Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
M1eszko komentarzy: 37520.04.2024, 22:08

Co się stało z Jesusem w porównaniu z początkiem poprzedniego sezonu? No gość cienki jak nie wiem. I prosimy się o gonga na remis.

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 22:08

Ode to ma skubany kondycję, dobrze że na Euro nie jedzie, odpocznie

Marcel90 komentarzy: 833520.04.2024, 22:07

a Martinelli znowu truchtem wraca do obrony, nic sie nie nauczyl po meczu z BAyernem

Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 22:07

@Rynkos7: Ale to widać. Chłopak jest ostatnio bez formy.

Facet3miasto komentarzy: 54820.04.2024, 22:07

W ataku to dramat. Taka bezradność

Er4s komentarzy: 338520.04.2024, 22:07

Zaraz dostaniemy gonga po jakimś głupim różnym i będzie.
Głupie trzymanie ledwo chodzącego Saki i Odegaarda na boisku

djmacius komentarzy: 385620.04.2024, 22:07

Na co my czekamy ze zmianami? Aż nam wbiją na remis?

Gunner27 komentarzy: 54420.04.2024, 22:07

Artecie jakoś nigdy nie było prędko do zmian. Zawsze czeka. Zmiany pomogłyby nam zamknąć mecz

timiiiii komentarzy: 204220.04.2024, 22:07

@Rynkos7:

Nie dwa składy, ale dwa "zestawy" równorzędnych skrzydłowych jak w City to już tak

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 22:07

@thegunner4life napisał: "Spoko tylko, że on wygląda jakby go nie było na tym boisku i to od paru meczy."

Nie pierwszy raz. W tym sezonie mnóstwo było takich meczy nawet w listopadzie czy grudniu, że Saka grał lipę delikatnie mówiąc. Trzeba się przyzwyczaić, że On i Odegaard będą prawie zawsze grać pełne 90 minut bo Arteta robi ich na swoje "gwiazdy".

Novciu komentarzy: 20620.04.2024, 22:06

Po co gra ten Saka

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 22:06

@Rynkos7: Ja mam gdzieś te minuty, Bukayo jest tragiczny w grze, nie daje kompletnie nic. Więc może i siły ma do biegania, ale on potrzebuje jakiejś zmiany, świężości a nei graniem nim w kołko nieważne jak wyglada na boisku

bobslej22 komentarzy: 841320.04.2024, 22:06

Dlaczego Havertz nie podał do Jesusa teraz?

executer1 komentarzy: 281020.04.2024, 22:05

Nie robiąc zmian sam się Arteta prosi o gonga. Na świeżego SMITHA Rowa czy Viere więc po co katuje tych piłkarzy

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 22:05

@Rynkos7:
Spoko tylko, że on wygląda jakby go nie było na tym boisku i to od paru meczy.

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 22:04

@Freo98 napisał: "A schodzi Leo XD. Saka to musi kontuzje złapać żeby go ściagnąć"

Bo sami sobie wmawiacie jakieś teorie o zmęczeniu. Skoro Arteta go nie ściąga to widocznie nie ma podstaw twierdzić, że Saka nie ma siły czy coś podobnego. Od Stycznia do Marca było mnóstwo przerw, Saka dostał przerwę i nie pojechał na reprezentację, szybko odpadliśmy z Pucharu Anglii i Pucharu Ligi, w Lidze Mistrzów zakończyliśmy udział w ćwierćfinale. Ja rozumiem, że zawsze gra od deski do deski, ale bez przesady. Kiedyś padały tutaj słowa Artety, że piłkarze muszą być gotowi rozegrać te 50 meczy w sezonie jeżeli chcą być najlepsi. Jak my mamy kiedyś marzyć o tym żeby wygrać potrójną czy poczwórną koronę to chyba dwa składy musimy pielęgnować.

marimoshi komentarzy: 473220.04.2024, 22:04

Oby dowieźć do końca

ostriket komentarzy: 669320.04.2024, 22:03

Zero świeżości, to boli w porównaniu z ostatnimi tygodniami...

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 22:03

My już nie mamy sił na pressing, z drugiej strony ta defensywa ufa sobie wzajemnie

timiiiii komentarzy: 204220.04.2024, 22:03

Ciekawe co jest z Parteyem. Serio nie jest gotowy nawet na 20min z Wolves? Tu się aż prosi o wpuszenie go na boisko

ostriket komentarzy: 669320.04.2024, 22:01

Ehhh serio Bukayo musi noga odpaść żeby Mikel go zdjął z boiska...

Gunner27 komentarzy: 54420.04.2024, 22:01

Jeszcze mecz z Chelsea i z Tottenhamem i już takiego natężenia nie będzie. Obyśmy zdobyli komplet

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 22:00

A schodzi Leo XD. Saka to musi kontuzje złapać żeby go ściagnąć

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 21:59

Zmiany już 70 minuta jeszcze mamy 5 takich meczy

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 21:58

@Facet3miasto: @ostriket: No mówię, że na niego się patrzeć nie da. I to nie da się cały czas czy my wygrywamy czy przegrywamy.

Dominik11 komentarzy: 2045820.04.2024, 21:58

Saka ledwo co gra, ale po co zmiana.

Nelson, Gabi, Viera ESR na ławce. Ale nie ma kogo wpuścić.

Nic dziwnego że rezerwowi nie mają formy czy zgrania jak wcale nie grają.

Saka, Odegaard, Rice są zajechani w tym sezonie.

A z Saką to Arteta igra. Bo on gra wszystko co się da.

ostriket komentarzy: 669320.04.2024, 21:56

Havertz na 8 wygląda tragicznie bo wychodzą wszystkie jego braki w technice i niechlujnksc... Na 9 to jest lekko przypudrowane

Facet3miasto komentarzy: 54820.04.2024, 21:56

Havertz parodia

Gunner27 komentarzy: 54420.04.2024, 21:56

Saka jakby gdzieś zatracił swój blask. Zawsze taki przebojowy był a teraz nie potrafi przejść obrońcy. Zmęczenie daje o sobie znać

Ordzik komentarzy: 81320.04.2024, 21:56

@Piotrek95: śmiało ,wytłumacz jak ktoś ogląda na Internecie na strimie z opóźnieniem czemu to coś zmienia, pewnie jest sporo tutaj Ludzi co tak ogląda.
Nie każdy siedzi z sekundy na sekundę jak ty tutaj, by sobie spoilerować.

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 320.04.2024, 21:55

Ode sporo strat dziś. Drużyna wydaje się lekko zajechana.

Jogurt komentarzy: 175020.04.2024, 21:53

jak dla mnie to pierwszy do zmiany jest Saka...

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 21:53

Przestań mi Kiwiora prześladować, 30 m do tej piłki na sprincie biegnie na obieg a ty dajesz jakiegoś kasztana

thegunners101 komentarzy: 249820.04.2024, 21:53

Ale ten Fabio to słabiak musi być jak przy takim Ode nie wejdzie nawet.

kubex komentarzy: 577120.04.2024, 21:52

@Lavekall napisał: "To jest wręcz idealny mecz żeby tego biednego Nelsona wpuścić. Wolves nie ma nic z gry, więc ryzyko znikome, a Saka mógłby wreszcie sobie odsapnąć"