Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale!

Akpom, The Hunter! Arsenal zwycięża 4-0 i zagra w finale! 15.07.2015, 15:24, 1820 komentarzy

Nie byliśmy dziś świadkami wielkiego widowiska, ale za bardzo narzekać też nie możemy. Kanonierzy wygrali pewnie swój pierwszy mecz okresu przygotowawczego 4-0, a bohaterem dnia został zdobywca hat-tricka, Chuba Akpom. Londyńczycy zapewnili sobie miejsce w finale turnieju, a tam czeka już na nich Everton. Piłkarze Roberto Martineza pokonali dziś Stoke City po konkursie rzutów karnych. Szykuje się więc emocjonujące i wyrównane starcie.

Arsene Wenger postawił na mieszankę doświadczenia i młodzieży. Obserwowaliśmy dziś zarówno zawodników podstawowego składu, jak i tych dopiero wprowadzanych do seniorskiej kadry. Ciężko wysnuwać wnioski po meczu z niezbyt wymagającym rywalem, ale powodów do zmartwień nie ma i możemy zacząć myśleć o pojedynku z Evertonem.

Poniżej jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Martínez (45' Szczęsny) - Debuchy (72' Bellerin), Mertesacker, Gabriel, Monreal - Flamini (64' Willock), Coquelin - Oxlade-Chamberlain (64' Zelalem), Wilshere (64' Crowley), Iwobi (72' Toral) - Akpom

Singapur XI: Mahbud - Esah (52' Faris), Khaizan (81' Hamzah), Mohana, Sulaiman (72' Ishak) - Shahfiq (65' Arifin), Camara - Amri (58' Tosi), Velez, Baharudin (80' Nawaz) - Nazari

W piątej minucie spotkania Kanonierzy wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka została wybita przed pole karne przez jednego z zawodników gospodarzy i znalazła się pod nogami Chamberlaina, który zdecydował się na strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Po niecałym kwadransie gry Chuba Akpom otrzymał niezłe podanie na lewe skrzydło. Zwolnił akcję, poczekał na Iwobiego, oddał mu futbolówkę, a ten wpadł w szesnastkę rywali i uderzył po ziemi, ale został powstrzymany przez Mahbuda. Chwilę później próbował Ox, lecz i tym razem lepszy okazał się golkiper Singapuru XI.

Może azjatycka ekipa nie dorównywała Kanonierom klasą, jednak nie można było im odmówić chęci do gry. Dwa razy ruszyli ciekawie prawym skrzydłem, tylko że brakowało im dokładności w dośrodkowaniach.

W 28. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. To gest w kierunku piłkarzy Arsenalu, którzy nie są przyzwyczajeni do gry w gorącym klimacie. Kilkadziesiąt sekund odpoczynku i wracamy na boisko.

Pół godziny musieliśmy czekać na pierwszą bramkę dzisiejszego meczu, a padła ona po kontrze. Chamberlain rozpoczął atak, podał do Iwobiego, który znalazł Wilshere'a. Jack pogubił się nieco, ale ostatecznie Akpom dopadł do piłki i trafił z dwunastu metrów. 1-0!

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli dwa rzuty wolne, ale nie zagrozili nimi bramce Mahbuda. Arbiter doliczył tylko sześćdziesiąt sekund i zaprosił nas na krótki odpoczynek.

Arsene Wenger dokonał jednej zmiany przed rozpoczęciem drugiej części gry - Emiliano Martineza zastąpił Wojciech Szczęsny. Zaraz na jej początku urazu doznał Shahfig, na szczęście nic groźnego mu się nie stało i wrócił do gry. W 55. minucie Faris wszedł za Esaha.

Nie minęła godzina gry, a Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Wilshere popisał się ciekawym zagraniem na prawej flance, ale Iwobi przestrzelił i wynik pozostał taki sam. Chwilę później Tosi zmienił Amriego.

Nie udało się Iwobiemu, nie udało się też Chamberlainowi. Jego strzał minął Mahbuda, ale obrońcy Singapuru XI wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

W 61. minucie Debuchy został sfaulowany w szesnastce gospodarzy turnieju. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jack Wilshere i bez problemu umieścił piłkę w siatce! 2-0!.

60 sekund później zawodnicy z Azji zmusili Szczęsnego do interwencji. Wielkiego zagrożenia z tego jednak nie było.

Kolejne zmiany i to łącznie aż cztery. Arifin wchodzi na boisko za Shahfiqa w ekipie gospodarzy. The Gunners decydują się na trzy roszady: Willock za Flaminiego, Zelalem w miejsce Chamberlaina, Crowley zastępuje Wilshere'a.

Mehbud tak bardzo chciał wypiąstkować futbolówkę przy rzucie rożnym, że źle w nią trafił i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki... Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów i kolejne zmiany. U londyńczyków: Bellerin za Debuchy'ego, Toral za Iwobiego. Gospodarze ściągają Sulaimana, a wprowadzają Ishaka.

W 75. minucie bramkarz Singapuru sfaulował w polu karnym Torala. Mamy więc kolejną jedenastkę. Do stałego fragmentu podszedł Chuba Akpom, zmylił Mehbuda i strzelił swoją drugą bramkę w tym starciu. 3-0!

79. minuta na zegarze i mamy HAT-TRICK Akpoma! Bellerin świetnie ograł rywala na prawym skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Chuby, a ten pokazał, że należy mu się miejsce w seniorskiej kadrze Arsenalu, wykańczając akcję. 4-0!

Następne roszady. Nawaz i Hamzah za Baharudina oraz Khaizana. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i Kanonierzy awansowali do finału Barclays Asia Trophy!

Barclays Asia TrophyRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1249417.07.2015, 12:31

mar12301

Ile klas? Liczy się tylko najbliższy mecz. Arsenal z Monaco wygrałby 8/9 na 10 dwumeczów, to jest sport.

Naprawdę, aspirując do roli średniaka trzeba przestać bać się średnich klubów. Nawet jak Lech przegra? Cóż, nie jest faworytem. Ja ich nie skreślam, chociaż ich nie lubię.

mar12301 komentarzy: 2314217.07.2015, 12:28

Problem w tym, że Basel jest o kilka klas lepsze od tamtego Celticu.

AnimeFan komentarzy: 52817.07.2015, 12:27

A ja licze na powtorkę jak z Celtikiem. Niby faworyt wyraźny, a dostał srogi wpie****. Sytuacja taka jak z Bereszyńskim jest niedopowtórzenia

kamilo_oo komentarzy: 2356717.07.2015, 12:26

A jeszcze rewanż z Sarajewem

igiszu komentarzy: 44617.07.2015, 12:24

Dobra, zobaczymy, jeszcze nie jest po meczu. Nie zapominajmy, że to są tylko Szwajcarzy.

igiszu komentarzy: 44617.07.2015, 12:21

No to pięknie. Bez Karola, bez napastnika i porządnego bramkarza, Lch nie ma szans na wygranie tego dwumeczu. Szkoda, bo po raz drugi Poznaniacy będą grać z najsilnilniejszą drużyną z możliwych.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.07.2015, 12:17

Jak odpadną z Basel to zagrają w ostatniej rundzie eliminacji do LE?

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 12:16

No nic, trza liczyć na inne zespoły z Polski w LE, no i może na jakiś niezły cud. Legia Celticowi dała radę, choć poziom Celticu i Basel to dwa różne poziomy, na korzyść Szwajcarów.

Kowal96 komentarzy: 1759117.07.2015, 12:16

Łysy utopił Lecha :(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 12:16

Alonso
Snieg nagle nie spadnie. Lech jest w pupie.

roxx292 komentarzy: 37817.07.2015, 12:14

Lech sobie pograł w Pucharach.

Kowal96 komentarzy: 1759117.07.2015, 12:13

A miało być tak pięknieeeee ....

Alonso komentarzy: 1282417.07.2015, 12:12

Ja tam jestem dobrej myśli. Pewnie dlatego, że wieś klasy nie oglądam i dalej mam przed oczami tego Lecha sprzed kilku lat i ich dobre występy w LE z MC i Juve.

Czeczenia komentarzy: 1249417.07.2015, 12:11

Po co pchać się do LM, kiedy boisz się zespołów jak Basel? Zebrać sześć razy oklep i zgarnąć 50 milionów złotych? Słabo. Chociaż sądzę, że taki Lech bardziej rozsądnie zagospodarowałby taką sumkę, niż taka Legia.

Oczywiście, życzę im awansu, nie bać się Baselów, z Barcelony mają tylko koszulki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.07.2015, 12:03

Aston Villa planuje kupić Anthony'ego Martiala. 19-latek to wielki talent AS Monaco. Rok temu strzelił w Ligue 1 dziewięć bramek, jest wyceniany na blisko 10 milionów euro.

L'Equipe

kamilo_oo komentarzy: 2356717.07.2015, 12:03

Dobra, zaraz łysy losuje

mar12301 komentarzy: 2314217.07.2015, 12:01

No to Lech niech nie trafi tylko na Basel, bo skończą się szybko marzenia o LM..

kelob komentarzy: 86217.07.2015, 12:00

A Origi i Ings? Ciekaw jestem jak im szlo w pierwszej polowie

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 11:59

Oj tam, mamy Chambersa, dajcie mu chwilę i będzie grał co tydzień tak jak w pierwszych miesiącach poprzedniego sezonu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.07.2015, 11:58

Oooo widzę, że Kuban Krasnodar się zbroi. Najpierw Arshavin teraz Pavlyuchenko.

shark31 komentarzy: 601317.07.2015, 11:57

kelob najlepszy zawodnik LFC w tym meczu.

kelob komentarzy: 86217.07.2015, 11:57

Aż odpalę sobie meczyk.

kelob komentarzy: 86217.07.2015, 11:54

Aż tak mu dobrze idzie? Temu Gomezowi?

shark31 komentarzy: 601317.07.2015, 11:52

Kurcze strasznie mi imponuje ten Joe Gomez. Przydał by się taki uniwersalny obronca.

lays komentarzy: 3987117.07.2015, 11:51

The Sun to są asy, kiedy Wenger powiedzial, ze narazie nic nie robi w sprawie Benzemy to oni na opak piszą :D Piszą, że Wenger potwierdzil, ze 40 mln za Benza jest mozliwe i odrazu topici typu: ARSENE OPEN BENZ BID '' XDD

shark31 komentarzy: 601317.07.2015, 11:51

thide normalnie mi działa mapka. Używam cały czas CM Browser. Swoja drogą super przeglądarka.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698217.07.2015, 11:50

I dobrze, że Stones zostaje w Evertonie. Tam się chociaż rozwinie.

lays komentarzy: 3987117.07.2015, 11:49

Benteke nie pasuje do stylu LFC, obawiam sie wiec, ze nie odpali.

Mihex komentarzy: 2360417.07.2015, 11:48

Widzę, że spora część kibiców LFC marudzi na transfer Benteke. Trochę mnie to dziwi, bo on na prawdę zagwarantuje kilkanaście goli w sezonie. Choć w sumie cena dość przesadzona, no, ale rynek jest jaki jest. W sumie to ich zachowanie pewnie trochę wynika z doświadczenia (patrz Caroll i Balo)

shark31 komentarzy: 601317.07.2015, 11:48

thide imo Auba to dobry gracz, ale oby nie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.07.2015, 11:47