Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FlameDood komentarzy: 164921.04.2024, 18:26

Mam rozumieć, że Ci błękitni to City że taki comeback?

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 18:26

@Garfield_pl napisał: "Jeszcze mają 2 połowę, daj im szansę;) no a tak poważnie no to z Coventry jakby też się ośmieszyli to byłoby grubo"

XDDDDDDDDDD

Z COVENTRY Z 0:3 pozwolili im wrócić

pablofan komentarzy: 256621.04.2024, 18:25

Dziś niestety śledzę wyniki przez neta, i jak zobaczyłem wynik memczesteru, to się zdziwiłem, że coventry nic nie strzeliło… przed chwilą zdążyłem zobaczyć karnego na 3:3 XD co oni mi robią humor ostatnio, to tylko zostaje podziękować hehe. Kabaret jakich malo

Marcel90 komentarzy: 833421.04.2024, 18:24

United is back!

Bartek_ komentarzy: 38721.04.2024, 18:24

Nie wierzę XD

Brawo Coventry!

zwierz komentarzy: 179521.04.2024, 18:24

No i to jest Manchester, który pokochałem :)

Bartek_ komentarzy: 38721.04.2024, 18:22

@Elastico07: Zagraliśmy mizerię, więc dopasowaliśmy się do ogórków. :)

zdyp komentarzy: 469221.04.2024, 18:21

jak coventry zrobi finau to sie chyba zleje

Sanchoo komentarzy: 154621.04.2024, 18:20

KARNY!!!

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 18:19

@Gunnerrsaurus napisał: "Watkinsowi niewiele brakuje żeby zostać jednocześnie królem strzelców i królem asyst. Nieprawdopodobne staty ma w tym sezonie"

Oldgunner3 komentarzy: 1008721.04.2024, 18:12

Coventry 2,nieźle.Niech trochę postraszą synów Belzebuba.

Bartek_ komentarzy: 38721.04.2024, 18:11

Coventry! Coventry!

Rosomak komentarzy: 255721.04.2024, 18:08

VVD pomylił sporty i zaczął grać w football amerykański albo rugby. I karnego jak zwykle przeciw livarpoolowi nawet nie sprawdzali.

Gunner27 komentarzy: 54421.04.2024, 17:47

Jose Mourinho widziany obecny w Craven Cottage. Może chcą go na menadżera Liverpoolu

Arsenal96l komentarzy: 505321.04.2024, 17:45

@Garfield_pl: A co napisali jeśli można wiedzieć ?

enrique komentarzy: 1999921.04.2024, 17:43

A w bramce oczywiście Fabian, eh...

Gunner27 komentarzy: 54421.04.2024, 17:31

Ale Crystal Palace jedzie z West Hamem. Sześć bramek w meczu

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 17:29

@Garfield_pl napisał: "Ciekaw jestem reakcji PGMOL I FA, po wpisie Nottingham Forest, chyba właściciel sam się zalogował xD"

FA wydało oświadczenie że wszczynają śledztwo w sprawie tego wpisu XDD

Z jednej strony to trochę śmiesznie że Nottingham pisze takie rzeczy na Twitterze, z drugiej to się nie dziwie. W tej lidze dzieją się takie dziwne rzeczy. Sędziowie za kare są przesuwani na VAR co najwyżej, fatalne decyzję w meczach, sprawdzanie karnych przez wiele minut, odejmowanie punktów jednym a przymykanie oko na City, niepowazna instytucja.

Garfield_pl komentarzy: 3086921.04.2024, 17:24

Garfield_pl komentarzy: 3086921.04.2024, 17:23

@zwierz napisał: "Manchester jakiś taki mało memiczny dzisiaj. Nie takich ich pokochałem."

zwierz komentarzy: 179521.04.2024, 17:21

Manchester jakiś taki mało memiczny dzisiaj. Nie takich ich pokochałem.

Gunner27 komentarzy: 54421.04.2024, 17:08

@1886gunner1886: Ciekawe co będzie gadał jak przegra hehe

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 17:07

@1886gunner1886 napisał: "Klopp lekceważy Fulham" chyba się wkurzyl po ostatnim zaangażowaniu jego piłkarzy

Piotrek95 komentarzy: 976221.04.2024, 16:43

obyśmy tylko nie kupili tego flopa Douglasa Luiza, Aston Villa gra razy lepiej bez niego

Garfield_pl komentarzy: 3086921.04.2024, 16:42

Three extremely poor decisions - three penalties not given - which we simply cannot accept.

We warned the PGMOL that the VAR is a Luton fan before the game but they didn’t change him. Our patience has been tested multiple times.

Patriko komentarzy: 540021.04.2024, 15:50

@1886gunner1886: @enrique: Oni taką defensywą wychodzą z konieczności, z kontuzją są Varane, Martinez, Lindelof i Evans, dodatkowo z bocznych Malacia i Shaw który też już grywał środku. Niewesoło.

enrique komentarzy: 1999921.04.2024, 15:41

@1886gunner1886 napisał: "to jest półfinał i jedyna szansa dla nich ma jakiekolwiek trofeum"
Oni chyba zdają sobie sprawę, że w finale czeka City i będzie rozczarowanie plus ostry wpierdziel ;)

1886gunner1886 komentarzy: 159521.04.2024, 15:39

@enrique: to jest półfinał i jedyna szansa dla nich ma jakiekolwiek trofeum

enrique komentarzy: 1999921.04.2024, 15:37

Akurat w FA Cup można sobie pozwolić na tego rodzaju eksperymenty, szczególnie biorąc pod uwagę to ogromną walkę United o miejsce gwarantujące im udział w LE.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30