Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Składy obu drużyn:

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
RIVALDO700 komentarzy: 3131611.02.2019, 00:02

Ondrej Duda który zrobił deal z Legii do Herhy Berlin traci tylko 4 gole do lidera strzelców BL-Jovica. Facet wyrósł na gwiazdę BL.

lays komentarzy: 3822610.02.2019, 23:42

@ares765:

Danke schon!

Obejrzalem wlasnie serial The Sinner, bardzo spoko

Ranczomen komentarzy: 790810.02.2019, 23:40

@wojt3q: Owszem, ale bierz też pod uwagę, że Sanchez nie był w Barcelonie gwiazdą numer 1, a nawet 2, czy 3. Kiedy tam był to miał konkurencję w postaci Messiego i Neymara, a Hazard zawsze był główną gwiazdą Cheslea.

Inna sprawa, że mówimy o prime'ach, czyli o życiówce, a nie o dłuższym okresie.

pauleta19 komentarzy: 41017 newsów: 110.02.2019, 23:34

@pumeks:

Dobry śmieszek, ale zachowanie dla niego typowe. Sędzia gwiazdor, który musi być zawsze na pierwszym planie. Nie zdarzyło mi żebym się zastanawiał kto sędziuje mecz, gdy arbitrem jest Dean.

softgreat komentarzy: 176310.02.2019, 23:29

ten slaby RM traci tylko 6 pkt do wielkiej FCB ;)

pumeks komentarzy: 1988610.02.2019, 23:24

Z cyklu: Nieznane oblicze Mike'a Dean'a

;)

https://twitter.com/FPLPriceChanges/status/1094655863875358722?s=19

ares765 (redaktor) komentarzy: 8501 newsów: 9410.02.2019, 22:59

@lays: specjalnie dla Ciebie uzupełniłem typera.

kwiatinho komentarzy: 540510.02.2019, 22:55

3 bloki weszły z 9... 3 były bardzo blisko. Nawet 16k mogło wpaść. Śmiech prz3z łzy. W piątek za 700 na Rome i Marsylie weszło 1954 odebrałem i puściłem 2 kupony. Na jednym tylko Southampton nie wszedł do wzięcia 2300 no i te marne bloki. Southampton to skandal że nie wygrali. Mam nadzieję że za 2 tygodnie wyłapią ostre baty. Należy im się za tą porażkę 3:2 I za wczorajszy kupon

Catalonczyk komentarzy: 260910.02.2019, 22:52

@sobpiotr:

Hejt nie jest za wynik tylko za styl. Za to że Valverde jest słaby jak sik pająka i gra wygląda gorzej od tej z ostatniego sezonu Rijkaarda. Tak w skrócie.

kwiatinho komentarzy: 540510.02.2019, 22:51

Ooooo jak pisałem to akurat dostali żółtą kartkę nr 4 :D
Wpadnie między 170 a 2300
Tych dwóch bloków nie mogę odżałować

tom8203 komentarzy: 76810.02.2019, 22:51

Barca Slabiutko!! Ter stegen uratował im punkty!!pewnie lepsza forma ma przyjść na decydujące mecze w lm!!

kwiatinho komentarzy: 540510.02.2019, 22:50

Nie ma to jak postawić kuponik blokowy w jednym bloku nie wchodzi Barcelona w drugim bloku City (postawiłem że w 2 połowie padnie więcej goli niż w 1) I teraz brakuje mi jednej żółtej kartki w meczu Lyon. Na pocieszenie z 1000 by wpadł

sobpiotr komentarzy: 109510.02.2019, 22:48

Rozwala mnie ten hejt na stronie Barcy po zremisowanym meczu...wszyscy rozpieszczeni sukcesami :D

michal192837465 komentarzy: 697210.02.2019, 22:44

Ale Bednarek ma technikę. Niesamowicie się rozwinął pod tym względem.

Mihex komentarzy: 2146910.02.2019, 22:42

@RIVALDO700: Lyon to niech wpierw spróbuje z Niceą wygrać wpierw :p

RIVALDO700 komentarzy: 3131610.02.2019, 22:41

A barca po mega obronach ter stegen a remisuje z Bilbao 0-0. I ktoś mi powie ze lyon czeka tylko na rzeź jak owieczka.

Mihex komentarzy: 2146910.02.2019, 22:34

@ziom: 2,5 i trzy lody kaktus.

NineBiteWolf komentarzy: 10697 newsów: 4710.02.2019, 22:24

@OFFO: Liga potrugalska. Ten Nacional nawet przed tym meczem miał najwięcej straconych bramek z całej stawki.

michalal komentarzy: 1035910.02.2019, 22:23

@ziom:

500 mln...

OFFO komentarzy: 299710.02.2019, 22:22

co tu sie odwaliło?????

https://www.flashscore.pl/mecz/hQHcZjZt/#szczegoly-meczu

ziom komentarzy: 102410.02.2019, 22:22

Jestem ciekaw ile Emery dostanie pieniędzy na transfery w letnim okienku.Suarez na chwilę obecną mnie nie przekonuje aby mógł być realnym wzmocnieniem Arsenalu.Nam potrzeba dwóch skrzydłowych,lewego obrońcy i dziesiątki.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232310.02.2019, 22:18

@Dominik11:

Czy sobota czy niedziela Krzysztof Piątek znowu strzela :)

NineBiteWolf komentarzy: 10697 newsów: 4710.02.2019, 22:14

Dobra, teraz akurat został zmieniony, wyłączyłem mecz kiedy Piątek zszedł. :D Nie zobaczymy jego genialnych rzutów wolnych.

cwalin komentarzy: 151210.02.2019, 22:14

Jest szansa na 4.Trzeba ciulac te punkty .Terminarz jest dobry.Pogonic MU u siebie,nie dac ciała na Wembley i wygrywać.Brzydko,jedną bramką ale wygrywać.

NineBiteWolf komentarzy: 10697 newsów: 4710.02.2019, 22:13

W ogóle Calhanoglu gra niemal w każdym meczu po 90 minut, jak Messi. :D Widzę tylko dwie możliwości, dlaczego tak jest:
a) Gattuso liczy na to, że Hakan pokaże w końcu swoją legendarną umiejętność wykonywania rzutów wolnych (w tym sezonie ligowym 21 meczów, 0 bramek)
b) Włodarze Milanu chcą zadbać o sprzedaż koszulek w Turcji

Nie może być innej możliwości.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232310.02.2019, 22:13

To się Chelsea dzisiaj popisała :D

darek250s komentarzy: 6718 newsów: 410.02.2019, 22:12

@cwalin:

Czas aby dostał szansę wykazania, bo jak będzie wchodził na ostatnie 15 min to co może pokazać?

cwalin komentarzy: 151210.02.2019, 22:10

Oglądaliście filmiki z treningu Arsenalu?Ten Suarez potrafi uderzyć.Kiedys w Barcelonie strzelił piękna bramkę z dystansu.

cwalin komentarzy: 151210.02.2019, 22:06

Chelsea traci tyle bramek ile dokladnie trzeba aby ich przegonic.

Dancer (redaktor) komentarzy: 10171 newsów: 39210.02.2019, 22:05

@arsenallord: Fatalny to ty jestes!

Freo98 komentarzy: 97410.02.2019, 22:02

@NineBiteWolf: obaj fatalni

NineBiteWolf komentarzy: 10697 newsów: 4710.02.2019, 22:01

@Freo98: I tak jest lepszy niż Calhanoglu.

Freo98 komentarzy: 97410.02.2019, 21:59

@mallen: cienki jest ten Cutrone, nie wiem co oni w nim widza

Dominik11 komentarzy: 1582710.02.2019, 21:58

Czy sobota czy niedziela to Piątek znowu strzela.

mallen komentarzy: 1662310.02.2019, 21:57

I zmiana bo młody Włoch musi strzelić.

michal192837465 komentarzy: 697210.02.2019, 21:55

Kolejny dzień w biurze dla Bombera z Polski

kb8konrad komentarzy: 131810.02.2019, 21:55

Piątek schodzi można przełączać na NBA

NineBiteWolf komentarzy: 10697 newsów: 4710.02.2019, 21:55

@RIVALDO700: Pamiętam jak powiedziałeś coś takiego o Suarezie. Wtedy się sprawdziło, więc robię screena.

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 1852810.02.2019, 21:54

Calhanoglu ciec strzelal zamiast podac, ale Krzychu zdobyl bramke

RIVALDO700 komentarzy: 3131610.02.2019, 21:53

To już serio nie jest żart. Piatek ma papiery by kiedyś robić 40 goli w sezonie.

GROMALL komentarzy: 497410.02.2019, 21:53

No i Christopher Friday! Brawoo :D

Freo98 komentarzy: 97410.02.2019, 21:53

Jeszcze ładne zachowanie

polishbrigadesx komentarzy: 848410.02.2019, 21:52

Piątek golll

Cesc1994 komentarzy: 340210.02.2019, 21:52

PIATEK :D

mar12301 komentarzy: 2142210.02.2019, 21:52

Piątek Piątek Piątek :D

Freo98 komentarzy: 97410.02.2019, 21:52

Piateeeek xd

Mihex komentarzy: 2146910.02.2019, 21:52

Piątek gol xD

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18849 newsów: 11710.02.2019, 21:51

Calhanoglu jest fatalny.

AlexVanPersie komentarzy: 763810.02.2019, 21:49

@Simpllemann:

Dzięki!

mistiqueAFC komentarzy: 2670910.02.2019, 21:46

Oglądacie Phily z Lakers?

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Tammy Abraham70
Sergio Agüero61
Teemu Pukki51
Raheem Sterling50
Mohamed Salah42
Sadio Mané41
Ashley Barnes40
Harry Kane31
Marcus Rashford31
Jamie Vardy31
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.96
Gracz sierpnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna