Akpom: Chcę udowodnić swoją wartość

Akpom: Chcę udowodnić swoją wartość 01.01.2015, 23:47, Michał Pałasz 15 komentarzy

Chuba Akpom stwierdził po meczu przeciwko Southampton, iż pragnie jak najszybciej udowodnić Arsene'owi Wengerowi, że jest już gotowy do regularnej gry w pierwszej drużynie Arsenalu.

19-latek zaliczył swój drugi występ w tym sezonie. Młody napastnik pojawił się na placu gry w 84. minucie spotkania na St Mary's Stadium.

Pomimo niekorzystnego rezultatu Akpom jest zadowolony z tego, iż otrzymał szansę pokazania swoich umiejętności i nie może się już doczekać kolejnych meczów dla klubu z północnego Londynu.

- Czuję się elementem tej drużyny. Zaczynam częściej trenować z resztą chłopaków i coraz częściej oswajam się z sytuacją, gdy siadam na ławce rezerwowych - powiedział Akpom dla Arsenal Player.

- Chciałbym grać w każdym meczu, dla mnie liczy się każda minuta. Staram się wypadać jak najlepiej i maksymalnie wykorzystać swoje szanse. Dziś wszedłem na boisko i dałem z siebie 100%.

- Podczas każdego spotkania mam nadzieję, że dostanę okazję do występu. Po prostu chcę grać, jestem tego głodny. Pragnę pokazać menedżerowi, czego się nauczyłem i myślę, że jestem już gotowy. Uważam, że mogę mieć wpływ na grę zespołu.

19-latek wszedł na murawę w Southampton, gdy na tablicy wyników było już 0-2. Akpom twierdzi jednak, że pomimo tego był niezwykle zdeterminowany, by zrobić na boisku różnicę.

- Musisz myśleć pozytywnie. Zastanawiałem się: "Jak mogę pomóc ekipie?" Starałem się wykonywać tyle sprintów, ile byłem w stanie, naciskać na bramkarza i obrońców. Miałem nadzieję na to, że wyjdę i zdobędę gola, ale ta sztuka się nie udała.

- Musimy zapomnieć o tym pojedynku. Graliśmy dobrą piłkę, a ten wynik jest niefortunny. Chłopcy są nieco zdołowani, ale pomyślmy już o następnym meczu. Zobaczymy, co się zdarzy - zakończył Chuba Akpom.

Arsene WengerChuba AkpomSouthampton autor: Michał Pałasz źrodło: Arsenal.com
Paniu76 komentarzy: 1246402.01.2015, 13:23

Nie mam pojęcia, czemu Wenger nie zrobił tej zmiany 10 minut szybciej i dlaczego na boisko nie wszedł Joel.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1402.01.2015, 12:22

Od początku grać powinien. Bez napastnika to se mozna grac...

Dominik11 komentarzy: 2018602.01.2015, 12:13

szkoda że nie zagrał od 1 minuty bo alexis na skrzydle to skarb a akpom coś by strzelił a tak Alexis grał słabo na napadzie

Marioht komentarzy: 611402.01.2015, 10:29

To dziwne, po tym co Cambell pokazał na mundialu...

sympatyk komentarzy: 84202.01.2015, 09:43

cwalin
w MU to nawet nie trzeba sobie tego wyobrazac bo tam po boisku juz biegaja Blacketty i inne

Simpllemann komentarzy: 52846 newsów: 52402.01.2015, 08:57

Skoro wszedł on a nie Campbell to ten drugi ma naprawdę niskie notowania w zespole.

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 502.01.2015, 08:52

jedyny piłkarz który się przebić może teraz z juniorów to zelalem, bo bellerina to już można za 1 drużyne uznać spokojnie. Akpom jakoś nie miał kiedy błysnąć ale sprawiał wrażenie troche ociężałego, Wenger za późno robi te zmiany, ciężko jest wejść od razu w mecz

cwalin komentarzy: 236402.01.2015, 08:23

Koles pyknol kilka bramek w juniorach i kozaczy,swoja droga wyobrazacie sobie takiego Akpoma w pierwszym skladzie np.takiego MU?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.01.2015, 08:09

Ciekawe czy dostanie szansę z Hull :P

executer1 komentarzy: 263502.01.2015, 01:06

Szkoda chłopaka bo wypada teraz taki okres w Arsenalu,że nie ma szans na to żeby się przebił do 1 składu i lepiej dla niego i klubu jakby go wypożyczyli albo sprzedali.Upada mit wspaniałej szkółki Arsenalu bo nie zanosi się żeby przez najbliższe lata pojawił się chociaż taki piłkarz jak Jack.Niczym obecnie ten klub się nie wyróżnia na tle reszty poza menadżerem,który jakimś cudem jeszcze nie został zwolniony.

Rosomak komentarzy: 254202.01.2015, 00:21

@Verminator97

Dokładnie jak np. David Villa, Falcao, Hulk czy Benzema, a nie stój wróć przecież oni przebili się później. Nie zmienia to jednak faktu że wolałbym dawać jemu szansę w pierwszym zespole niż np. Sanogo.

kaman17 komentarzy: 498702.01.2015, 00:17

Akpom ma pecha. A tym pechem jest Sanogo, który irytuje swoja gra wiekszosc uzytkownikow tego portalu, czy jak to tam nazwac. ;D
Gdyby Sanogo nie bylo to gralby te wszystkie mecze za niego, a wydaje mi sie, ze ustrzelilby wiecej niż jedna bramke. Gosc ma talent, ale chyba nie jest ulubieńcem Wengera.

scarface komentarzy: 15602.01.2015, 00:13

No nie dowiemy się co potrafi jeśli Wenger nie da mu szansy. Ogląsałem go w meczach u21 i ma chłopak talent. Miże wyjdzie ba mecz z Hull w niedziele. Osobiście uważam że Akpom powinien grać dziś od pierwszej minuty.

Verminator97 komentarzy: 1490001.01.2015, 23:52

Najwięksi zawodnicy już w jego wieku stanowią o sile zespołu. Już najwyższy czas żeby przebić się do pierwszej drużyny. Jak nie teraz to sory, ale trzeba będzie się pożegnać.