Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 119.02.2019, 22:11

Jakie sa szanse ze Arsenal przegra/zremisuje z Borysami???? (pytam powaznie)

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.02.2019, 22:11

Keita nawet w takiej sytuacji potrafi dwa razy zepsuć podanie.Brawo Ty!

pumeks komentarzy: 2080819.02.2019, 22:07

@macc:

Pokaż kupon ! ;)

Garfield_pl komentarzy: 2707219.02.2019, 22:03

@FunRDZ: bo celowo pierwsze dwa dni z liga mistrzów dali gratis żeby pewnie nakręcić ludzi na zakup kanałów polsatu ;)

kvapeace komentarzy: 7619.02.2019, 22:01

@FunRDZ napisał: "jak to jest że odkąd wszedł polsat sport premium do nc+ wszystko cykało aż do meczu tydzień temu w czwartek a dziś mi zabrali te kanały... ktoś coś???"
Jeśli chcesz obejrzeć faze play-off musisz dodatkowo zapłacić, o ile się nie myle koszt przedłużenia subskrypcji wynosi 20 PLN.

bigMick komentarzy: 107719.02.2019, 21:59

LFC sporo biega, w 2 Bayern moze zakuć. To czerwonka musi dzisiaj wygrać

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 21:57

W pierwszej połowie było 10-3 w strzałach dla Liverpoolu. Nie wiem skąd ten zachwyt nad Bayernem który nie gra nic poza wyrzutkami.

macc komentarzy: 472819.02.2019, 21:56

Uwielbiam te pierwsze pojedynki pucharowe w LM, zawsze ostrożnie, spokojnie, badając rywala i 45 minut mija bez goli.
Dzisiaj ponownie 7 stówek do przodu;)

simson16 komentarzy: 460219.02.2019, 21:56

Nie wiem co maja na myśli osoby ze Bayern gra piach??? Z takim składem to oni grają naprawdę dobrze, jak wywioza remis bramkowy to awansują...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 219.02.2019, 21:54

Come on Bayern!

Seven25 komentarzy: 19219.02.2019, 21:53

Jak patrzę na tego Sule, to ja nie wiem skąd on jest w pierwszym składzie.... chłop jest tragiczny, wszystko do bramkarza albo 2 obrońca. Kimmich biega wystawia się, a ten do bramkarza. Thiago jest kozak, rozgrywa na spokoju i szkoda, że Gnabry nie gra już u nas:D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.02.2019, 21:52

@paw3u
Lipa :/

paw3u komentarzy: 562319.02.2019, 21:51

Kilka dni temu właściciel serwisu tottenham24 napisał, że odda stronę w dobre ręce.

pumeks komentarzy: 2080819.02.2019, 21:47

A ja tam kibicuję Liverpoolowi w tym meczu Lidze Mistrzów.
Nie lubię niemieckich ekip.

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 21:47

mecz spoko, ale bramek brakuje

_marecki komentarzy: 30419.02.2019, 21:45

Co Thiago ma giere. Obok Cazorli jeden z bardziej niepodrabialnych i zjawiskowych graczy.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 21:44

Coman dziś to poziom późnego Arshavina xD

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18419.02.2019, 21:43

Już nie wiem, czy wolę, żeby Liverpool odpadł w 1/8,czy żeby znowu zrobili z siebie pośmiewisko w finale.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11719.02.2019, 21:42

Gnabru >> Coman zdecydowanie

Maximiliano komentarzy: 9319.02.2019, 21:42

bfst, bardzo dobra jakość trnasmisji. dzięki za linka

Marcel90 komentarzy: 800019.02.2019, 21:41

Wiedząc, że jest VAr, Salah nie przewraca się przy każdym kontakcie w polu karnym :)

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 21:41

Feddek wielki kibic Liverpoolu a będąc na stadionie notorycznie myli Keitę z Wijnaldumem XD

mar12301 komentarzy: 2310119.02.2019, 21:41

Co ten Bayern siada?

gunner1990 komentarzy: 369219.02.2019, 21:39

Ae Bayern wychodzi spod presingu mistrzowsko

Gunner18AFC komentarzy: 3425 newsów: 319.02.2019, 21:39

Dawaj Lewy, dawaj Serge! Kibicuje dziś Niemcom.

Marcel90 komentarzy: 800019.02.2019, 21:38

Arnold za to tragedia, same straty nie licząc jednej pięknej piłki po rzucie wolnym

thegunner4life komentarzy: 891819.02.2019, 21:38

Ale to boli jak się patrzy na Gnabriego a ma się Iwobiego

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 21:37

widac, ze Gnabry uczyl sie strzalow od Iwobiego

SMTX komentarzy: 204519.02.2019, 21:37

Ściągnijcie sobie AcePlayera. Na reddicie jest mnóstwo linków do acestreama w świetnej jakości i nie tną zazwyczaj. No chyba, że ktoś koniecznie musi mieć polski komentarz, no to faktycznie ma problem.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 21:36

@arsenallord: to jakas wrzutka na Leno?

Zobacz co juz Neuer powybijał pod nogi Liverpoolu. O tym co Alison wyprawiał to juz mówić nie będę.

Patriko komentarzy: 520719.02.2019, 21:35

Widze, że ładna blokada na polskie strony ze strimami wjechała i na reddit też, ktoś coś jakiś? :)

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11719.02.2019, 21:34

Patrzę na gre od tyłu Bayernu i wyobrażam sobie naszą tak z Leno.

Marcel90 komentarzy: 800019.02.2019, 21:34

Firmino gra dzisiaj super

Fanatic komentarzy: 599119.02.2019, 21:34

Mane hahah

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11719.02.2019, 21:33

Robertson kondycyjnie jest kapitalny, ale piłkarsko to wcale jakiś TOP nie jest. Znam dużo lepszych lewych obrońców.

Barney komentarzy: 2058619.02.2019, 21:32

No nie wiem za co ja płacę za ten nc plus.
Oglądam na tv, ale udostępniam to bratu, żeby też u siebie obejrzał.

Craz komentarzy: 354819.02.2019, 21:19

Trzeba się wymienić z Bayernem oni dają nam Gnabrego, a my im Iwobiego. Bayern oczywiście z dopłatą

Marcel90 komentarzy: 800019.02.2019, 21:18

Alisson już wiele błędów popełnił w tym sezonie ale na tą chwilę głównie kończą się one szczęśliwie dla Liv

lucasnoline komentarzy: 541419.02.2019, 21:18

Czy ja wiem, czy to był błąd Alissona, to nie on podał do nogi zawodnika Bayernu.