Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 02:18

Pauleta
Lemanski czy boniecki atakuja wartosci chrzescijanskie? Pierwsze slysze.

bobocian komentarzy: 154017.06.2015, 02:17

Theo
Nie robimy podziału na dobrych i złych. Tutaj jest mowa o obrazie osób duchownych w mediach. Co do Twojego pytania - zrobię unik. Urzędnik, który zdaje sobie sprawę, że wypełniając swoje urzędnicze obowiązki krzywdzi ludzi ma moim zdaniem spaczone sumienie.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 02:17

Dobry ksiadz to zapewne Longchamps de berier? Bo jest przeciwny in vitro i do tego uzywa haniebnej argumentacji, ehhh. Zostawmy to bo szkoda czasu i atłasu.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 02:16

Rozne to ja prawie caly sezon w meczach Chelsea ze sredniakami stawialem :p
A bramki to moga niedlugo napadac jeszcze

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 02:15

arsenal159
Znam znaczenie sarkazmu, ale tak tylko napiszę, że on na kontrakt trzyletni kasuje 15 mln funtów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 02:14

Dan_Crowley, nie, dobry ksiądz to jest ten, który jest wśród ludzi, a nie robi z siebie medialnego celebrytę atakując wartości, którym powinien służyć.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 02:13

Widzieli dluzsza wypowiedz Cazorli
theguardian.com/football/2015/jun/16/santi-cazorla-arsenal-title-chances-jack-wilshere?CMP=share_btn_tw

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 02:13

40' - 5 rożnych, dzieje się!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.06.2015, 02:12

Niby fajnie, że Podol pójdzie do Galaty, może tam pogrą. Ale kwota strasznie niska, tak sobie uświadomiłem teraz. Ktoś na transfery.info napisał słuszna uwagę - nawet Legie byłoby na niego stać...

Theo10 komentarzy: 824717.06.2015, 02:11

@bobocian

To jak już robimy takie podziały na dobrych i złych, to jak byś ocenił urzedników którym litera prawa i nieraz durne i bezsensowne przepisy przysłaniają zdrowy rozsądek i logikę... to są ci dobrzy czy źli?

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 02:11

Pauleta
Spodziewalem śie takiej odpowiedzi.
Czyli dobry ksiadz to ksiadz ktory potepia, uzywa jezyka nienawisci i agresji i do tego jest prawicowy? A myslalem, ze w polsce jest rozdzial kosciola i panstwa.

bobocian komentarzy: 154017.06.2015, 02:11

Dan
Nie. Ksiądz nie równa się ksiądz. Oczywiście powinno tak być, ale tak nie jest.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 02:10

bocian, +1

bobocian komentarzy: 154017.06.2015, 02:10

Pauleta
Zgadzam się z Tobą. Dla GW ksiądz = pedofil, chyba, że to jest "nasz" ksiądz. Dlatego Internet jest tak potrzebny.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.06.2015, 02:09

Chyba ani over 10 rożnych, ani over 2.5 goli nie wjedzie :v

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 02:09

Bobocian
Ksiadz to ksiadz. Koniec kropka. Dobrze, ze sa ksieza ktorzy wylamuja sie z ćiasnych ram.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 02:09

Dan_Crowley,
1) Ci księża akurat robią więcej złego niż dobrego. Wprowadzają ferment do KK. Nie chce mi się wierzyć, że oni sami nie widzą tego, że są narzędziem w lewicowych mediach służącym dzieleniu KK i przez co jego osłabianiu.
2)Nie przepadam za księżmi celebrytami

bobocian komentarzy: 154017.06.2015, 02:07

Dan Crowley
Skoro już poruszasz ten temat - w polskim Kościele jest podział. Są dobrzy i źli księża - dobrzy to ks. Boniecki, ksiądz Sowa - znajomi Olejnik, ministrów, Nergala. Celebryci w sutannach. Są też ci źli i zacofani - którzy trzymają się Pisma i nie idą z duchem czasu. Tak w skrócie.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 02:06

Di Marzio ponoc pisał, że Arsenal jest po rozmowach z Kondogbią

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 02:02

wyborcza.pl/1,75478,17780837,Jak_zyje_ks__Lemanski_.html

Pewnie powiesz,ze lemanski i boniecki to nie sa "prawdziwi" ksieza, niemniej jednak troche w tym biznesie robili.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 02:00

wyborcza.pl/0,128956.html?tag=ksi%B1dz+adam+boniecki

Pauleta

Nie źebym bronil gw, bo nie czytam, ale nie wygaduj bzdur.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:55

Ox w zyciu nie pojdzie ****ski.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 01:54

Oczywiscie to do tych najbardziej ciekawskich co lubia sie w takie tematy wglebic.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 01:52

Ogladal ktos wyklad Jurija Bezmienowa "Jak napasc na panstwo" z 1983 roku? Godzinny material, wpiszcie se w youtubie jesli ktos jest zainteresowany bo polecam.
Gosciu byl dywersantem USA w KGB w ZSRR (pomagal USA). Ponad 30 lat temu wyglosil godzinna przemowe o calym gow-nie w jakim dzisiaj zyjemy (kropka w kropke dzisiejsze dzialania Unii Europejskiej w Europie). Warto zaznaczyc, ze tlumaczyl on metody Zwiazku Radzieckiego, do ktorego Unia Europejska jest przez wielu prawicowcow porownywana.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 01:44

Mirror ma na okladce Oxa, ktorego chce Mou za Cecha

Theo10 komentarzy: 824717.06.2015, 01:42

W kilku komentarzach już to napisałem, ale chyba muszę jeszcze raz. To co opisałem, to jest według mnie ideał. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie da się go w 100% zrealizować. Chodzi mi tylko o właściwy kierunek.

@Dan_Crowley
Wydaje mi się, że przedstawiają więcej faktów niż własnych opini i domysłów. Ale jestem świadomy tego, że lekko skręcają w prawo, a przynajmniej tak mi się wydaje. I tak, lekki skręt w prawo odpowiada też przynajmniej części moich poglądów.

lays komentarzy: 3987117.06.2015, 01:41

No to Kike pisze o Cechu w AFC, ciekawe kiedy bd oficjal

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:41

bobocian, tak, ale każde media mają swoją politykę i umowy i układy. Poglądy jednostki niezgodne z nurtem gazety/telewizji są usuwane albo ta osoba zostaje usunięta np. znajdź artykuł na Gazecie Wyborczej o księdzu inny niż o księdzu pedofilu. Po prostu nie wierzę, że każdy w ich redakcji w swoim słowniku pod hasłem ksiądz ma napisane - patrz pedofil.

qmpz komentarzy: 10017.06.2015, 01:40

Pauleta, dzięki :D

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:39

Poza tym, tak szczerze mowiac dostajemy informacje z dwunastej reki. Obrobiona, sformatowana, czsto niemajaca wiele wspolnego z tym co naprawde sie wydarzylo. Media zamienily sie w tabloidy. Sensacja goni sensacje.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:37

Afc4life
Dokumenty zoologiczne.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:36

Theo
Wszystkie media kreuja swiatopoglad, bez tego by nie sprzedawaly gazet, wiadomosci etc.

afc4life komentarzy: 478317.06.2015, 01:36

Media nie sa po to by byc obiektywne. Zawsze kogos reprezentuja. Albo bronia interesow kraju albo Unii Europejskiej czyli kraj maja w dupie . Albo reprezentuja partie albo prawice czy lewice.

Obiektywne to moga byc chyba tylko filmy dokumentalne.

pauleta
niejaki dr. chazan lata cale dokonywal aborcji. Nagle mu sie poglad zmienil i uznal, ze to niemoralne a tymczasem kobiety ktore dokonywaly aborcji nie mialy prawdopodobnie innej mozliwosci.

bobocian komentarzy: 154017.06.2015, 01:35

Obiektywne media? Tak myślą tylko idealiści. Media tworzą ludzie, a oni mają zawsze jakieś przekonania.

Theo10 komentarzy: 824717.06.2015, 01:34

Oczywiście, ale jest to jakiś ideał do którego powinno się dążyć. Zaś niektóre media nawet nie próbują być obiektywne i bawią się w kreowanie światopoglądów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:34

sport.tvp.pl/20382881/pilka-nozna-copa-america-argentyna-urugwaj

qmpz komentarzy: 10017.06.2015, 01:34

Macie jakiegoś dobrego streama do meczu?

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:33

Theo
Ale co Ci odpowiada? Ze znajdujesz w nich potwierdzenie swoich pogladow? Bo wlasnie dlatego ludzie czytaja czy ogladaja dane media, nie zeby sie dowiedziec "prawdy" tylko po to zeby sie upewnic, ze dobrze mysleli.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:32

Dan_Crowley, a kto by się cieszy na myśl o skrobance...

Theo10 komentarzy: 824717.06.2015, 01:31

@pauleta19

W 100% na pewno nie. Tak jak napisałem, jakieś odchyły w lewo czy prawo zawsze będą. Osobiście przeglądam stronę Rzeczpospolitej i w miarę mi odpowiada.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:31

Obiektywne media to oxymoron. Tak jak bezinteresowny bankier.

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:30

Pauleta
porozmawiaj z kobietami ktore tego dokonaly i nie ufaj suchym liczbom. Kazda taka decyzja to problem i bol dla kobiety. Jesli myslisz, ze kobiety ktore tego dokonaly zrobily to z usmiechem na ustach to przykro mi ale nic nie wiesz na ten temat.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.06.2015, 01:27

Theo10, a są w PL jakieś obiektywne media?

Dan_Crowley komentarzy: 131317.06.2015, 01:26

Pauleta
Ja nie czytam zadnych dziennikow, nie ogladam wiadomosci, nie daje sie manipulowac mediom w skrocie bo zdaje sie na tzw. zdrowy rozsadek. Dla mnie media wszystkie klamia. Mniej lub bardziej. Prawicowe, lewicowe, centrowe, dzialkowe, etc. Naucźylem sie pewnych rzeczy nie potepiac z gory (oprocz mediow) i nie lykac jak pelikan opinii expertow telewizyjnych. Wszyscy politycy wala w bambuko. Ci systemowi i ci tzw. niesystemowi. Jeden badziew.

Theo10 komentarzy: 824717.06.2015, 01:25

No i dobrze. Media nie powinny być prawicowe/lewicowe, tylko obiektywne. Powinny przedstawiać fakty, a nie kreować światopogląd. Oczywiście nie da się uniknąć subiektywnych opini, bo ludzie przedstawiający owe fakty, mają swoje przekonania i poglądy, ale powinno być to możliwie minimalizowane.
Twory typu PodziemnaTV, Fronda czy GW to patologia, a nie media.

MarcinQT komentarzy: 260417.06.2015, 01:24

Ja rozumiem, że jesteśmy Polakami i kibicujemy im, ale trzeba obiektywnie spojrzeć, że taki klub jak Arsenal potrzebuje lepszego bramkarza.