Odprawić Czarne Koty z kwitkiem

Odprawić Czarne Koty z kwitkiem 07.01.2016, 22:53, Kamil Zając 1346 komentarzy

To już pół roku minęło, kiedy Arsenal rozbił Aston Villę 4-0 i po raz 12. w historii wygrał Puchar Anglii. Dzięki temu zwycięstwu, Kanonierzy zostali najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych rozgrywek. Marsz po kolejny tytuł rozpoczynamy od spotkania z Sunderlandem. Faworyt meczu jest tylko jeden. Podopieczni Arsene'a Wengera w tym roku celują w mistrzostwo Premier League. Czarne Koty oddałyby wszystko za utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Arsenal zapewne chciałby także dokonać rzeczy historycznej i po raz 3. z rzędu wygrać FA Cup. Byłby to wynik niesamowity, gdyż dwa poprzednie takie wydarzenia miały miejsce jeszcze w XIX wieku! Początek tego spotkania w sobotę, o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Losowanie przyniosło podopiecznym Arsene'a Wengera niewygodnego rywala. Oczywiście mogło być gorzej, ale patrząc na rywali Liverpoolu czy Chelsea, mogło być lepiej. Sobotnie spotkanie pomiędzy Arsenalem a Sunderlandem będzie już drugim w tym sezonie. Poprzednio, również w północnym Londynie, Kanonierzy wygrali 3-1. Goście zagrali dobry mecz i sprawili bardzo dużo problemów. Świadczy o tym fakt, że Aaron Ramsey ustalił wynik spotkania dopiero w ostatniej minucie, a Petr Cech wcale nie narzekał na brak pracy. Na szczęście komplet punktów pozostał w północnym Londynie. Ten mecz zakończył najsłabszy okres bieżącego sezonu w lidze Arsenalu.

Historia spotkań obu zespołów jest bardzo bogata. Oczywiście lepszym bilansem mogą pochwalić się Kanonierzy, ale przewaga nie jest tak duża jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Z pośród wszystkich 143. meczów, Arsenal wygrał 57 razy. Sunderland okazywał się lepszy w 46. przypadkach. Pozostałe spotkania zakończone remisem. Warto dodać, że ostatnie starcie w ramach FA Cup miało miejsce w sezonie 2011/12. Na Stadium of Light to gospodarze okazali się lepsi, wgrywając 2-0.

Sytuacja kadrowa w Arsenalu zaczyna wyglądać coraz lepiej. To bardzo cieszy, gdyż zaczynamy zmagania w FA Cup, a za kilka tygodni powraca Liga Mistrzów. W meczu z Sunderlandem, przynajmniej na ławce rezerwowych, powinien pojawić się Mikel Arteta. Kapitan Kanonierów rozegrał kilkadziesiąt minut w meczu młodzieżówki kilka dni temu. Blisko powrotu jest Alexis Sanchez. Chilijczyk powinien być dostępny na środowe spotkanie z Liverpoolem. Kolejny w kolejce do powrotu jest Tomas Rosicky. Na pozostałych piłkarzy będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Arsene Wenger na ostatniej konferencji prasowej uspokoił kibiców i stwierdził, że rehabilitacja Cazorli oraz Coquelina przebiega bardzo sprawnie. Sam Allardyce przyjedzie z Czarnymi Kotami w prawie najmocniejszym składzie. Uraz leczy tylko pomocnik, Jack Rodwell. Być może szanse debiutu w nowej drużynie dostanie Jan Kirchhoff, który wzmocnił środek obrony.

Dla Arsenalu mecz z Sunderlandem powinien być tylko przetarciem przed wyjazdem na Anfield. Wszyscy wiedzą, że głównym celem jest w tym roku Mistrzostwo Anglii. Oczywiście udany występ w Pucharze Anglii mile widziany. Sam Allardyce da pograć zapewne rezerwowym, gdyż najważniejsze jest utrzymanie w Premier League. Gości nie można oczywiście zlekceważyć. W tych rozrywkach teoretycznie słabsi bardzo często ogrywają faworytów. To jest właśnie magia najstarszego turnieju na świecie. Wiele wskazuje na to, że Mathieu Debuchy zakończy tym spotkanie swoją przygodę z Arsenalem. Czy Arsene Wenger da odpocząć kilku najważniejszym zawodnikom? A może potraktuje ten mecz bardzo poważnie i wystawi najmocniejszy garnitur? Dowiemy się o tym już w sobotę.

Arsenal - Sunderland

Rozgrywki: FA Cup

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: 9 stycznia, 2016

Sędzia: Martin Atkinson

Skład Kanonierzy.com: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Chambers, Ramsey - Campbell, Oxlade-Chamberlain, Iwobi - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 2-0

Zapowiedź autor: Kamil Zając źrodło: Własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Gunnerrsaurus komentarzy: 1051617.01.2016, 16:36

Gdzie ja pisze

Gunnerrsaurus komentarzy: 1051617.01.2016, 16:33

Wolalbym chyba Elnenego zamiast Flaminiego

KochamArsenal88 komentarzy: 99109.01.2016, 18:16

Serio dla was Iwobi gra dobry mecz?
Chyba tylko przez ta jedna fajna akcje w polu karnym, a reszta jego zagrań slabiutka bo nie chwały go za dokładne podanie na 5 metrów.
Chamberlain !!!! Wow ale on beznadziejnie gra, nie spodziewałem się tego po nim, wiedziałem ze ostatnio gra słabo i po za szybkością nic nie pokazuje, ale to co dzis robi to jego osobista tragedia, co się z nim stało, imprezy, alko? Odpuszcza treningi? Jaka jest przyczyna jego tak słabej dyspozycji, rozbudowa swoje ciało, dalej jest dynamiczny ale ma ogromne problemy z dokładnością czy wizja gry, nie potrafi wogole przewidywać zachowań przeciwników.
Osobiście dla mnie dzisiaj najbardziej się podoba Chambers widzę w nim wielki potencja na DM, on ma bardzo dobrą technike!!

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:57

Za chwile mecz Fiorentina - Lazio w piewszym składzie Fiorentiny Błaszczykowski w składzie Lazio brak Felipe Andersona.

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:54

Więc tak wygrany spokojnie mecz na plus Campbell, Ramsey,Iwobi,Chambers i Bellerin.
Na minus zdecydowanie Ox,Gibbs
Plus minus Paulista,Koscielny,Giroud,Arteta

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:46

LOL rozpęd byka strzał królika! powala mnie ten Komentator Polski

izrael komentarzy: 59009.01.2016, 17:45

Joel graczem meczu

batofator komentarzy: 226709.01.2016, 17:39

Jak to w końcu było z tym karnym? Faul czy Oli kopnął w stadion (bo niewyraźnie u mnie widać)?

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:39

Nie no komentator Polski za dużo mówi Campbellowi Dalego jeszcze do Zlatana.

Sandbead komentarzy: 146209.01.2016, 17:34

Ależ piękna asysta Bellerina

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:34

Po meczu hehehe mamy zmenników nic nam więcej nie potrzeba.

Wisnia44 komentarzy: 2609.01.2016, 17:30

Ramsey wchodzi i robi różnicę. Świetna akcja. :D

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:30

Goolll!!!!!!!!!!!!!!!!

pauleta19 komentarzy: 40841 newsów: 109.01.2016, 17:29

Walcott miał teraz patelnię.

M4RJANO komentarzy: 57709.01.2016, 17:27

Jak z karnego nie strzelimy to nie wygramy

mic_now komentarzy: 218309.01.2016, 17:23

kieran jak zwykle nie potrafi podskoczyc do piłki

MarkOvermars komentarzy: 537009.01.2016, 17:23

Arteta i Jeff wchodza

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:21

O JEZU jak Ox teraz stracił piłkę on chyba 1 akcje w meczu ma dobrą....

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:19

W Meczu West Ham - Wolves Gra ŻYRO na pozycji Napastnika heheh

mic_now komentarzy: 218309.01.2016, 17:18

Gabriel przegrywa dziś wiele pojedynków siłowych tak jak teraz.

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:16

Teraz Ox pokazał próbkę swojego talentu!

Ziebka komentarzy: 201809.01.2016, 17:16

Tak blisko :(

Ziebka komentarzy: 201809.01.2016, 17:14

Szkoda ze Joel nie ma prawej nogi

LeBob komentarzy: 111709.01.2016, 17:14

Dziś najbardziej mi imponuje Chambers.

sidtsw komentarzy: 207309.01.2016, 17:10

jakie to przykre ze taki klub jak Arsenal ma tylko jednego niminalnego napadziora i jest nim Giroud.. nie ma nawet kogo wpuscic

Kowal96 komentarzy: 1237709.01.2016, 17:10

Nowy News.

andrew1707 komentarzy: 207209.01.2016, 17:10

Bellerin to taki drugi Alves kapitalnie gra w ofensywie. Oby nidy się po niego Barcelona nie zgłosiła lepiej....

ronix11 komentarzy: 73009.01.2016, 17:09

widzieliście skład WHU z Wolwes? hahaha leje z ich składu. napastnik na obronie itp

ONA81 komentarzy: 83609.01.2016, 17:09

Wszyscy macie problem z tym golem. Stracony to stracony juz po ptokach. Gibbs zamiast podawac tez mogl wybic i rownie dobrze gola by nie bylo... po co sie o to klocic?

ChiefKeef komentarzy: 6809.01.2016, 17:09

Afobe za 10mln funtów przechodzi do Bournemouth

zwierz komentarzy: 100309.01.2016, 17:09

Rowan gwizdnął coś w tym meczu dla nas?

D14 komentarzy: 275009.01.2016, 17:08

kaden

a po co ty sie w ogole wtrącasz? masz w tym jakis interes czy co? powiedz mi od kiedy to sie gra na 2 metry do kolegi z druzyny co? od kiedy? wszystko w temacie.

Simao12 komentarzy: 500409.01.2016, 17:07

Atkinson to kiep jakich mało

kozz10 komentarzy: 372209.01.2016, 17:07

mitmichael

Teraz to ja już to wiem. :D

kaden komentarzy: 170009.01.2016, 17:07

D14

Moim zdaniem to jest duża zasługa
Lensa, poszedł do przodu, wymusił presję i odebrał piłkę. Takie straty w pod polem karnym się zdarzają i trudno. Ale zmień podejście do innych, bo takie gadanie "brawo dla was" itp sprawia że potem są takie bezsensowne dyskusje

mitmichael komentarzy: 4618209.01.2016, 17:06

Nie wierze Joel zagrał prawa noga :D

kanapka komentarzy: 2899 newsów: 709.01.2016, 17:06

kubagoczek

nie oglądaj tego człowieku!
Wyłącz transmisje póki możesz

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 47793 newsów: 34809.01.2016, 17:06

AaronLieber27
Eleven Sports.

mitmichael komentarzy: 4618209.01.2016, 17:06

@kozz10
Wystarczyło wpisac w google numer i juz bys wszystko wiedział :P

Kowal96 komentarzy: 1237709.01.2016, 17:05

Ox już zaczyna, zamiast podać do przodu do wychodzącego na pozycję Joela, to ten podaje do tyłu, oczywiście niedokładnie. Masakra.

patryksz komentarzy: 249409.01.2016, 17:05

Znowu wina Kosy?

ChiefKeef komentarzy: 6809.01.2016, 17:05

Jak podaje Sky Sports jutro testy medyczne ma przejść były zawodnik Arsenalu a obecnie Wolverhampton Benik Afobe. Transfer ten ma kosztować "Wisienki" £10 mln.

Wenger jeszcze będzie płakał

Kanonier204 (zawieszony) komentarzy: 39343 newsów: 309.01.2016, 17:05

Aaron
Eleven Sports.

kozz10 komentarzy: 372209.01.2016, 17:05

Aaron

Eleven.

AaronLieber27 komentarzy: 612609.01.2016, 17:04

Transmitują gdzieś nasz mecz?

kozz10 komentarzy: 372209.01.2016, 17:04

simao

No właśnie, jak można. Sam się z siebie śmieje. Nie słyszałem o tym no i dałem się nabrać.

schnor25 komentarzy: 1665309.01.2016, 17:04

patryksz

no to może trafię na lepszą połowę w naszym wykonaniu :)

Fanatic komentarzy: 578409.01.2016, 17:04

Giroud powinien odpoczywać wraz z Ozilem, bo nie ma nikogo, kto mógłby porządnie wrzucić na głowe... ale może jak już Gra olivier, to może jednak komuś w końcu porządnie uda się dośrodkować na głowe Girouda.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 109.01.2016, 17:03

@Patryksz:
Mógłbyś imienniku darować sobie ten sarkazm.

kubagoczek komentarzy: 9409.01.2016, 17:03

Moi drodzy, jak wygląda gra bez Ozila? bo dopiero dołączam do transmisji.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna