Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601314.05.2015, 19:05

Fabrizio Romano @FabrizioRomano 42 sek
Paulo Dybala to #Juventus: done deal! Today meeting and agreement with #Palermo and his agent. 28M€ + 8M bonus + Goldaniga and 1 player more

Dybale juz mozna oficialnie skreslic.

shark31 komentarzy: 601314.05.2015, 19:03

Przeciez wiecie ze jak przyjdzie bramkarz to tylko taki który bedzie na absolutnym topie. Albo Cech albo nikt, a ze Wenger lubi okazje + chetnie podokucza Mourinho to pewnie bedzie sie ostro staral o Petra.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 114.05.2015, 19:02

u Wojtka najgorsze jest ,ze jak go widze to mam w pamieci ostre lanie po dupsku albo jakies glupie czerwone kartki ;d
Ogolnie mamy dwoch srednich bramkarzy ale tak naprawde to wszystko zalezy od obrony.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 19:01

igszu

Sprawdzaj informacje przed napisaniem. Goetze grzał ławę na mundialu :) Nie zagrał nawet 300 minut :)

igiszu komentarzy: 44614.05.2015, 18:58

Kyrtap
Lecz strzelił decydującego gola, był podstawowym zawodnikiem swojej reprezenatcji. Również nie jestem fanem tego zawodnika, ale w porównaniu z tym co gra teraz, mistrzostwa wyszly mu bardzo ok

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 18:58

Zanst
Mialem L7 po aktualizacji i lekko zacinal. Jednak tel oddalem i aktualnie mam G2.

Niestety z modelem L5 nie mialem do czynienia.

zanst komentarzy: 38214.05.2015, 18:49

Kurde zawsze tu pełno specjalistow a teraz nikt nie potrafi pomoc :/ zaraz wywale ten telefon przez okno

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.05.2015, 18:06

Trzeba było Ter Stegena upolować przed Barcą bo koleś ma 23 lata a wg mnie dużo pewniejszy i lepszy w bramce od Wojtka, który dalej nie potrafi spoważnieć.

Waskitcz komentarzy: 448514.05.2015, 18:05

Jak tam panowie po pogrzebie Dagi? ;(

igiszu komentarzy: 44614.05.2015, 18:04

Kyrtap
Goetze także grał nie najgorzej na mistrzostwach, a jakoś teraz wszyscy go próbują wyrzucić z Bayernu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.05.2015, 18:02

Perin dobry?

10 na 15 obronionych strzałów wypluwa bądź odbija przed siebie dając rywalowi szansę na dobitkę do pustej bramki.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 17:57

igszu

Odsyłam Cie do meczy z mundialu :)

Dominik11 komentarzy: 2016414.05.2015, 17:57

Ekstra Bladet: Arsenal zainteresowany pozyskaniem Kaspera Schmeichela.

zanst komentarzy: 38214.05.2015, 17:52

Siema, wiem że tu są specjaliści od wszystkiego, więc może ktoś mi pomoże, a mianowicie: zainstalowałem sobie aktualizację oprogramowania na moim starym gównianym LG L5, wszystko się spoko zainstalowało, ale po tym jak się ponownie uruchomiło nie mam na ekranie ani ikon, ani dolnego paska. Nie mogę nic zrobić oprócz wejścia w smsy, maila, telefon i aparat które są na ekranie odblokowywania. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić, bo po prostu nie mogę korzystać z telefonu? Tylko prostym językiem proszę bo nie za bardzo się znam :/.

TheInvincibles komentarzy: 130414.05.2015, 17:52

m.przegladsportowy.pl/fundacja-dementuje-ronaldo-nie-przekazal-pieniedzy-dla-dzieci-z-nepalu-,artykul,568494,1,13057.html

igiszu komentarzy: 44614.05.2015, 17:48

Kyrtap
Ale w jego przypadku, można śmiało powiedzieć, że nigdy nie zagrał meczu na światowym poziomie z drużyną klasy Barcelony czy Realu. NIGDY

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.05.2015, 17:46

@rozi13com: Mój brat cioteczny się uczy na Leśnictwie w oddziale PB w Hajnówce. Jedynie czego się nauczył to tego, że kiedy brat wujka dał mu przecięty kawałek drzewa aby powiedział z jakiego drzewa to jest to on zaczął go wąchać bo uczono go poznawać po zapachu...

kamilo_oo komentarzy: 2356714.05.2015, 17:42

dorio

Nie :P

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2015, 17:40

to chcecie wzmocnić skład czy kupić kogoś perspektywicznego?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 17:36

Maciek

Świetny bramkarz z Genui, który będzie jednym z najlepszych. Ma 22 lata, a już teraz prezentuje bardzo wysoki poziom.

dorio komentarzy: 76814.05.2015, 17:33

Jeśli chodzi o bramkarzy to tylko wchodzi w grę Cech, Leno, Lloris. Jednak i tak nie przyjdzie żaden nowy GK. No chyba, że Wojtek zeświruje i będzie chciał odejść w co wątpię.

@kamilo_oo - Jesteś z Poznania?

Co do CR7 vs Messi, już raczej wiadomo kto zdobędzie ZP za ten rok. Zapewne będzie to Leo jeśli Barca wygra LM - jednak sam chciałbym zobaczyć wygrywające Juve z Barcą :>

d00myb

Jest taki kierunek jak Mechanika i Budowa Maszyn.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 17:12

igszu

Gość nie grał 2 miesiące w piłkę. Po takiej przerwie, to żaden gracz by nie zagrał czegoś wybitnego.

igiszu komentarzy: 44614.05.2015, 17:08

Podstawowe pytanie które nasuwa mi się ciągle po wczorajszym meczu. Gdzie była ta wielka gwiazda Pogba? Gdzie były te 100 milionów? Jak na tak cenionego zawodnika kilka akcji gdzie fajnie utrzymal pilke to zdecydowanie za malo. Co wszyscy w nm widzą? Ja wolnego grajka, który chyba nie dorósł jeszcze mentalnie do grania na najwyśzym poziomie. Moje zdanie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 17:07

A ten caly Ruffier jest godny uwagi?

schnor25 komentarzy: 1854614.05.2015, 17:04

Ikera? A co to, Arsenal to klubik z MLS czy innych Emiratów? Jeśli już sprowadzać bramkarza, to jakiegoś kocura do 26 lat ;)

Maniekx komentarzy: 35114.05.2015, 17:03

Jest tu ktoś na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn? Najlepiej z PWr

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 17:01

Casillas jest obecnie przeciętny. Nie broni nic szczególnego, tylko proste piłki. Dodatkowo z wiekiem popełnia coraz więcej błędów.

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 16:58

I jeszcze jeden argument co do Casiliasa, pamiętacie kto go posadził na ławkę w Realu wydaje mi się że ma coś do udowodnienia pewnemu panu który 2 sezony temu przeniósł się do Anglii. :D

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 16:53

@MaciekGoooner: Mnie też Ospina jakoś średnio przekonuje, gdyby obrona grała tak jak w niektórych meczach gdzie grał Wojtek to przecież byśmy z 5-0 w dupę dostawali. Jeśli Wenger nie ufa już Wojtkowi to powinien go sprzedać i sprowadzić Casiliasa może lata nie te ale jakość ciągle jest i znowu to byśmy wyszli na wierzch po transferze De Gei do Realu. :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 16:51

Co do bramkarzy. Jak dla mnie Ospina, to nie ten poziom i nie powinien być on naszym pierwszym bramkarzem. Więc albo trzeba dać szansę Wojtkowi, który potencjał ma duuuuużo większy od Kolumbijczyka, albo kupić kogoś tpowego (Lloris) lub kogoś kto zaraz w topie się znajdzie (Perin)

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 16:50

@RIVALDO700: I jego serię zakończyli w Tottenhamie bezduszne istoty. :D

Leehu komentarzy: 1049614.05.2015, 16:49

@camsbruken: Ja słyszałem że Juve dopina transfer i w weekend ma już być formalnie zawodnikiem Juve od lipca. :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.05.2015, 16:47

Watzke dla sky powiedział, ze nie bedzie gruntownej przebudowy Bvb i najprawdopodobniej odejdzie z klubu 2 piłkarzy / gundogan pewnie jednym z nich/.

Simao12 komentarzy: 775214.05.2015, 16:47

Wolę Wojtka bo karzeł ma za krótkie łapki ale podobają mi się te świrowate wyjścia przed pole karne

camsbruken komentarzy: 125814.05.2015, 16:46

Panowie odliczacie minuty do transferu Dybali ? W końcu na dniach ma być dopięty xd

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2015, 16:24

Wojtek pomimo swojego wieku ma OGROMNE doświadczenie, jego wiek nie jest przeszkodą w niczym.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.05.2015, 16:20

Brad Friedel po tym sezonie konczy kariere.

Zapisal sie w kartach PL tym, ze zagrał 310 meczów z rzedu w 1 składzie w lidze.

afc4life komentarzy: 478314.05.2015, 16:17

Oczywiscie Wojtek moze odkupic winy dostajac kolejna szanse i sie sytuacja calkowicie zmieni. Tylko musialby potraktowac swoja prace bardzo powaznie. Wiemy jakie podejscie ma Ospina do tego jest rowniez starszy to tez ma wplyw.

afc4life komentarzy: 478314.05.2015, 16:11

Co do Pera...
Kazdy z nas wie, ze potrafi swietnie zagrac. Moze nawet miec jakas serie b. dobrych wystepow, by nagle w nieoczekiwanym momencie spierdzielic sprawe totalnie i wygladac na kompletnego amatora.

Srodkowy obronca ma byc po prostu stabilny i konsekwentny co mecz (nie schodzic ponizej pewnego poziomu) a nie w pojedynczym spotkaniu lub jakimis seriami grac na "10-tke" by w kolejnym meczu zapomniec jak sie gra w pilke.
Tak samo bramkarz. Ospina daje rade i poziom wystarczajacy trzyma w kazdym spotkaniu. Mozna mowic, ze w TOP5 PL nie jest, to fakt ale najwazniejsze, ze jest poki co stabilny a z tym mielismy problemy od lat.

Piotrek_175 komentarzy: 184414.05.2015, 16:07

I śmieszy mnie fakt, że użytkownik znajduje czas żeby aby odpisać ripostę dla innego a nie odpowiedzieć mu najzwyczajniej w świecie :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 16:06

meczyki.pl/najdluzszy_mecz_w_histori_pilki_noznej,46924,filmik.html

Dobre :D

Piotrek_175 komentarzy: 184414.05.2015, 16:06

Nie kwapie się, żeby chwalić sie swoim kandydatem, ale mogę śmiało poweidzieć, że bardzo daleko mi do p.Komorowskiego. Wydaje mi się, że chodzi o sam szacunek do osoby, bo o ile popełniać błędów ortograficznych itp na tym stanowisku nie wypada, o tyle jakimi my musimy być gburami i prostakami że nabijać się z obecnego prezydenta ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.05.2015, 16:02

Piotrek 175

Widze, ze jestes wyborca komorowskiego. Zaden atak jakby co tylko stwierdzam po twoim komentarzu.