Kondogbii jest Arsene Wenger, który odbył już rozmowę z zawodnikiem i być może zdołał przekonać go do przenosin na The Emirates.

W obliczu straconej szansy na 22-latka, dwójka z Mediolanu zaczyna rozważać alternatywy. Jedną z nich ma być Giannelli Imbula z Marsylii. Milan zaoferował już za gracza 20 milionów euro, zaś "Nerazzurri" zorganizują prawdopodobnie spotkanie z przedstawicielami francuskiego klubu.

michalm1 komentarzy: 702017.06.2015, 08:44

Master10

Pogrzalo ich na Stamford bo :

Chelsea może być zmuszona przeprowadzić się na inny stadion.

Jak podają brytyjskie media, między 30 czerwca a drugim lipca mają być prowadzone rozmowy na temat rozbudowy Stamford Bridge. Projekt powiększenia obiektu jest planowany już od kilku lat, jednak dopiero teraz negocjacje weszły w tryb zaawansowany.

"The Telegraph" podaje, że Chelsea może być zmuszona grać na innej płycie boiska nawet przez trzy lata, bo właśnie tyle czasu ma potrwać modernizacja stadionu w zachodnim Londynie. W przyszłości na trybunach ma zasiadać już nie 42, ale 60 tysięcy widzów. Łączny koszt przebudowy jest szacowany na 500 milionów funtów.

Twickenham i Wembley to jak do tej pory dwa proponowane "domy zastępcze" dla "The Blues". Chelsea mogłaby się również zgodzić na dalszą grę na Stamford przy trwających pracach, jednak wówczas liczba kibiców byłaby znacznie ograniczona.

michalm1 komentarzy: 702017.06.2015, 08:43

Juventus osiągnął porozumienie z Mario Mandžukiciem.

Pogba podobno chce 12 mln euro za sezon, a za sam transfer Juve chce 80 mln. Szok, przereklamowany pilkarz moim zdaniem.

Liverpool pracuje nad transferem Lucasa Digne.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.06.2015, 08:30

Niezle chelsea pogrzalo z oferta cecha za oxa. Co oni pala na tym stamford ? ;)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.06.2015, 08:10

Brawa dla Golden State Warriors za wygraną NBA, brawa też dla Cavaliers za walkę podczas finałów.