Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Koroniarz komentarzy: 1030921.04.2024, 23:00

Jude i 3:2 ależ oni są mocni

FlameDood komentarzy: 164321.04.2024, 22:45

@Freo98 napisał: "ale no kontakt jest tej drugiej nogi więc karny absolutnie do odgwizdania."
Tylko warto sobie zadać pytanie czy to jest kontakt na rzut karny. Dla mnie to ciężko nawet nazwać kontaktem, bardziej muśnięciem nogi. W każdym meczu jest dużo takich sytuacji. Sędzia się wybroni z decyzji ale dla mnie to jest za mało na rzut karny.

bizooon komentarzy: 730021.04.2024, 22:43

Tak jak Vini do Lucasa podał teraz to Saka do Martinellego z 5 bram w sezonie powinien dograć.

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 22:43

Vini to jest taki pies, a i tak zdziwiony że nasila sie na niego hejt

Rynkos7 komentarzy: 729921.04.2024, 22:43

@Freo98:

Bez sensu jest upraszczanie tego typu sytuacji do kontakt = faul. Wtedy każde starcie byłoby podstawą do karnego. Dla mnie to Vasquez wpada w obrońce i tyle.

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 22:38

@Rynkos7: no do samego sensu utrzymania się na nogach się absolutnie zgadzam, ale no kontakt jest tej drugiej nogi więc karny absolutnie do odgwizdania. Jakby tam było tylko z tą prawą to od razu żóltko się by nalezalo

Rynkos7 komentarzy: 729921.04.2024, 22:33

@Freo98:

Tak, ale to dla mnie dalej jest próba wykorzystania wślizgu/wykroku przeciwnika. Piłkarz zawsze w takich sytuacjach powinien dążyć do utrzymania się na nogach, a w tej sytuacji ewidentnie tego nie ma. Jest wręcz dążenie do tego upadku. Tak samo jak z Saką, postaw pachołek i Vasquez też by się przewrócił, więc tutaj nawet nie był potrzebny udział przeciwnika, wystarczyło, że stał.

*Pomyliłem Cubarsi'ego z Christensem w poprzedniej wypowiedzi, chodziło oczywiście o Hiszpana.

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 22:31

Tragicznie grał Robert, ale dziwne że grajac tylko tutaj go zdejmuje

zdyp komentarzy: 468821.04.2024, 22:26

@gnabry_ napisał: "ale nie ma goal line?"
tebas powiedzial za drogo, nie bjeeere

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 22:24

@Rynkos7: Jakby tam był kontakt tej prawej nogi tylko to sytuacja byłaby identyczna jak Saki z Neuerem, ale zrozumcie to że Cubarsi zahacza mu tą lewą nogę jeszcze i dlatego nie ma żadnych kontrowersji z karnym

Rynkos7 komentarzy: 729921.04.2024, 22:23

@sWinny napisał: "A teraz bym dyskutował na temat karnego dla fcb. Noga Francuza uderza w nogę podstawną yamala i nic. Tu jest lepsze sędziowanie niż w PL ;)"

Bardzo podobna sytuacja do tej Saki z Bayernem, czyli kto tak naprawdę w kogo tutaj wpada? Christensen w Vazqueza czy na odwrót? Nienaturalnie ułożona noga, ewidentne szukanie kontaktu. No, ale kontakt jest xd
Pewien użytkownik na tej stronie by napisał, że to karny. Dla mnie nie.

tomaszszef komentarzy: 160221.04.2024, 22:19

Cancelo to gra jak Zina i Dalot w obronie

coooyg11 komentarzy: 341721.04.2024, 22:15

Obrona Realu:

Prawy skrzydłowy - ŚPD - ŚO - ŚPD

Niesamowite, że 3/4 nie gra na swojej pozycji, a mimo to nie odstają w żadnym stopniu od przeciwników.

gnabry_ komentarzy: 5756 newsów: 121.04.2024, 22:15

Jest VAR ale nie ma goal line?????

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1421.04.2024, 22:08

Karny na Sace jak widać jednak się należał na Emirates z Bayernem....

Gunnerrsaurus komentarzy: 1195421.04.2024, 21:53

@kaman17:

Przede wszystkim na każdej pozycji mają jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Gofer999 komentarzy: 1481321.04.2024, 21:52

@Gunnerrsaurus: Bo już nie ma messiego. :D:D:D:D

fabregas1987 komentarzy: 2601221.04.2024, 21:48

@mar12301: temu daje jakis 1% szansy, na Brighton dalbym z 20%

kaman17 komentarzy: 502421.04.2024, 21:47

Real to fenomen. Poważnie. Grają bez jakiejś wyraźnej taktyki, coś jak Arsenal Wengera. Od lat to samo. Taki Rudiger na przykład biega gdzie mu się podoba. Ale mają tak topowy mental. Niesamowite.

zwierz komentarzy: 178821.04.2024, 21:38

- Hej, Fernando! Przekroczyła linię, czy nie?

- To nie ma ta, że przekroczyła albo że nie przekroczyła. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.

- Dobra, gwiznę rożnego.

#ElClassico

Gunnerrsaurus komentarzy: 1195421.04.2024, 21:38

Rzadko oglądam Barcelonę, ale wydawało mi się, że to ich sędziowie zawsze wspierali, a tutaj są dymani za każdym razem jak tylko jest możliwość

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 21:38

@lucasnoline: kurde no cięzko jednoznacznie stwierdzić czy nie ma styku z linią. Ale komprmitacja jest to że nie ma tam kamery z drugiej strony, aco dopiero mówić o braku goal line technology

Gofer999 komentarzy: 1481321.04.2024, 21:38

Ale tego Cavaimage odcina. :D:D:D

lucasnoline komentarzy: 542021.04.2024, 21:37

Jakim cudem oni stwierdzili, że to nie wpadło xD, tyle czasu nie oglądałem meczu la lipy, ale widzę, że nic się nie zmieniło.

sWinny komentarzy: 796121.04.2024, 21:36

Barcelona moim zdaniem okradziona. Na 99 % była bramka.

Gofer999 komentarzy: 1481321.04.2024, 21:34

Oni na serio nie mają kary z drugiej strony boiska która jest na równi z bramką? :D:D:D

sWinny komentarzy: 796121.04.2024, 21:32

Jakim cudem nie ma goal line tech w la lipa? XD

mar12301 komentarzy: 2317321.04.2024, 21:32

@fabregas1987: ew. z podrażnionym Nottingham w niedzielę XD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1195421.04.2024, 21:32

Nie ma goal linę w Hiszpanii? Przecież to gol był...

fabregas1987 komentarzy: 2601221.04.2024, 21:29

Kurde no jakby City na wyjezdzie wylapalo z Brighton remis to bylby race back on

kaman17 komentarzy: 502421.04.2024, 21:28

@Gofer999:
To sobie obejrzyj jeszcze raz. Stał całym ciężarem na lewej nodze, a prawą wsunął w nogę Cubarsiego, który czekał. Nawet taki charakterystyczny ruch w prawą stronę zrobił, a biegł w lewo.

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 21:27

@kaman17: No gdyby tam był kontakt tylko prawej nogi to by sytuacja była taka sama, problem ze Cubarsi zahacza też lewą noge XD

ArekKanonier komentarzy: 192121.04.2024, 21:24

@wajktor1998 napisał: "dla mnie to jest to samo co Saka z Neurem, tak samo kopie Vasquez w noge obroncy i jest karny.."
Dokładnie

thegunners101 komentarzy: 249321.04.2024, 21:24

To jest ewidentnie to samo i za to się karne dyktowało do momentu precedensu wiadomo w meczu kogo, który teraz właśnie przełamano. Ech.

Gofer999 komentarzy: 1481321.04.2024, 21:23

Wiedziałem że lud się odpali z tym karnym. :D:D:D:D:D

gnabry_ komentarzy: 5756 newsów: 121.04.2024, 21:23

Ten karny dla Realu to chyba jakiś żart.

@kaman17: Buahahahahahahahahahaha

kaman17 komentarzy: 502421.04.2024, 21:22

Ojjj tutaj Lucas zrobił ruch w kierunku nogi Cubarsiego tak jak Saka na Neuera.

wajktor1998 komentarzy: 139421.04.2024, 21:22

@ArekKanonier: dla mnie to jest to samo co Saka z Neurem, tak samo kopie Vasquez w noge obroncy i jest karny..

djmacius komentarzy: 384621.04.2024, 21:22

To jest karny dla Realu, ale faulu Neuera na Bukayo już nie było :P

Nie mówię, że Saka nie zrobił głupoty, ale nie ma nic bardziej wkurzającego niż niekonsekwencja sędziów.

ArekKanonier komentarzy: 192121.04.2024, 21:22

Symulka. Var nie powinien podyktować karnego. Ewidentnie Vasqueze kopnął w obrońcę.

Dominik11 komentarzy: 2044021.04.2024, 21:11

Już nie przesadzajmy z tą radością. Dlaczego mają się nie cieszyć, my się cieszyliśmy z pokonania Live o to mecz o 3 pkt. A oni z awansu do finału.

Gofer999 komentarzy: 1481321.04.2024, 21:10

bar****ona niech upada. Nie mogę się doczekać Mbappe w realu i tego jak przez następną dekadę będzie ich pruł. :D:D:D:D

Dominik11 komentarzy: 2044021.04.2024, 21:10

Nasi by świętowali, cieszyli się. Tak jak po w LM po awansie do ćwierćfinału.

Ale tam widać że nie są jakoś fajną grupą.

Arteta scalił drużynę nie tylko sportowo, ale także towarzysko.

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 21:09

TAK JEST!

Dominik11 komentarzy: 2044021.04.2024, 21:07

@jumanji napisał: "Liverpool ma już puchar Myszki Miki,"

Też chciałbym abyśmy zdobyli ten puchar. Zawsze dziwiło mnie śmianie się z tego pucharu, ok to nie mistrz czy LM ale bez przesady puchar to puchar.

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 21:03

@Thierry77: Tylko Barcelonka i nie męczenie buły defensywną piłką

Tottenham - Arsenal 15.09.2024 - godzina 15:00