Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
SMTX komentarzy: 204819.02.2019, 19:06

@FabsFAN: #TeamKFC

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.02.2019, 19:04

@Bednar:
O matko, taki oszust i cwaniak ma pomnik pod Emirates. Czas przerzucic sie na jakis krystalicznie czysty klub;D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 19:04

@FabsFAN:

Pewnie nie jest :D ale Alli owszem mimo iż nie symulowal już z rok :D ja rozumiem że tutaj ludzie kibicuja Arsenalowi itd ale nie rozumiem tej niechęci do wielu zawodników :)

SMTX komentarzy: 204819.02.2019, 19:01

@FabsFAN: Jak tak o tej ręce napisałeś, to przypomniało mi się, że przecież legendą Arsenalu jest jeden z większych oszustów w dziejach europejskiej piłki :P

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 119.02.2019, 18:59

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.02.2019, 18:56

@RIVALDO700:
Ciekawe, czy Lakazet jest oszustem, bo asystowal reka do Obamy w jednym z meczow ;)

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 18:53

Byłeś kiedyś w Londynie? No widzisz, a ja znam kogoś, kto był i opowiedział mi to i owo. Wiesz, skąd wzięła się nienawiść wśród kibiców?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.02.2019, 18:41

Prędzej @Dominik11 zacznie stawiać przecinki, niż Tottenham zdobędzie tytuł.

TomHen1990 komentarzy: 67419.02.2019, 18:39

Panowie można gdzieś wykupić w necie jednorazowo dostęp do meczu?

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161719.02.2019, 18:36

Jedni lubią jak cyganie grają, inni jak im nogi śmierdzą. Są jeszcze tacy, co życzą totkom mistrzostwa. Świat jest pełen dziwactw.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.02.2019, 18:14

A co chcesz ugotować? Może ktoś tutaj zna przepis i Ci ułatwi sprawę.

michalmsos komentarzy: 156519.02.2019, 18:13

Ma ktos link do studia LM:)?

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 18:09

@Tevez:

I właśnie dlatego mam być taki, jak oni? Nienawiść rodzi nienawiść i powinni wreszcie znaleźć się cywilizowani kibice, którzy zaczną to zmieniać.

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 18:07

@hot995:

Uważam tylko, że zwyczajnie na to zasługują, a skoro tak, to trudno. Niech zdobędą te mistrzostwo. Nie lubię zakłamywać rzeczywistości i niech się stanie, co stać się powinno.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11719.02.2019, 18:06

Lewy dawaj dzisiaj ze dwa gole chociaż.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 18:04

@tyson880: Ja ktoś Ci pluje w twarz to też go szanujesz? Jak takiś dobroduszny to kup sobie szalik Arsenalu, jedź do londyńskiej dzielnicy fanów KFC i zobacz co się stanie. Oni każdą naszą porażkę świętują bardziej niż własny sukces. Ten klub to stan umysłu.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 18:03

Ale tutaj dramy dziś xD ja tam szanuje i Arsenal i Tottenham, reszta jest mi obojętna a Liverpool jest jedyną drużyna której potrafiłem nieszaniwac czasami :D

simson16 komentarzy: 461419.02.2019, 18:01

Gotowanie i ogladanie Ligi Mistrzow czas zaczac!!!:)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.02.2019, 17:59

@tyson880:

Błąd, źle trafiłeś. Daleko mi do nienawiści. Ja Tottenham szanuję i doceniam ich klasę, rozwój. Przeszli ciężką drogę i są teraz wysoko. Z tym nie mam problemu, ale życzenie im mistrzostwa, to jest już jednak przesada jak dla kibica Arsenalu. O jeden krok za daleko.

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 17:55

@hot995:

No właśnie mądralo. RYWALI, a nie wrogów. Jeżeli nie znasz różnicy między miłością, a szacunkiem, to jesteś mało inteligentny. Idź się podetrzeć szalikiem Spurs na uspokojenie.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 519.02.2019, 17:48

@tyson880 napisał: "Idźcie sobie żyć nienawiścią."
Idź szczerzyć miłość względem największych rywali. Niech Bóg będzie z Tobą i pomoże Ci w tym. Amen.

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 17:46

Zaraz mnie zdenerwujecie niektórzy. Nie życzę Tottenhamowi sukcesów, tylko uważam, że za swoje dokonania zasłużyli sobie na tytuł. Potrafię na to spojrzeć obiektywnie i cieszę się z takich derbów, kiedy możemy z nimi wygrać 4:2 w momencie ich 5 minut. Mają świetny okres i przyjmuje. Raz na wozie, raz pod wozem, jak w życiu. To jest właśnie zdrowa rywalizacja, a nie zaślepiona i nieuzasadniona nienawiść.

Dlaczego nienawidzisz Spurs?
- Yyyy. No bo to som kury i nienawidze i koniec. COYG a Tottenham do rozwjonzania. He. No.

Kończę tą dyskusje.

Idźcie sobie żyć nienawiścią.

Taki komentarzy: 204619.02.2019, 17:39

Lewy dziś pozamiata. W Live został tylko jeden środkowy obrońca.
Bez Van Dijka Robercik będzie miał dziś easy mode :).

macc komentarzy: 472819.02.2019, 17:37

Mój mały ma 4 lata i na Tottenham mówi "kura na piłce".

bigMick komentarzy: 108519.02.2019, 17:37

Hipokryzja na wysokim poziomie

Marcel90 komentarzy: 812019.02.2019, 17:36

@RIVALDO700: Masz racje, nikt nie bedzie nazywal Lacazette brutalem tylko dlatego, ze gra w AFC. Co tam, ze blisko 28 letni zawodnik obejrzal w swojej karierze swoja pierwsza bezposrednia czerwona kartke ( wczesniej mial 2 razy po dwie zólte w jednym meczu) i łacznie ma na swoim koncie 37 zóltych. Swiety nie jest ale bez jaj zeby nazywac go brutalem po jednym łokciu. Zachowanie bylo glupie, rownie glupie jak pchniecie Shawa na De Gea/slupek w naszym ostatnim meczu pucharowym na United i w obu przypadkach francuz zachowal sie po prostu chamsko ale daleko mi do tego, zeby stwierdzic, ze jest brutalem. To dla jakiego klubu gra nie ma tutaj nic do rzeczy

SMTX komentarzy: 204819.02.2019, 17:34

@RIVALDO700: "Pszecież Laca to walczak a nie brutal i głupi rusek go szarpał to mu się należało!!111!"

Gościu coś burknął o tym, że z trójki LFC, City, KFC nie obraziłby się gdyby to Spurs zdobyli mistrza, bo fajną piłkę grają, a tutaj jak w małpim gaju. Niech ktoś zarzuci jakiś inny chwytliwy temat, bo ciężko przebrnąć przez te komentarze.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36219.02.2019, 17:33

Albo Xhaka, który zawsze zachowuje się grzecznie na boisku :D

ArsenalChampion komentarzy: 802819.02.2019, 17:32

@RIVALDO700: jest różnica jak komuś pod wpływem emocji zdarzy się raz tak zachować ,a u takiego Vertonghena to co mecz mamy uderzanie w twarz , wsadzanie komus palca w oko itd

gbn komentarzy: 377019.02.2019, 17:30

Będąc kibicem Arsenalu życzysz mistrzostwa kurą....coś tu nie zagrało...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.02.2019, 17:15

Ciekawe czy jak Laca niczym z ufc zadał cios Ruskiemu, to bede teraz czytał na k.com ze jest brutalem , ale czekaj nie bo gra w barwach AFC,hehe.

helzing komentarzy: 327319.02.2019, 17:14

@simson16: gdzie ta apka bo nie moge znaleść

tyson880 komentarzy: 1049619.02.2019, 17:13

To naprawdę smutne i płytkie. Tragedia.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11719.02.2019, 17:10

Lamela, Dier, Alli i Vertonghen, buraków niczym na dużym polu. Wstyd by mi było, gdyby chociaż jeden z nich był w moim ulubionym klubie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.02.2019, 17:09

Mnie zastanawia czy kibice takiej Cracovii to są tak samo miękkie faje jak kilku z k.com i życzą Wiśle mistrzostwa.

helzing komentarzy: 327319.02.2019, 17:07

@metjuAFC: nie wiem, nie znam :D ja mam xiaomi note 4

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 119.02.2019, 17:06

@helzing: dzięki. A co sądzisz o motoroli moto g6?

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 17:05

@tyson880: Ić stąd.

darek250s komentarzy: 10288 newsów: 519.02.2019, 17:05

@_Dennis_Bergkamp_:

Proste!

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.02.2019, 17:03

@darek250s: no, bo kibic to ma sie szanowac!!!

helzing komentarzy: 327319.02.2019, 16:58

@simson16: ej nie ma takiej apki :/

D14 komentarzy: 436519.02.2019, 16:57

Wchodzę, czytam o szacunku do kfc, wychodze. Ich kibice wycieraja sobie dupy naszymi szalikami, a ja mam ich szanowac? Poza tym jakie są ich dokonania? Czego oni dokonali w ostatnich 40 latach? Wyprzedzili nas 2x, to tyle. Dla tych co oczekują szacunku do kfc polecam poleciec do Londynu, zapytac miejscowych co o tym sądzą. Ciekawe jaka będzie odpowiedź ;)