Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
zdyp komentarzy: 469221.04.2024, 19:17

kaseszmiro

Koroniarz komentarzy: 1031221.04.2024, 19:17

Hahaha casemiro

ozzy95 komentarzy: 2106 newsów: 121.04.2024, 19:17

To fulham w drugiej połowie to nawet nie udaje, że próbuje walczyć i grać w piłkę. Myślałem, że postawią twardsze warunki Liverpoolowi.

siersciu komentarzy: 607 newsów: 121.04.2024, 19:16

Fullham miałoby nam pomóc ? Nie Bądźcie śmieszni. Mają swój ulubiony środek tabeli i tam zdechną. Iwobi podwójny kryminał,Leno pojedynczy....
Ten mistrz rozegra się na bramki :)
Teraz karne Coventry :)

Ranczomen komentarzy: 1245521.04.2024, 19:15

Niesamowite, zawodnik Fulham broni nawet bramki Liverpoolu.

Marcel90 komentarzy: 833421.04.2024, 19:13

Nie no Panie sedzio ale takich spalonych to sie nie gwizdze ! Coventry zasluzylo na ten awans bez udzialu w rzutach karnych

Artu komentarzy: 194421.04.2024, 19:11

Coventry za tą pogoń powinno dostac dziką kartę do Premier League.

Ranczomen komentarzy: 1245521.04.2024, 19:07

Przeciwko nam to nasi byli zawodnicy strzelają bramki, a trener to nawet nie kasztan. Oczywiście z rywalami rozdają prezenty xD

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 19:06

Leno jaką szmatę puścił, byli zawodnicy Arsenalu nie chcą dziś pomóc

Artu komentarzy: 194421.04.2024, 19:06

Fulham w drugiej połowie to kryminał. Dawno nie widziałem tak słabej gry jednej z drużyn w PL

bobslej22 komentarzy: 841321.04.2024, 19:06

Iwobi serio powinien grać w Championship. Tragedia a ile hajsu za niego dostał klub xd

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 18:45

@Paul77 napisał: "Dziś jeden z najważniejszych meczy w karierze Iwobi... Oby tego nie zje...ł.."

XDD
Właśnie nieatakowany przez nikogo podał prosto pod nogi rywala i gol

Dzisiaj Iwobi najgorszy na boisku, przy pierwszej bramce z wolnego też on stracił piłkę, fatalny jest

Koroniarz komentarzy: 1031221.04.2024, 18:44

Znowu iwobi… masakra

executer1 komentarzy: 281021.04.2024, 18:44

Iwobi w pojedynkę dzisiaj chce wygrać mecz z Fulham. Szkoda tylko, że gra w tej samej drużynie

pablofan komentarzy: 256621.04.2024, 18:44

Iwobi x.x

Paul77 komentarzy: 1018521.04.2024, 18:42

Dziś jeden z najważniejszych meczy w karierze Iwobi... Oby tego nie zje...ł..

bobslej22 komentarzy: 841321.04.2024, 18:36

@zwierz napisał: "Manchester jakiś taki mało memiczny dzisiaj. Nie takich ich pokochałem."

@Garfield_pl
Jeszcze mają 2 połowę, daj im szansę;) no a tak poważnie no to z Coventry jakby też się ośmieszyli to byłoby grubo:

Haha to jest dobre

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 18:34

Jak można w jednym meczu niepodyktować 3 razy takiego karnego?

Rozumiem raz ale 3?

Oglądam teraz powtórke z meczu Nottingham to tam faktycznie 3 czyściutkie rzuty karne, żaden niepodyktowany, jakby tak drużyna z góry tabeli została przekręcona to ulice by zapłonęły

Freo98 komentarzy: 669421.04.2024, 18:32