North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1

North London derby dla Tottenhamu, przegrana 0-1 10.02.2018, 14:31, Łukasz Wandzel 3063 komentarzy

North London derby dla Tottenhamu. Piłkarze Arsene'a Wengera po wygranej z Kogutami na The Emirates przegrali z nimi na Wembley, prezentując się znacznie gorzej od swojego odwiecznego rywala. Mecz w pierwszej połowie wydawał się wyrównany, można powiedzieć, że wręcz nudny, a w drugiej połowie to gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę. W pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy czym przegrana jednym golem nie oddaje tego, co działo się na murawie. Gdyby nie najwyższej klasy interwencje Petra Cecha, byłoby znacznie gorzej. Z drugiej strony, Arsenal grając słabo, ale przy takim szczęściu i dyspozycji własnego golkipera, miał prawo zremisować to spotkanie, ale kluczowi zawodnicy ofensywni zawiedli w końcówce.

Ta porażka nie jest zwykłą, przytrafiającą się raz po raz wpadką i stratą punktów. Nie chodzi tylko o to, że były to derby północnego Londynu. Arsenal, z zerową zdobyczą punktową, oddał trzy oczka Tottenhamowi, z którym bezpośrednio rywalizuje w tabeli. Problem w tym, że wszystkie drużyny uciekają punktowo przed The Gunners i dogonić upragnione top four będzie niezwykle trudno. Czy Arsene Wenger już teraz powinien się zastanawiać nad skorzystaniem z taktyki Jose Mourinho z poprzedniego sezonu i skupić na Lidze Europy?

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elnen (64' Iwobi), Xhaka (86' Welbeck) - Wilshere, Özil, Mhitarian (64' Lacazette) - Aubameyang.

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele - Eriksen, Dele (86' Wanyama), Son (71' Lamela) - Kane.

Derby między Arsenalem a Tottenhamem zawsze przysparzają wielu emocji. Dzisiejsze starcie było o tyle ważne, że obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc bezpośrednie starcie mogło zaważyć o zwiększonej bądź zmniejszonej przewadze jednych nad drugimi. Tymczasem, pierwsza połowa nie zapowiadała wielkiego widowiska, ponieważ do przerwy nie oglądaliśmy ani jednej bramki, czy nawet zapierającej dech w piersiach groźnej sytuacji. Zarówno Kanonierzy, jak i Koguty wyszli na murawę składami, którymi mogli postraszyć rywala, ale nic takiego nie miało miejsca w trakcie pierwszych 45. minut. Co prawda, Pierre-Emerick Aubameyang wybiegł raz świetnie na wolne pole, ale był na pozycji spalonej. Z kolei Harry Kane przesadził z siłą przy uderzeniu głową. Zdarzały się sporadyczne akcje ze strony gości oraz gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazje. Pierwsza odsłona tego spotkania była po prostu wyrównana.

Druga połowa kompletnie różniła się od poprzedniczki. Choćby dlatego, że Tottenham zdominował Arsenal w liczbie strzałów i kreowanych okazji. Tuż po przerwie padła bramka dla gospodarzy. Celnym strzałem głową, po świetnym dośrodkowaniu, popisał się Harry Kane. Gol strzelony przez Anglika otworzył wynik spotkania oraz sprawił, że podopieczni Pochettino poczuli wiatr w żaglach i kontynuowali atak. Już chwilę później dwie kolejne szanse miał strzelec bramki. Za pierwszym razem chybił, uderzając głową, choć futbolówka ledwie minęła słupek. Drugą okazją było potężne uderzenie z powietrza, ale na linii strzału znajdował się Petr Cech, który to wybronił. Szanse na dobitkę w tej sytuacji mieli inni zawodnicy Spurs, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnali obrońcy Kanonierów, wybijając na rzut rożny.

W ogóle czeski bramkarz zasługuje na pochwałę, bo mnóstwo razy ratował zespół przed katastrofą. Wystarczy wspomnieć choćby szansę Christiana Eriksena z rzutu wolnego. Arsenal w drugiej połowie nie istniał, a zawodziła cała ofensywa. Mchitarian nie dogrywał celnie, Aubameyang niezbyt często był widoczny. Zmiany Arsene'a Wengera także nie pomogły. Na boisku pojawili się Lacazette, Iwobi i później nawet Welbeck, ale nie odmienili oni gry swojej drużyny. Szczególnie wymowna była reakcja Arsene'a Wengera na zmarnowaną okazję Alexandre'a Lacazette'a. Francuz w ostatnich chwilach spotkania dostał dobre podanie, po czym znakomicie uwolnił się z pod opieki dwóch obrońców i wystarczyło pokonać Llorisa w polu karnym. Niestety, piłka powędrowała obok bramki.

W ostatnich sekundach meczu doszło jeszcze do faulu na Welbecku. Do piłki przy tym rzucie wolnym podszedł Mesut Özil, ale nic z tego nie wyszło. Sędzia zakończył mecz, a Arsenal przegrał z Tottenhamem 1-0. Ostatnie minuty, kiedy londyńczycy w czerwono-białych koszulkach mogli wyrównać, były maksimum, na co było ich stać w tym meczu. Choć faktem jest, że nawet na ten jeden punkt nie zasłużyli i pokazali fanom, szczególnie z Polski, że czasem lepiej obejrzeć skoki narciarskie...

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Tottenhamem!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.02.2018, 22:44

Mimo wszystko przykro się patrzy na Tottenham. Są daleko przed nami.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.02.2018, 22:44

W pojedynku Allegri vs Pochettino zwycięstwo tego drugiego na razie.

Zarówno pod względem gry jak i wyniku.

Dembele to jest obecnie kosmita - DM z mega rozegraniem, klejem w nodze, kiwce i brakiem systemu nerwowego.

Sven, znajdz nam takiego!!

Armata500 komentarzy: 4345 newsów: 13013.02.2018, 22:44

@timiiiii:

No zaraz, przecież u nas w środku pola gra Szwajcar, więc mamy też i ser szwajcarski.

cieniak14 komentarzy: 171513.02.2018, 22:43

@AFC1208: a u nas zostanie Wenger i bedziemy dalej leciec w dol :)

Heolix komentarzy: 62613.02.2018, 22:43

Czo ten Bufon broni jakie szmaty

ArsenalChampion komentarzy: 798413.02.2018, 22:42

Az mnie to w****ia ze te czołowe druzyny mają najlepszych trenerów którzy potrafią ustali taktykę pod przeciwnika i bardzo szybko reagują na wydarzenia boiskowe , a my się musimy meczyć z Wenger który w momencie gdy nie ma kontuzji zawsze ten sam skład i taktyka , to jest po prostu przykre dla kibiców Arsenalu

AFC1208 komentarzy: 137013.02.2018, 22:42

@cieniak14: Zapewniam Cie, że już w następne lato będzie tam wielka wyprzedaż, a być może włącznie z trenerem. Wtedy znów Totki wrócą na swoje miejsce czyli w cień Arsenalu. Tottenham nigdy nie będzie wielkim klubem, jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni ;)

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202313.02.2018, 22:42

Stan powinien kupić Poczetino. Żyd mu teraz płaci to jest lojalny, ale to zawodowiec jak Sol Campbell i za 50 mln na bank by dla nas robił.

grzegorz1211 komentarzy: 1026913.02.2018, 22:42

Jakby Ozil grał obok Dembele to mógłby pokazać dużo więcej.

softgreat komentarzy: 208113.02.2018, 22:39

co jesli spurs wygra lm i bedzie 5 a arsenal wygra le i bedzie 6? ile druzyn z pl zagra w lm

camsbruken komentarzy: 125813.02.2018, 22:39

Ciekawe jak długo uda się totkom utrzymać alliego i kane'a?

grzegorz1211 komentarzy: 1026913.02.2018, 22:39

Miał być rosół z kury, a tu kura uciekła z garnka.

timiiiii komentarzy: 189513.02.2018, 22:39

teraz sobie kibicu AFC popatrz jak gra Dembele i juz wiesz dlaczego Tottenham gra kolejny swietny mecz, a my mamy srodek pola dziurawy jak SZWAJCARSKI ser i meczymy sie z druzynami pokroju Swansea

maci3j komentarzy: 44913.02.2018, 22:38

@TurboGrosik: zgadza się wg transfermarkt nie rozegrał żadnego spotkania w LM w tym sezonie

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.02.2018, 22:38

Remis ze wskazaniem na Tottenham. Cały czas jednak obstawiam awans Juve. Mam nadzieję, że Dybala wróci w dobrej formie.

Piękna przystawka przed daniem głównym, Real vs PSG. Nareszcie LM wróciła.

cieniak14 komentarzy: 171513.02.2018, 22:37

@AFC1208: gosciu poziomem gry juz przegonili niestety, mamy trofea w porzadku, ale tottki graja fajna pile i chyba tylko ty tego nie doceniasz, bo przeciez to sredniak. Oni maja tendecje wzrostowa i ze sredniaka robia sie topem, a my wrecz przeciwnie z topu do sredniaka i przestan pisac o finalach Lm bo to smieszne argumenty :)

knedel999 komentarzy: 37813.02.2018, 22:37

@AFC1208: i znowu mowisz o przeszlosci.... czemu maja wygrac LM zeby byc od nas lepsi lol przeca my jestesm aktualnie max 6 druzyna zwyklym sredniakiem i takie sa fakty

TurboGrosik komentarzy: 169413.02.2018, 22:36

@maci3j:
Nie mogl grac w PSG. Pewnie nie zglosili go.

ArsenalChampion komentarzy: 798413.02.2018, 22:36

Buffon dzisiaj s*******ił 2 bramki

Pukawka komentarzy: 81113.02.2018, 22:36

@GKS_AFC: w Paryżu nie grał w tym sezonie w LM

Archiwald komentarzy: 109213.02.2018, 22:36

@grzybas Na ten moment są lepsi, na przestrzeni historii prędko nie będą, to tak jak z Messim i Ronaldo, Messi na przestrzeni całej kariery i na ten moment jest lepszy, ale Ronaldo miał swoje okresy gdzie był ponad Argentyńczykiem

maci3j komentarzy: 44913.02.2018, 22:35

Jak to jest z tymi przepisami, lucas grał w PSG w tym sezonie w LM i i u kogutów tez może?

Pukawka komentarzy: 81113.02.2018, 22:35

Taki mecz ogląda się z przyjemnością

Connor7 komentarzy: 46913.02.2018, 22:35

@Gunnerrsaurus: "Co za śmieć z tego Matuidiego"
i kto to mowi

GKS_AFC komentarzy: 871513.02.2018, 22:35

Jakim cudem Moura moze grac w LM ??? Wtf

grzybas komentarzy: 5613.02.2018, 22:34

Naprawdę ciężko wam przyznać, że na ten moment Koguty są lepszą drużyną od nas? Z roku na rok są coraz mocniejsi, a my niekoniecznie. Grają w LM w nast. sezonie też pewnie zagrają, a my pewnie nawet jej nie powąchamy. Chyba, że nagle dostaniemy przebudzenia na wyjazdach i jakimś cudem wygramy LE.

AFC1208 komentarzy: 137013.02.2018, 22:34

@cieniak14: Nie żyję przeszłością, tylko stwierdzam fakty. Tottenham nigdy nie dogoni Arsenalu i śmieszy mnie podniecanie się ich grą. Niech dojdą chociaż raz do finalu LM albo wygrają Premier League to wtedy możemy porozmawiać.

@Connor7:

Tyle nienawiści, uważaj żebyś sobie paluszków nie połamał pisząc takie durne komentarze

cieniak14 komentarzy: 171513.02.2018, 22:30

@AFC1208: przestan żyć przeszloscia, obecnie tottki graja lepsza pile niz my i nie badz typowym kibicem barcy albo realu, ktory nie potrafi dodenic dobrej gry przeciwnika, oni walcza z juve w 1/8 a my od kilku lat w 1/8 po 1 meczu wiedzielismy gdzie nasze miejsce w szeregu :)

AFC1208 komentarzy: 137013.02.2018, 22:28

@cieniak14: Tottenham to jest średniak i w ogóle nie powinniśmy się z nimi porównywać. Jeden czy dwa sezony w LM tego nie zmienią.

Connor7 komentarzy: 46913.02.2018, 22:27

Zycze tym smieciom zeby im sie Kane na caly rok polamal

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.02.2018, 22:26

@Gunnerrsaurus: Jak Tottenham wygra do do końca sezonu nie piszę komentarzy.

NaZawszeArsenal komentarzy: 122413.02.2018, 22:25

Son wejdzie i będzie 3:2 dla kur.

ZielonyLisc komentarzy: 2020213.02.2018, 22:23

Brązowa kartka

cieniak14 komentarzy: 171513.02.2018, 22:22

@AFC1208: jak narazie to nam brakuje do kurakow, a pisanie w czasie przeszlym nie zmieni faktu,ze od juve dostalibysmy bęcki :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185113.02.2018, 22:22

@Koroniarz:

Ich siłą jest niesprzedawanie gwiazd? Chyba właśnie jest to ich słabość, nie chce mi się teraz wymieniać zawodników, których musieli sprzedać. Chwała Alliemu, Eriksenowi i Kaneowi, że jeszcze tam siedzą, ale wydaje mi się, że już niedługo

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185113.02.2018, 22:20

A o co chodzi? Zakład jakiś był?

Koroniarz komentarzy: 999113.02.2018, 22:20

Największą siła KFC jest to że oni niestety ale się nie wyprzedzają co roku z najlepszych. Jak odejdzie jakąś gwiazda raz na kilka lat to jest max. Nasz koronke sprzedałby Kane, alego, eriksen i diera w jedno okienko. Druga sprawa ze tacy zawodnicy zarabiają jak na Bpl drobne a nie chcą odchodzić

AFC1208 komentarzy: 137013.02.2018, 22:20

@Reucik: My ogrywaliśmy Rome, Inter czy Milan na ich terenie, więc kurom trochę jeszcze brakuje do takich wyników.

exitpl komentarzy: 595 newsów: 113.02.2018, 22:20

Ciesze się za to że nie kupiliśmy naszego kibica Auriera bo gra bardzo niepewnie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185113.02.2018, 22:19

Eriksen i Re Bruyne, to najlepsze co ostatnio możemy oglądać w Premier League

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.02.2018, 22:19

@imprecis: Wojtas by to obronił.

@AceVenturaLFC: Raczej nie będzie mi się chciało.

AFC1208 komentarzy: 137013.02.2018, 22:19

Dembele to taki Diaby+Cazorla, świetny jest.

Reucik komentarzy: 93713.02.2018, 22:18

Ale mi ciśnienie robią, bo se wyobrażam jak my byśmy podeszli do meczu z juve na wyjeździe jak myszy pod miotłą