North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

exitpl komentarzy: 595 newsów: 113.02.2018, 22:17

Chętnie bym zamienił Eriksena na Ozila...

Slaviola komentarzy: 1236413.02.2018, 22:16

@Fanatic:

Nie zapedzaj się, to że na razie remisują z Juve, nie znaczy że wygrają LM, ba - jestem pewny że tego nie zrobią!

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 22:16

Jeszcze Tottenham to wygra

wojtek1256 komentarzy: 298513.02.2018, 22:16

Buffon chyba juz powinien zawiesic buty na kolku

schnor25 komentarzy: 1854613.02.2018, 22:16

Aż płakać się chce jak ogląda się Kury...jak to wszystko u Nas się rozlazło w klubie. Od LM, po oklepy w PL i LE, tyle Nam zostało.

SMTX komentarzy: 204513.02.2018, 22:16

@kylo100: No cóż, trzeba się tego spodziewać w najbliższym czasie, bo większość serwisów tak działa, że zbiera klientów, a potem wprowadza opłaty, bo część ludzi zostanie przekonana dobrymi streamami. Ogólnie jakby to kosztowało nie więcej niż 20zł za miesiąc, to byłbym w stanie płacić bez problemu.

Eriksen co dziabnął. Na prawdę świetny mecz gra. Aktualnie Tottenham jest w lepszej sytuacji od Juve.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185113.02.2018, 22:15

Czy da się zagrać na środku pomocy lepiej niż Dembele dzisiaj?

Armata500 komentarzy: 4345 newsów: 13013.02.2018, 22:15

Ale jaja, ERIKSEEEN! Ale gol

Gerwciu komentarzy: 372213.02.2018, 22:15

Brawo Totki. Przegrywali 2:0 a tu proszę.

Slaviola komentarzy: 1236413.02.2018, 22:15

Oj... gol na konto Buffona, zdecydowanie.
Wydaje mi się, z całym szacunkiem dla Włocha, ale powolij robi się z niego taki typek jak Nasz Cech.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11713.02.2018, 22:15

Niedobrze. Jeszcze jeden i będą jaja :D

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 413.02.2018, 22:15

Ciężko się obciąża legendy.. Jakby Szczęsny bronił to suchej nitki by na nim nie zostawili..

Baronesko komentarzy: 132913.02.2018, 22:06

Kluczem dobrej gry Tottkow jest Dembele, razem z Eriksenem zamykają kolejną drużynę z topu.

jinks komentarzy: 68613.02.2018, 22:06

Jak tam Ventura? :) Spurs miało nie zdobyć gola :)

kylo100 komentarzy: 361913.02.2018, 22:03

"W momencie wprowadzenia opłat każdy z zarejestrowanych użytkownikow będzie miał możliwość dokonania opłaty i dalej korzystania z naszego serwisu."

Może z miesiąc podziała bez opłat :)

kylo100 komentarzy: 361913.02.2018, 21:58

@Bednar:

O kurczę właśnie testuję abonament 0zł -_- , narazie działa super ale to jak to zwykle bywa wkrótce porobią prawdziwe płatności. Ale narazie super sprawa :)

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 21:50

nie ma acestreama* mialo byc

ZielonyLisc komentarzy: 2020213.02.2018, 21:50

@Bednar: Aaa okej dobrze wiedzieć, wypróbuję. Dzięki za info

SMTX komentarzy: 204513.02.2018, 21:50

@Bednar: @kylo100: A jeśli wam nie zależy koniecznie na polskim komentarzu to szukajcie streamów na totalsportek.com zawsze:

SMTX komentarzy: 204513.02.2018, 21:49

@ZielonyLisc: @kylo100: Delta media player to program na różne platformy, na androida też. Zawiera multum nomalnych programów, odtwarza w HD i na razie jest darmowy. Ogólnie przed chwilą odpaliłem sobie canal+ na telefonie i działa płynnie.

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 21:48

Pewnie wielu z was nie ma to sprobojcie ten link :

pumeks komentarzy: 2080813.02.2018, 21:48

Na acestream są eleganckie w HD..tylko, ze po rosyjsku

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 113.02.2018, 21:48

@TurboGrosik:

Proponuję pominąć ten komentarz. Ludzi z takim myśleniem należy omijać szerokim łukiem. Tego się nawet nie da skomentować.

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 21:46

@AlexVanPersie:
Zrobmy moze jakas liste zespolow, z ktorymi nie bedziemy ostro oceniac naszego zespolu? Co z Ostersund?

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2018, 21:45

nowy link już jest

kylo100 komentarzy: 361913.02.2018, 21:42

@Bednar:

Bednak dzieki tego programowi odpalacie te linki?

AlexVanPersie komentarzy: 806413.02.2018, 21:38

Allegri musi coś wymyślic, bo przy takiej grze Tottków strzelą jeszcze przynajmniej jednego Turyńczykom.

Na razie Juve bez rewelacji, Tottki znów cisną kolejną ekipę z topu.

Jak tak to będzie dalej wyglądać, to trzeba będzie trochę przemyśleć ostrą ocenę Arsenalu po ostatnim meczu

kylo100 komentarzy: 361913.02.2018, 21:38