Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Catalonczyk komentarzy: 519810.02.2019, 22:52

@sobpiotr:

Hejt nie jest za wynik tylko za styl. Za to że Valverde jest słaby jak sik pająka i gra wygląda gorzej od tej z ostatniego sezonu Rijkaarda. Tak w skrócie.

kwiatinho komentarzy: 1312610.02.2019, 22:51

Ooooo jak pisałem to akurat dostali żółtą kartkę nr 4 :D
Wpadnie między 170 a 2300
Tych dwóch bloków nie mogę odżałować

tom8203 komentarzy: 150410.02.2019, 22:51

Barca Slabiutko!! Ter stegen uratował im punkty!!pewnie lepsza forma ma przyjść na decydujące mecze w lm!!

kwiatinho komentarzy: 1312610.02.2019, 22:50

Nie ma to jak postawić kuponik blokowy w jednym bloku nie wchodzi Barcelona w drugim bloku City (postawiłem że w 2 połowie padnie więcej goli niż w 1) I teraz brakuje mi jednej żółtej kartki w meczu Lyon. Na pocieszenie z 1000 by wpadł

sobpiotr komentarzy: 122710.02.2019, 22:48

Rozwala mnie ten hejt na stronie Barcy po zremisowanym meczu...wszyscy rozpieszczeni sukcesami :D

michal192837465 komentarzy: 765410.02.2019, 22:44

Ale Bednarek ma technikę. Niesamowicie się rozwinął pod tym względem.

Mihex komentarzy: 2360410.02.2019, 22:42

@RIVALDO700: Lyon to niech wpierw spróbuje z Niceą wygrać wpierw :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2019, 22:41

A barca po mega obronach ter stegen a remisuje z Bilbao 0-0. I ktoś mi powie ze lyon czeka tylko na rzeź jak owieczka.

ziom komentarzy: 190010.02.2019, 22:22

Jestem ciekaw ile Emery dostanie pieniędzy na transfery w letnim okienku.Suarez na chwilę obecną mnie nie przekonuje aby mógł być realnym wzmocnieniem Arsenalu.Nam potrzeba dwóch skrzydłowych,lewego obrońcy i dziesiątki.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268310.02.2019, 22:18

@Dominik11:

Czy sobota czy niedziela Krzysztof Piątek znowu strzela :)

cwalin komentarzy: 236110.02.2019, 22:14

Jest szansa na 4.Trzeba ciulac te punkty .Terminarz jest dobry.Pogonic MU u siebie,nie dac ciała na Wembley i wygrywać.Brzydko,jedną bramką ale wygrywać.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268310.02.2019, 22:13

To się Chelsea dzisiaj popisała :D

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 510.02.2019, 22:12

@cwalin:

Czas aby dostał szansę wykazania, bo jak będzie wchodził na ostatnie 15 min to co może pokazać?

cwalin komentarzy: 236110.02.2019, 22:10

Oglądaliście filmiki z treningu Arsenalu?Ten Suarez potrafi uderzyć.Kiedys w Barcelonie strzelił piękna bramkę z dystansu.

cwalin komentarzy: 236110.02.2019, 22:06

Chelsea traci tyle bramek ile dokladnie trzeba aby ich przegonic.

Dominik11 komentarzy: 2013110.02.2019, 21:58

Czy sobota czy niedziela to Piątek znowu strzela.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2019, 21:53

To już serio nie jest żart. Piatek ma papiery by kiedyś robić 40 goli w sezonie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.02.2019, 21:46

24 minuty zagrał

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.02.2019, 21:45

chodź oczywiście iwobiego zamierzam gnoić za te świetne strzały. Kogoś trzeba:>

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52410.02.2019, 21:44

@AlexVanPersie
fullmatchsports.com/huddersfield-vs-arsenal-highlights-full-match/?tab=second-half

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.02.2019, 21:44

Jeśli ktoś lubi statystyki, to w ostatnim meczu mial 100% podań i 100% udanych dryblingów i przechwyt! xD
Ale z taką grą to nawet nie ma co oceniać atakujących czy ofensywnych pomocników. Jakby gral auba przez cały mecz na ataku i nic by nie zrobil jak laca to też nie byłbym zły, bo nasz zespół gral tak koszmarnie w środku, że ciężko żeby mógł coś zrobić bez podań. To samo czasem wpuszczenie ozila w 75 minucie tyle nam może pomóc kiedy się bronimy co nic. Wrzucałem niżej statystyki w komentarzach.
Taki torreira mial 20 pare podań, laca to samo. Tylko 3 pilkarze+suarez mieli celnośc podan na poziomie powyżej 80%. Przecież tak grać nie można. Środek nie istniał zarówno z city jak i huddersfield. Obecnie gramy na kontry jak jakieś slabe kluby

AlexVanPersie komentarzy: 806410.02.2019, 21:41

Panowie, podrzućcie linki do naszego meczu.
Obejrzałem pierwszą połowę, ale drugiej nie ma.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 110.02.2019, 21:39

@mar12301: potwierdza że jest średniakiem? Przecież on zagrał łącznie około 35 minut. Jak można oceniać gracza po takim czasie spędzinym na boisku. 3-4 mecze po przynajmniej 70 minut dadzą jakiś obraz ale nie te "śrubki" które dotychczas zagrał.

Ramsey dołączył do arsenalu
Strzelił zwycięskiego gola po długiej przerwie pucharowej w finale FA CUP.
Został wybrany do jedenastki EURO 2016
Znowu strzelił zwycięską bramkę w finale FA CUP
Strzelając 62 bramki i notując 64 asysty w 361 meczach, zostając najlepiej strzelającym pomocnikiem w historii arsenalu i najprawdopodobniej 9tym piłkarzem arsenalu z największą ilością występów w premier league
I jeszcze zdąży opuścić klub po 11 latach

Ech0z komentarzy: 1039410.02.2019, 21:37

Nie mogę z ludzi którzy śmieją się z Pedro i Williana a zapominają o tym że naszym głównym skrzydłowym jest Iwobi i Bellerin xd

mar12301 komentarzy: 2311310.02.2019, 21:31

Suarez na razie potwierdza, że jest średniakiem, ale osobiście na miejscu Emeryego dałbym mu szanse od pierwszej minuty z BATE w czwartek. Może akurat się pokaże na tle niezbyt wymagającego rywala.