Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FunRDZ komentarzy: 32819.02.2019, 22:56

@Mihex: No to u mnie to samo mam full wykupione sportowe czyli trzeba się udać do agenta na rozmowę o co kaman kuźwa

silvano95 komentarzy: 485319.02.2019, 22:55

Bayern kompletnie nic w 2 połowie grali na remis

Alonso komentarzy: 1085319.02.2019, 22:54

Pięknie utulali do snu. Arsenal tej obronie Liverpoolu by strzelił.

gunners007 komentarzy: 950919.02.2019, 22:54

Wynik, który nic nie znaczy.

Tevez komentarzy: 338519.02.2019, 22:54

Słaba ta Liga Mistrzów. Na szczęście w czwartek "Wściekłe Psy Emerego" nam to wynagrodzą i rozszarpią BATE w 15 minut.

Marcel90 komentarzy: 468619.02.2019, 22:53

Ostatnia minuta doliczonego czasu gry a Bayern z rzutu wolnego na polowie cofa pilke do wlasnego bramkarza - podsumowanie dzisiejszego meczu

Kysio2607 komentarzy: 1335419.02.2019, 22:53

Bardzo dobry wynik dla Liverpoolu, niezły dla Bayernu.

mar12301 komentarzy: 2149119.02.2019, 22:51

sędzia przeciął podanie, a Ferek że to Milner.

JanikK komentarzy: 15231 newsów: 119.02.2019, 22:51

ale ribery ma szarpnięcie

JP3 komentarzy: 141119.02.2019, 22:51

szkoda, ze oddaliśmy gnabry’ego. glupota z naszej strony

gunners007 komentarzy: 950919.02.2019, 22:50

@Simpllemann:
Z drugiej strony nie samymi komediami człowiek żyje. Czasem miło dla odmiany obejrzeć poważny mecz.

varatas komentarzy: 37619.02.2019, 22:50

@rafnar: żeby tak wyglądał, to chociaz bysmy sie liczyli w walce o górne piłki, bo od odejścia Giroud to leżymy i robimy pod siebie w tej kwestii

Kysio2607 komentarzy: 1335419.02.2019, 22:48

Bayern sie przejedzie na tym minimalizmie. Jarają się 0:0, a na Alianz jedna kontra Liverpoolu i zrobi się mokro.

mar12301 komentarzy: 2149119.02.2019, 22:47

Jak Arsenal odpadnie w czwartek to nie będzie czego oglądać w tygodniu aż do finałów.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48517 newsów: 36619.02.2019, 22:45

Chyba odpuszczam LM aż do finału, bo tego się nie da oglądać.

gunners007 komentarzy: 950919.02.2019, 22:43

LM zdecydowanie tęskni za defensywą Arsenalu.

PietrasM komentarzy: 197519.02.2019, 22:36

Czy tylko ja to widzę że James i Koman od 15 minut powinni siedzieć na ławce? Czy tam nie ma komu ich zastąpić czy Kovac nie wie że może robić zmiany?

TheBestGooner komentarzy: 317519.02.2019, 22:35

@Tevez napisał: "Gnabry nie jest w niczym lepszy od Walcotta. Szybko biega, czasem wyjdzie mu drybling ale gdy przyjdzie mu kopnąć piłkę to ta leci wszędzie tylko nie do bramki."

No ale Walcott miał z 3-4 sezony gdzie był super skrzydłowym. No i ogólnie to on później miał raczej mecze widmo gdzie statystyki robił. Chyba, że porównanie dotyczy aktualnego Walcotta to okej. Jednak porównywanie młodego dzika do emeryta to tak troche mija się z celem.

gunners007 komentarzy: 950919.02.2019, 22:35

No i mamy pojedynek dwóch Hamesów.

Tevez komentarzy: 338519.02.2019, 22:33

mar12301 komentarzy: 2149119.02.2019, 22:33

Czekam z niecierpliwością na mecz z Bate. Przecież ten Arsenal nie może być aż tak słaby..

NineBiteWolf komentarzy: 11111 newsów: 4719.02.2019, 22:33

Klopp wprowadza swoje najcięższe działa. xDDD

anolis komentarzy: 37419.02.2019, 22:33

@Dominik11: cokolwiek by o Czechu nie mówić, to chociaż bramkarz z niego już nędzny, to miał i ma nadal duży respekt w szatni i zwykły szacunek tak u arsenalowej młodzieży, jak i u tych starszych. Ponoć bardzo sobie cenią jego zdanie.

Kysio2607 komentarzy: 1335419.02.2019, 22:32

Nie ma Van Dijka, a Bayern nie probuje wrzucać na Lewego. Dziwne.

pumeks komentarzy: 2013119.02.2019, 22:32

To się skończy jakimś głupim golem......

TheBestGooner komentarzy: 317519.02.2019, 22:31