Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Thierry77 komentarzy: 341421.04.2024, 21:01

Piekna atmosfera na SB.
HALA MADRID !!
Zakończcie Barcelonie ten sezon. I pomścijcie Nas z tymi helmutami :)

zwierz komentarzy: 179521.04.2024, 20:56

Oczywiście na Polsacie reklamy. To jest dopiero el classico. Oddawać Wiki Gabor, łachudry.

FlameDood komentarzy: 164921.04.2024, 20:55

@zwierz: U mnie już totalnie tego nie czuć. Kiedyś człowiek jako postronny kibic czekał na ten mecz i go to ekscytowało. Aktualnie mecz się obejrzy ale bez większych emocji.

zwierz komentarzy: 179521.04.2024, 20:52

To medialne reanimowanie trupa zwanego El Classico tak bardzo bawi, że aż sprawdzę co słychać w Tańcu z gwiazdami.

Garfield_pl komentarzy: 3086821.04.2024, 20:50

@Patriko napisał: "To samo w internach czytałem jak przechodziliśmy Porto w LM"
I to jest spora różnica;) tak że marne porównanie

jumanji komentarzy: 110921.04.2024, 20:39

Liverpool ma już puchar Myszki Miki, teraz niech City zdobędzie FA CUP, a my mistrzostwo Anglii. Każdy będzie mieć po trofeum i każdy będzie zadowolony. :)

Ranczomen komentarzy: 1245521.04.2024, 20:34

Co jest złego w radości z awansu do finału? Fakt- styl okropny, ale finał to finał. Inna kwestia, że City się po nich przejedzie i ostatecznie nie będzie czego celebrować.

Patriko komentarzy: 540021.04.2024, 20:33

@1886gunner1886 napisał: "Szkoda Coventry te pajace z United ani trochę nie zasłużyli"
Zremisowali mecz i byli lepsi w karnych, jak najbardziej zasłużyli, bo zwyczajnie wyszli z tego zwycięsko, to nie łyżwiarstwo figurowe i nie liczą się noty za styl.

Patriko komentarzy: 540021.04.2024, 20:31

To samo w internach czytałem jak przechodziliśmy Porto w LM "z czego oni się cieszą. wymęczone zwycięstwo po karnych' itp. no bez jaj, a co k*rwa mają się smucić? United ma finał, nie takie rzeczy się działy i nie raz faworyt przegrywał, a jakby wygrali puchar Anglii to dzisiejszy mecz nie będzie miał już znaczenia.

tomaszszef komentarzy: 161421.04.2024, 20:10

Zaraz el classico . Obejrze pierwszy raz od dawna. Ciekawe jak zagrają oba zespoly

Koroniarz komentarzy: 1031221.04.2024, 19:59

Niech United się cieszy bo zagrają w finale. Bez względu na przebieg dzisiejszego meczu powinni się cieszyć

Garfield_pl komentarzy: 3086821.04.2024, 19:56

After today’s three goals from Coventry City, Manchester United have conceded 29 goals in 17 games in all competitions in 2024.

Gofer999 komentarzy: 1482921.04.2024, 19:54

Widzę niektórzy dalej nie nabyli choć trochę pokory. :D:D:D

FlameDood komentarzy: 164921.04.2024, 19:54

@Rafson95: Z tego co widziałem to większość się nie cieszyła tylko od razu poszli zbić piony zawodnikom Coventry i podziękować bez żadnych emocji. Eriksen jedynie podbiegł do Hojlunda ale bez żadnej ekscytacji.

Rafson95 komentarzy: 1060721.04.2024, 19:50

A czy oni się serio tak cieszyli? Hojlund się cieszył bo młody, strzelił decydującego karnego i presja z niego zeszła ale reszta drużyny to stała w rozsypce w okolicy środka boiska i nawet do siebie nie podchodzili z tego co kamera pokazywała

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 19:49

@Simpllemann: Cieszyć można się zawsze ale to co zrobił Antony na końcu jest komiczne, jakieś gesty z uciszaniem do piłkarzy Coventry

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52421.04.2024, 19:46

@Piotrek95
Jest jakaś niepisana zasada, o której nie wiem, że tylko ze zwycięstwa z City można się cieszyć?

Garfield_pl komentarzy: 3086821.04.2024, 19:45

@kaman17 napisał: "Pamiętam jak pokonaliśmy Hull w FA Cup. Z 0:2 na 3:2. Ale się cieszyłem... Piękna sprawa. United mało brakło i daliby plamę, ale jednak mają finał, więc powody do radości uzasadnione."
Hull, z Reading też 0:4 i potem 5:7 no ale jednak goniliśmy wynik, to powrót cieszy. Tu ok radość z awansu, ale oni z wynikiem 3:0 z Coventry po 1 połowie to powinni w 90 min skończyć i dlatego bekowa ta radość po karnych xD tam nie grają byle jakie nazwiska nadal xD

siersciu komentarzy: 607 newsów: 121.04.2024, 19:44

@Paul77: Villa,Kurczaki walczą o puchary. Będą walczyć :) Nottingham,Everton o utrzymanie.... Mówię o takich właśnie bezideowcach ze środka. Oni za Emirates nie będą targać trawy.

kaman17 komentarzy: 502721.04.2024, 19:38

Garfield_pl komentarzy: 3086821.04.2024, 19:37

@Simpllemann napisał: "Pomijając wszelkie antypatie - co zabawnego w radości z awansu do finału FA Cup?"
Zabawne jest to jak się cieszą, gdy cudem uniknęli odpadnięcia;) i tak, będę miał z tego bekę, jak zawsze gdy chodzi o rywali;)

Garfield_pl komentarzy: 3086821.04.2024, 19:34

@Bartek_ napisał: "Nabijali się z naszej radości po meczu z Porto, teraz my będziemy się nabijać z radości United? :D"
Oczywiście, bo z utd zawsze beka :) i kompromitacja i tak, dać sobie karne, prowadząc 3:0 xD

Bartek_ komentarzy: 38721.04.2024, 19:32

Pamiętam jak cieszyliśmy się w 2014 po wygranej po karnych z Wigan. Pomimo niebieskich koszulek oni też nie byli City.

Wiadomo, że United tracące prowadzenie z 3:0 na 3:3 to dla nas jedna wielka beka, ale nie ma co się dziwić, że z piłkarzy po karnych zeszło ogromne ciśnienie, byli blisko kompromitacji, wygrali ważny mecz po tak stresującym wydarzeniu jak rzuty karne, więc się cieszą i mają prawo.

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 19:29

Wiesz że niebieskie koszulki rywala United nie oznacza że grali z City?

Marcel90 komentarzy: 833421.04.2024, 19:29

A Bayer znowu dal rade w koncowce

Olczyck komentarzy: 113121.04.2024, 19:28

@Paul77 napisał: "Liczyłem poprostu że Fulam urwie punkty Liverpoolowi"

Ja coś czuję że Everton im urwie pkt w środę derby

minio7 komentarzy: 300521.04.2024, 19:28

Glory glory mem united

FlameDood komentarzy: 164921.04.2024, 19:28

No akurat oprócz Hojlunda to nikt się chyba nie cieszył po strzelonym karnym.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52421.04.2024, 19:26

@Garfield_pl napisał: "Muły jaka radość xD"

FlameDood komentarzy: 164921.04.2024, 19:26

Te kilka centymetrów bedzie się śnić kibicom Coventry i nie tylko im. Ogromny szacun za walkę do końca.

Bartek_ komentarzy: 38721.04.2024, 19:23

Borussia prowadzi z Bayerem 1:0, chyba nie dotrwają niestety do końca ligi bez porażki

Koroniarz komentarzy: 1031221.04.2024, 19:22

Leverkusen w papę 0:1

rafal1990 komentarzy: 40321.04.2024, 19:22