Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.05.2015, 13:16

Panowie , ogladał ktoś wczoraj mecz na C+?

Nie wiem, czy też odnieśliście takie wrażenie, ale wydawało mi się, że Smokowski wręcz gardził Realem .

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 114.05.2015, 13:15

@TakKrzysiu

TRANSFER LIMIT DUE TO VERY HEAVY TRAFFIC ON THIS SERVER. TRY ANOTHER MOVIE.

Jedyny odtwarzacz, heheheh.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 13:14

Kamil jest w stanie pograć na wysokim poziomie przez następne 5 lat. Wyróżnia się na tle Serie A, no ale niektórzy stwierdzą, że SŁABY bo Polak. Z jednym się zgodzę, musimy patrzeć w przyszłość i kupować również młodych, zdolnych.

Czeczenia komentarzy: 1248714.05.2015, 13:12

Mertesacker ma bardzo ważną zaletę - nie jeździ na zgrupowania. On pewnie przez sekundę swojego życia nie był szybszy niż Wenger, więc spokojnie, facet bazuje na doświadczeniu.

I tak jego pozycję będą atakować dwaj młodzi i zdolni, czyli Gabriel i Chambers. Koscielny jest nie do ruszenia, a na środku może grać jeszcze Nacho i podobno Debuchy (ale już bez jaj).

Niech tylko Glik do KFC nie idzie, bo wzbudza sympatię, więc szkoda go w takim klubie. Ale jak pójdzie tam, to trudno - derby będą ciekawsze :)

Gujet komentarzy: 98114.05.2015, 13:12

d00myb: możemy im chyba sprzedać Giroud ;)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11714.05.2015, 13:12

dOO---> Bale tylko do Arsenalu? Mi coś się kiedyś obiło o Jamesie, ale że Gareth to pierwsze słyszę.

Na dole masz wybór lektor/napisy
Klikasz "napisy" (to dlatego że chcesz napisy)

klikasz na pierwsze dwn.so, close, ten czerwony "plej", następuje buforowanie a Ty ucieszony wgapiasz gałki oczne w monitorek. Ta dam.

Kaczaza komentarzy: 722314.05.2015, 13:06

Gujet
Benzema do Arsenalu

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 13:05

@arsenallord
Zdaję sobie z tego sprawę. IMO potrzebna nam równowaga, jeden stoper postury Samby, Glika, Kabuoula czy Kompanego. Bardzo silnego fizycznie, doświadczonego, niekoniecznie prosperujący techniką niczym Koscielny ;)

schnor25 komentarzy: 1854614.05.2015, 13:05

Patrzcie przyszłościowo, ten zespół trzeba wzmacniać, a nie "osłabiać". Z całym szacunkiem, ale z Glikiem w składzie nie zawojujemy PL czy LM.

Gujet komentarzy: 98114.05.2015, 13:03

To kto po wczorajszym meczu odejdzie z Realu? Trener, Bale, Isco, Benzema?

kepha komentarzy: 21114.05.2015, 13:01

@Shinev,
jak już płacić gotów jesteś to w HBO GO jest spory wybór seriali. Te, które sprawdzałem można było oglądać z napisami i lektorem.

Czeczenia komentarzy: 1248714.05.2015, 13:00

Potrzebujemy takiego rzeźnika? To co, jakaś krówka czy świnka przyjechała pod bramy ES?

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11714.05.2015, 13:00

Gunner---> Za Pera jak najbardziej. Chociaż jest kilku lepszych kandydatów.

@TakKrzysiu

Dzięki, ale na tej stronie tylko z lektorem jest.

Internet schodzi na psy, kiedyś wszystko można było znaleźć za darmo. Dziś jestem gotów zapłacić i nic...

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 12:56

Jako , że coraz głośniej o transferze Glika na Wyspy. Chcielibyście go w Arsenalu? Ja osobiście jestem na tak, potrzebujemy takiego rzeźnika.

Czeczenia komentarzy: 1248714.05.2015, 12:47

Bale? W Realu widziałem go trzy razy na krzyż, ale za to w Tottenhamie... klasa!

Jego efektowne pady na glebę będą kształtowały następne pokolenia! Wzór.

On jest na sprzedaż? Warto tylko z jednego powodu - by zrobić kurom na złość. Dla mnie ten facet jest jednowymiarowy, jeżeli wiecie co chcę przez to powiedzieć.

TakKrzysiu komentarzy: 893614.05.2015, 12:45

Shinev@
seansik.tv a od bidy twojeseriale. Ale lepiej oszczędzić sobie bidy bo ta pierwsza lepsza.

TakKrzysiu komentarzy: 893614.05.2015, 12:43

Arsenal are eying an incredible £30m move for Bayern Munich ace Mario Gotze, according to reports in The Metro & Daily Telegraph.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.05.2015, 12:21

Bale oddał wczoraj tyle strzałów co cała drużyna Juventusu - 7.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52414.05.2015, 12:15

thide
Dlatego niech sobie idzie do Juventusu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 12:13

Maciekbe
Oczywiscie nie mowilem tego powaznie. Jednak mnie juz nic nie zaskoczy.

Teraz czekac na promocje trzeciego kompletu :D i bedzie dobry rok.

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2015, 12:09

@K204 te trzy paski to taka przymiarka grafików/projektantów jak dany kolor wygląda na tle tego bazowego koloru koszulki nie na projekcie na kompie, tylko już na materiale

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2015, 12:09

Dybala drogi i średni. podobne staty kręci Icardi, a o nim się nie mówi

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 12:05

Turek
Poczekaj az wyjda magiczne trzy paski z trzeciego kompletu AFC.

Wydaje mi sie ze na pilkarzu bedzie lepiej wygladalo - Newcastle.

Turek44 komentarzy: 231714.05.2015, 12:01

wyjazdowa koszulka NUFC na przyszły sezon XD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 11:58

Wedlug jednego dziennikarza La Gazetta Dello Sport Dybala zaklepany dla Juve.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 114.05.2015, 11:58

No właśnie niekoniecznie popularne. I zależy mi na napisach, a wszędzie ten śmieszny lektor.

kepha komentarzy: 21114.05.2015, 11:56

@Shinev,
pogdesign.co.uk/cat/ polecam. szczególnie fajna opcja z kalendarzem, można sobie odznaczać seriale. mają podawane premiery wszystkie, trailery, czasem wrzucają nowości, które się pojawiają. ale to strona informacyjna. jeżeli chodzi o pobieranie to eztv.it rulez

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 114.05.2015, 11:52

Ktoś zna jakąś porządną stronę z serialami? Jeśli tak, to bym prosił o linka.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 11:28

Nie otrzymamy. O to jestem spokojny.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11714.05.2015, 11:27

A ja mam nadzieję, że otrzymamy.

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2015, 11:22

@simplle ja tak samo, forza Juve! Ale przy obecnej dyspozycji trio z FCB wynik finału może być tylko jeden, mocno się zdziwię, jeśli będzie inaczej

maciekbe
Ładna kwota ale mam nadzieję, że jej nie otrzymamy.

Kaczaza komentarzy: 722314.05.2015, 11:12

lukasz845
Mi się wkręcił letni kawałek OSTR& Cadillac Dale - Rise of the Sun.

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2015, 11:09

hej chłopaki,

Wiecie, że jak Barca wygra LM to AFC dostanie dodatkowo 4 mln funtów za Vermalena? Dobry dil, chociaż ciągle szkoda TV5, zapowiadał się bardzo dobrze

Tha_Pablo komentarzy: 3114.05.2015, 11:03