Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 22:23

2

@Rynkos7: A to zmęczony Martin lub Saka czy Kai już tego błędu nie zrobią?

@Er4s:

1 błąd jakiegoś Vieiry i Nelsona i masz stratę 2 punktów. O ile zgadzam się, że rezerwowym trzeba dawać minuty i dbać o ich ogranie meczowe o tyle chyba zbyt bardzo lekceważysz Wolves jakby to już był mecz wygrany.

SzamanTheGunner komentarzy: 89620.04.2024, 22:21

Gabriel Magalaesh
MAN OF THE MATCH

BenWhite i jego niewykorzystana okazja z 17 minuty pierwszego meczu z Bayernem - przyczyną odpadnięcia Arsenalu z Ligi mistrzów

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:21

Ajj blisko Rice

@Barney napisał: "Zdziesiątkowane wilki nas męczą masakra"
Mieli tydzień przerwy, my wyjazd i ciężki mecz z Bayernem, ale ok xD

pablofan komentarzy: 256820.04.2024, 22:21

Czy ktoś z tej drużyny zacznie w końcu zamykać akcje na długim słupku?

@Dominik11:
Czytaj ze zrozumieniem chłopak. Również uważam że to nieźli gracze ale Arteta robi z nich turystów nie dając im wahać murawy dopóki nie prowadzi 6:0 w 75 minucie. Wchodzą na sekundy, bo kuśtykający Saka musi walić po 90+12 co mecz i później wyglądają jak pokraki bo nie mają żadnego rytmu i nie czują piłki. Gracze z ławki też muszą grać i łapać minuty jak mają stanowić jakąkolwiek wartość dodaną w krytycznych momentach.

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 22:19

Panie sędzio kończ to!

bobslej22 komentarzy: 841320.04.2024, 22:19

O Twaro czyta k.com

timiiiii komentarzy: 204220.04.2024, 22:17

@Rynkos7:

No i właśnie dlatego że nie dowozi to Saka gra non stop. Nie wiem dlaczego niektórzy się temu dziwią

Barney komentarzy: 2141220.04.2024, 22:17

Zdziesiątkowane wilki nas męczą masakra

Elastico07 komentarzy: 1283920.04.2024, 22:17

Ładna ekstraklase gramy od 15m

Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 22:17

@Er4s napisał: "My mamy jedenastu żelaznych do tego Trossarda a reszta to turyści. Jak tu nie zarżnąć fizycznie drużyny?"

Jak ja takich bredni nie lubię.

ESR, Partey, Gabi M, Nelson czy nawet Viera To nie są jakieś pachołki. Ale jak mają mieć zgranie czy formę jak wcale nie grają albo raz na jakiś czas 20 min.
Już bez przesady to kogo ty byś chciał?

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:16

@Barney napisał: "Nie ma szans ,będzie strata pkt z cfc z taką grą.
Kompletnie zajechania drużyna lub głowy siadły kij wie"

Ok, to stawiaj domy :) dziś styl mało istotny po ostatnich wynikach, ważne żeby dowieźć wygrana do końcowego gwizdka, bo to duży zastrzyk pewności, oo ostatnim tygodniu, tym bardziej na nie takim łatwym terenie.

Er4s komentarzy: 338520.04.2024, 22:16

@Rynkos7:
Sam z nich tych turystów zrobił kolego.

timiiiii komentarzy: 204220.04.2024, 22:16

@Dominik11:

Wszystko bardzo fajne jakby na to że o mistrzostwo rywalizujemy z City. Jak chcemy im dotrzymać tempa to kadra wciąż jest za slaba

Facet3miasto komentarzy: 54820.04.2024, 22:16

W ataku to dramat. Taka bezradność

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 22:15

No więc, właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Skoro reszta to turyści to oczekujesz, że w meczu PREMIER LEAGUE przy prowadzeniu TYLKO 1:0 Arteta wpuści tych turystów na boisko? hę?

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:15

@Dominik11 napisał: "Arteta to liczy że będzie miał super 11 i bardzo dobrą ławkę.

To nie jest fifa.

To ile trzeba mu jeszcze kasy by dawał czasem odpocząć najlepszym?"

No w Fifie miałby w sezon , a że to realne życie,to trochę to potrwa, ale taki jest cel zapewne, mieć 2 równorzędne 11

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 22:14

@Barney napisał: "Nie ma szans ,będzie strata pkt z cfc z taką grą."

XDD Jak ci się tak chce

Barney komentarzy: 2141220.04.2024, 22:14

Nie ma szans ,będzie strata pkt z cfc z taką grą.
Kompletnie zajechania drużyna lub głowy siadły kij wie

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 22:14

@timiiiii napisał: "Serio? Bo w tym momencie brakuje tylko jednego gracza na prawą stronę. Czy gra Leo czy Martinelli nie robi większej różnicy w jakości. Na prawej ta różnica jest "kapkę" wieksza"

Trochę nie do końca rozumiem. To, że Trossard "dowozi" i sprawdza się w Arsenalu to zupełnie inna para kaloszy. Na prawej masz Nelsona, który miał być back-upem Saki, nie sprawdza się i nic z tym teraz nie zrobimy. Okienko otwiera się dopiero w lipcu.

Gunner27 komentarzy: 54420.04.2024, 22:14

Obawiam się tego meczu z Chelsea we wtorek. To tylko trzy dni. Zmęczenie fizyczne jest widoczne i będziemy mieć problem

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 22:14

@Szogun:
Stało się to, że Chelsea i City nie bez powodu oddają nam swoich piłkarzy tak chętnie.

Er4s komentarzy: 338520.04.2024, 22:12

@Rynkos7:
No i może mają zarzuty ale pucharów nikt im nie zabierze.
Z resztą zdaje się że przy stuprocentowym zdrowiu dużo równiejszą kadrę od Nas ma jeszcze kilka innych zespołów jak choćby Newcastle czy Aston. My mamy jedenastu żelaznych do tego Trossarda a reszta to turyści. Jak tu nie zarżnąć fizycznie drużyny?

mlody323323 komentarzy: 231020.04.2024, 22:10

@Szogun: bo Saka ma umowę z Arteta ,ze Bukayo mówi kiedy chce zejść :) a nie na odwrót

Ordzik komentarzy: 81320.04.2024, 22:10

Dobrze że Cedricka nie ma na rezerwie bo też by wszedł…..

Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 22:10

@timiiiii napisał: "Nie dwa składy, ale dwa "zestawy" równorzędnych skrzydłowych jak w City to już tak"

Arteta to liczy że będzie miał super 11 i bardzo dobrą ławkę.

To ile trzeba mu jeszcze kasy by dawał czasem odpocząć najlepszym?

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 22:10

@Er4s: Ledwo chodzący Odegard XD? Jak ten gość biega sprinty w każdym meczu do 90 min

M1eszko komentarzy: 37520.04.2024, 22:10

I do tego Havertza mnie nigdy nic nie przekona.

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:09

Dobra, bo się nie orientuje szczerze mówiąc, albo mi umknęło, Partey robił znak krzyża przy wejściu, ale czy muzułmanie mogą to robić?

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 320.04.2024, 22:09

Partey czemu za Jesusa nie za Sake?.

darek250s komentarzy: 10742 newsów: 520.04.2024, 22:09

Można zauważyć że Arteta zawsze trzyma swoje jaja do końca. A ma dwa jaja jak się domyślam i jest to Saka i Havertz.

Er4s komentarzy: 338520.04.2024, 22:09

Czyli Saka na piechotę do końca

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 22:08

O czym Ty marzysz xD Klub, który ma 115 czy ile tam zarzutów finansowych to może i sobie kupować 4 skrzydłowych za 100 mln i płacić im 300k tygodniowo, ale nie my.

Gunner27 komentarzy: 54420.04.2024, 22:08

No w końcu zmiana

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 320.04.2024, 22:08

Jesus jak nie straci to się zamota a raz od wielkiego dzwonu poda lub strzeli w jakiś ekwilibrystyczny sposób.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30