Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1!

Arsenal dominuje w derbach! Zwycięstwo z Tottenhamem 3-1! 26.09.2021, 18:35, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Za nami kapitalny występ Arsenalu w derbach północnego Londynu. Kanonierzy na fali kilku zwycięstw podejmowali na Emirates Stadium słabiej spisujący się ostatnio Tottenham. Piłkarze prowadzeni przez Mikela Artetę zagrali jak z nut i praktycznie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli wynik rywalizacji. Fani z pewnością już dawno nie oglądali swoich ulubieńców w takiej formie. Błyszczała szczególnie ofensywna trójka zawodników: Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Bukayo Saka. Wykazać musiała się także defensywa i pełe ręce roboty, szczególnie w drugiej połowie, miał Aaron Ramsdale. Tottenham strzelił jednak gola zbyt późno, by zawalczyć o punkty.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka (82' Lokonga) – Saka (87' Maitland-niles), Odegaard, Smith Rowe (88' Tavares) – Aubameyang.

Tottenham: Lloris – Tanganga (46' Emerson), Dier, Sanchez, Reguilon – Hojbjerg, Alli (46' Skipp), Ndombele (70' Gil) – Moura, Kane, Son.

Arsenal zdominował posiadanie piłki na początku spotkania, choć w trakcie całego meczu obie drużyny utrzymywały się przy piłce przez podobny czas. Różnica polegała na tym, że Arsenalowi w ataku wychodziło dzisiaj wszystko. Kanonierzy szybko wyczuli słabość drużyny Nunuo Espirito Santo i już w 12. minucie otworzyli wynik w tym starciu. Bukayo Saka zakręcił się z futbolówką na prawym skrzydle i odnalazł w szesnastce wbiegającego Emile'a Smitha Rowe'a, a ten bez trudu pokonał Hugo Llorisa.

Kilkanaście minut później było 2-0. Strzelec pierwszej bramki zapoczątkował fantastyczną akcję i po klepce z Aubameyangiem ruszył lewym skrzydłem i podał do Gabończyka w pole karne. Kapitan Arsenalu popisał się nie lada wykończeniem, uderzając lewą nogą pewnie w dolny róg bramki. Wisienką na torcie w pierwszej odsłonie meczu był kolejny gol, gdzie Bukayo Saka przedarł się przez rywali, nie zatrzymując się nawet po wślizgu wracającego we własne pole karne Harry'ego Kane'a. 20-latek zachował chłodną głowę i wykończył akcję, 3-0!

W trakcie pierwszych 45 minut Tottenham również miał swoje okazje. Najgroźniejszą z nich był strzał Sona, przy którym interwencją musiał popisać się Aaron Ramsdale. Poza tym swoich sił z dystansu próbował Harry Kane, który oddał też niecelny strzał głową po rzucie rożnym. Problemem przyjezdnych i niewykorzystanych przez nich sytuacji był fakt, że Aubameyang, Smith Rowe i Saka co kilkanaście minut powiększali przewagę i trafiali do siatki.

W drugiej połowie Tottehnam przebudził się za późno, by wrócić do gry. W 79. minucie goście rozpoczęli sytuację bramkową tuż po zderzeniu Lucasa Moury z Granitem Xhaką. Koguty wykorzystały lukę w obronie Arsenalu i Sergio Reguilon podał po ziemi do Sona, który oddał strzał, a piłka po ręce Ramsdale'a wpadła do siatki. Xhaka opuścił murawę z powodu kontuzji po pierwszym golu dla Tottenhamu.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu minut Mikel Arteta wprowadził na boisko Sambiego Lokongę, Ainsleya Maitlanda-Nilesa i Nuno Tavaresa. Gospodarze nie myśleli już o atakowaniu i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego. A było czego bronić, bo w doliczonym czasie gry Lucas Moura świetnie uderzył z kilkudziesięciu metrów. Drużynę Arsenalu nie po raz pierwszy w tym meczu uratował Ramsdale, strącając futbolówkę na poprzeczkę.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 23:14

@solszan napisał: "zejdź na ziemię, ma pakę nowych piłkarzy, którzy grają ze sobą 5-7 meczów, a Arsenal to nie ma paki na papierze, wydał więcej kasy. Porównania rodem z forum dla przedszkolaków. Arsenal to przegrywał z tuzami piłki nożnej na początku sezonu. Gadasz chłopie jak potłuczony. Gra wygląda słabo, ale mamy początek sezonu, a Ogs niech dogra sezon do końca wtedy będzie można mu wystawić ocenę. Tylko naiwniak myśli że budowa drużyny czy obycie w pracy trenera to sezon czy dwa"
Hahaha kwota wydana jest wyznacznikiem? Ogs jest już na tyle długo, dostał wszystko co chciał, Varane, Sancho, Ronaldo, to nie są młodzi, niedoswiadczeni piłkarze, a wuefista nie potrafi tym wciąż zarządzać, przecież sami kibice utd szli jeszcze niedawno po mistrza i nie przeszkadzało im te 5-7 meczów, a teraz już cały sezon? Jak dla mnie Ogs niech zostaje i trzyma poziom :D beke zawsze będę miał z utd, a po takich meczach jak dziś tym bardziej, bo ten skład powinien mieć komplet pkt z tymi rywalami w LM :)

silvano95 komentarzy: 980029.09.2021, 23:14

Ronaldo ratuje OGS .

Uffffff

marcingus1 komentarzy: 117829.09.2021, 23:14

@solszan: 2 nowych piłkarzy w składzie to paka? Z czego jeden to żywa legenda i do teraz niesamowity gracz

Alffik komentarzy: 104229.09.2021, 23:13

@solszan: może na same transfery Arsenal wydał więcej, a zobacz sobie, ile utd wydaje na tygodniówki dla nowych piłkarzy.
Poza tym ogs już jest w utd, który sezon? 4?

solszan (zawieszony) komentarzy: 22129.09.2021, 23:08

@Garfield_pl: zejdź na ziemię, ma pakę nowych piłkarzy, którzy grają ze sobą 5-7 meczów, a Arsenal to nie ma paki na papierze, wydał więcej kasy. Porównania rodem z forum dla przedszkolaków. Arsenal to przegrywał z tuzami piłki nożnej na początku sezonu. Gadasz chłopie jak potłuczony. Gra wygląda słabo, ale mamy początek sezonu, a Ogs niech dogra sezon do końca wtedy będzie można mu wystawić ocenę. Tylko naiwniak myśli że budowa drużyny czy obycie w pracy trenera to sezon czy dwa

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 23:03

@Artu napisał: "i chyba mecz z Atalantą gdzieś pomiędzy"
Nawet 2 mecze

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2021, 23:01

@Artu: Możliwe. Uwzględniłem tylko samą ligę.

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 23:01

@solszan napisał: "dopiero było z Arsenalem słabo i plakales. Owszem United gra teraz mega słabo ale tragedii jeszcze nie ma"
Ja płakałem? Coś Ci się pomyliło :D wuefista ogs ma pakę a ta paka dalej nic nie gra, a wielkich rywali nie mieli póki co :D uratował dziś mecz de gea, i fart w ostatniej minucie :D z taką grą to może i z grupy wyjdzie, ale Atalanta łatwym rywalem nie będzie :D

Artu komentarzy: 188829.09.2021, 22:59

@GunnersFan9: i chyba mecz z Atalantą gdzieś pomiędzy

solszan (zawieszony) komentarzy: 22129.09.2021, 22:57

@Garfield_pl: dopiero było z Arsenalem słabo i plakales. Owszem United gra teraz mega słabo ale tragedii jeszcze nie ma.

Perconte komentarzy: 62829.09.2021, 22:57

W sumie dobrze... Ole zostaje :)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2021, 22:55

Ole zostaje, ale przed nim fajny terminarz : Everton, Lisy, Liverpool, Tottenham, Manchester City, Watford, Chelsea, Arsenal :-D

Patriko komentarzy: 528129.09.2021, 22:53

Dzisiejszy wynik Barcelony i ogólnie jej ostatnie potknięcia to większe wtopy niż ta wczorajsza Realu, Sheriff wygrał, ale to Real kontrolował mecz i napierał, Barcelona Koeamana mimo sredniej jak na nich kadry zapomniała jak się gra w piłke a pierwszy mecz tego sezonu z Sociedad mieli obiecujący.

Artu komentarzy: 188829.09.2021, 22:51

To co Barcelona jutro po Artetę ; )

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 22:46

…Ronald Koeman’s future doesn’t look good after this terrible performance. Crucial hours/days ahead. Xavi and Roberto Martinez both in Barça board list for days. #FCB https://t.co/dw7y9fk448

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 22:45

Ten Danjuma ciekawy grajek ;) De Gea ratuje dziś utd, nawet jak to wygrają w końcówce, to słabiutko z nimi coś :D

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11729.09.2021, 22:41

Ciekawe czy w Barcelonie też trwa proces

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2021, 22:40

Pięknie Benfica leje Barcelonkę. Dobrze że pokemony wychowane na sukcesach Farsy, erze genetyka Xaviego powychodziły już dawno z gimnazjów, bo teraz byliby niezłym pośmiewiskiem dla rówieśników.

Marcel90 komentarzy: 812029.09.2021, 22:39

Barca od jutra bez trenera

Yave komentarzy: 170429.09.2021, 22:39

Kiedyś Arsenal grał jak Barca, teraz Barca gra jak Arsenal

ostriket komentarzy: 661029.09.2021, 22:39

Tuchel chyba uznał ze się meczem pobawi bo zmiany dzisiaj zrobił jak w Pucharze ligi :D

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 22:37

Barca wciąż bez gola w LM, tam to dopiero jest bałagan. Ciekawe kto za Koemana tam pójdzie...

sWinny komentarzy: 781829.09.2021, 22:35

Kiedyś mówiłem, że potęga Barcelony rozpadnie się po odejściu Xaviego i Iniesty. Chyba tak się stało. Przez ostatni czas jeszcze wszystko toczyło i trzymało się wokół Messiego, ale po odejściu Argentyńczyka już chyba totalnie mamy nową ekipę.

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 22:34

@Perconte napisał: "W sumie niech MU zremisuje. Bo Ole jeszcze zwolnią a tego nie chcemy hahahaha xD"
W sumie racja, ale porażka mułów jeszcze bardziej by cieszyła ;)

Jacek1s komentarzy: 764629.09.2021, 22:25

@enrique: Daj grze czas, prawda jest taka, że w New World gra właściwa zaczyna się na 60 lvlu. Wtedy chodzisz po lochach, uczestniczysz w wojnach itd

sWinny komentarzy: 781829.09.2021, 22:23

Wow, ale bramka Gnabrego.

Perconte komentarzy: 62829.09.2021, 22:19

NaZawszeArsenal komentarzy: 123729.09.2021, 22:19

Emery zjada wuefistę na śniadanie.

Gawel922 komentarzy: 64729.09.2021, 22:18

@kamil47: meczyki czy cokolwiek goście oceniają zawodnika widząc go raz w tv. Mam pytanie ale to priv

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 22:12

@Mico17 napisał: "Ogląda ktoś United, rzeczywiście tak słabo?"
Właśnie dostali gonga, szału nie ma, Villarreal dużo więcej " setek", ogólnie zasłużone prowadzenie :D

Garfield_pl komentarzy: 2793129.09.2021, 22:11