Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
ArsenalChampion komentarzy: 803923.12.2018, 18:33

chyba Silva wyleci po tym meczu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.12.2018, 18:32

@wnw46 napisał: "jakby zaliczyli ta na 2:0 everton i pickford z zouma sie nie zderzyli jak ciolki to moze..."

Przecież Everton prędzej czy później by się poskręcał z tą obroną przy takiej sile ofensywy. Robią dziecinne błędy, a nie mają przeciwko sobie Iwobiego i Mkhitariana tylko samych kilerów Kane'a i Sona.

wnw46 komentarzy: 182523.12.2018, 18:31

@ZielonyLisc: nie wiem czy moge tu reklamowac mam 4/5 warnow bo pisze czasem cos co inni jak sie zdenerwuja spamuja i patrze im profile i nic 0/5 jak pisze do admina zeby dokladnie opisac co wolno co nie to pomijajace odpowiedzi mi tu wysyła..

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.12.2018, 18:30

@arsenallord: zaraz po Sarrim.

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.12.2018, 18:28

@wnw46: to ktory to ten twoj w koncu?

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2018, 18:28

Walcott i te spalone xd niesamowite, gość przez tyle lat podstawowym zawodnikiem Arsenalu i nie wyróżnia się NICZYM w tak biednym Evertonie xd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 18:27

Tutaj krotkie video o Sonie w Bundeslidze.

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2018, 18:26

@FabsFAN: Nie wiem jak tam grał, ale porównując jego grę na początku w BPL a teraz, to on teraz w każdej drużynie mógłby grać w 1 składzie

wnw46 komentarzy: 182523.12.2018, 18:26

@ZielonyLisc: powiedzialem ze zblizam sie do 3000 likow nie do 500set...

@losnumeros:
Son juz w Hamburgu gral kozacko. Pamietam jego bodajze 2 brameczki przeciwko BvB.

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2018, 18:17

@wnw46: Dzięki, ja aby widziałem końcówkę 1 połowy i bramki. Faktycznie w obronie razem z bramkarzem to kabaret zagrali przy bramkach. Słusznie nie zaliczyli tej bramki na 2-0?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 18:15

@wnw46:
Uwazasz, ze byl tam faulu na Sanchezie przy golu na 2-0? Moim zdaniem, Calvert nie zlamal przepisow.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11723.12.2018, 18:14

Ten Silva to chyba najbardziej przereklamowany trener w Premier League.

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.12.2018, 18:14

@wnw46: Ty jesteś Emeryt?

wnw46 komentarzy: 182523.12.2018, 18:13

@losnumeros: jakby zaliczyli ta na 2:0 everton i pickford z zouma sie nie zderzyli jak ciolki to moze...

@FabsFAN: nie ma juz wengera probowal zrobic cos podobnego ja w tym czasie zrobilem juz 3k likow na emerym:)

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.12.2018, 18:12

@FabsFAN: Tak, on

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 18:11

@ZielonyLisc:
On chyba jest adminem tego funpaga "Siwy z Arsenalu"? Moze bolalo go, ze traci content po odejsciu Papcia:D

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11723.12.2018, 18:10

Gylfi dobry piłkarz. Zawsze na poziomie. Jako takie uzupełnienie ławki to nawet u nas bym go widział.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 223.12.2018, 18:08

Za piękna kolejka to by była gdyby Tottenham jeszcze dziś przegrał, ale i tak nie mamy na co narzekać.

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2018, 18:07

A mi się chociaż remis marzył

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.12.2018, 18:07

@Chopinno: Tak samo miał ból 4 liter jak założyłem sobie fanpejdża na FB związany z Arsenalem! Aż musiał osobny post o tym napisać żeby dostać atencję od gimbów.

Cesc1994 komentarzy: 447023.12.2018, 18:07

Druga bramka na konto Andre Gomesa.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11723.12.2018, 18:07

Żeby strzelić gola Evertonowi wystarczy kopnąć w bramkę.

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2018, 18:06

Ale ich jada

Marcel90 komentarzy: 814623.12.2018, 18:04

@Chopinno: Tak to juz jest jak dasz wladze komus kto wczesniej nie mial z nia nigdy do czynienia. Teraz trzeba sie wyzyc na innych i pokazac kto tu rzadzi.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.12.2018, 18:04

@kepler:

Taki komentarzy: 204623.12.2018, 18:04

Ciężko będzie o top4. Nikt wyraźnie nie odstaje od rywali i każdy ma swiadomosc jak ważny jest udział w przyszłorocznej LM. Kto się nie złapie może zapomnieć o najciekawszych kąskach transferowych.

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.12.2018, 18:03

@Chopinno: Napisać do Raha i tyle. Ja też wcześniej dostałem absurdalnego warna i już chyba wiem przez kogo.

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2018, 18:03

@Chopinno: Czyli żadna nowość, chociaż po cichu liczę, że skrobną im te 2 punkty chociaż

kepler (zawieszony) komentarzy: 6523.12.2018, 18:02

Ma ktoś link do tego co Pickford zrobił?

kamilo_oo komentarzy: 2356723.12.2018, 18:01

Zaczął się wysyp zdjeć na FB "Powiedziałam taakkk"

aaa kurłłaa ch... mnie to obchodzi

Czarko komentarzy: 26923.12.2018, 18:01

@ArsenalChampion:
Mecz oglądam z przerwami na gotowanie obiadu, ale przypadkiem nie gwizdnął karnego dla Spurs?