Alexis: To zostanie ze mną na zawsze

Alexis: To zostanie ze mną na zawsze 15.03.2015, 23:08, Michał Cedzyń 18 komentarzy

Alexis Sanchez przyznał, że nigdy nie zapomni sposobu w jakim reprezentacja Chile przegrała z gospodarzami ostatnich Mistrzostw Świata - Brazylią. Po ostatnim gwizdku sędziego, który rozbrzmiał dopiero w 120 minucie gry, na świetlnej tablicy widniał remis. Reprezentacja Canarinhos okazała się jednak lepszymi egzekutorami "jedenastek" i po serii rzutów karnych wyrzuciła Chile poza burtę turnieju.

Jednakże 29 marca na Emirates Stadium zostanie rozegrane towarzyskie spotkanie pomiędzy reprezentacją Chile i Brazylii. Będzie to zatem pierwsza okazja do rehabilitacji Alexisa Sancheza i spółki po porażce na Mundialu.

- Możliwość zagrania na Emirates Stadium przeciwko Brazylii czyni mnie szczęśliwym. Nie ma to jak gra w domu, przy wsparciu mojej publiczności. Londyn to wspaniałe miasto. Mam tu wielu przyjaciół, którzy zawsze mnie wspierają - powiedział Alexis.

- Już zawsze będę się czuł zawiedziony, kiedy pomyślę o tej porażce. Dobrze pamiętam ten mecz i wciąż nie mogę zapomnieć o tym, że trafiliśmy w słupek w ostatniej minucie dogrywki. Ale taka jest piłka. Mogliśmy awansować do kolejnej rundy i to uczucie niedosytu pozostanie ze mną na zawsze - zakończył Chilijczyk.

Alexis SanchezMistrzostwa Świata 2014 autor: Michał Cedzyń źrodło: Arsenal.com
Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1416.03.2015, 17:16

Też mi wtedy było szkoda Chile, choć Alexis był jeszcze graczem Barcy.

Verminator97 komentarzy: 1490016.03.2015, 16:07

Byłem w tym meczu za Chile. Oglądałem go u kumpla przed naszym meczem i on kibicował Brazylii. :D Co to były za emocje! Szkoda tego strzału Pinilli, o którym wspomniał Alexis. Gdyby to wpadło to przynajmniej Brazylia nie upokorzyłaby się tak z Niemcami. :P

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 15:49

Takich porażek się nie zapomina, ale Chile zasłużyło wtedy na ten awans.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154216.03.2015, 15:24

Brazylia nie zasłużyła wtedy na awans...

AnimeFan komentarzy: 52816.03.2015, 14:48

@barti89;

Ja dla mnie najlepszym meczem tamtego turnieju było spotkanie Urugwaju z Niemcami i ten Forlan... Zresztą Ghana jest silna tylko w Afryce

AnimeFan komentarzy: 52816.03.2015, 14:44

Szkoda, że nie udało się im wyrzucić z turnieju tej przereklamowanej Brazylii...

Leehu komentarzy: 1049616.03.2015, 12:01

@barti89: Dokładnie też byłem za Ghaną dokładnej minuty nie pamiętam, jedynie że była to końcówka dogrywki. To chyba większa strata niż ta Chile i jeszcze wtedy Ghana nie wykorzystała karnego, to było dla mnie bardzo niesprawiedliwe.

KedzioRRz komentarzy: 382716.03.2015, 08:15

@barti89 dokładnie, to był dzień w którym znienawidziłem Suareza :)

barti89 komentarzy: 62016.03.2015, 08:13

@Leehu
Suarez goalkeeper, to akurat ostatnia minuta dogrywki była...Boże ja nigdy nie zapomnę tego meczu. Tak kibicowałem Ghanie. Najbardziej emocionujący mecz mundialu w RPA.

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 07:58

Pauleta19

A jak dobrze pamietam mecz towarzyski Niemcy - Chile przed MŚ to z pewnoscia *****y by sobie 7-0 nie postrzelaly. Ogladalem tamten mecz i Niemcy wygrali 1-0 a ogolnie to powinno byc chyba z 5-1 dla Chile to co ich gnietli i niszczyli to przesada.

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 07:56

Chiljczycy to prawdziwe walczaki. Tak sie sklada ze bede na tym meczu 29 marca i bede dopingowac Chile. Jako fan Brazylii takze najlepiej jak by padlo 3-3.

Co do Sancheza to rzeczywiscie gra NIECO gorzej ale bez przesady. Brakuje mu tylko bramek w tych jego wystepach. W zasadzie niewiadomo co jest przyczyna obnizki dyspozycji Sancheza. Ostatnia kontuzja ? Afera medialna ? Jest zajechany ? Czy moze nie czuje sie juz liderem?

Korss komentarzy: 234216.03.2015, 02:28

Ja pamiętam jak Jeleń w meczu z Niemcami na mundialu w 2006 roku pod koniec meczu też strzelił w słupek. Chwile potem gola strzelił nam Neville i przegraliśmy 1:0. Cholera, jak ja ten mecz przeżywałem..

Leehu komentarzy: 1049616.03.2015, 00:26

@pauleta19: I utraty jakichkolwiek resztek honoru w meczu z Holandią. :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 00:24

Myślę, że z perspektywy czasu Brazylia też wolałaby, żeby Chile strzeliło bramkę zamiast w słupek to by uniknęli kompromitacji z Niemacmi.

AaronLieber27 komentarzy: 612715.03.2015, 23:45

Tez bylem za Chile i gdy zobaczylem strzal Pinily (chyba) w slupek, to wiedzialem ze to sie zemsci

Leehu komentarzy: 1049615.03.2015, 23:41

@mar12301: Czasem i Suarez w 114 minucie zamiast kogoś pogryźć zacznie bawić się w bramkarza i wtedy jesteś rzut karny od wejścia do strefy medalowej, ale chybisz i zamiast z medalem wracasz do domu z pustymi rękoma zdarza się.
Co do Alexisa i sytuacji na mistrzostwach w Brazylii to Copa America Chile powinno wygrać finał będzie pewnie rozgrywany na tym stadionie co jest 4000 metrów nad poziomem morza, a reszta meczów pewnie będzie rozgrywana niewiele niżej także gospodarze przyzwyczajeni do życia w niskim ciśnieniu powinni mieć fory. :)

mar12301 komentarzy: 2313615.03.2015, 23:28

Taka jest właśnie piłka. Czasami 5 centymetrów decyduje o nieprawdopodobnym sukcesie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.03.2015, 23:13