Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
Ceran komentarzy: 215413.05.2015, 22:52

jakby Juve wygralo LM to byłoby bajecznie

Mihex komentarzy: 2360413.05.2015, 22:51

Fajnie z tym Juve, wróciłem trochę do wczesnego dzieciństwa z tym wspieraniem Juventusu.

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:51

simpllemann
Za karę zostałby zdegradowany z Barcy do Liverpoolu.

Ceran komentarzy: 215413.05.2015, 22:51

Real jest strasznie uzalezniony od gry Modricia. Gdy grał, mieli kapitalne wyniki (ze 20 wygranych meczow z rzedu), gdy dostal kontuzji wszystko siadło, jak wrócił to znowu zaczeli grać dobrze, ale niestety dla Realu znowu wypadł na jakis czas.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.05.2015, 22:51

Ceran

Kibice się z niego śmiali.

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:51

simplle

teraz gra w Barcelonie, a nie jakimś tam Liverpoolu, inna optyka władz na wybryk by była :D

Alonso komentarzy: 1282413.05.2015, 22:51

To co grał Real to momentami parodia była, a Ronaldo to chyba okres ma. :D

@Kysio2607

Tevez vs Messi, nielubią się i to bardzo podobno.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.05.2015, 22:49

Ciekawe jaką teraz karę za ugryzienie dostałby Suárez.

pytri komentarzy: 38913.05.2015, 22:49

oops, jednak Real ma Superpuchar w tym sezonie, ale to i tak pewnie za mało jak na ambicje Pereza

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 22:49

Faktycznie w finale będzie handicap mecz: Suarez vs Evra & Chiellini. Czuję, że zęby pójdą w ruch.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52013.05.2015, 22:49

Real to się powinien wzmocnić w ofensywie.
4-5 transferów i mogą walczyć.
Szczególnie skrzydła powinni wymienić.

Gofer999 komentarzy: 1470413.05.2015, 22:48

Wszystcy się śmiali w Madrycie z Moraty, to teraz Morata pośmieje się z nich.xD

simson16 komentarzy: 461413.05.2015, 22:48

Postawilem na jednym Kuponie ze Ronaldo sztreli gola w meczu kurs 2 i ze JUVE Awansuje kurs 2,1:)tak zarabiac to ja moge;D;D;D

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:48

FabsFAN
Jednak przed dwumeczem wszystkie portale, bukmacherzy i eksperci zdecydowanie stawiali na Real więc tak czy siak niespodzianka jest. Fakt jest taki, że po pierwszym meczu było widać, że większość się myliła.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.05.2015, 22:47

Teraz SUAREZ vs. CHIELLINI VOL.2!

grzegorz1211 komentarzy: 1030213.05.2015, 22:47

Chiellini vs Suarez liczę na jakieś ugryzienie w finale

Kysio2607 komentarzy: 1336013.05.2015, 22:46

No i włoska liga rośnie w europejskich rankingach. Nie wiem jak to tam wygląda, ale ostatnie sukcesy anglików w przeciągu 5 sezonów wstecz to chyba tylko Chelsea w LM i LE. Jeszcze trochę i TOP4 nie da LM :D

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:46

KoL
Tym samym przyczynił się do awansu Juve.

slepywenger
W obecnej formie czemu nie, ale nie ma co gdybać.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2015, 22:46

W sumie to ciekawa sytuacja bo zarówno Juve jak i Barca walczą o potrójną koronę i ktoś w finale będzie musiał obejść się tego smakiem.
PS. Morata - odrzutek Realu, który go pogrąża. Ciekawa historia.

Czeczenia komentarzy: 1248913.05.2015, 22:46

Natomiast jeżeli kupujesz zawodników KFC, to w końcu zaczynasz grać jak Tottenham. Kibice Arsenalu śmieją się dziś z Tottenhamu Madryt.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.05.2015, 22:46

marz2
Real bez Modricia to pilka dno angielska , czyt. wrzutki, wrzutki, wrzutki , jeszcze raz wrzutki i symulki. Wcale nei byli faworytem.

pytri komentarzy: 38913.05.2015, 22:46

Jak wygramy FA Cup, mamy owocniejszy sezon od Realu, bo chłopaki bez pucharu i pewnie znów Perez oszaleje w czasie okienka

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5013.05.2015, 22:46

to mi sie podoba, FORZA JUVE

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 22:45

marz2: Ale bez porównania forma Barcy a Realu :)

mar12301 komentarzy: 2313713.05.2015, 22:45

Brawo Juve. Czułem, że zagrają w tym finale :P Oby teraz zrobili niespodziankę w Berlinie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.05.2015, 22:45

Bejla wywioza na taczkach z Madrytu.

Co ten gość marnował....

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:44

arsenal159
Real też miał pojechać, a tu niespodzianka.

slepywenger komentarzy: 262913.05.2015, 22:44

pomyslec ze moglismy zmierzyc sie z juve w tej edycji i kto wie... moze w finale z barcelona...

pumeks komentarzy: 2080813.05.2015, 22:44

Ale fajnie.
Na finał w ko,ńcu założę starą, dobra koszulke Del Piero ;P

Czeczenia komentarzy: 1248913.05.2015, 22:44

Nie oglądałem, finału też nie obejrzę, ale życzę Pogbie pucharu. Pogbie, nie Juventusowi i Serie A, bo tych akurat nie lubię.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.05.2015, 22:43

No i sprawiedliwosci stalo sie zadosc! Nawet karny z dupy nie pomogl :) Super final. Marzenie, jak pisałem po losowaniu.

Sztofort komentarzy: 259613.05.2015, 22:43

Juve, nikt sie nie spodziewal a final. Gratulacje.

AaronLieber27 komentarzy: 612713.05.2015, 22:43

Nic nie chce mowic ale poowiedzialem koledze, (kibicowi Barcelonie) ze Barcelona zagra w finale z Juve, powiedzial ze chcialby bardzo tego ale to nie jest realne

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.05.2015, 22:42

Barca pojedzie Juve, raczej pewne :D

pytri komentarzy: 38913.05.2015, 22:42

ciekawie, bo obydwie drużyny grające w finale LM mają szanse na potrójną koronę, brawa dla Juve!

marz2 komentarzy: 521913.05.2015, 22:42

W finale wszyscy za Juve!

schnor25 komentarzy: 1854613.05.2015, 22:42

I jeszcze ten wspominany Morata, odtrącony, pogrąża swój były klub. Tak się pisze historia futbolu :)

Latka lecą chyba... ;)

Tutaj widać, że nie wystarczy wrzucić do składu świetnych zawodników. Dlatego Wenger musi robić coś więcej, niż upychanie w składzie klasowych graczy. Bo Real ma jeszcze lepszych, a jak widać niewiele to daje, bez dobrego pomysłu i taktyki.

Mihex komentarzy: 2360413.05.2015, 22:41