Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli!

Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli! 01.04.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna z pewnością dłużyła się fanom Premier League. Na rozegranie 32. kolejki angielskiej ekstraklasy najwięcej musieli czekać kibice Arsenalu, których ulubieńcy podejmowali tego wieczora ekipę Newcastle United. Występy w drużynach narodowych ograbiły nieco Kanonierów, choćby z możliwości postawienia w dzisiejszym meczu na Granita Xhakę. Można się było również obawiać, że podopieczni Unaia Emery'ego stracą rytm i formę, do jakiej ostatnio przyzwyczaili. Jednak pomimo dwóch odmiennych połów w wykonaniu londyńczyków, w obu z nich strzelili po bramce. Tym samym pokonali Sroki 2-0, potwierdzając swoją dyspozycję w meczach u siebie oraz meldując się na 3. miejscu w tabeli.

Arsenal: Leno - Mustafi, Sokratis, Monreal - Maitland-Niles, Guendouzi, Ramsey (67' Elneny), Kolasinac - Iwobi (61' Aubameyang), Lacazette, Özil (84' Mchitarian).

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (75' Kenedy), Hayden (67' Ki), Diame, Almiron - Perez (77' Muto) - Rondon.

Już w 12. minucie otworzyć wynik spotkania mógł Arsenal. Podanie z rzutu rożnego przedłużył na długi słupek Sead Kolasinac, a będący na wolnej pozycji Aaron Ramsey bez kłopotu trafił do siatki. Sędzia jednak odgwizdał faul Sokratisa. Przewinienie defensora Kanonierów nie było decydujące o tym, czy padnie gol, czy nie, więc brakowało tylko, by Grek krzyknął do swoich kolegów: prima aprilis!

Martwiący mógłby być fakt, że w środku pola brakuje Granita Xhaki i Lucasa Torreiry, gdyby nie ofensywne umiejętności Aarona Ramseya. Walijczyk zainicjował akcję bramkową londyńczyków w 30. minucie, fantazyjnie zagrywając do Alexandre'a Lacazette'a. Francuzowi odebrano futbolówkę, ale błyskawicznie dopadł do niej Ramsey. Zawodnik Arsenalu oddał strzał, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

Drużyna Newcastle, po objęciu prowadzenia przez Arsenal, tylko na chwilę zbliżyła się pod pole karne Bernda Leno, żeby później to znowu gospodarze przejęli inicjatywę i kontrolowali grę. W końcówce pierwszej połowy aktywny był Mesut Özil. Najpierw popisał się charakterystycznym dla siebie przeglądem pola i podaniem do Seada Kolasinaca, który powinien wpisać się na listę strzelców po uderzeniu głową, ale piłkę wyłapał Dubravka. Niedługo po tej akcji Bośniak mógł odwdzięczyć się Özilowi mocnym podaniem po ziemi w głąb pola karnego, ale Niemiec nie był w stanie dopaść do piłki.

Jedna z lepszych okazji przytrafiła się Kanonierom tuż przed przerwą, gdy udanym podaniem odznaczył się Alex Iwobi. Akcję pociągnął Ramsey, a piłkę przy nodze miał jeszcze Özil i Kolasinac, który odnalazł w szesnastce Lacazette'a. Francuz mógł być pewny zdobycia bramki, gdyby nie Matt Ritchie i jego fantastyczne wybicie z linii bramkowej.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że groźnego urazu nabawił się Ainsley Maitland-Niles. Młody Anglik siedział na murawie, a jego gesty wskazywały, że naderwał sobie mięsień, ale po chwili kontynuował grę.

Arsenal przez cały czas dominował posiadanie piłki, ale nie przekładało się to sytuacje bramkowe. Piłkarze The Gunners więcej czasu marnowali na dyskutowanie z sędzią niż na składne akcje, po których można by oddać strzał. Z kolei Rafa Benitez przeprowadził trzy ofensywne zmiany, dążąc do tego, by jego podopieczni pokusili się o urwanie punktów gospodarzom.

Pierre-Emerick Aubameyang od czasu wejścia na boisku zazwyczaj wrzucał piłkę ze skrzydła, ale gdy w końcu, w 82. minucie, znalazł się bliżej środka, zaliczył asystę. Gabończyk zagrał piłkę głową w taki sposób, że zdołał do niej dobiec Alexandre Lacazette, wyprzedzając obrońcę gości. Francuski napastnik poza szybkością popisał się jeszcze techniką, ponieważ podciął futbolówkę nad bramkarzem.

Podwyższenie prowadzenia znacznie ożywiło Kanonierów w ofensywie. Tuż po chwili Aubameyang mógł się pokusić o coś więcej niż asystę, jednak nie zdążył do dośrodkowania, jakie zaserwował mu Maitland-Niles. O mały włos lepszego prezentu nie sprawił londyńczykom Martin Dubravka. Golkiper Srok źle wyszedł do piłki przy rzucie rożnym i skierował ją do własnej bramki z niewielką pomocą Lacazette'a. Na jego szczęście sędzia odgwizdał faul ze strony napastnika Arsenalu i do ostatniego gwizdka sędziego nie padło już więcej goli.

Oceń piłkarzy po meczu!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal4Ever14 komentarzy: 333003.04.2019, 21:24

Giroud jest z innej planety, masakra. Gość robi im takie punkty....

niski93 komentarzy: 581603.04.2019, 21:19

Kanonierzy, podobno wizja tv padła na stałe. Czy ktoś się orientuje dlaczego tak się stało? Może istnieje jakaś alternatywa i można wykupić jakąś internetową tv, żeby oglądać Premier League z polskim komentarzem?

lays komentarzy: 3987103.04.2019, 21:19

Macie jakas spoko transmisje do KFC?

Dominik11 komentarzy: 2019703.04.2019, 21:18

"I will be an Arsenal fan until my last breath. All I want is for the club to be doing well. We are doing alright so far."

- Arsène Wenger

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190303.04.2019, 21:17

Ale tu pusto. Zupełnie jak podczas przerwy reprezentacyjnej, a nie kiedy rozgrywane są 3 spotkania EPL

lays komentarzy: 3987103.04.2019, 21:17

@Skotii:

haha, a nie patrzylem jak u Ciebie! Jak tak samo to lipa, bo nie nadrobie :(

Lajder komentarzy: 57503.04.2019, 21:08

Powie mi ktoś o co chodzi z nogawkami/getry K. Walkera z City.
Juz kilkukrotnie zauważyłem, że na nogawkach ma pełno białych kropek...
To jakiś jego znak rozpoznawczy?
Zwrócił ktoś na to uwagę?

Kysio2607 komentarzy: 1336003.04.2019, 20:56

Wisła leje Legie 4:0, po czym z Sosnowcem po 25' ma 0:2 XDD

Dominik11 komentarzy: 2019703.04.2019, 20:55

@RIVALDO700: Jak to kurnik nic specjalnego.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333003.04.2019, 20:54

@RIVALDO700: Perspektywa kamery moim zdaniem taka jak na Anfield.

Kowal96 komentarzy: 1759103.04.2019, 20:51

City już zaczyna.

Kysio2607 komentarzy: 1336003.04.2019, 20:51

jak się City będzie chcialo, to dzisiaj ostra strzelanina xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.04.2019, 20:51

Ja sobie o 22 45 na canalu z ciekawości zobaczę ten stadion, otwarcie i perspektywy kamerki jak ułożyli aby widz oglądał mecz.

Teraz spadam na city

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.04.2019, 20:45

A ja sobie nie obejrze, bo ci idioci z upc znowu z****li lacze.

Kysio2607 komentarzy: 1336003.04.2019, 20:43

Dlaczego ona spiewa Glory Glory Man United? xD

Tevez komentarzy: 408703.04.2019, 20:34

Uroczyste otwarcie nowego Kurnika.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11703.04.2019, 20:27

@thide: Dobrze tak robić dwójkę na Tottenham.

@Gunner012: Luksusowej? Najzwyklejsza na świecie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.04.2019, 20:12

@arsenallord: stary, teraz wszyscy wiedzą, jak wygląda twój klop!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.04.2019, 20:09

@Gunner012:
Neves

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11703.04.2019, 20:08

@Gunner012: Z góry ten stadion wyglądał jak mój klop.

Mihex komentarzy: 2360403.04.2019, 20:07

2 Bundesliga 4-4 z Bayernem na Alianz xD
Typo hattricka ustrzelił.

lays komentarzy: 3987103.04.2019, 20:07

Milik jaka symulka :D

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 103.04.2019, 20:06

Co nic nie piszecie że trzeci sezon domu z papieru 19 lipca?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 203.04.2019, 20:05

A Totty dziś debiut na nowym stadionie, dobrze słyszałem? Kurde, taka perełka architektury, fajnie byłoby zobaczyć.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 203.04.2019, 20:04

UUUAA, w Chelsea wychodzi Hudson-Odoi, a w City zobaczymy Fodena w pierwszej 11. Obejrzałbym, ale nie ma mnie na chacie...

Artu komentarzy: 190103.04.2019, 19:54

Przed chwilą widziałem bramkę Zielińskiego, mega gol.

Mihex komentarzy: 2360403.04.2019, 19:48

Lewy w 3 minuty gol i asysta xD
Przegrywali 1-2 i grają w 10 od wczesnych minut xD

Kysio2607 komentarzy: 1336003.04.2019, 19:46

ale Zielu uderzył łohoho :D piękna brama

ArsenalChampion komentarzy: 808303.04.2019, 19:43

o akurat piłkarzyki Lecha się obudziły po zwolnieniu trenera , ależ zaskakujące , ciekawe czy będą tak walecznie walczyć o miejsce w pucharach jak walyczyli o zwolnienie Nawałki

michal192837465 komentarzy: 765403.04.2019, 19:37

Skra dostała 3-0 od Lube, totalna dominacja. W rewanżu praktycznie bez szans. A myślałem, że będzie zacięta walka i powalczą o awans. Chyba, że w rewanżu zagrają jak Trefl z Zenitem.

Furgunn komentarzy: 925203.04.2019, 19:30

@scorpion11333: GoT :D

scorpion11333 komentarzy: 47103.04.2019, 19:20

Witam, ma ktoś z was HBO GO? Planuję wypróbować darmowy miesiąc i obejrzeć Gomorre. Jest coś jeszcze ciekawego poza tym serialem?

Kysio2607 komentarzy: 1336003.04.2019, 19:18

Lech jeszcze atak na mistrza zrobi. Ograć Lechie w Gdańsku i zostanie 11 punktów xD

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 303.04.2019, 19:08

Końcówka sezonu ułożyła się zajebiście. Aż chce się śledzić wszystko bardziej niż zwykle. @RIVALDO700 napisał: "City do końca ligi

Cardiff, CP, Tottenham,United,Burnley,Leicester,Brighton

Czerwonka

Southampton,Chelsea,Cardiff,Hudder, Newcastle,Wolverhampton"

Teoretycznie Czerwonka ma tylko Chelsea z trudniejszych rywali, którą i tak prawdopodobnie pokona

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.04.2019, 19:04

@filo94: a co napisałeś? mozesz na pw

MarkOvermars komentarzy: 914403.04.2019, 18:40

@filo94: admin stoi na straży prawości na tej stronie tylko postępuje tak jak PiS z Trybunałem xd

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 203.04.2019, 17:57

Nie chciałem wracać do tego tematu już, ale ostatecznie stwierdziłem, że odniosę się do mojego ostatniego bana.

Okej, mój komentarz może nie był najmądrzejszy. Pisałem go w nocy z zamiarem rozbawienia kilku użytkowników (co prawdopodobnie się udało).
Nikogo nie obraziłem, nie użyłem przekleństw. Trochę rozczarowująca była postawa administratora, który za taki komentarz wlepił mi 2 ostrzeżenia co poskutkowało zawieszeniem. Ludzie wypisują o wiele gorsze rzeczy i uchodzi im to na sucho. Wiadomo, jedno ostrzeżenie byłoby w porządku, ale od razu dwa? Trochę nie na miejscu i niesprawiedliwe. Trudno, już po wszystkim... :)

PS Dziękuję wszystkim za miłe komentarze i próby obronienia mnie. To było miłe!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.04.2019, 17:54

@Gunner012: City to taka druzyna w tej lidze, ze może pyknąć cala ta trojkę.