Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 22:48

Bayern sie przejedzie na tym minimalizmie. Jarają się 0:0, a na Alianz jedna kontra Liverpoolu i zrobi się mokro.

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 22:47

Jak Arsenal odpadnie w czwartek to nie będzie czego oglądać w tygodniu aż do finałów.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52419.02.2019, 22:45

Chyba odpuszczam LM aż do finału, bo tego się nie da oglądać.

gunners007 komentarzy: 954319.02.2019, 22:43

LM zdecydowanie tęskni za defensywą Arsenalu.

PietrasM komentarzy: 249319.02.2019, 22:36

Czy tylko ja to widzę że James i Koman od 15 minut powinni siedzieć na ławce? Czy tam nie ma komu ich zastąpić czy Kovac nie wie że może robić zmiany?

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 22:35

@Tevez napisał: "Gnabry nie jest w niczym lepszy od Walcotta. Szybko biega, czasem wyjdzie mu drybling ale gdy przyjdzie mu kopnąć piłkę to ta leci wszędzie tylko nie do bramki."

No ale Walcott miał z 3-4 sezony gdzie był super skrzydłowym. No i ogólnie to on później miał raczej mecze widmo gdzie statystyki robił. Chyba, że porównanie dotyczy aktualnego Walcotta to okej. Jednak porównywanie młodego dzika do emeryta to tak troche mija się z celem.

gunners007 komentarzy: 954319.02.2019, 22:35

No i mamy pojedynek dwóch Hamesów.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 22:33

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 22:33

Czekam z niecierpliwością na mecz z Bate. Przecież ten Arsenal nie może być aż tak słaby..

anolis komentarzy: 107319.02.2019, 22:33

@Dominik11: cokolwiek by o Czechu nie mówić, to chociaż bramkarz z niego już nędzny, to miał i ma nadal duży respekt w szatni i zwykły szacunek tak u arsenalowej młodzieży, jak i u tych starszych. Ponoć bardzo sobie cenią jego zdanie.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 22:32

Nie ma Van Dijka, a Bayern nie probuje wrzucać na Lewego. Dziwne.

pumeks komentarzy: 2080819.02.2019, 22:32

To się skończy jakimś głupim golem......

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 22:31

Poważna piłka zaczyna się od czwartku.

Marcel90 komentarzy: 800019.02.2019, 22:31

Lm jest przereklamowane, nic się nie dzieje. Dawać już tą LE. Zresztą dni tygodnia mówią same za siebie, najpierw przystawka później danie główne

Sopel123 komentarzy: 90519.02.2019, 22:31

Ribery musi być w tak fatalnej formie, że Coman jeszcze gra

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.02.2019, 22:30

Rozstrzelali się dzisiaj w Lidze Mistrzów widzę.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 22:29

Ten Kovac niezle troluje z trzymaniem na boisku Comana xDDD

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 22:28

To był faul Lewego? Aha xD

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 22:27

@Dominik11 napisał: "Petr Cech zaprosił na kolację całą drużynę Arsenal Women i zapłacił za rachunek. Jednak klasa to klasa brawo Cech."

To chyba była taka grupowa randeczka. Pewnie miał nadzieję, że jakaś jedna z tych 30 babeczek z nim hopsnie na małego głoda.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 119.02.2019, 22:27

@lays: Pamietam czasy kiedy Gnabry nie byl gruby i jednoczesnie byl w bdb formie to w nagrode siadal na lawce.

Gunner915 komentarzy: 276719.02.2019, 22:26

Iwobi > Coman

Lolke komentarzy: 37819.02.2019, 22:26

@Dominik11: teraz będzie się szczypał do pierwszego.

Dominik11 komentarzy: 2005719.02.2019, 22:23

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 22:23

Coman xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.02.2019, 22:22

Wenger nie miał nawet czasu kurtki zapiąć.

Gunner18AFC komentarzy: 3425 newsów: 319.02.2019, 22:22

Meczu nie oglądam ale z tego co tu niektórzy pisali to Liverpool miał rozjechać u siebie Bayern, wchodzę na flashscore i 0:0

DyktatorArsene komentarzy: 213019.02.2019, 22:20

Arsene gral o swój kontrakt i pobyt w Arsenalu, nie miał czasu dla talentów typu Gnabry.

Sopel123 komentarzy: 90519.02.2019, 22:20

to Coman czy Iwobi ?

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 22:19

Sam sie gnabry do tego dopuścił, byl gruby i nie dbal na forme, a an wypozyczeniach gral slabo. Przedstawiino mu oferte kontraktu, a on odmówił

varatas komentarzy: 256519.02.2019, 22:18

Ja pier... kto dopuścił do sprzedania Gnabryego za 5 mln.... fail życia.

Gunner915 komentarzy: 276719.02.2019, 22:17

Iwobi nawet nie stal obok Gnabrego.

anolis komentarzy: 107319.02.2019, 22:17

@gnabry_: moim zdaniem awans BATE jest realny w 50%.

Mihex komentarzy: 2360419.02.2019, 22:13

@FunRDZ: mam to samo z tym ze mi zabrali troche wczesniej. Rodzice byli sie zapytac. Niby sie oferta zmienila, ze juz nie sa darmo, ale znowu u mnie taka sytuacja ze mamy wykupiony najwiekszy sportowy, wiec babka mowi ze powinny byc i poszla reklamacja. Przyjeli do rozpatrzenia, ale ciagle czekamy.

Marcel90 komentarzy: 800019.02.2019, 22:12

@gnabry_: Nawet patrzac na nasza ostatnia forme to szanse sa niewielkie

Kowal96 komentarzy: 1758119.02.2019, 22:12

Salah to teraz cień piłkarza z poprzedniego sezonu, takie mam wrażenie.