Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:23

"Zadna kobieta nie podejmuje tej decyzji lekko i bez zastanowienia."

"W latach 1973-2003 dokonano na świecie ok. 1 mld aborcji."[wiki]

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 01:23

Dziś chciałem się po raz kolejny wcześniej położyć, no ale jak zwykle pewnie na pierwszą połowę się skuszę.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 01:21

Carlos Tevez must make a decision about his future with Juventus by this Saturday, the club's sporting director Beppe Marotta told Corriere dello Sport on Tuesday.

Pewnie pójdzie do Boca Juniors.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:20

migus11, Fronda, niezalezna, gazetapolska

i nie zaglądam na te strony. Czytam gazetę wyborczą i mnie te lewackie kłamstwa tak odrzucają, że muszę być bardziej po prawej niż na środku.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:18

Novazzy mowil o pewnej zauwazalnej tendencji, ze ludzie przeciwko aborcji czesto sa za kara smierci. Kara nie kara, ale chec odbierania komus zycia bedac chrzescijaninem jest czysta hipokryzja. Rozumiem, ze mozna nie byc ZA aborcja ale nie rozumiem jak mozna odbierac kobietom tego wyboru. Zadna kobieta nie podejmuje tej decyzji lekko i bez zastanowienia. Poza tym co nazywasz aborcja? Czy pigulka "72h po" tez jest zabijaniem plodu?

migus11 komentarzy: 131417.06.2015, 01:18

no zapomniałem o podziemnej, ale tak poza to ze świecą szukać.

Theo10 komentarzy: 826017.06.2015, 01:17

niejaka*, a nie nijaka... późna już godzina.

Theo10 komentarzy: 826017.06.2015, 01:15

@migus11

Podobno jedynym rzetelnym, niezależnym i całkowicie obiektywnym jest nijaka podziemnaTV.

migus11 komentarzy: 131417.06.2015, 01:13

To są jakieś prawicowe media?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:13

Dlatego piszę, że takie porównanie jest bez sensu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:12

Dan_Crowley, gdzie tam widzisz znak równości? Aborcja nie jest karą. In vitro nie jest karą. Pasuje?

Theo10 komentarzy: 826017.06.2015, 01:12

No in vitro to jest raczej nagrodą niż karą.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:09

Pauleta
In vitro to to samo co aborcja teraz? Niezle te prawicowe media robia wode z mozgu.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:08

Novazzy
Props.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:08

Novazzy, nie jestem za karą śmierci, ale nie widzę związku.

Kara śmierci jak sama nazwa wskazuje jest to kara.
Aborcja czy in vitro nie jest karą.

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 01:07

Ale takie dyskusję są bez sensu, bo nikt sie nie ,,naprawi".

novazzy

Jest nawet takie powiedzenie co do tego co napisałeś, że ziarnko kukurydzy to jeszcze nie popkorn. Huehue.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 01:04

Mi się marzy Bacca, nikt inny.

Novazzy komentarzy: 351017.06.2015, 01:03

@Dan
Ja poprostu jestem za wyborem. W mojej oponii kilkudniowy płód to płód a nie człowiek i należy do matki.

W Anglii jakoś to funkconuje i Bóg nie ssyła plag na ten kraj morderców :O.

Pozatym rozwala mnie jak ktoś jednocześnie za karą śmierci a przeciw aborcji/in vitro.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 01:03

Dan
Może, a nie musi. Nie ma już czasu na ogrywanie talenciaków kosztem punktów. World class gk, jakim Cech niewątpliwie jest, to ktoś bardzo potrzebny dla Arsenalu. Trochę punktów przez bramkarzy potraciliśmy w tym sezonie.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 01:02

a od kiedy w drużynie jest rola 'kloca'? niech ten martinez pójdzie do tego milanu, bo mam dość :

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:02

Mam ogromna nadzieje, ze Cech nie dojdzie do nas. Szczesny moze byc legenda Arsenalu a cech sobie dogra 2-3 sezony i czesc. Nie dla Czecha Cecha w Afc.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 01:02

Wlochy spierniczyly kupon (9 ostatnich meczy h2h Italia wygrywala z Portugalia. Jeszcze remis nie ma zakladu postawilem. Zostalaby juz tyko Argentyna over 2,5 bo Paragwaj wygral.

Ja bym radzil ci stawiac over 2,5. Bramki powinny byc, sam Urugwaj cos ukluje. A kurs z 2.20

migus11 komentarzy: 131417.06.2015, 01:01

kurde nie tu

Martinez jest przede wszystkim bardziej uniwersalny od Giroud bo może jeszcze dryblować, szybciej operować piłką itd. Giroud to taki kloc obecnie taka jego rola w drużynie, spełnia swoje obowiązki na boisku ale nie da nic ekstra od siebie no może raz na 10 meczy coś fajnego wykombinuje ale to za mało. :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 01:01

Tak przypuszczałem, bo sam na Paragwaj na siłę grałem po kursie 1.75, a teraz na rożne.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 00:59

Sky Italia: Wenger rates Kondogbia very highly & has already spoken to Monaco midfielder in recent weeks. #AFC

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:57

WilSHARE, baton (2zł) na Argentynę, bo w kursach to szału nie ma (1.55)

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 00:56

Przeciez wiekszego luzu psychicznego jak posiadanie Cecha za plecami naszej druzynie nie mozna dostarczyc :D Tak jak posiadanie Sancheza, ze cos ukluje w razie czego z przodu, tak samo tu z tylu wiesz, ze stoi profesor na bramce.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:51

Gimenez grał już z Jamajką. Nawet asystę zaliczył.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 00:51

pauleta, jak typy? Argentyna - Urugwaj, kurs na rożne over 10 @2.05 mam.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 00:50

Ten kike marin wiarygodny? Oby to byla prawda z Cechem :) Druzyne buduje sie od tylu, najwieksi fachowcy futbolu jak Mou czy Fergie to wiedza, Wenger tez to wie jak widac.
Barca przede wszystkim triumfowala w lidze dzieki poprawieniu obrony. Nowi bramkarze, ogarniecie obrony, sfg itd. Gdy wrocil Suarez dolozyli do tego niszczenie z przodu, ale bez takiej obrony to by 3 trofeow nie zdobyli.
Na przykladzie Juventusu mozna zobaczyc, ze nawet z sama obrona i pomoca mozna pokusic sie o 3 trofea. Oczywiscie Tevez w formie w ataku no i w 2 czesci sezonu troche go tam odciazyl Morata.
Nawet Monaco nas dzieki madrej grze pokonalo...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 00:48

Nareszcie Gimenez i z drugiej Zabaleta w obronie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:48

Czyli 2 zmiany w składzie Argentyny. Przeciętnego ostatnio Roncaglię zastąpi Zabalate. Świetnego ostatnio Banegę słaby Biglia. Nie rozumiem tej ostatniej zmiany. Banega ostatnio był jednym z najlepszych, a Biglia zawalił bramkę na 2-2.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 00:46

Novazzy
Jkir byly Twoje argumenty za aborcja? Pytam z czystej ciekawosci, bez spiny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 00:46

Uruguay XI v Argentina: Muslera, Pereira, Godín, Giménez, Pereira, Arévalo Ríos, González, Lodeiro, Cebolla, Rolan, Cavani #CopaAmerica #URU

XI Argentina vs Uruguay: Romero; Zabaleta, Otamendi, Garay, Rojo; Biglia, Mascherano, Pastore; Messi, Agüero, Di María.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 00:44

cyce jak cyce, ale żeby tak na tłytera wstawiać..no cóż, ja tam nie narzekam, ale coś z nią nie teges

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 00:43

Zawiode sie na Wengerze jesli ten sprzeda Wojtka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.06.2015, 00:43

Również spadam

Część

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 00:42

Kysio, kto to? nieznana mi, a i cycki mierne.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.06.2015, 00:42

pauleta

No właśnie wyczytałem, że martwić się można od 70+.

Kanonier
Samsung NP350E7C. Format jakieś 3 miesiące temu, wydajność wysoka, cleaner odpalany regularnie, ogólnie wczoraj czyściłem wszystko jeszcze raz, usuwałem puste foldery, czyściłem rejestr, we wszystkich możliwych opcjach wydajność dałem na wysoką i dalej to samo. Niby nie jest to mocarny laptop, i wiem, że nie nadają się do gier, ale wcześniej wyciskało mi z CS:GO na low detalach jakieś 140fps, nie mówiąc już o 1.6, przecież to jest komedia nie mieć w tej grze stabilnej setki.

SebaUnited komentarzy: 13317.06.2015, 00:41

afc4life
Za 9 godzin będzie znany ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 00:41

pauleta19
Ciężko stwierdzić po jednym meczu kto robi największe wrażenie. Stracili dwie bramki po dekoncentracji i zniewadze, bo jak to inaczej wytłumaczyć(?). Moim skromnym zdaniem aktualnie to właśnie Paragwaj może zrobić najwięcej szumu, ewentualnie gospodarz.

kaziu874 komentarzy: 673117.06.2015, 00:41