Najgorszy Arsenal od lat, Brighton wygrywa 2-1

Najgorszy Arsenal od lat, Brighton wygrywa 2-1 05.12.2019, 22:15, Łukasz Wandzel 2530 komentarzy

Efekt nowej miotły wyraźnie nie zadziałał na The Emirates. Choć zasadniczo miotła wcale nie jest nowa, to na pewno tymczasowa. Patrząc na przebieg ostatnich dwóch spotkań, w których Kanonierów poprowadził Freddie Ljungberg, ani styl gry, ani rezultaty nie zmieniły się od momentu zwolnienia Unaia Emery'ego. Szwed nie wprowadził w składzie drastycznych zmian taktycznych i nie wiadomo, czy się na nie odważy, ale zarząd Arsenalu z pewnością przyspieszy poszukiwania nowego trenera. W szatni potrzebny jest ktoś z zewnątrz, kto przeprowadzi rewolucję. Co pozostaje do stracenia? Niedługo Arsenal na stałe może stać się ligowym średniakiem.

Takie występy jak tego wieczora przeciwko Mewom tylko to potwierdzają. Arsenal nie może się pochwalić w tym momencie żadnym ciekawym pomysłem na grę w ataku, przy czym dysponuje jedną z najgorszych defensyw w Premier League. W ostatnich tygodniach na tle londyńczyków każda drużyna prezentuje się świetnie. Brighton bez żadnego respektu podszedł do tego meczu, o czym najlepiej świadczy decyzja Grahama Pottera o wprowadzeniu napastnika w 75. minucie przy stanie 1-1 i zdobycie bramki na wagę zwycięstwa kilka minut później. Tym samym Brighton zbliżył się w tabeli na odległość jednego punktu do Arsenalu, który po 15 kolejkach zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 19 punktów.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, David Luiz, Kolasinac (72' Tierney) - Willock (46' Pepe), Torreira, Xhaka - Özil - Lacazette (77' Martinelli), Aubameyang.

Brighton: Ryan - Alzate (88' Duffy), Webster, Dunk, Burn - Propper, Stephens, Mooy - Gross (80' Trossard), Maupay, Connolly (75' Montoya).

Gospodarze na początku spotkania wypracowali sobie lekką przewagę dzięki pressingowi, a pierwszą ładną okazją dla Arsenalu była dwójkowa akcja Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Alexandre'a Lacazette'a. Obaj panowie wymienili krótkie podania, a Lacazette z bliskiej odległości trafił w bramkarza, co nie miało już znaczenia, ponieważ sędzia liniowy uniósł chorągiewkę - spalony. Z kolei Brighton nie atakował zaciekle, ale wiadomo, że przeciwko Kanonierom nie trzeba zbyt wielu okazji, ponieważ w końcu i tak popełnią błąd. W okolicach 20. minuty ryzykownie faulował Hector Bellerin, w zasadzie centymetry przed polem karnym. Na szczęście dla hiszpańskiego defensora rywale nie wykorzystali swojej szansy ze stałego fragmentu gry.

Po grze nie było widać tych mini przebłysków DNA The Gunners czy małych zmian dokonanych przez Freddiego Ljungberga, które gołym okiem widoczne były w meczu z Norwich. Londyńczycy więcej pracowali w obronie niż w ofensywie. Brighton dochodził do lepszych okazji. Wystarczy wspomnieć o strzałach Maupaya, czy to z dystansu, czy też po dośrodkowaniu Mooya. Brak kontroli nad spotkaniem i pozwalanie Mewom wręcz na strzelecki trening w końcu musiało zakończyć się stratą gola. Wynik otworzył Adam Webster, pokonując w zamieszaniu Bernda Leno po wrzutce z rzutu rożnego.

Kanonierzy, pomimo niewielu szans, w 40. minucie wypracowali sobie idealną okazję na remis. Celnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Pierre-Emerick Aubameyang, ale adresat podania - Joe Willock - główkował prosto w golkipera. Dopiero po przerwie szans było więcej. Arsenal ruszył od przodu w poszukiwaniu wyrównania, do którego doprowadził w 50. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego Alexandre Lacazette, znajdując się przy bliskim słupku, uderzył piłkę głową tyłem do bramki, a ta praktycznie wpadła za kołnierz Ryana. Zamieszany w akcję był też Sead Kolasinac, który próbował pomóc piłce znaleźć się w bramce. Bośniak nie dotknął futbolówki, tym samym nie odbierając Lacazette'owi trafienia.

Raz Bellerin, raz Kolasinac. Boczni obrońcy po strzeleniu gola stali się aktywni, podobnie jak reszta zespołu, i zaliczyli po niezłej centrze, jednak piłka dwukrotnie nie mogła znaleźć Pierre'a-Emericka Aubameyanga. W 63. minucie do bramki trafił z powietrza David Luiz. Brazylijczyk wykorzystał podanie z rzutu wolnego od Mesuta Özila. Gol nie mógł zostać zaliczony, ponieważ stoper The Gunners znajdował się na oczywistym spalonym i VAR po chwili anulował bramkę, która dałaby gospodarzom prowadzenie. Apetyt Kanonierów na kolejnego gola mógł cieszyć kibiców, tymczasem Bernda Leno nie mogła opuścić czujność. Niemiecki bramkarz kilkukrotnie wyciągał swoich kolegów z opresji.

Około 70. minuty obie ekipy przystopowały. Wolniejsze tempo okazało się być jednak tylko ciszą przed burzą. Na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Brighton zaskoczył obronę Arsenalu. Mooy celnie wrzucił w pole karne, a nieupilnowany przez Davida Luiza Maupay główką dał przyjezdnym prowadzenie. Chwilę później Gabriel Martinelli w podobny sposób mógł wpisać się na listę strzelców, ale strzał był nieco słabszy i Ryan interweniował. Gospodarze nie pokusili się o gola w końcówce. O mały włos to Trossard nie upokorzył defensywy Kanonierów. Minął dwóch środkowych obrońców w szesnastce, lecz strzelił ponad bramką. Sędzia nie torturował już jednak kibiców na The Emirates i niedługo po tej akcji zakończył mecz.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
new_star komentarzy: 6478 newsów: 909.12.2019, 14:23

Z kim dziś Fabiański skomentuje?

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 14:22

@Kowal96 napisał: "Będzie zapowiedź przed dzisiejszym meczem?"

@Redzik napisał: "Zapowiadam porażkę."

Dziękuję za zapowiedź.

Argudo komentarzy: 10779 newsów: 609.12.2019, 14:18

@kraku96:

Chris Hughton, Darren Moore.

noth komentarzy: 139009.12.2019, 14:17

morale tak spadły, ze nie ma zapowiedzi na mecz premier league

Redzik komentarzy: 15384 newsów: 9209.12.2019, 14:16

@Kowal96 napisał: "Będzie zapowiedź przed dzisiejszym meczem?"

Zapowiadam porażkę.

radzio_TRN komentarzy: 2349 newsów: 1309.12.2019, 14:16

@Taki: Na serio tak powiedział? Ten łysy to w jakiejś alternatywnej rzeczywistości...

radzio_TRN komentarzy: 2349 newsów: 1309.12.2019, 14:14

No to jak, dzisiaj kontynuujemy dumny marsz po Championship? Ciężko będzie z West Hamem na ich terenie, ale może chociaż się uda urwać jakiś remis.

bocian18 komentarzy: 1345 newsów: 109.12.2019, 14:14

Gra ktoś w pubg lite jest zadarmo jak ktoś chętny to pisac na priv

FabsFAN komentarzy: 21069 newsów: 309.12.2019, 14:12

@kraku96:
W WBA byl przed spadkiem, jeśli dobrze pamiętam.

pauleta19 komentarzy: 41416 newsów: 109.12.2019, 14:05

@kraku96:

Jest nawet aktualnie w zespole Wolverhampton - Nuno Santo.

Taki komentarzy: 70209.12.2019, 14:04

Tak a propos ostatnich lamentów Guardioli, że nie jest w skanie konkurować z top klubami.

https://pbs.twimg.com/media/ELV-yweW4AEf0DU?format=jpg&name=medium

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 14:04

Będzie zapowiedź przed dzisiejszym meczem?

kraku96 komentarzy: 19709.12.2019, 14:00

tak w ogóle był jakiś czarnoskóry trener w Premier League?

kraku96 komentarzy: 19709.12.2019, 13:57

@Gofer999: jego pytong mógłby pomóc zrozumieć naszym "gwiazdom" co oznacza walka na boisku :D

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 13:53

@RIVALDO700:
Ja bym był zadowolony jak by wziął od nas Luisa.

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 13:53

Gorzej jak się okaże, że Arsenal dostanie wkrótce oklep od Evertonu pod wodzą Emery-go.:D

RIVALDO700 komentarzy: 3297309.12.2019, 13:52

Emery blisko Evertonu, ciekawe czy Iwobi zadowolony.

Marcinafc93 komentarzy: 2245509.12.2019, 13:51

Everton zainteresowany Emerym xd

Gofer999 komentarzy: 1035809.12.2019, 13:50

Vieira? Ale ze on na trenera czy jego pytong? :D:D:D:D

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 13:44

@grzegorz1211:

Wszystko fajnie, ale wszyscy zakładają, że cały "świat trenerski" siedzi jak na szpilkach i gapi się pustym wzrokiem w telefon czekając na telefon od zarządu Arsenalu z propozycją pracy!
I jak już tylko wybrzmi pierwszy dzwonek krzykną do słuchawki: "TAK! TAK! Chcę być trenerem Arsenalu".
Nie wiem skąd w tak wielu osobach przeświadczenie, że trenowanie Arsenalu to zwieńczenie marzeń wszystkich menadżerów na świecie. Przede wszystkim ktoś musi chcieć objąć tę funkcję.

grzegorz1211 komentarzy: 645809.12.2019, 13:37

Vieira, Arteta widzę że klub szuka po taniości. Dadzą takiemu 3,5 do 4 mln funtów i będzie szczęśliwy. Zatrudnienie trenera pokroju Allegri, Ancelotti czy Pochettino to wydatek 8 -10 mln

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 13:37

@Smr88Ars napisał: "brak słów co się dzieje w tym klubie"

Takie wrzuty to ocierają się o krytykowanie dla samego krytykowania. Gość ma kontuzję i tyle. Wiązanie tego z sytuacją w klubie to lekkie nadużycie.

Alonso komentarzy: 1145109.12.2019, 13:34

Mam nadzieje, że dziś jest ostatni mecz ligowy bez trenera.

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 13:30

Też bym wolał Vieirę, on przynajmniej coś trenował. Za coś odpowiadał i ktoś go już z wyników rozliczał.

Smr88Ars komentarzy: 12809.12.2019, 13:30

@Redzik:

brak słów co się dzieje w tym klubie

Redzik komentarzy: 15384 newsów: 9209.12.2019, 13:28

According to the Athletic, Kieran Tierney has a shoulder problem, hence why he has been on the bench for Arsenal's last 2 games.

Smr88Ars komentarzy: 12809.12.2019, 13:26

@PrzeArs:

Pochettino nie przyjdzie trenować tego dziadostwa, zapomnij. Tutaj naprawdę pachnie dołem tabeli na koniec sezonu, w styczniu o transferach zapomnijcie, Raul i doświadczony mega Vinai wypowiadali się, że są zadowoleni z letniego okna co widać po wynikach jakich specjalistów mamy od mercato :)

kraku96 komentarzy: 19709.12.2019, 13:25

Vieira ponoć w grze, a sam wydaje się być zainteresowany, osobiście wolałbym jego od Artety, już trochę doświadczenia ma, może chociaż zobaczylibyśmy trochę charakteru u naszych piłkarzy

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 13:23

Straszne jest to, że aby jakoś mocno odczuwalnie awansować w tabeli Arsenal musiałby wygrać z WHU różnicą sześciu bramek.:) Przegrywając różnicą dwóch... osuniemy się miejsce niżej.:o

PrzeArs komentarzy: 195409.12.2019, 13:22

Ja dziś 1 raz bez presji będę nas oglądał . Już się przyzwyczaiłem że do puki nie będzie Pochettino to nie ma co liczyć na wygraną ......

Smr88Ars komentarzy: 12809.12.2019, 13:22

@zdyp:

dokładnie tak! rozegrał kilka meczy, baboli naprodukował (kto oglądał te perełki nieliczne to wie) teraz nałapał drobnych urazów bo intensywność za wysoka w anglii i wróci do wesołej hellady opowiadać jak podbijał brytanie za "młodu" ;) gość jest beznadziejny jak Sokratis.

Jack_Herrer komentarzy: 3466 newsów: 19209.12.2019, 13:21

Mavropanos jak Sanogo, niezłe yaya

katpiotr komentarzy: 76609.12.2019, 13:12

https://www.reddit.com/r/soccer/comments/e8968m/pl_big_six_mini_league_arsenal_is_replaced_by/?utm_medium=android_app&utm_source=share

:)))

Mihex komentarzy: 2341809.12.2019, 13:12

@Kowal96: Mundial 2022 na razie bez Rosjan (zakładając, że by awansowali). Co do Euro to są i raczej tak zostanie, bo WADA nakłada nakazy na "światowe" rozgrywki, a Euro jest "tylko kontynentalne" i dali im tylko "zalecenie", ale raczej ich nie wywalą, bo już awansowali + Gazprom :P

ZielonyLisc komentarzy: 1434109.12.2019, 13:09

@zdyp: tak

zdyp komentarzy: 83309.12.2019, 13:03

czy ktos moze mi powiedziec co sie dzieje z k.mavropanosem?
kontuzja? kolejny niewypal i produkt mustafo.podobny?

kwiatinho komentarzy: 689309.12.2019, 13:02

@Gunner915:
Ljungberg nigdy nie miał swojego projektu. Rozumiem drobną uszczypliwość.
A czy wierzę w Ljungberga? Oczywiście. Ale jeśli ktoś myślał że w 2 tygodnie odmieni zespół to takie rzeczy tylko w FMie

Jestem przekonany że ma pozytywny wpływ na drużynę. Czy za tym przyjdą wyniki? Tego nikt nie wie. Czas pokaże. United zaczęło robić wyniki w momencie kiedy nikt się po nich tego nie spodziewał.
Ljungberg długo nie zostanie nie mam co do tego wątpliwości. Mam nadzieję że zrobi dobry podkład dla następcy Emery'ego

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 12:59

WADA zawiesiła Ruskich na 4 lata :D Nawet na mundialu chyba nie mogą występować, nie wiem jak z Ojro.

kwiatinho komentarzy: 689309.12.2019, 12:58

@ELAdzik:
A czy Ty nawet nie wiesz co napisałeś???

Cytuję....
Jeśli nie czekamy na Poche to nie wiem po co zwlekamy z nowym trenerem.
Koniec cytatu....

silvano95 komentarzy: 610009.12.2019, 12:56

Real Madrid will look to offload James Rodriguez, Gareth Bale, Mariano Diaz and Brahim Diaz in January.

(via Marca)

silvano95 komentarzy: 610009.12.2019, 12:55

Former @Arsenal boss Unai Emery was approached about the @Everton
job, Sky Sports News understands.

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 12:54

@miki9971: to po co takie głupoty w ogóle pisać?

zdyp komentarzy: 83309.12.2019, 12:54

@lordpat: chcial tylko krenke byl cwany, slyszalem ze usmanov kolo evertonu sie kreci\krecil...

miki9971 komentarzy: 2963 newsów: 209.12.2019, 12:50

@Garfield_pl: a czy ja napisałem , że w tym sezonie.... ?

Cartman_KG komentarzy: 86909.12.2019, 12:50

@DoomSlayer: ciekawe wyzwanie dałeś koledze... A ja się zabawie w Fife taką realną! :D oczywiście jakby wszyscy zawodnicy chcieli itp itd. Taki skład podaję.

Sprzedalbym: Bellerin, Sokratis, Luiz, Holding, Chambers, mustafi, Xhaka, Amn, Ozil, Aubameyang, Mavropanos, Martinez, Miki

Kupiłbym: James (Chelsea), Upamenaco, Kone, Kamara, Chilwell, Tonali, Szoboszali, Haaland, Bruno Fernandes,

Gunner915 komentarzy: 153609.12.2019, 12:50

@kwiatinho

jak tam dalej wierzysz w projekt Ljungberga?

lordpat komentarzy: 181109.12.2019, 12:49

@call_me:

Nie wiem czy on chce, ale ja na pewno chce, zeby sprzedal.

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:44

@lordpat:

A Kroenke chce sprzedać Arsenal?

lordpat komentarzy: 181109.12.2019, 12:44

A Usmanov nie chce kupic Arsenalu ?

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 12:43

@miki9971: ale bzdury, może i słaby sezon ale pieprzenie o spadku jest żałosne...

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
10
Gracz maja wybór użytkowników Buyako Saka
Buyako Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl