Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA

Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA 25.07.2024, 12:57, Trempa 666 komentarzy

Arsenal rozegrał pierwszy z trzech meczów towarzyskich podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych. W zawodach przeciwko Bournemouth padł remis 1-1, a w rzutach karnych lepsi okazali się Kanonierzy, którzy wygrali serię jedenastek 5-4.

Skład Arsenalu: Hein, Timber (Rekik 61), White (Nichols 77), Heaven (Kiwior 62), Lewis-Skelly (Zinchenko 62), Partey (Jorginho 61), Salah (Odegaard 46), Nwaneri (Gower 83), Vieira (Sagoe Jr 62), Nelson (Trossard 62), Nketiah (Jesus 62)

Mimo że Arsenal zdominował początek spotkania, to Wisienki stworzyły pierwszą dogodną sytuację. W 13 minucie strzelał Dominic Solanke, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Podopieczni Mikela Artety odpowiedzieli akcją bramkową w 18 minucie. Nwaneri podał na lewą stronę do Nelsona, który popędził do linii końcowej i dośrodkował na dalszy słupek. Tam czekała już dwójka atakujących: Nketiah i Vieira, a ten drugi ładnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. W 33 minucie Dominic Solanke powinien doprowadzić do wyrównania, ale jego strzał, po muśnięciu rękawicy Karla Heina, wylądował na poprzeczce.

W pierwszych 25 minutach drugiej połowy Bournemouth oddało kilka celnych strzałów, ale dobrze spisywał się Karl Hein. Strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Martin Odegaard. Jednak w 72 minucie na tablicy wyników mieliśmy remis. Omar Rekik stracił piłkę na rzecz Semenyo, którego strzał po mocnym rykoszecie wpadł do bramki Arsenalu. W końcówce celny strzał oddał jeszcze Trossard, ale dobrze w bramce spisał się Neto.

Po końcowym gwizdku rozegrano serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się gracze Arsenalu, wygrywając 5-4.

karne

Kolejny sparing rozegramy z Manchesterem United w niedzielę o godz. 02:00 czasu polskiego.

Skrót meczu:

BournemouthMecze TowarzyskieUSA autor: Trempa źrodło: arsenal.com
Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:23

Czy tu był spalony? Jeśli tak to o długośc włosa.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:22

Jest Oyedele to czekam jeszcze na Rosiaka żeby był komplet Polaków na boisku, bo Kiwior też już wszedł.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:21

Ładnie ta piłka chodzi nawet z młodzieżą.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:18

@Marzag: No ciężko się ich słucha xd

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:17

@Marzag: Nawet gdybyśmy przegrywali 0:3 to tylko przygotowanie do sezonu i sprawdzanie co można poprawić.

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 03:17

@Marzag: na konfie 10hag przypomni 'the garnacho goal' z poprzedniego sezonu, lol

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:16

@Garfield_pl: wiadomo, że fizyczności nabierze z czasem. Ale ma jeszcze jeden plus i jest to to że jest lewonożny, a wiemy że Arteta lubi mieć na LŚO zawodnika z lewą nogą właśnie.

Marzag komentarzy: 41810 newsów: 128.07.2024, 03:14

ogladam na jakims streamie man united tv czy cos takiego, niesamowici sa, cala przerwe gadaja o tym ze gol padl ze spalonego xd ale oni sa malutcy

Garfield_pl komentarzy: 3086828.07.2024, 03:12

@Arsenal2004 napisał: "Teraz sobie sprawdziłem to dopiero 18 lat we wrześniu skończy i fizycznie chyba najbardziej odstaje, ale całkiem fajnie z piłką wygląda."
No on młodziutki, ale ponoć bardzo duży potencjał, więc zobaczymy co z nim będzie w przyszłości, bo fizyczności może nabrać i będzie git :) technicznie widać, że piłka mu nie przeszkadza.

Nicsienieda komentarzy: 818 newsów: 128.07.2024, 03:09

Zinchenko widać, że niektórych rzeczy nie przeskoczy. Zaczyna sezon dokładnie jak grał w poprzednim. Wystarczy nie iść na raz na niego i pęka mu głowa. Timber za to będzie grajek. Oby bez kontuzji na ten sztucznej murawie.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:09

@Garfield_pl napisał: "Stracony gol dziecinnie, no ale Heaven nie miał fizycznie szans z Holjlundem, zebrał za to cenne doświadczenie;)"

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:07

@bizooon: Havertz za Jezusa,Kiwior za Timbera, Vieira za Ode,Partey za Jorginhio.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:06

@Garfield_pl: No Nwanieri naprawdę dobrze wygląda i myśle że w tym sezonie dostanie swoje szanse z ławki od Artety a może i coś od pierwszej minuty z jakimś słabszym przeciwnikiem. Mi się jeszcze w tym meczu podoba ten młody LO z UTD, przyjemnie się go ogląda.

bizooon komentarzy: 730728.07.2024, 03:05

Jakie zmiany przewidujecie w przerwie?
Vieira za Ode, Kiwior za Haevena?

Garfield_pl komentarzy: 3086828.07.2024, 03:03

Taki mecz bez historii, choć muły grają , jakby to był mecz o punkty i koszą trochę za ostro , oby nie było kontuzji u nas. Stracony gol dziecinnie, no ale Heaven nie miał fizycznie szans z Holjlundem, zebrał za to cenne doświadczenie;) Generalnie obrona ma trochę problemów z komunikacją, z przodu wygląda to lepiej, Jesus wygląda,że ma dobrą formę, no i Nwaneri to będzie grajek fajny, i myślę, że częściej zobaczymy go w tym sezonie, i to w PL , bo nie boi się brać odpowiedzialności i całkiem dobrze mu to idzie

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:03

@Arsenal2004: Nie czepiaj się ludzi z porażeniem mózgowym.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:02

Typowy przedsezonowy mecz towarzyski. Sporo chaosu, niedokładności i młodzieży.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:00

@Szogun: większy wstyd to nie okiwać Zinchenki xdd

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:00

Jorghi Casemiro wyjaśnił.Jakby mi cieplej na sercu się zrobiło.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:58

Być okiwanym przez Zinchenke to wstyd równorzędny z przyjemnością do kultu Cargo.

sonic komentarzy: 76528.07.2024, 02:57

Po co ja te 2 kawy piłem teraz nie zasnę do jutra.

farba122 komentarzy: 14428.07.2024, 02:54

zenczenko to jakaś pomyłka odpalić go kiwior pewniej gra

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:53

Jesus na PS jeśli chodzi o rotację dla Saki to niezły pomysł tylko napastnik uniwersalny się przyda do uzupełnienia składu.

mruw komentarzy: 419828.07.2024, 02:52

@DavidSilva21: kontuzje, chyba jakieś mięśniowe

DavidSilva21 komentarzy: 344428.07.2024, 02:52

Co to się dzieje że w manu już 2 zmiany?

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:49

Magic pass Ziny. Facet powinien być pierwszy do odstrzału.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:46

Nelson jest dobry na ligę holenderską.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:45

Z góry przepraszam za komentarze.Jestem tak narabany,że dziwię się,że literki odpowiednie wchodzą.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:42

@farba122: Pójdzie za tampony.

farba122 komentarzy: 14428.07.2024, 02:41

jak taki nelson u nas się zachował tyle lat xdd odpalić go nawet za 5 euro

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:40

Casemiro chyba coś z głową nie za bardzo.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:35

Odegarda lepiej zdjąć bo widać,że chcą go skasować.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:33

To groziło najmniej zwichnięciem.

Patriko komentarzy: 540028.07.2024, 02:32

@Szogun napisał: "Ten Hak przeżywa to jakby walczył o życie."
Trzy przegrane pod rząd w lidze odcisnęły na nim piętno.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:31

@zwierz: Manchester pokazuje,że raz na jakiś czas piłkę potrafi prosto kopnąć.

mruw komentarzy: 419828.07.2024, 02:31

Czy tylko ja miałem wrażenie że hojlund szukał łokciem głowy White w swojej ostatniej akcji?

zwierz komentarzy: 179528.07.2024, 02:29

Co ten Memczester udaje, że niby w piłkę potrafi grać. Nie damy się nabrać, chłopaki.

Patriko komentarzy: 540028.07.2024, 02:29

Ciekawe czy jak przegramy to jutro znowu będzie wysyp komentarzy ekspertów o tym jakie to sparingi są ultraważne i zwiastują kiepski sezon jak rok temu gdy też przegraliśmy towarzyski z Manchesterem xD

minio7 komentarzy: 300528.07.2024, 02:24

Dobrze, zasłona dymna przed resztą okna transferowego, niech sobie myślą że nie muszą nikogo sprowadzać

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:24

Bramkarz i obrońca to amatorka więc ja cudów tu się nie spodziewam a Zinchenko jaki jest każdy widzi.

Koroniarz komentarzy: 1031228.07.2024, 02:23