Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
rage6 komentarzy: 54119.02.2019, 20:45

Ktos posiada jakis fajny link do meczu Liverpool - Bayern? Najlepiej PL ale nie pogardze innym jezykiem.

sWinny komentarzy: 772719.02.2019, 20:23

Jestem we Włoszech na nartach. Wiecie na jakim włoskim kanale leci Bayern? Z chęcią bym rzucił okiem
Z góry dzięki

wojtek1256 komentarzy: 298519.02.2019, 20:22

@ares765: Jest juz ten film gdzieś w necie czy byłeś w kinie?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10319.02.2019, 20:20

Green Book to świetny film, aż mi się cieplej zrobiło na serduszku, polecam.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 20:17

@Marcel90: Nie widzę w tym nic śmiesznego. Gość jest dynamiczny i mocny w bezpośrednich pojedynkach. Niegdyś grywał na boku obrony.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 319.02.2019, 20:12

@Marcel90:
Czy ja wiem, kiedyś grał dobrze na PO , więc środek pewnie ogarnie.

LFC vs Bayern oby był to dobry mecz nie tylko z nazwy ale i na boisku

LFC vs MU? oczywiście liverpool, walczymy o top 4 nie o majstra także im wiecej pkt straci Mu tym lepiej

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 20:06

@tmlm333:

Dzięki.

lewy6321 komentarzy: 23519.02.2019, 20:06

Panowie i Panie jakiś link do nie tnącego Polsatu Sport Premium lub BT Sport żeby w miarę komfortowo obejrzeć Live - Bayern ? z góry dzięki !

DontCry komentarzy: 760819.02.2019, 20:05

@rreddevilss: Tak.

Sandbead komentarzy: 341819.02.2019, 20:05

Lewy dzisiaj hattrick

silvano95 komentarzy: 977619.02.2019, 20:02

Anfield to jest twierdza , Live potrafi grać u siebie Bayern bedzie miał dziś b cieżko

tmlm333 komentarzy: 8819.02.2019, 20:01

@tyson880: a to ja Cię poprę. Dodatkowo to aktualnie jeden z najlepiej zarządzanych klubów na świecie. Bez wielomilonowych kredytów budują skład, który jest w stanie powalczyć z każdym. W składzie cały czas przeplatani są młodzi zawodnicy którzy grają w ważnych meczach a nie tylko o pietruszkę. Do tego grają futbol który dobrze się ogląda.
Tak trochę przypominają nas przed kilku- kilkunastu lat temu. Tylko oni jeszcze jak już muszą sprzedają największe gwiazdy nie za grosze a bijąc rekordy transferowe.

Ale uspokoję was nie wierzę żeby mogli zdobyć mistrzostwo. Wygląda na to że przejda BVB a mają za wąska kadrę żeby skutecznie powalczyć na obu frontach.

Rafson95 komentarzy: 1045119.02.2019, 19:59

Wybierać między LFC a United to jak wybierać między kiłą a rzeżączką. Niech bedzie remis i dużo czerwonych kartek

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 19:59

@Sandbead:

Będzie cios za cios, liczę za Bayern mocno dziś się postawi i wymeczy trochę Liverpool

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 19:58

@Alonso:

Proponuję wygrać LE i razem zagrajmy w LM :D

Alonso komentarzy: 1282419.02.2019, 19:57

@rreddevilss: ja pana United szanuje i poważam ale Arsenal musi wrócić na czwarte miejsce

silvano95 komentarzy: 977619.02.2019, 19:57

Licze dziś na dobry mecz mam nadzieje że będzie co oglądać

Sandbead komentarzy: 341819.02.2019, 19:56

@rreddevilss: A tak obiektywnie, oceniając szanse w meczu to myślę, że może być wyrównane spotkanie, z lekkim wskazaniem na LFC. Ale to futbol i wszystko sie może zdarzyć

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 119.02.2019, 19:54

Sandbead komentarzy: 341819.02.2019, 19:54

@rreddevilss: wiadomo, że przy tej sytuacji w tabeli nie będzuemy życzyć United wygranej

silvano95 komentarzy: 977619.02.2019, 19:53

@arsenallord +1

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11719.02.2019, 19:53

@rreddevilss: Szczerze remis, ewentualnie Liverpool.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 19:52

Rozumiem że w niedzielę w meczu United-Liverpool jesteście za Liverpoolem? :c

XD

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202319.02.2019, 19:49

ja też gardziłem Spurs ale byłem przedwczoraj u spowiedzi i już mam ich w nosie (poważnie :) )
w sensie mam ich gdzieś i już nie życzę im czy mułom czy live jak najgorzej..., niech sobie tam żyją :))
swoją drogą dziś Bayern może naprawdę zatrząść Anfield...
jeśli heavy metal futbol nie da bramki w pierwsze 15 min. to obstawiam że zwycięży rutyna i jednak większa klasa helmutów

@tyson880:

Ostatnio zrobiło się "normalniej" bo wielcy zwolennicy Mou sobie poszli w cholere i da się podyskutować na inne tematy

@rreddevilss:

Nic. Tak pytam :D U Ciebie na stronie też taki dobty klimat?

Mihex komentarzy: 2360419.02.2019, 19:38

Tak się w sumie zastanawiam kto nas w sumie ostatnio bardziej kiwał na transferach :V Barca niby od lat nam piłkarzy wyciągała, a i teraz nam Suareza podsunęła, ale w sumie to Juve wzięło nam Wojtka, Ramseya i co najgorsze dało nam Lichsteinera :V

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 19:37

@lays: mam ale płatny

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 19:36

@DontCry:

Każdy ma prawo lubić kogo chce więc luzik :) póki mnie i mojego klubu nie obrazasz jesteś wporzadku :D zawsze chętnie pogadam o fantasy czy lidze :)

markiz0 komentarzy: 71919.02.2019, 19:34

@DontCry: Gardze totenhamem. Wiesz dlaczego? Bo ja jestem prawdziwym kibicem, a ty nie xddd

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 19:30

Na tym koncie twitterowym ciekawe rzeczy o Emerym, opowiada o tym tpyek, co pisal jego biografie:

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 19:29

Panowie jakis stream macie do polsaty sport premium i studia, czy dupa blada/????

DontCry komentarzy: 760819.02.2019, 19:27

Tak z tą "nienawiścią" do Spurs na k.com w przypadku części użytkowników (do nikogo bezpośrednio nie uderzam) to też jest zabawnie. Stadionu Arsenalu na oczy nie widzieli, ale co tam jechać z Kurczakami.

Mi tam bardziej osatatnio przeszkadza Liverpool - głównie ze względu na ich polskich fanboy'ów, którzy tutaj niestety robili gęstą atmosferę, a tak generalnie to jakoś odkąd pamiętam najmniej z angielskich drużyn lubiłem Manchester United - przepraszam @rreddevilss.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 19:23

@tyson880:

Dobrze a co? :)

Czeczenia komentarzy: 1244719.02.2019, 19:13

Tottenham i Tottenham.

Jak mnie brzuch boli, to biorę węgiel. Skoro już jesteśmy przy fekaliach...

SMTX komentarzy: 204519.02.2019, 19:12

@tyson880: Do czasu, aż United nie zacznie bić się o mistrzostwo i nie przyjdzie jakiś fan United pokroju Olda. Wtedy nastąpi, niczym przy pomocy karty z UNO kierunek nienawiści z czerwonki na United :P

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 19:09

Chyba dobrze czujesz się u nas stronie, co?