Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal

Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal 12.05.2019, 16:58, Łukasz Wandzel 5581 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2018/2019 więcej emocji z pewnością dostarczyły spotkania na Falmer Stadium i Anfield, gdzie rozstrzygały się losy mistrzowskiego tytułu. W tym samym czasie Arsenal podejmował na wyjeździe Burnley Seana Dyche'a. Jak wiadomo, mistrzem Anglii został Manchester City, Kanonierzy z kolei utrzymali się na 5. miejscu w lidze. Londyńczycy nie musieli się nawet starać, bo Manchester United przegrał z Cardiff na Old Trafford, ale przynajmniej zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem.

Starcie z The Clarets nie należało do najciekawszych, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęły padać gole i to po obu stronach. Goście wciąż kontrolowali przebieg spotkania i zdołali wygrać. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki czemu zrównał się zdobyczą bramkową w tym sezonie (22) z Sadio Mane i Mohamedem Salahem.

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes.

Arsenal: Leno - Monreal, Mavropanos, Mustafi, Lichtsteiner - Elneny, Guendouzi - Iwobi, Willock, Mchitarian - Aubameyang.

Goście pierwszą okazję na gola mieli już w 3. minucie, kiedy sędzia Martin Atkinson przyznał Kanonierom rzut wolny po zagraniu ręką przez Toma Heatona poza polem karnym. Pierre-Emerick Aubameyang był bardzo bliski wykorzystania wrzutki ze stałego fragmentu gry, ale piłka trącona przez niego barkiem trafiła w poprzeczkę.

Po 20 minutach gry doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip. Wszystko za sprawą tego, że Bernd Leno po wyłapaniu jednego ze strzałów próbował wybić piłkę, ale biegnąc, wpadł na Barnesa, który nie zamierzał darować niemieckiemu golkiperowi. Konsekwencją zachowania napastnika Burnley było pokazanie mu przez arbitra żółtej kartki.

W 28. minucie największą szansę na gola mieli gospodarze. Wood wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Chwilę później Wood znowu miał okazję, jednak nie wykorzystał dośrodkowania od Barnesa. W zamieszaniu do futbolówki dopadł Lowton, ale na miejscu był Matteo Guendouzi.

Gra obu drużyn nie zachwycała i nic by się nie zmieniło, gdyby na początku drugiej połowy błędu nie popełnił Mee. Aubameyang przejął futbolówkę po złym przyjęciu przez obrońcę Burnley i popędził w stronę bramki gospodarzy. Będąc w sytuacji sam na sam z Heatonem, ze spokojem otworzył wynik spotkania, 1-0!

W 63. minucie było już 2-0! Zaczęło się od zablokowanego dośrodkowania Monreala z lewej strony. Zagranie swojego partnera poprawił Iwobi, który w celnie wrzucił w pole karne, a Aubameyang fantastycznie zmieścił piłkę w siatce, uderzając z woleja z ostrego kąta. Niestety, defensywa Arsenalu za bardzo się rozluźniła i po zamieszaniu w szesnastce Leno gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Barnes.

10 minut później Aubameyang zmarnował szansę na hattricka. Gdy Nketiah dograł do Mchitariana, Ormianin posłał Gabończykowi idealnie wymierzone podanie, ale napastnik Arsenalu zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, by ta poleciała obok słupka.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się Peter Crouch a zespół Burnley przycisnął Arsenal, licząc na wywalczenie remisu. Gospodarze nie stworzyli jednak na tyle dogodnej okazji, by wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery'ego. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, londyńczycy przeprowadzili ostatnią akcję, w której gola z ostrego kąta zdobył Eddie Nketiah. Burnley 1-3 Arsenal!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987128.05.2019, 02:38

@hot995:

Dokladnie. Saliba wygląda bardzo fajnie, fajnie wyprowadza piłkę. Ma dopiero 18 lat, a wygląda jak byczek. Takich graczy trzeba też sprowadzać, a cena za niego jakaś mega wygórowana też nie będzie, bo ciągle mówi się o kwocie 15-25 mln funtów.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.05.2019, 02:18

Saliba konkretny obrońca, mimo że dzieciak jeszcze. Szukać, szukać w tej Francji szukać, bo to kopalnia talentów za wcale niewygórowane kwoty. Ndombélé, który wart jest teraz z 70-80 mln euro przyszedł do Lyonu z Amiens za bagatela 8 mln... Tylko trzeba takich piłkarzy wypatrzeć zanim zrobią to inni.

DavidSilva21 komentarzy: 338028.05.2019, 01:00

Lauren to się podzielił złotą myślą ze światem. Powiedział że Arsenal powinien pozyskać Alexisa bo ten klub to miejsce dla klasowych piłkarzy.
Kurtyna.

lays komentarzy: 3987128.05.2019, 00:18

Zaha i Saliba, spoko, jeszcze przydalby sie gracz do środka i sprzedaz odpadow na kogos

Telegraph dał newsa, że jak wygramy LE to idziemy po Zahe, a jak przegramy to Frasera.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.05.2019, 00:14

Jutro nasz najważniejszy mecz od x lat!!!

Ranczomen komentarzy: 1232427.05.2019, 23:06

Jak trwoga to do Welbecka. Ale ok. Lepiej późno niż wcale.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10327.05.2019, 23:00

Przedłużyłbym kontrakt z Welbeckiem.

kraku96 komentarzy: 36027.05.2019, 22:45

@pumeks: nie Welbeck wchodzi z ławki w 88' i pieczętuje zwycięstwo bramka na 4:1 :D

pumeks komentarzy: 2080827.05.2019, 22:44

To co?

Welbeck w finale wchodzi z ławki w 80 minucie i daje nam gola na 1-1 i w dogrywce strzela na 2-1 i kończymy z pucharem?

;)

Arsenal96l komentarzy: 501727.05.2019, 22:44

@ZielonyLisc: Kebsa z sełem? :'D

luko_PL komentarzy: 109827.05.2019, 22:38

Na stadionie świetna atmosfera. Mecze ogląda się genialnie. Nie to co na Olympiastadion

kamilo_oo komentarzy: 2356727.05.2019, 22:33

No to tylko czekać na derby Berlina

schnor25 komentarzy: 1854627.05.2019, 22:32

Ostatnio na Weszło czytałem reportaż na temat Unionu, coraz mniej takich (swojskich) klubów na najwyższym szczeblu, w poważnych ligach.

schnor25 komentarzy: 1854627.05.2019, 22:31

Stuttgart na papierze ma chyba wszystko, aby kręcić się w bezpiecznym miejscu w drugiej 10-tce tabeli, a mimo wszystko balansują między 1, a 2 Bundesligą.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.05.2019, 22:31

No to perły Svena będą się ogrywać w 2 Bundeslidze

Kowal96 komentarzy: 1758927.05.2019, 22:30

@TheBestGooner napisał: "A ja kaszankę."

schnor25 komentarzy: 1854627.05.2019, 22:26

@GunnersFan9: Papcio 7 dyszek na karku, a zdrowie ma do grania po stokroć lepsze od mojego :( Zazdraszczam, ale wiadomo kasa i charakter robią swoje.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.05.2019, 22:25

@ZielonyLisc, @TheBestGooner: a ja pizze amerykańską!

TheBestGooner komentarzy: 358427.05.2019, 22:24

@ZielonyLisc: A ja kaszankę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028227.05.2019, 22:23

Zjadłbym kebsa

gunners007 komentarzy: 954327.05.2019, 22:20

@darek250s napisał: "Ronald Koeman, Massimiliano Allegro i Roberto Martínez."
Słabi Ci trenerzy. Dwóch którzy nie poradzili sobie w Evertonie i jeden murarz.
Valverde czy oni, zmiana dla zmiany.

Arsenal96l komentarzy: 501727.05.2019, 22:18

@Danielo_Gunners: Na Arsenal się nie obstawia :D

@GunnersFan9: Ale ma witki :D żwawy papa :p

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 627.05.2019, 22:18

Będzie wybierany Gracz Sezonu kanonierzy.com na podstawie ocen ze wszystkich meczów?

Danielo_Gunners komentarzy: 264127.05.2019, 22:17

Warto postawić dom na Arsenal?bedzie grał ten kante? Hmm

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 527.05.2019, 22:02

Według hiszpańskiego serwisu Mundo Deportivo, Unai Emery uwaga.... jest CZWARTY na liście następców Ernesto Valverde. Innymi potencjalnymi kandydatami do zastąpienia byłego trenera Athleticu Bilbao są rzekomo Ronald Koeman, Massimiliano Allegro i Roberto Martínez.

michal192837465 komentarzy: 765427.05.2019, 21:48

To zdjęcie zostało wykonane chwilę po tym, jak Arsene minął Zidane'a ruletą.

dennis93 komentarzy: 107227.05.2019, 21:42

Pracuje/mieszka ktoś w Kranenburgu bądź Nijmegen na granicy z Niemcami?

MadMax14 komentarzy: 266727.05.2019, 21:07

Sven strzelił? Nie tylko diamentowo oko ale i diamentowa stopa.

Ranczomen komentarzy: 1232427.05.2019, 21:05

Sidibe.

Bierzecie, czy nie?

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 527.05.2019, 21:04

@arsenallord napisał: "Umtiti, Meunier, Rabiot, Fraser i Ziyech"

Skreslic Rabiota, a w jego miejsce jakiegos kreatywnego pomocnika typu Cazorla poprosze.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.05.2019, 20:29

wczoraj przeczytałem ciekawy artykuł. prezydent UEFA płakał, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca (mowa o zablokowaniu wjazdu Mchitariana) i że to przeciwko nowoczesnemu futbolowi.

kibice to podejrzewali. ba, kibice wiedzieli, że nie polecą na ten mecz, bo ich nie będzie stać. prezydent UEFA nie wiedział.

Tevez komentarzy: 408727.05.2019, 20:07

Panie i Panowie! Oto on - Jordan Henderson. Maestro linii pomocy. Żołnierz Kloppa. Jeden z najbardziej niedocenianych zawodników we współczesnym futbolu. Patrzcie i podziwiajcie:

Ranczomen komentarzy: 1232427.05.2019, 19:59

Ozil miał gorszy sezon od tego w karierze?