Arsenal strzela, Blackburn wygrywa. 4-3 dla Rovers.

Arsenal strzela, Blackburn wygrywa. 4-3 dla Rovers. 17.09.2011, 14:56, Sebastian Czarnecki 2465 komentarzy

Kiedy po pierwszej połowie Kanonierzy schodzili do szatni z jedną bramką zaliczki nic nie wskazywało na to, co nastąpiło w drugiej części spotkania. Podopieczni Arsene'a Wengera zademonstrowali kolejny pokaz bezsilności i w beznadziejnym stylu dali sobie wejść na głowę drużynie Blackburn, która przed tym meczem zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie. Fatalna defensywa Arsenalu dwukrotnie wepchnęła piłkę do własnej bramki, a ostateczny wynik to 4-3 dla gospodarzy.

Zobacz skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Ramsey, Arteta - Arszawin, Van Persie, Gervinho.

Pierwsze minuty obie drużyny spędziły na obadaniu słabości przeciwnika, jednak to Kanonierzy od samego początku dyktowali warunki w środku pola.

Już w 10. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Świetną prostopadłą piłkę do Gervinho posłał Alex Song, a Iworyjczyk plasowanym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Robinsona! 1-0!

Dziesięć minut później w polu karnym Rovers świetnie odnalazł się Arszawin, który oddał strzał na bramkę Robinsona. Piłka, po uprzednim kontakcie z obrońcą gospodarzy, poszybowała jednak nad poprzeczką. Rzut rożny.

Stały fragment gry i znowu w roli głównej Arszawin. Rosjanin nie wykonywał jednak rzutu rożnego, a stał za polem karnym, gdzie trafiła do niego futbolówka wybita przez defensorów Blackburn. Rosjanin zdecydował się na strzał wolejem z pierwszej piłki, jednak świetną interwencją popisał się Robinson.

Minęła minuta, a Robinson znowu został zmuszony do wysiłku! Tym razem były golkiper Tottenhamu zmuszony był do interwencji po strzale Gervinho, który zbiegł z prawego skrzydła do środka i z ostrego kąta próbował zdobyć bramkę.

W 25. minucie doszło do wyrównania. Junior Hoilett dograł futbolówkę do zupełnie niepilnowanego Yakubu, a ten w akcji sam na sam z bramkarzem jednym kontaktem tak dotknął piłki, że ta wpadła tuż przy długim słupku bramki bezradnego Szczęsnego.

Gospodarze długo nie nacieszyli się ze zdobytego gola, bowiem w 34. minucie Kanonierzy ponownie objęli prowadzenie! Aaron Ramsey świetnie wypatrzył Mikela Artetę, a ten pewnym strzałem pokonał Robinsona. 2-1 dla Arsenalu!

Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni Arsene'a Wengera mogli dołożyć jeszcze jedno trafienie. Andriej Arszawin świetnie uwolnił się spod opieki Petrovica i ruszył lewym skrzydłem w kierunku pola karnego gospodarzy. Po długim rajdzie Rosjanin wyłożył piłkę do Gervinho, a ten zamiast odegrać do lepiej ustawionego Van Persiego, huknął prosto w obrońców Blackburn.

Druga połowa zaczęła się od potwornego błędu Arsenalu. Największy mankament Kanonierów w postaci stałych fragmentów gry został bezlitośnie wykorzystany przez gospodarzy, którzy zacentrowali piłkę w pole karne z rzutu wolnego. "Niech się dzieje, co chce" - pomyśleli gracze Blackburn, po czym Alex Song umieścił piłkę we własnej bramce. 2-2

Cztery minuty później mogło być już 3-2. Mauro Formica stanął oko w oko z Wojtkiem Szczęsnym, jednak ten w przepięknym stylu obronił strzał nacierającego Argentyńczyka.

W 59. minucie Rovers wychodzą na prowadzenie... po kolejnym stałym fragmencie gry. Futbolówka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła pod nogi N'Zonziego, który wyłożył ją do niekrytego Yakubu. Nigeryjczyk tylko dostawił nogę i z ewidentnego spalonego strzelił do pustej bramki. Trafienie zaliczone, 3-2 dla Blackburn

Kiedy wydawało się, że gorzej już być nie może, Laurent Koscielny udowodnił, że jednak może! Martin Olsson przedzierał się prawą stroną boiska, gdzie pod bramką Wojtka Szczęsnego natrafił na Laurenta Koscielnego, który postanowił wyręczyć swojego rywala i sam umieścił piłkę między słupkami polskiego golkipera.

Kolejne minuty pokazały całkowite zniechęcenie Arsenalu, a zwłaszcza kapitana - Robina van Persiego - który biegał z opuszczoną głową. Co prawda drużyna gości próbowała zdobyć jakąś bramką, lecz bezskutecznie.

Odpowiedź przyszła dopiero w 85. minucie, kiedy dośrodkowanie Van Persiego głową wykończył Marouane Chamakh. 4-3 dla Blackburn i jeszcze cień szansy na wyrównanie.

Przed końcowym gwizdkiem sędziego swojej szansy spróbował jeszcze biegający wtedy w ataku Mertesacker, a także Marouane Chamakh, jednak nie przyniosło to żadnego pożytku. W doliczonym czasie gry Theo Walcott upadł w polu karnym Blackburn po agresywnym wejściu Robinsona, jednak sędzia nie wskazał na wapno. Czy słusznie? Tego nie wiadomo.

Zakończyło się kolejne spotkanie bez historii. Według (nie)proroczych słów Arsene'a Wengera, każde kolejne spotkanie miało być coraz lepsze w wykonaniu Arsenalu. Okazało się jednak, że Kanonierzy postanowili zademonstrować kolejny pokaz bezsilności, luki w składzie i fatalne błędy w defensywie. Naszym zdaniem zarząd powinien kolejny raz oddać pieniądze kibicom, którzy udali się na Ewood Park tylko po to, żeby oglądać zupełnie nie radzący sobie i bezsilny Arsenal. No, ale w końcu zdobyliśmy pięć bramek...

Blackburn RoversPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mizzou komentarzy: 605318.09.2011, 21:42

ja będę kibicem jak wygrają jeszcze z Man City i Rooney strzeli 15 goli, De Gea obroni 5 karniaków, Vidic popisze sie 20 fajnymi interwencjami, Sir Alex przeżuje 20 gum, Anderson zaliczy 12 asyst, no bo wtedy będzie wstyd nie dołączyć do tak niesamowitej i jedynej w swoim rodzaju drużynie

rvparsen komentarzy: 204118.09.2011, 21:38

Jest nas dwóch, jaki będziesz miał nick na devilpage.pl Vandal? Ja będę miał Rooney14, wiem że mało oryginalnie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16818.09.2011, 21:36

@rvparsen

Ja też. Uważam, że cały świat powinien zacząć im kibicować.

rvparsen komentarzy: 204118.09.2011, 21:36

Aruna Kone!

Mizzou komentarzy: 605318.09.2011, 21:35

And Levante scoring against Real!!!

rvparsen komentarzy: 204118.09.2011, 21:35

Koniec już tego, od jutra będę kibicem Man United. Widzieliście jak ograli Chelsea?

Mizzou komentarzy: 605318.09.2011, 21:33

Dla mnie nieziemsko to gra Torres... Rooney mu może czyścić stopy!!

mufan37 komentarzy: 1618.09.2011, 21:32

@rvparsen nie potrafisz przyznać ze Manchester Wyglada nieziemsko bo nie masz na to jaj.Manchester gra obecnie najładniejszą pilke w lidze i nic to nie zmieni!

Mizzou komentarzy: 605318.09.2011, 21:31

A real remisuje, Barca z Realem zrównały sie z pktami :P

mufan37 komentarzy: 1618.09.2011, 21:29

KondzioElite szacun za to stwierdzenie

TheoS komentarzy: 96718.09.2011, 21:29

ocen k.com za mecz chyba się nie doproszę..

Kondzio to prawda, Mu w tym momencie rozpierdziela system!!

Zaloguj komentarzy: 216618.09.2011, 21:28

mufan
Robin podał do de Gei, nie spadł na tyłek.

rvparsen komentarzy: 204118.09.2011, 21:28

@KondzioElite
Rooney taki ładny nie jest, no może teraz jak ma więcej włosów to lepiej się prezentuje. Ale "nieziemsko" to już przesada wg mnie.

Zaloguj komentarzy: 216618.09.2011, 21:27

Kondzio
Racja, ale nie zmienia to faktu, że kibice MU nie powinni tu wchodził z głupimi gadkami, ja nie mam nic przeciwko kibicom innych drużyn, dopóki nie szukają zaczepki.

mufan37 komentarzy: 1618.09.2011, 21:27

@Zaloguj jak dobrze pamietam to Robin tez spadł przy karnym na OT.@rvparsen bedzie mi wesoło tobie mniej bo my bedziemy bliżej mistrzostwa a wy bliżej Championship..@KondzioElite a my z reguły nie tracimy 8 goli na mecz!

KondzioElite komentarzy: 618718.09.2011, 21:24

rvparsen: przykro mi to stwierdzać, ale MU obecnie wygląda nieziemsko.

Kanonier9p komentarzy: 99418.09.2011, 21:24

17 miejsce .....

gregory3213 komentarzy: 90418.09.2011, 21:23

Lyon Marsylia 1:0 strzelcem bramki Gomis

rvparsen komentarzy: 204118.09.2011, 21:22

Czekam na najbliższy mecz Arsenalu z Man United, zobaczymy mufan37 czy na wiosnę też będziesz taki zabawny.

gregory3213 komentarzy: 90418.09.2011, 21:22

mufan37
nie "wsumie" tylko "w sumie"

Zaloguj komentarzy: 216618.09.2011, 21:21

mufan
Nie jestem pewna czy chcę żeby nasi piłkarze uczyli się od waszych. Wolę, żeby nie upadali na tyłek przy strzelaniu karnych.

matix komentarzy: 2018.09.2011, 21:21

Mieszkam w Londynie. Na Emirates byłem ok 15 razy ,ale więcej już nie pójde.

mufan37 komentarzy: 1618.09.2011, 21:20

rvparsen udajesz głupiego wsumie nawet nie musisz te twoje wypowiedzi na niskim poziomie wszystko mówią o Tobie!

KondzioElite komentarzy: 618718.09.2011, 21:19

mufan: my trafiamy z reguły do pustej bramki.

mufan37 komentarzy: 1618.09.2011, 21:12

Witam panowie:-DMam nadzieję ze wasi piłkarze oglądali mecz ktory odbył sie dzisiaj na Old Trafford i duzo sie naucza oczywiscie od piłkarzy Sir Alexa Fergusona!

TheoS komentarzy: 96718.09.2011, 21:12

dzisiaj śniło mi się, że eden po sezonie ma być warty 90 mln juro. Mam nadzieje, że to tylko głupi sen..

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 618.09.2011, 21:11

rvparsen -> pecha to miał ale wreszcie w drugiej polowie mozna bylo zobaczyc dawnego torresa.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 618.09.2011, 21:10

Gofer999 -> po prostu jestem obiektywny. Ogladam od czasu do czasu mecze Kogutow i widze jaki postep zrobili. My sami od nich dostalismy w lidze wiec juz lajcik.

malyglod - zgadzam sie z Toba. Ale najwyzszy czas zmienic ta filozofie bo jezeli kolejny rok nic nie wygramy to bede nastepni ktorzy odejda od nas.

rvparsen komentarzy: 204118.09.2011, 21:10

Torres zasłużył na takiego pecha po tym jak postąpił z LFC. Dziś jest pośmiewiskiem nr1 w całej Polsce.

Orandzo komentarzy: 338018.09.2011, 21:10

Ja tam sobie oznajmiłem, że nie zobaczę już żadnego naszego meczu ligowego aż Jack nie wróci.

LoveTheGunners komentarzy: 914018.09.2011, 21:08

@Giermesik

Widzialem to , lol ale coz kazdemu sie moglo prytrafic

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 218.09.2011, 21:08

Ci co pozytywnie myślą mają przerąbane, czyli np: ja. Cokolwiek by się nie działo ja i tak wierzę, że Arsenal coś w tym sezonie osiągnie. Po prostu nie mogę inaczej. Go Go Gunners!

TheFlyingDutchman komentarzy: 25418.09.2011, 21:06

Ale mnie te żarty o Arsenalu wpieniają ku***. A kto je wymyśla? Jakieś zazdrosne i zakompleksione gnidy, które nic nie osiągnęły, siedzą tylko w domu i się cieszą jak się komuś noga powinie. Nazwałbym ich odpowiednio, ale nie chcę dostać bana.

Giermesik komentarzy: 61618.09.2011, 21:05

youtube.com/watch?v=MLHSB2ZgFi4

KanonierChris komentarzy: 292418.09.2011, 21:04

Wygramy we wtorek, wygramy w sobotę, wygramy w kolejny wtorek!
NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI!

Go Go The Gunners!

LoveTheGunners komentarzy: 914018.09.2011, 21:04

Arsenal jest zmienny... jak kobieta.

Raz jest genialnie w obronie a tragicznie w ataku , a innym razem odwrotnie. Czy nie moze byc w obu formacjach tak samo dobrze?

malyglod komentarzy: 648918.09.2011, 21:04

filip999->
co do braku transferów to racja, mnie też to złości. Ale tak funkcjonuje ten klub, nie wiem czy to wina Wengera czy nie. Ale Pisząc Wenger out spłycasz temat. Jak masz takie zdanie to je rozwiń.
Po za tym, zwróć uwagę, że tego Wengera jednak jakoś bronią wyniki - zawsze walka o mistrza, gra w LM. Wiem, nie zdobywamy trofeów ostatnio, ale czy np jest wina Wengera w ostatnim finale CC? Spójrz też, że ostatnio kończymy ligę za znacznie od nas bogatszymi klubami - petroChelsea czy szejkoObywatelami. Dopóki nie było takich pieniędzy w piłce to mieliśmy trofea.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 218.09.2011, 21:04

tak naprawde nasza defensywa wcale nie zagrala fatalnie. Problem w tym ze bledy, pech indywidualne zadecydowaly