Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mrsomebody komentarzy: 602123.12.2014, 20:21

Aleeeż zaskoczenie!!! Na samych finiszu wyscigu o miano najwiekszego błazna k.com dawidos88 wyprzedza nijakiego niuchacza. I to w jakim stylu. 3x20.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2014, 20:20

dawidos
Jutro wigilia wiec dostaniesz specjalny prezent :)

royal87 komentarzy: 142423.12.2014, 20:19

nie trawie takiego klubu jak chelsea,ktore istnieje bodajże od 2001 roku i nafciarzy nawiekszy szacunek mam do takich klubow jak liverpool i mu

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11723.12.2014, 20:15

dawidos---> Zostawiłeś konkurencje deleeeeko w tyle na "błazna roku 2014", gratulację!

TheInvincibles komentarzy: 130423.12.2014, 20:13

Hehehehe jakieś dziecko chce zabłysnąć :p

dawidos88 komentarzy: 123.12.2014, 20:11

siema anale !!!
po 1 sledze wasza stronke od jakiegos czasu i jestesie smieszni! myslicie ze macie dobry zespol a macie 1 dobrego zawodnika,sancheza. zadna z niego gwiazda, poprostu dobry zawodnik, reszta to patafiany ! obrona lipa, pomoc lipa, bramkarz sredniak a napad to drewno !
duzo razy porównujecie np hazarda do sancheza, sanchez to napadzior a hazard pomocnik, dlatego ma wiecej bramek ! wszedze jest napisane ze sanchez to napadzior ale wy twierdzicie swoje, w reprezentacji gra na ataku, tylko w analni gra na pomocy ale tj napadzior, wasz trener tego nie ogarnia i wy tez. jaki klub tacy kibice !
w najnowszym zestawieniu naj pilkarzy hazard jest 16 a sanchez 22, i tam tez pisza ze to napadzior :) brak nominacji do zp tez o czyms swiadczy. ale wy wiecie swoje! przeciez eksperci na swiecie sie nie znaja ! jedno jest pewne, sanchez ssie w porownaniu do hazarda i tyle :)
w tym roku napewno znajdziecie sie poza 4 bo jestescie poprostu daremni, *****, tego sie ogladac nie da co wy gracie ! padlina wieksza od live, ktore w ost meczu bylo zdecydowanie lepsze, ale jak zawsze uratowal was fart !
ciagle piszecie na city,mu czy chelsea jak to fartem zdobywaa bramki, no co do mu to racja ale city i chelsea. poprostu stwarzaja syt ktore wykorzystuja, ale dla was to jest fart :) poprostu tj smieszne co wy tu pisiszecie ! poprostu takich ******* nie da sie czytac, wiekszosc z was ma chyba po 16 lat, skoro sie myle to poprostu jestescie durni:)
i nie wiem czemu sie dziwicie ze canal + nie puszcza waszych meczy!! przeciez tego sie ogladac nie da :)
nie odpisujcie mi tylko to przemyslcie, i tak mnie tu nie bedzie juz bo szkoda czasu, nara anale !

aguero10 komentarzy: 852323.12.2014, 20:09

karmel

Holender ma zerwane więzadła ale skoro my wypożyczyliśmy kontuzjowanego gracza to Manu moze kupic ;)

loool komentarzy: 95023.12.2014, 19:56

Z tego co słyszałem(nie oglądam często ligi włoskiej),jest na poziomie Vidala, a wedle niektórych lepszy, ale to było przed kontuzją, nie wiem jak mu idzie teraz.

karmel567 komentarzy: 346623.12.2014, 19:53

Podobno agent Strotmana wypowiedział się we Włoskiej telewizji, że jego klient jest dogadany z Manchesterem United i że ma kosztować 30 mln. Jak tylko okienko zostanie otwarte to ma dojść do podpisania kontraktu.
Wie ktoś czy to prawda czy plotka? A ten Strotman do dobry jest?

RIVALDO700
Takie transfery z Azji to bardziej marketingowa zagrywka aniżeli wzmocnienie, szczególnie gdy taki Ji niewiele wcześniej pokazał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 18:25

Bvb idzie jak burza, wczoraj oficjalka Kampla z Salzburga , a dzis oficjalne rozwiazanie kontraktu z koreanczykiem Ji.

Maja tempo.

Rosso komentarzy: 2323.12.2014, 18:12

haxball.com/?roomid=~2677ce7fe4255e07d5ea1af95f5336a32d38a035335a928caad3af91cd644ae11

Rafson95 komentarzy: 1045123.12.2014, 18:11

"10" to jest rola, którą zawodnik może pełnić na boisku, a nie pozycja.

marz2 komentarzy: 521923.12.2014, 17:58

fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10881687_1254831877890359_394437624146902531_n.jpg?oh=e02bf7ba90b85b4c7f255912e55358e0&oe=55416D61&__gda__=1430391485_fd8b1395cee0d7803a28e03624c64d9c

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.12.2014, 17:56

Zastanawia mnie, jakie trzeba mieć "Wykształcenie" aby dostać pracę w takim Sony Music Entertainment Warner Music Polska czy Universal. Podejrzewam, że kierunki to głownie ekononomia/księgowość/informatyka.
Z tego co teraz patrzę to mniejsze wytwórnie zostały kompletnie zdominowane. Pomijając takie 'gwiazdy' jak Pan Krawczyk i kilka podobnych osób to reszta siedzi w tych co podałem powyżej.
Chyba Ty thide najbardziej siedzisz w temacie :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.12.2014, 17:53

Hazart, Agóero,Silwa, Oskar :P

Ashburton komentarzy: 446123.12.2014, 17:51

Poradził by sobie, Hazard, Aguero, Silwa, Oscar to przykłady takich zawodników którzy mieli sobie nie poradzić, bo niby za słabi fizycznie, a są najlepsi.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.12.2014, 17:49

według wikipedii to zaraz Messi będzie grał w Ciamciaramciam Wieliczki D:

Kondziu10 komentarzy: 89123.12.2014, 17:47

Messi na szpicy w premier league by sobie nie poradził, za to na skrzydle by robił furorę. Jest za słaby fizycznie na środek, może z drugim napastnikiem by dał radę.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 17:31

No nie da się

Na kilkanaście minut:

haxball.com/?roomid=~2cd1ec55b502ec37b926d3de6d38ee5aaa64c92e11c304aa74514c0393622376a

Paniu76 komentarzy: 1246423.12.2014, 17:30

haxball.com/?roomid=~2bf60bb19e62bbc85ec6a2be2759086e2145df225f1916b6e22ee1c60f9ae451b

zobacz, czy możesz wejść, bo coś się inni skarżą ostatnio, że się nie da :/

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 17:28

pl.wikipedia.org/wiki/Lionel_Messi

Wikipedia nie kłamie

Paniu76 komentarzy: 1246423.12.2014, 17:28

Messi to nie typowy napastnik, bliżej mu chyba do 10 na boisku.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 17:27

paniu

Ok, ale nie zakładam, bo możliwe, że za jakiś czas bede musiał wyjść

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 723.12.2014, 17:26

Gdy kiedys pewien user nazwal messiego napastnikiem to zostal zjechany przez Oggy jesli dobrze pamietam.
Ja tylko pytam bo jak dla mnie messi to taki pomocnik ofensywny bardziej ale moze sie myle.

Paniu76 komentarzy: 1246423.12.2014, 17:26

Poradził sobie Silva, poradził Cazorla, Mata to Messi by sobie nie poradził? Bądźmy poważni.

Rafson95 komentarzy: 1045123.12.2014, 17:24

Messi by sobie nie poradził...
On by sobie wszędzie poradził. Mimo, że szczerzego nie lubię, to jest jednym z najlepszych zawodników na świecie

gooner1992 komentarzy: 57723.12.2014, 17:21