North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11713.02.2018, 20:54

Co Juve robi z Tottenhamem, a co Tottenham robi z nami.

2-0!

Ranczomen komentarzy: 1232413.02.2018, 20:54

Jest myśl szkoleniowa i żydki już sobie nie radzą. Panie Allegri, zapraszamy.

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2018, 20:54

@Kysio2607: juz dawno odjechali

no to 2-0 Pipita

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2018, 20:50

Czyżby przeciwko dobrej defensywie Kane sobie nie pogra :D ?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52413.02.2018, 20:50

Na pohybel angielskim klubom w LM.

bigMick komentarzy: 108513.02.2018, 20:49

Europa to juz lata świetlne od Arsenalu xDD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.02.2018, 20:49

Ładnie rozegrany SFG. Dawać Juve rozstrzygnąć to w pierwszym meczu.

Slaviola komentarzy: 1237713.02.2018, 20:49

Hłe hłe... kuraki co zaczęli xD

Brawo Iguain, świetne uderzenie z 1szej piłki.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 20:44

Tottenham w LM, a my gdzieś na peryferiach.

Nie o taki Arsenal walczyłem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676913.02.2018, 20:37

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 113.02.2018, 20:35

@MaciekGoooner:

Przy wysokim wzroście węzeł prosty zawsze będzie mały i to już raczej nie kwestia krawata. Więc w Twoim przypadku raczej jakiś podwójny węzeł wchodzi w grę.

Alonso komentarzy: 1282413.02.2018, 20:01

Licze na dobry wieczór, mam nadzieje że kura będzie dziś bita.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11713.02.2018, 19:59

Pjanic, Bernardeschi i Higuain są w fajnej formie. Liczę na chociaż 2-0.

simson16 komentarzy: 461413.02.2018, 19:52

Ma ktos linka do meczu Juve Totth?dzieki z gory!!!

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 19:50

Juventus XI: Buffon; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Bernardeschi, Douglas Costa, Mandzukic; Higuain

THFC: Lloris (C), Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies, Dier, Dembele, Eriksen, Dele, Lamela, Kane

Dominik11 komentarzy: 2016413.02.2018, 19:46

SMTX komentarzy: 204813.02.2018, 19:40

Pany to nie miało być tak, że Sane sobie odpocznie z 2 miesiące? Dzisiaj sobie już siedzi na ławce. A w Arsenalu jak to w Arsenalu lekkie szturchnięcie 3 mecze w tygodniu i już kontuzja, na magiczne 3 tygodnie.

DanteZZ komentarzy: 116913.02.2018, 19:34

@mitmichael:

Świetne do treningu:)

SMTX komentarzy: 204813.02.2018, 19:30

@Marzag: @Marioht: Marzag ma racje. Nawet z wyliczeń w artykule wynika, że sami się gubią w tym jaki majątek posiadają. Zapewne nieogarnięty twórca artykułu nie wie, że "trillion" angielski, to nasz bilion czyli "zaledwie" jedynka i 12 zer, a nie 18.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.02.2018, 19:30

Ja dziś jestem srogo nastawiony na mecz Tottków z Juve.

Ciekawi mnie pojedynek na taktyki i zobaczenie co można ciekawego ustawić przeciwko Mauricio.

Włosi to najlepsi taktycy i Allegri na pewno coś rozkminiał.

Mam nadzieję, że nie ucierpi na tym widowisko.

Nie tyle interesuje mnie wynik co sprawdzenie któremu uda się zdominować drugiego.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 113.02.2018, 19:18

Marioht, to nie może być prawda, to by oznaczyło że mogą każdego jednego człowieka na ziemi obdarować kwotą ponad 150 mln dolarów.

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2018, 19:08

Do fanow Dragon Ball, wreszcie jest premiera Akira Kushidy - Ultimate battle piosenki z walki Goku z Jirenem, jedna z najlepszych w DBS

Traitor komentarzy: 10304 newsów: 2413.02.2018, 19:00

@mateussz7
Z reprezentacji, meczów LM i szlagierów Bundesligi. Nie wiem jakie tam były sytuacje w tabeli, ale jak Schalke/Wolfsburg gralo Z Bayernem czy kims to starałem się oglądać

Traitor komentarzy: 10304 newsów: 2413.02.2018, 18:54