Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
royal87 komentarzy: 142424.12.2014, 00:27

wiecie co powie wenger jeśli rywale do top4 się wzmocnia a jemu nie uda sie nikogo sciagnąć? :D

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2014, 23:50

Mam pytanie. Czy wie ktoś skąd mogę pobrać skróty meczów (bramki) z poprzedniego sezonu PL, LM, FA Cup :), a nawet COC. To samo tyczy się tego sezonu czy meczu w Comunnity Shield. :P Wie ktoś?

DavidSilva21 komentarzy: 337923.12.2014, 23:45

No wiem, śmieszne dla Mnie było to jak pojawiły się plotki o tym że Atletico M jest nim zainteresowane to sporo użytkowników pisało "niech spada w cholerę cienias" itp. Cały zespół gra od początku słabo(oprócz Alexisa który się wyróżniał) a to na Cazorlę i Mesuta był największy pojazd.

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2014, 23:40

DS21 > A aktualnie to nasz NAJLEPSZY gracz. Tak, ostatnio gra o wiele lepiej od... wszystkich. :D

DavidSilva21 komentarzy: 337923.12.2014, 23:35

Daily Mirror to niech sobie wsadzi tę plotkę tam skąd ją wyciągnął(to nie jest głowa).

Jeszcze półtora miesiąca temu dużo ludzi odsyłało Cazorlę spowrotem do Hiszpanii, lol :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 23:35

No wlasnie. Łukasz to samo. Szkoda, ze nie gra. Mam wrazenie, ze dawalby nam wiecej na boisku niz czasem ci, ktorzy graja. Gdyby Wenger stosowal rotacje, to byloby jakies wyjscie z tej sytuacji. Teraz to on moze jedynie stad uciec.

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2014, 23:33

Dominik11 > Za te 63 mln euro Wenger niech kupi Schnederlę, Sokratisa, Lacazette'a i będzie lepiej! :P Dobra, rozmarzyłem się. :D

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2014, 23:32

mrsomebody > Santi i Lukas to takie dwa śmieszki. :) Będzie ich brakowało, gdy odejdą...

Dominik11 komentarzy: 2005723.12.2014, 23:32

"Daily Mirror" Edinson Cavani blisko Arsenalu! Kwota jaką Kanonierzy zapłacą PSG ma oscylować w granicach 63 milionów euro.

Verminator97 komentarzy: 1490023.12.2014, 23:31

mrsomebody > Co za filmik! :D Latynosi rządzą w tańcu! :P

mrsomebody komentarzy: 602123.12.2014, 23:28

Dzień, w który Cazorla odejdzie z Arsenalu, będzie bardzo smutny.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 23:27