Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA

Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA 25.07.2024, 12:57, Trempa 666 komentarzy

Arsenal rozegrał pierwszy z trzech meczów towarzyskich podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych. W zawodach przeciwko Bournemouth padł remis 1-1, a w rzutach karnych lepsi okazali się Kanonierzy, którzy wygrali serię jedenastek 5-4.

Skład Arsenalu: Hein, Timber (Rekik 61), White (Nichols 77), Heaven (Kiwior 62), Lewis-Skelly (Zinchenko 62), Partey (Jorginho 61), Salah (Odegaard 46), Nwaneri (Gower 83), Vieira (Sagoe Jr 62), Nelson (Trossard 62), Nketiah (Jesus 62)

Mimo że Arsenal zdominował początek spotkania, to Wisienki stworzyły pierwszą dogodną sytuację. W 13 minucie strzelał Dominic Solanke, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Podopieczni Mikela Artety odpowiedzieli akcją bramkową w 18 minucie. Nwaneri podał na lewą stronę do Nelsona, który popędził do linii końcowej i dośrodkował na dalszy słupek. Tam czekała już dwójka atakujących: Nketiah i Vieira, a ten drugi ładnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. W 33 minucie Dominic Solanke powinien doprowadzić do wyrównania, ale jego strzał, po muśnięciu rękawicy Karla Heina, wylądował na poprzeczce.

W pierwszych 25 minutach drugiej połowy Bournemouth oddało kilka celnych strzałów, ale dobrze spisywał się Karl Hein. Strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Martin Odegaard. Jednak w 72 minucie na tablicy wyników mieliśmy remis. Omar Rekik stracił piłkę na rzecz Semenyo, którego strzał po mocnym rykoszecie wpadł do bramki Arsenalu. W końcówce celny strzał oddał jeszcze Trossard, ale dobrze w bramce spisał się Neto.

Po końcowym gwizdku rozegrano serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się gracze Arsenalu, wygrywając 5-4.

karne

Kolejny sparing rozegramy z Manchesterem United w niedzielę o godz. 02:00 czasu polskiego.

Skrót meczu:

BournemouthMecze TowarzyskieUSA autor: Trempa źrodło: arsenal.com
zwierz komentarzy: 179528.07.2024, 02:23

No ładnie ze strony młodego, że odprowadził go do bramki.

Ranczomen komentarzy: 1245528.07.2024, 02:22

Szkoła Almuni.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:22

Młody tymczasem nie wytrzymał ciśnienia.

kubex komentarzy: 577128.07.2024, 02:22

obrona sie nie popisała

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:21

Cena za Nelsona rośnie o funt.

mlody323323 komentarzy: 231028.07.2024, 02:19

Ukrainiec trzyma poziom ! mam nadzieję ,ze za Rok go juz tu nie będzie . serio na LO nie ma prawa Grać ... bo nie ogarnia wgl Pozycji , ja rozumiem ze mecz Towarzyski i tak dalej ale no prośba ... oczy bolą XD

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:15

Ten Hak przeżywa to jakby walczył o życie.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:12

Kosić ich jak mlode żyto.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:11

@zwierz: U nich hymnem powinno być Wszystko się może zdarzyć.

zwierz komentarzy: 179528.07.2024, 02:08

@Szogun: Dziwisz się? Dla 10Haha nawet sparing z Wrexham byłby meczem o posadę.

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 02:07

@Garfield_pl napisał: "but cannot"
nie ma sianka nie ma granka!

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 02:03

MU na galowo wychodzi.

Garfield_pl komentarzy: 3086728.07.2024, 02:03

Nottingham Forest are interested in a move for goalkeeper Aaron Ramsdale, but cannot meet Arsenal’s £50m asking price. Forest are willing to gamble & wait on Arsenal letting the player leave on loan right at the end of the window. [@reluctantnicko] #afc

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 01:57

Dobra aby mecz był ciekawszy od ostatniego.

zwierz komentarzy: 179528.07.2024, 01:53

Widzę, że dymy w meczu City. Porucznik Columbo kontra producent antywiruca McAfee.

Wielimek93 komentarzy: 77328.07.2024, 01:47

Siemka! Podacie linka, bo przyznam że trochę nieprzygotowany jestem...

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85228.07.2024, 01:39

kurde dalby temu Setfordowi zagrac ten Arteta:D

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85228.07.2024, 01:37

@Ranczomen: chociaz raz byles zabawny :D

Ranczomen komentarzy: 1245528.07.2024, 01:17

@kaljot: Chłopie zainwestuj w jakąś przeglądarkę normalną a nie korzystasz z explorera...

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 01:07

Hein, White, Heaven, Timber, Zinchenko, Jorginho, Nwaneri, Odegaard, Trossard, Nelson, Jesus.

Subs: Setford, Nygaard, Rojas, Nichols, Gabriel, Kiwior, Rekik, Partey, Rosiak, Lewis-Skelly, Oulad M’Hand, Gower, Vieira, Martinelli, Sagoe Jr, Havertz, Nketiah.

mdr_AFC komentarzy: 308328.07.2024, 01:02

Mamy skład ktoś?

Marzag komentarzy: 41810 newsów: 128.07.2024, 00:06

@fabregas1987 napisał: "A przeciez biegali u nas Aubameyang, Alexis czy Ozil"
Bo Ozil to mega wierny gracz i nie chciał odejść :P

fabregas1987 komentarzy: 2603628.07.2024, 00:04

To tylko pokazuje jak beznadziejni jestesmy w sprzedawaniu, ze ESR za 35M do Fulham w 2024 roku wyrownuje rekord transferowy.
A przeciez biegali u nas Aubameyang, Alexis czy Ozil

Marzag komentarzy: 41810 newsów: 128.07.2024, 00:03

@rafal1990 napisał: "Taki artykuł znalazłem na fcbarca.com

Mam nadzieje że nie kupimy tego jednowymiarowego ogórka."

Panie, news z Daily Mirror to jakby Super Express newsa napisał.

sonic komentarzy: 76527.07.2024, 23:59

Chelsea stabilnie .

metjuAFC komentarzy: 5823 newsów: 127.07.2024, 23:37

@Barney: czy ja napisałem coś o puszczaniu za grosze? Nie, dlatego nie wciskaj mi dziecka w brzuch. Przewinęła się informacja o ponad 40 mln funtów, a to już trochę dużo. Pozostawienie go na kolejny sezon to blokowanie miejsca w zeapole dla kogoś lepszego.

Kredens komentarzy: 377827.07.2024, 23:35

@metjuAFC:

Pewnie jak im się nie uda wyciągnąć dobrej kwoty, to obstawiam, że go za grosze pod koniec okienka sprzedadzą. Narazie można oczekiwać, może się ktoś połasi.

Kredens komentarzy: 377827.07.2024, 23:33

Jeszcze 2,5 h, Kawa dla pewności wypita, żeby mnie widowisko nie uśpiło

Barney komentarzy: 2140827.07.2024, 23:33

@metjuAFC:

no tak najlepiej za grosze sprzeda, nizej niz 30mln funtow nie mozna zejsc za anglika.

zdyp komentarzy: 469227.07.2024, 23:27

@darek250s napisał: "A kwotę Oxa ktoś kojarzy? Bo tam chyba było 35 mln funtów już."
32,xx

metjuAFC komentarzy: 5823 newsów: 127.07.2024, 23:22

Dzisiaj przewinęła mi się informacja, że żądamy bardzo wysokiej kwoty za Nketiaha. Przyznam, że trochę mnie to martwi bo bardzo liczę na transfer anglika. Lepszy już nie będzie, a na jego pojedyncze przebłyski już się nie nabiorę. Pora wyzbyć się sentymentów i wygrać Premier League. Nie osiągniemy tego wciąż wierząc w graczy typu Nketiah, ESR czy Nelson. Szanuję ich, ale chyba już pora na rozstanie.

Theo10 komentarzy: 850327.07.2024, 23:08

@Er4s: „ a dla mnie to świadczy o dużych brakach w wychowaniu, poznaniu wartosci, kultury, religii, miejsca które dało Ci życie.”

What? Ale te IO są we Francji, a nie Polsce, więc niech sobie to organizują jak chcą i nic Ci do tego. A jak Ci się nie podoba, to po prostu wyłącz telewizor.
(Ja nawet nie włączałem, IO mnie nie interesują)

darek250s komentarzy: 10740 newsów: 527.07.2024, 23:01

@Artu:

Wolne media ?

Śmiech.

@Trempa: @kamo99111: @Dzulian:

O kurde Panowie miło, że macie dużo większą wiedzę od mojej. A kwotę Oxa ktoś kojarzy? Bo tam chyba było 35 mln funtów już.

Artu komentarzy: 194427.07.2024, 23:00

Babiarz zawieszony przez reżimową TVP z mówienie prawdy.
Banda lewackich zyebów.

Dzulian komentarzy: 284827.07.2024, 22:57

@darek250s: Nie znalazłem nigdzie kwoty 40 mln funtów + bonusy.

Sky Sports podało 28 podstawy + 7. Czyli 35 łącznie.

kamo99111 komentarzy: 727727.07.2024, 22:57

@darek250s napisał: "Czemu w ogóle mówi się, że ESR za 35 mln będzie transferem rekordowym, jak Iwobi poszedł chyba za 40 mln?"

35 mln ale funtów... na Ojro to będzie 41,5 mln czy jakos tak. Stąd rekordowa kwota :-) Iwobi kosztowal 40 milionów ale właśnie chyba w Europejskiej walucie.

Arsenal2004 komentarzy: 412627.07.2024, 22:56

Oglądam sobie mecz Japoni z Mali na IO i tak źle uderzonego karnego (zawodnika z Mali) dawno nie widziałem. Chłopaka zjadła straszna trema i sobie z tym nie poradził.

darek250s komentarzy: 10740 newsów: 527.07.2024, 22:55

@Barney: kiedyś Ornsteina tweeta pamiętam to pisał coś koło 35-40 mln funtów. Nawet jeśli 35 mln to było plus 5 bonusów to w ciągu dalszym żeby pobić nasz rekord transferowy to suma 40 mln + byłaby jednak akceptowalna jako ta rekordowa imo.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1219 newsów: 17427.07.2024, 22:54

@darek250s napisał: "@Barney:

A tam nie było podstawy 40 mln + 5 mln w bonusach ?"

£28m + £6/7m

Barney komentarzy: 2140827.07.2024, 22:50

@darek250s:

juz nie pamietam

darek250s komentarzy: 10740 newsów: 527.07.2024, 22:46

"Tym samym „Kanonierzy” dokonali jednej z największych sprzedaży w swojej historii, dzięki której 23-latek zajmie miejsce w pierwszej trójce tego zestawienia obok Alexa Oxlade’a-Chamberlaina (35 milionów funtów) oraz Marca Overmarsa (25 milionów funtów)."

Więc w sumie Ox już kosztował 35 mln funtów, a Iwobi to przebił. Więc chyba ESR nie będzie rekordowym transferem.

darek250s komentarzy: 10740 newsów: 527.07.2024, 22:43

@Barney:

A tam nie było podstawy 40 mln + 5 mln w bonusach ?

rafal1990 komentarzy: 40327.07.2024, 22:37

Media: Arsenal szykuje ofertę za Raphinhę.

Raphinha, mimo mocnej deklaracji na temat swojej przyszłości, dalej jest zawodnikiem, wokół którego media tworzą nowe plotki transferowe. Sport i Daily Mirror twierdzą, że Arsenal na poważnie włączy się do walki o piłkarza, a aktualnie jest na etapie przygotowywania oferty.