Arsenal awansuje do ćwierćfinału EFL Cup!

Arsenal awansuje do ćwierćfinału EFL Cup! 25.10.2016, 21:44, Łukasz Wandzel 412 komentarzy

Po niezbyt wyczerpującym meczu Kanonierzy Arsene'a Wengera odnieśli zwycięstwo i zagrają w ćwierćfinale EFL Cup po raz pierwszy od kilku lat. Francuski szkoleniowiec nigdy nie zdobył tego trofeum, a po dzisiejszym spotkaniu na The Emirates jest bliżej tego osiągnięcia. Jego drużyna, w tych rozgrywkach, gra znacznie pewniej niż w poprzednich sezonach, nawet pomimo rotowania składem. Wcześniej zdarzały się wpadki, w których londyńczycy odpadali z pucharów krajowych pokonywani przez teoretycznie znacznie słabsze zespoły z niższych lig. I choć dzisiejszy mecz nie był porywający, to The Gunners kontrolowali jego przebieg. Możemy mieć jedynie pretensje, że padły tylko dwie bramki.

Oceń zawodników Arsenalu po meczu w 1/8 EFL Cup!

Mecze rozgrywane w tak małym odstępie czasowym zawsze przysparzają szansę, aby dać się pokazać wracającym po absencji lub graczom rezerwowym. Takim zawodnikiem był np. Martinez, który nie popełniał błędów i parę razy popisał się udanymi interwencjami. W ofensywie bezsprzecznie rządził Alex Oxlade-Chamberlain, co potwierdził trafieniami, ale Maitland-Niles także starał się strzelać. Jeśli chodzi o ławkę, to szansy nie otrzymał znajdujący się w kadrze Krystian Bielik. Wenger wpuścił na boisko Girouda, a z młodych piłkarzy postawił na Willocka oraz Zelalema.

Arsenal: Martinez - Jenkinson, Holding, Gabriel, Gibbs - Elneny, Maitland-Niles - Oxlade-Chamberlain (80' Zelalem), Reine-Adelaide (65' Giroud), Iwobi - Lucas (72' Willock).

Reading: Al-Habsi - Watson (68' Gravenberch), Obita, Moore, Blackett - Kelly, Van Den Berg (80' Quinn), Evans, McCleary, Harriott (56' Kermorgant) - Samuel.

Od pierwszych minut wydawało się, że w dzisiejszym spotkaniu może paść wiele goli ze strony Kanonierów ku uciesze kibiców na The Emirates. Już na początku Arsenal kreował akcje w ofensywie, ale brakowało im wykończenia. Niestety, wydarzenia na boisku nie rozwijały się. Reading więcej niż kilka razy nie zagroziło bramce Martineza, więc londyńczycy mieli wolne pole. Mogli skupić się na jak najczęstszym przebywaniu w szesnastce rywala. Wszystko jednak szło nie po myśli gospodarzy, ponieważ nie potrafili przez pół godziny otworzyć wyniku spotkania. Aktywny w ofensywie obok młodych graczy był także niedawny nabytek Arsenalu, Lucas Perez. Gdyby miał dziś w sobie trochę więcej egoizmu, na pewno wpisałby się na listę strzelców, ale za każdym razem decydował się na podanie.

Skoro nie wychodziło kombinacyjne rozegranie, potrzeba było indywidualnej akcji. Taki wniosek wyciągnął Alex Oxlade-Chamberlain, który zdobył pierwszego gola dla Arsenalu w 33. minucie. Anglik będąc na prawej stronie nie zdecydował się na zagranie do żadnego z partnerów, ściął z futbolówką do środka i popędził w pole karne Reading. Podjął słuszną decyzję o strzale i pewnie umieścił piłkę w siatce, przełamując tym samym niemoc swojego zespołu. Był to jedyny przebłysk podczas pierwszych 45. minut, ponieważ fani zostali zmuszeni na powrót do rzeczywistości. Do przerwy mieliśmy do czynienia z nudą i nie oglądaliśmy więcej bramek.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do swojej poprzedniczki. Arsenal znowu miał szansę na bramkę i podwyższenie prowadzenia, ale nic z tego nie wychodziło. Następnie notował tendencję spadkową, jeżeli chodzi o jakość w ofensywie. Dopiero pojawienie się na placu gry Oliviera Girouda ożywiło nieco drużynę. Francuzowi prawie udało się nawet zdobyć gola głową, ale w zamieszaniu z linii bramkowej wybił ją jeden z zawodników gości. Panowała niemoc i brak skuteczności, więc na pomoc znowu przyszedł Kanonierom Alex Oxlade-Chamberlain, który postanowił zdobyć dublet. Tym razem uderzył z dystansu, a futbolówka wpadła do bramki po rykoszecie. Miało to miejsce w 78. minucie. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wyeliminował Reading i zwyciężył 2-0.

Tym samym, awansował do ćwierćfinału EFL Cup. Warto jednak wspomnieć o jednym przykrym incydencie. Murawę przed końcem spotkania musiał opuścić, z powodu urazu, Lucas Perez. Nie wiadomo na ile groźnym, ale schodził z boiska o własnych siłach. Do tego nie zagrał dzisiaj wymarzonego meczu, a przecież powrócił Olivier Giroud, który zaprezentował się nie najgorzej. To oznacza, że może wygryźć go ze składu i regularnie grać w meczach ligowych. Pochwalić też należy Chamberlaina. Być może niezłym występem odnajdzie swój rytm i będzie zaznaczał w ten sposób swoją obecność na boisku coraz częściej. Być może już w sobotnim starciu przeciwko Sunderlandowi.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.10.2016, 22:16

Oby to nie było nic poważnego. Dobry mecz Lucasa, zabrakło jedynie bramki.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.10.2016, 22:14

Ox to przy centro-strzałach Grzegorza Bonina może się chować z tą imitacją dośrodkowań xD

Trequartista
Uważasz, że Moyes (o ile potrafi) zamuruje tak bramkę jak Karanka?

PietrasM komentarzy: 250025.10.2016, 22:13

Chyba, że Adeleide grał na szkrzydle i tam wskoczy Perez :/
Ale przecież Adeleide był CMem(?)

zwierz komentarzy: 162525.10.2016, 22:13

@Redzik
Jeśli to Cię zmobilizuje, to ja wstaję 5:05 i oglądam.

praptak komentarzy: 883825.10.2016, 22:13

Hańbiciele Londynu już 2-0. Jak to w staj piosnce "Pieju kury pieeju niemaju kogutaa"

PietrasM komentarzy: 250025.10.2016, 22:12

Jak ja lubię ustawienie z dwoma napastnikami :)

Trequartista komentarzy: 536625.10.2016, 22:11

Dewry
Jeśli nie chcemy drugiego Middlesborough, to powinien zagrać Żwir.

Mihex komentarzy: 2360425.10.2016, 22:10

Coś czuję, że skończą się już wrzutki na głowę w pole karne. Wszedł wysoki zawodnik, będzie grane po ziemi :P

Sathiss komentarzy: 195125.10.2016, 22:10

Zobaczymy co nam dzisiaj zaprezentuje Mr. Broda po dłuższej przerwie

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.10.2016, 22:10

Muszę wstać o 5:27. Oglądać do końca czy iść spać?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.10.2016, 22:10

Jeśli Iwobi teraz nie schodzi to pewnie z Sunderlandem nie zagra.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 325.10.2016, 22:08

Żwirek jak ja za Tobą tęskniłem. Perez na lewe skrzydło i można grać.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.10.2016, 22:08

Sathiss
Haha, dzięki. Zabawił się nieźle. Widać, że Reading forma ogórkowa, ale pierwszy raz widzę tak opanowanego Gabriela.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.10.2016, 22:07

pauleta19
Nessun problema.

Jak dla mnie Ox do pierwszego składu za Iwobiego to wykluczone. Prędzej Lucas/Giroud.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.10.2016, 22:06

Martinez super interwencja już mi żołądek podszedł do gardła.

Sathiss komentarzy: 195125.10.2016, 22:06

Uff brawo Martinez. Widać, że przeszedł długą drogę od swojego ostatniego występu przeciwko Reading :D

Dewry

Kysio2607 komentarzy: 1336025.10.2016, 22:05

Zawodowy piłkarz, a on kopie z 30 metrów z wolnego po ziemi.. no blagam

cieniak14 komentarzy: 172825.10.2016, 22:05

Kurde Chamberlain strasznie samolubnie gra, kiwki, straty, a wrzutki to masakra, jakoś go nie trawie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.10.2016, 22:05

Dewry, ok dzięki.

praptak komentarzy: 883825.10.2016, 22:05

Elneny nie powinien być naszym ostatnim pomocnikiem w grze o większą stawkę. Lepszą opcją jest Xhaka a dużo lepszą Coq.

PietrasM komentarzy: 250025.10.2016, 22:03

Ox w mur albo w niebo.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.10.2016, 22:03

A co zrobił Gabriel, bo akurat pisałem komentarz?

pauleta19
Napisałem niżej ;) O'Leary, Harriott, McCleary, Evans, Van der Berg, Moore, Blackett i Kermorgant wystąpili w conajmniej dwóch z trzech ich ostatnich meczów ligowych.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.10.2016, 22:03

Tak Iwobi ostatnio poniżej swoich możliwości. Chamberlain powinien za niego wskoczyć do podst. XI.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102025.10.2016, 22:02