AFCON 2021: Egipt Elneny'ego przegrywa w finale

AFCON 2021: Egipt Elneny'ego przegrywa w finale 07.02.2022, 13:54, Dawid 7 komentarzy

Egipt Mohameda Elneny'ego musiał uznać wyższość Senegalu w finale Pucharu Narodów Afryki. Dla Lwów Terangi był to pierwszy triumf w historii tych rozgrywek.

Już na początku rywalizacji Mohamed Abdelmonem sfaulował w polu karnym Saliou Cissa, a w konsekwencji arbiter podyktował rzut karny dla Senegalczyków. Do jedenastki w 7. minucie spotkania podszedł Sadio Mane, ale jego strzał w świetnym stylu wybronił Gabaski. Swoją okazję miał również Mohamed Salah, lecz jego próba została powstrzymana przez Edouarda Mendy'ego.

Po regulaminowym czasie gry mieliśmy wynik 0-0, dlatego konieczna była dogrywka. Dodatkowe 30 minut rywalizacji wciąż nie przyniosły rozstrzygnięcia, więc o wszystkim musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, w którym Senegalczycy wykazali się lepszą skutecznością i pokonali Faraonów 4-2.

Nasz pomocnik rozegrał pełne 120 minut.

Mohamed ElnenyPuchar Narodów AfrykiReprezentacja Egiptu autor: Dawid źrodło: arsenal.com
Oldgunner3 komentarzy: 961808.02.2022, 19:29

Senegal był piłkarsko lepszy,jednak należy docenić Egipcjan,że w ogóle doszli do finału.

swistak86 komentarzy: 115907.02.2022, 18:07

Egipt chyba wszystkie mecze pucharowe po 120 minut.

kuzguwu komentarzy: 536707.02.2022, 18:05

Nabrał rytmu meczowego grając w reprezentacji :D

Furgunn komentarzy: 916207.02.2022, 16:36

Nie wiele brakło, ale teraz niech wraca, jego obecność na ławce to duży plus.

SMTX komentarzy: 204507.02.2022, 14:15

@Dainc: Językowa poprawność wymagałaby raczej słowa "Egipcjan" :P

SMTX komentarzy: 204507.02.2022, 14:13

Patrząc na wyniki to Egipt to drużyna opierająca swoją grę na defensywie, więc Momo musiał mieć dużo wkład w to, że tak daleko zaszli, tym bardziej że był nawet wybrany na zawodnika meczu.

Gość z jednej strony jest symbolem przeciętniactwa, z drugiej pracowitości i solidności. Jakiej decyzji Arteta odnośnie jego przyszłości nie podejmie, raczej nie będę jej krytykował.

Dainc komentarzy: 84707.02.2022, 14:10