Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
johnnycage1909 komentarzy: 111220.04.2024, 22:30

Az nie mogę się doczekać meczu z Chelsea, szczególnie ze sobie w końcu usiade na trybunie i spełnię swoje dziecięce marzenie

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 220.04.2024, 22:29

@executer1 napisał: "Martineliemu należało by podziękować"

Powinni Cię trollu zbanować.

Barney komentarzy: 2141220.04.2024, 22:29

@Piotrek95:

Gon się

Ordzik komentarzy: 81320.04.2024, 22:29

Słaba gra, mnóstwo niepotrzebnych podań w polu karnym ,nawet przy 2 bramce za pierwszym razem było szukane zawodnika,
Trza poprawić ustawianie się i strzały w tej ofensywie bo dziś nędznie, zajechani.
Cieszy wygrana po ostatnich 3 słabych meczach.

mlody323323 komentarzy: 231020.04.2024, 22:29

@Er4s napisał: "@Rynkos7:
No pełna zgoda ale ciągle uważam że to Arteta tak pomniejszył piłkarzy z ławki przez brak jakiejkolwiek regularności że teraz boimy się ich wpuścić bo będą mimo pełni sił osłabieniem a nie wzmocnieniem zespołu kiedy potrzeba świeżości…"

taki chociażby Vieira to nawet z regularnymi minutami jest zwykłą zapchaj dziurą na ławce transfer bez sensu nie broni sie niczym Bernardo silvy z niego nie zrobią , sprzedać/wypożyczyć jak najszybciej póki jeszcze mozna chociaż z 50% jego ceny z transferu odzyskać bo to ,ze on odejdzie za 20-30 mln to nawet sie nie łudzę

LeBob komentarzy: 154020.04.2024, 22:29

Świetna odpowiedź na odpadnięcie z LM

@executer1:

Tak sprzedać Gabiego idź już spać czlowiemu

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 22:29

@Barney napisał: "patrzę trzeźwo na grę i widzę jak wygląda."

To się napij, bo na trzeźwo coś źle widzisz

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 22:28

@pablofan: oba skrzydła w grze nam sie popsuły i wtedy plan z naapstnikiem w postaci Jesusa czy Kaia nie ma prawa działać

executer1 komentarzy: 281020.04.2024, 22:28

Przydałby się latem jakiś kot na lewe skrzydło do rotacji z Trossardem, a Martineliemu należało by podziękować wraz z Vierą i pozostałymi, którzy zwyczajnie odstają poziomem

Barney komentarzy: 2141220.04.2024, 22:28

@ozzy95:

patrzę trzeźwo na grę i widzę jak wygląda.

Jak ktoś nie widzi różnicy jak graliśmy jeszcze 3 tygi temu ,a teraz

Ranczomen komentarzy: 1245520.04.2024, 22:28

Ehhh... Szkoda tego meczu z AV :/

pablofan komentarzy: 256820.04.2024, 22:28

Martinelli… chłopak się zepsuł w tym sezonie. Jak on już takich okazji nie wykorzystuje, to nie wiem czego on jeszcze potrzebuje by pokazać, że może być przydatnym ogniwem w tym zespole.

Er4s komentarzy: 338520.04.2024, 22:28

Super by to grało z Parteyem w formie i Ricem w środku pola. Kapitalnie :)

Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 22:28

@Er4s: Masz rację

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 22:27

@Piotrek95: po takiej grze, czemu mieliby się chować? Malutkim jesteś człowieczkiem

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:27

Spokojna sobota się szykuje, Xandery, losnumerosy i inni dziś muszą zostać w norach;)

Gofer999 komentarzy: 1482920.04.2024, 22:27

5 kompletów do końca. :D:D:D

Kiepomen komentarzy: 447220.04.2024, 22:27

Dobrze ze wygraliśmy ale wilki to był tak słaby zespół że aż w szoku byłem, do spadku z taką grą by byli i w tym składzie

KedzioRRz komentarzy: 383020.04.2024, 22:27

Martinelli i Saka bez formy totalnie, Saka zajechany. Odegaard Pan Piłkarz i Pan Kapitan. Partey najlepsze podanie całego meczu, może warto dać mu szanse.. Tak czy siak Arteta out

aguero10 komentarzy: 861220.04.2024, 22:26

Mnie martwi jedno drugi sezon , końcówka sezonu i Saka znowu bez formy . Kluczowy gracz który powinien ciągnąć drużynę ...

Martinelli i tak na spalonym, ale dobra to była akcja Partey, Rice Gabi

Rice grający wyżej daje dużo więcej niż Defensywny pomocnik, partey SPD musi grać a rice przed nim.

Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 22:26

Kto jest Liderem Premier League.

Arsenal

I teraz Brighton takie 1-0 z City

Elastico07 komentarzy: 1283920.04.2024, 22:26

Dajcie spokój z tym martinellim.Spieprzyl 2 setki i nie zasługuje na 1 skład.

ozzy95 komentarzy: 2108 newsów: 120.04.2024, 22:25

@Barney napisał: "Zdziesiątkowane wilki nas męczą masakra"

Jezu ale płaczesz dziś, co patrzę na stronę to narzekasz.

Tymczasem mamy już dwa i lider!!!

Adamarsenal1 komentarzy: 335920.04.2024, 22:25

Dobrze że wpadło bo te sytuacje Saki i Martinelli mogły się zemścić.

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 22:25

@Dominik11 napisał: "A to zmęczony Martin lub Saka czy Kai już tego błędu nie zrobią?"

Rzeczywiście masz rację. Nie rozumiem czemu na Bayern nie wyszedł Nelson lub Cedric. Przecież Saka czy Nelson, co za różnica? Jeden i drugi może popełnić błąd, jeden i drugi może strzelić bramkę xD

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:25

Mecz nie najpiękniejszy, ale liczą się 3 rzeczy: wygrana, 3pkt i czyste konto, a bonus to podleczenie morale i to najważniejsze:) teraz odpoczynek i kolejny ważny mecz we wtorek

gbn komentarzy: 395720.04.2024, 22:24