Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner915 komentarzy: 281611.02.2019, 18:40

@anolis

sufit na glowe opadl? Nie dosc, ze Ramsey za darmo to jeszcze Ozil za darmo? Moze w ogole wszystkich za darmo oddajmy i relegujmy sie do 3 ligi.

Kowal96 komentarzy: 1758911.02.2019, 18:40

Obrona Wisły trochę jak Arsenal w sumie.

mar12301 komentarzy: 2311611.02.2019, 18:39

A kto Uzyla będzie chciał kupić, od lat bezproduktywny kloc zarabiający chore pieniądze.

Górnik już 2-0.

lays komentarzy: 3987111.02.2019, 18:39

Wisła powinna juz strzelic ze 3 gole, a przegrywaja wlasnie 2-0 xD

djmacius komentarzy: 378211.02.2019, 18:38

Żegnaj Aaronie :( dziękuję za piękny sezon 13/14 i euforię po golu w finale FA Cup

adrrwaaa komentarzy: 11011.02.2019, 18:37

@lays: Ja mysle, ze on tam sie odnajdzie. Juve wciaga lige z palcem w nosie, a i rywalizuje w LM co roku jako glowny kandydat do zdobycia tytulu. W lidze Aaron bedzie tam blyszczec :D Przynajmniej tak mi sie wydaje

DontCry komentarzy: 760811.02.2019, 18:36

@anolis: Obstawiam, że Oezila oddamy za darmo.

anolis komentarzy: 107311.02.2019, 18:35

Skoro Ramsey ma dostawać 400k tygodniowo, to Ozila też się da opchnąć, a nawet oddać darmo. Swoją drogą, 400k dla Ramseya to jakieś 3 razy za dużo, ale to zmartwienie makaroniarzy.

lays komentarzy: 3987111.02.2019, 18:35

Czujecie, że Ramsey na dłużej zagośći w Juve, czy będzie taki powrót na Wyspy ala Fabregas do jakiegoś CFC/LFC? :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2019, 18:31

400 tysięcy ale PRZED OPODATKOWANIEM. :)))

mar12301 komentarzy: 2311611.02.2019, 18:27

400 tysięcy ;ooooo

Hahaha

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.02.2019, 18:27

Powiem szczerze, nie spodziewałem się, że Aaron aż takie pieniądze dostanie ;D

lucasnoline komentarzy: 541611.02.2019, 18:26

400 k? Przecież we Włoszech takich tygodniówek się nie daję, wyjątkiem Ronaldo.

adrrwaaa komentarzy: 11011.02.2019, 18:24

Aaron Ramsey podpisał kontrakt z Juventusem i ma zarabiać 400 tysięcy funtów tygodniowo. [David Ornstein]

O choleraa :D

lays komentarzy: 3987111.02.2019, 18:21

@Alonso:

Wilshere to się nagrał w WHU. Pieknie, ze sie go pozbylismy, a wielu tu mialo pretensje o odejscie Jacka i czarowało, że to mega oslabienie XDD

Alonso komentarzy: 1282411.02.2019, 18:19

Wilshere w West Hamie z tygodniówką 100k a Ramsey w Juve z 400k. Jeszcze w poprzednim sezonie wielu nie chciało widzieć różnicy klas pomiędzy tymi piłkarzami.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2019, 18:16

dobra mam jakis biedny

mar12301 komentarzy: 2311611.02.2019, 18:16

A Marzena Rogalska wczoraj typował w Lidze Minus że Wisła spokojnie wygra.

Kowal96 komentarzy: 1758911.02.2019, 18:14

No i pyklo, ładnie Górnik.

Mihex komentarzy: 2360411.02.2019, 18:13

Już bez korekty. Co się odwlecze to nie uciecze.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.02.2019, 18:13

i cyk 1:0

DontCry komentarzy: 760811.02.2019, 18:12

@rreddevilss: Nie, bo Emery to jeden z lepszych trenerów w tej lidze, a Arteta to wielka niewiadoma, zresztą podobnie jak Wasz Olek, moim zdanime jego również rozliczać będzie można dopiero w kolejnym sezonie, ale przynajmniej wie (w przeciwieństwie do Mou), że jak ma kilku dobrych ofensywnych graczy to należy atakować, a nie grać z kontry.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.02.2019, 18:10

haha suarez rzeczywiscie jest tam

aaron komentarzy: 336511.02.2019, 18:06

@Mihex:
Przez Aarona zacząłem kibicować Arsenalowi w 2008. W sumie tylko dlatego, że mam tak samo na imię. To trochę smutne, że piłkarz, dzięki któremu pokochałem ten klub odchodzi za darmo. Dobrze chociaż, że do Juve, a nie jakieś United, czy City. Swoją drogą, ciekawe komu bym kibicował, gdybym nie zbierał albumu Panini z LM i nie zobaczył Ramseya :D.

darek250s komentarzy: 10288 newsów: 511.02.2019, 18:04

Czemu nasz Denis Suarez siedzi na lawie w Gorniku?

lays komentarzy: 3987111.02.2019, 18:03

VAR spalony

To Wisla zaczela :D 42 sek 1-0 w tube

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 311.02.2019, 18:02

No ja nie wiem czy takie zdecydowanie nie żałuję patrząc na to, co wyprawia Emery z tym ustawieniem i doborem piłkarzy.

Mihex komentarzy: 2360411.02.2019, 18:02

David Ornstein

Konto zweryfikowane

@bbcsport_david
1 min.1 minutę temu
Więcej
Aaron Ramsey today signed pre-contract agreement to join Juventus in summer. 28yo penned 4yr deal after passing 2-part medical late Jan. Wales midfielder leaves Arsenal 30 June after 11yrs. Set to become all-time highest-paid GB player (basic salary), just over £400kpw #Juve #AFC

Ja czuję ostra jedyneczke z golem Angulo xd

Naszla mnie rozkmina, czy żałujecie że Arteta nie przyszedł zamiast Emerego, pytam dlatego bo widzę dużo narzekań na jego osobę

alfa1993 komentarzy: 12111.02.2019, 17:56

@lays: dzięki

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2019, 17:53

A to strzał z 25-30 metrów oddany przez Bielika w ostatnim meczu. Fantastyczna parada bramkarza! Mało co, a byłby piękny gol.

alfa1993 komentarzy: 12111.02.2019, 17:48

Witam mam pytanie czy w niedzielę jak są dwa mecze o tej samej godzinie to puszcza dwa czy tylko wybrany chodzi mi oczywiście o premier league

tomek_13 komentarzy: 243211.02.2019, 17:41