Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

4 liga włoska 60.272
Jeśli liga angielska zostanie wyprzedzona przez Serie A to będzie mogła wstawić do LM tylko 3 zespoły w tym jedną do eliminacji.

zanst komentarzy: 38217.07.2015, 18:43

@wojt3q
Po prostu trzeba umieć wczuć się w ten swojski klimat.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 18:24

Co do Ekstraklasy - jeśli zdrowie pozwoli to Łukasz Surma zostanie pierwszym zawodnikiem, który rozegra 500 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie ma ich 487.

pierre_afc komentarzy: 1207117.07.2015, 18:18

Wszołek strzelił bramkę w meczu sparingowym, może w końcu zacznie regularnie grać w tej Sampdorii.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 18:05

Można psioczyć na Ekstraklasę i jej poziom ale polska liga to jednak polska liga.

OFFO komentarzy: 354517.07.2015, 18:04

twitter.com/SkySports/status/622073344913879040

hahaah

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 18:04

igiszu
Tak jak napisał kolega RIVALDO700 pierwszy mecz piątkowy i ten poniedziałkowy będzie pokazywany jedynie na Eurosporcie.

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 17:59

Dżizas Hajto... Widzę, że tutaj będzie to takie samo wyzwanie jak na c+ z Jagodą.

zanst komentarzy: 38217.07.2015, 17:59

Jak się nazywa ten co komentuje razem z Hajto? Nienawidzę go słuchać.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.07.2015, 17:59

O boże Hajto...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.07.2015, 17:59

Czyli prawdopodobnie jutrzejszy mecz będzie ostatnim w historii BAC. Tym bardziej fajnie by było zdobyć ten puchar.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:57

Nagłowek onetu.

,,Ekstraklasa wraca do gry, koniec nudy''

Hehe

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 17:53

RIVALDO700
Ok, rozumiem. Bo właśnie mi coś się kojarzyło, że mecze były na obu stacjach.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 17:52

Dancer
Kluby angielskie podjęły ważną decyzję - od startu sezonu 2016/17, czyli od momentu w życie nowego kontraktu telewizyjnego, liga w ogóle nie będzie potrzebowała sponsora tytularnego. Nie znaczy to jednak, że PL nie jest zainteresowana czerpaniem zysków ze współpracy z partnerami. Zmieni się po prostu model dystrybucji pakietów sponsorskich. Zamiast sponsora nadrzędnego, Anglicy zamierzają pozyskać kilku mniejszych partnerów, ale w efekcie da to większe wpływy. Właśnie w ten sposób działa UEFA, Liga Mistrzów czy Liga Europy nie mają sponsorów w nazwie.

Tak na marginesie Barclays płaciło za prawo do nazwy 40 milionów funtów w skali roku.

Tomassini komentarzy: 272017.07.2015, 17:51

moze emirates premier league, tak dla odmiany

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:45

simple

na tamtej starej umowie tak bylo to prawda , ale ta nowa umowa jest inna i nc plus juz nie ma praw.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:44

Basel to 19 druzyna w Europie wg rankingu Uefa taka ciekawostka.

zanst komentarzy: 38217.07.2015, 17:44

@simpllemann
Wydaję mi się, że były.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 17:43

RIVALDO700
A kiedyś jak Eurosport pokazywał tylko poniedziałkowe spotkania to wtedy były też na NC+?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:42

cyfra zaczyna dopiero o 20 30 Lechia-Cracovia

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.07.2015, 17:41

simpllemann

"Najbliższy sezon będzie ostatnim, kiedy liga angielska będzie nosić nazwę Barclays Premier League."

To jak się będzie nazywała?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:40

simple

nie , cyfra nie moze ich pokazac, tylko eurosport 2

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 17:40

RIVALDO700
Czyli te mecze, które są na Eurosporcie nie są równolegle pokazywane na NC+?

zanst komentarzy: 38217.07.2015, 17:39

@Rivaldo700
To mam nadzieję, że chociaż całe "opakowanie" dla Eurosportu robi też C+, bo dzięki temu się przyjemniej oglądało.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 917.07.2015, 17:39

moomin

ja często nie chodze tak wrzeszczec :D a na jaki klub chodzisz?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:38

zanst

nie, stracili 2 mecze w kolejce na rzecz eurosport 2

zanst komentarzy: 38217.07.2015, 17:37

Co jest, C+ już nie pokazuje wszystkich meczów Ekstraklasy?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2015, 17:36

moomin komentarzy: 82017.07.2015, 17:35

new_star

ja sie dziwie jesli po meczu zdarzy mi sie nie miec chrypki

qwertyu123 komentarzy: 77517.07.2015, 17:35

szkoda, że w zeszłym roku Remy poszedł do niebieskich, teraz Mou nam go raczej nie sprzeda, a chłopak nie zawodzi.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.07.2015, 17:35

Dobra składzior w Fantasy Ekstraklasa zrobiony :D

Craz komentarzy: 356517.07.2015, 17:34

moomin

Nawet III :D

new_star komentarzy: 6852 newsów: 917.07.2015, 17:34

powiem wam, że byłem wczoraj na meczu jagi i brałem udział w dopingu i dziś lekka chrypka mnie dopada.

moomin komentarzy: 82017.07.2015, 17:33

jest tu oprocz mnie ktos kto chodzi na mecze 1 ligi?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.07.2015, 17:32