Arsenal trzeci w lidze po zwycięstwie na Goodison Park!

Arsenal trzeci w lidze po zwycięstwie na Goodison Park! 21.03.2012, 21:50, Kamil Ciborowski 1743 komentarzy

Po dość bezbarwnym meczu na Goodison Park Arsenal odniósł 6. zwycięstwo z rzędu, pokonując Everton 1:0 po bramce Vermaelena.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Do meczu sędziowanego przez Lee Masona drużyny przystąpiły w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Song, Arteta, Ramsey, Rosicky, Walcott, Robin van Persie

Everton: Howard, Baines, Distin, Heitinga, Hibbert, Osman, Pienaar, Cahill, Jelavic, Drenthe, Fellaini

Piłkarze obu drużyn złożyli hołd przebywającemu w szpitalu Fabrice'owi Muambie wychodząc na murawę w specjalnych koszulkach. Publiczność zgromadzona na stadionie wyraziła solidarność z piłkarzem bijąc brawa przez niespełna minutę.

Już w 2. minucie Kanonierzy podeszli pod bramkę Howarda. Kieran Gibbs dośrodkował z lewej strony boiska, jednak piłka nie trafiła do Robina van Persiego. Minutę później, swoją obecność na boisku zaznaczył Bacary Sagna, jednak jego dośrodkowanie również było niecelne.

W 7. minucie strzał oddał Aaron Ramsey. Niezły, mocny strzał Walijczyka został zablokowany przez obrońcę Evertonu.

Minutę później rzut rożny na bramkę zamienił Thomas Vermaelen! Belg najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Howarda! Drugi z rzędu mecz, w którym obrońca zdobywa gola!

Już w 9. minucie Robin van Persie mógł podwyższyć prowadzenie. Mocny strzał Holendra z 11. metra zablokowany został przez bramkarza drużyny Evertonu.

Po zdobytym golu Kanonierzy oddali inicjatywę drużynie The Toffees. W czternastej minucie strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Osman. Uderzenie było jednak niecelne.

Od 15. minuty Arsenal znowu dominował na boisku. Kibice mogli podziwiać liczne podania, kombinacyjne akcje i ładne dla oka, choć niezbyt groźne dla rywala uderzenia. Piłkarze z Londynu całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku i wymieniają podania z dużym spokojem.

Tempo meczu po 20. minucie spotkania wyraźnie spadło. Arsenal kontroluje przebieg meczu, kibice woleliby jednak zobaczyć akcje i walkę obu drużyn, której chwilowo brakuje.

W 30. minucie spotkania kibice Arsenalu zadrżeli. Bramkę po ładnej akcji zdobył Royston Drenthe, sędzia uznał jednak, że Holender był na spalonym. Powtórki pokazują jednak, że sędzia pomylił się...

Przez kolejne 10 minut na boisku działo się niewiele. Trochę lepiej zaczęli grać piłkarze z Liverpoolu, jednak nie zagrozili ani razu bramce Szczęsnego.

W ostatnich minutach pierwszej połowy piłkarze Wengera zaakcentowali swoją przewagę w tej części meczu. Kanonierzy zbliżyli się pod bramkę Howarda i próbowali zdobyć bramkę. Obronną ręką wyszedł jednak po raz kolejny weteran Premier League, Howard.

Po minucie doliczonego czasu sędzia zakończył pierwszą połowę meczu, a kibice the Toffees dali wyraz temu, co sądzą o poziomie sędziowania w dzisiejszym spotkaniu.

Obie drużyny wyszły na drugą połowę w niezmienionych składach.

Początek tej części meczu nie mógł zachwycić kibiców. Na boisku działo się niewiele, brakowało celnych podań i groźnych strzałów, przy piłce utrzymywali się piłkarze Evertonu, jednak nie potrafili oni zagrozić bramce Szczęsnego. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy.

W 56. minucie trybuny Goodison Park poderwały się i kolejny raz kibice dali wyraz swojemu niezadowoleniu po tym jak Jelavic przewrócił się w starciu z Vermaelenem. Tym razem jednak sędzia nie pomylił się.

Kilka chwil później obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego strzelał Fellaini.

Gra z minuty na minutę stawała się coraz ostrzejsza. Piłkarze jednej jak i drugiej drużyny nie oszczędzają się. Po tym jak Pienaar sfaulował Walcotta, sędzia pokazał mu żółtą kartkę. To na szczęście ograniczyło nieco brutalność piłkarzy.

W 62. minucie miała miejsce kolejna świetna akcja Evertonu i świetna obrona Szczęsnego. Na szczęście Polak nie musiał przejmować strzałem Fellainiego, Belg był bowiem na spalonym. Wciąż to gospodarze mają jednak inicjatywę w tym meczu.

Po tym jak szturm na bramkę Arsenalu nie przyniósł rezultatu, tempo meczu znowu siadło. Everton gra tak, jakby piłkarzom skończyły się pomysły na rozegranie piłki.

W 72. minucie piłkarze Wengera w końcu pokazali, że potrafią zagrozić bramce rywala. Groźnym strzałem popisał się Ramsey, jednak i tym razem obronną ręką wyszedł z całej sytuacji Howard. Po rzucie rożnym Pienaar i Drenthe wyszli z kontrą, jednak dośrodkowanie pewnie złapał Szczęsny.

2 minuty później świetnym podaniem do Robina van Persiego popisał się Kieran Gibbs. Wyśmienicie z bramki wyszedł amerykański bramkarz the Toffees i strzał Holendra nie trafił w bramkę.

Kolejny strzał Roystona Drenthe w 77. minucie. Holender po rzucie rożnym strzela mocno zza pola karnego. Piłka szybuje nad bramką Arsenalu.

W 78. minucie nastąpiły 3 zmiany. Trener Evertonu zdjął z boiska Drenthe i Osmana. Na boisko weszli Gueye i Anichebe. W ekipie Arsenalu za Walcotta wszedł Gervinho.

W 82. minucie Gervinho po raz pierwszy mógł popisać się swoją szybkością. Po rajdzie lewym skrzydłem wyłożył piłkę na 6. metr, gdzie czaił się van Persie. Holender poślizgnął się jednak i piłka poleciała nad bramką Howarda.

W 87. minucie kolejne zmiany. W Evertonie schodzi Cahill, którego zmienia Stracqualursi. Trener the Toffees rzuca ostatnie siły do boju. W ekipie Kanonierów za Rosickiego wchodzi Djorou.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Everton próbuje zdobyć jeszcze bramkę, jednak piłkarzom brakuje nieco kreatywności i sił. Wykorzystują to Kanonierzy, którzy nie śpieszą się, nie forsują tempa i kradną czas. Na koniec Song przy linii bocznej boiska przetrzymuje piłkę w stylu świętej pamięci Włodzimierza Smolarka.

Gdy sędzia zakończył spotkanie, na twarzach piłkarzy Wengera zagościły uśmiechy i uczucie ulgi. W końcu najważniejsze są 3 punkty, a nie styl w jakim się je zdobywa. Szczególnie, jeśli są to punkty na wagę awansu na 3. miejsce w tabeli Premier League!

Arsenal oddał w tym meczu 8 celnych strzałów przy 2 strzałach rywala. Posiadanie piłki to 58:42 na korzyść piłkarzy z Londynu.

EvertonRaport pomeczowy autor: Kamil Ciborowski źrodło:
RvPersie komentarzy: 1145823.03.2012, 17:58

grand@
Oni nie odróżniają GWIAZDY od GWIAZDORA.

grand92 komentarzy: 793723.03.2012, 17:55

Śmieszy mnie również wszechobecne podniecanie się Balottellim , gość w sumie nic wielkiego nie pokazał a każdy go uważa za Bóg wie kogo , dla mnie to burak i co najwyżej całkiem dobry piłkarz a nie mega gwiazda

RvPersie komentarzy: 1145823.03.2012, 17:55

Jakbyś Tello wywalił na głęboką wodę gdzie by musiał więcej pracować nad stworzeniem sytuacji niż biec prosto bo oczywiste że zaraz mu poślą genialną piłkę to też by okazał się zerem ; )

RvPersie komentarzy: 1145823.03.2012, 17:52

Kupiliśmy Chambo za 15 mln a moglibyśmy go sprzedać za 10-20? Co za debil robi takie rakingi to ja nie wiem.

grand92 komentarzy: 793723.03.2012, 17:51

ja uważam że Wenger w letnim okienku powinien zrobić tak :

1. sprzedać definitywnie piłkarzy z których i tak nic nie będzie albo nie chcą wracać z wypożyczeń : Almunia , Squillaci , Denilson , Vela , Bendtner

2. wypożyczyć i po roku zdecydować co z nimi zrobić , sprzedać czy zostawić : Djourou , Chamakh , Park , Ramsey

3. wzmocnić skład takimi piłkarzami : Vertonghen , Martin (może nie jest niezbędny ale jak będzie za przystępną cenę to czemu nie) , Goetze/Hazard , Podolski/Sturridge(jeżeli faktycznie chce odejść z Chelsea i lubi Arsenal)

jeżeli Wenger wykonałby taki plan byłoby cudownie

adamaggio komentarzy: 49623.03.2012, 17:48

pingu - od paru lat normą jest że jeden ważny zawodnik co roku wypada na cały sezon. najpierw robin, potem verma a teraz jack. w przyszłym sezonie obstawiam walcotta albo kose

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 123.03.2012, 17:45

weź pod uwage kogo przed sobą w rankingu ma wilshere... zawsze napastnicy-skrzydłowi są ustawiani wyżej w rankingach za samą pozycję, a do tego wilshere nie gra już długo w piłkę więc to jest jedna wielka niewiadomoa. to że Ramsey jest wyżej od Chambo też nie jest zbyt dziwne, Ramsey już się pokazał, kilka lat już gra na prawie najwyższym poziomie a Chambo dopiero teraz wystrzelił, jednak coś z nim musi być nie tak na treningach skoro z evertonem siedział na ławce po 1,5 tygodnia odpoczynku.

Ludzie dajcie spokój dla Aarona. Mam wrażenie że jak oglądacie mecz to tylko czekacie aż coś zwali. Taka mała prosta uwaga- każdy ma nieudane zagrania, a jakoś nie widziałem narzekań na Robina albo Artete za środowy mecz. Nawet na Wojtka nikt nie pisał za głupie podanie do Kościelnego.

Ceran komentarzy: 215423.03.2012, 17:44

grand92
No cóż, śmieszny ranking.De Gea ciągle krytykowany, zmieniany przez rezerwowych na 9 miejscu, a Szczęsny ratujący dupe na 24...A Alex... bez komentarza xD

KanonierChris komentarzy: 292423.03.2012, 17:41

Wenger ma teraz trudny orzech do zgryzienia jak wzmocnić drużynę. Zobaczymy. Potrzebujemy napastnika, ale jak DJ zostaje to obrońcy na pewno kolejnego nie będzie.

grand92 komentarzy: 793723.03.2012, 17:37

sport.wp.pl/kat,1744,title,Szczesny-wsrod-najwiekszych-talentow-2012-roku,wid,14358392,wiadomosc.html

padłem ze śmiechu jak zobaczyłem ten żałosny ranking , Chambo niżej niż Ramsey , Wilshere tylko 5 miejsce

czarny7777777 komentarzy: 251623.03.2012, 17:36

canalplus.pl/sport/oferta-sportowa

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 17:23

Pingu

Obyś miał rację!

Pinguite komentarzy: 1502023.03.2012, 17:21

FabsAFC > Co jak co, ale wierzę, że w następnym sezonie będą grac jeszcze więcej ze sobą niż teraz.

mitmichael komentarzy: 4924323.03.2012, 17:18

Captain Robin Van Persie Ready To Sign New Contract

arsenalhf.com/news/2012/03/23/captain-robin-van-persie-ready-to-sign-new-contract/

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 17:18

Pingu

Tyle że do połowy sezonu, Verma i Kosa zagrali co najwyżej parę razy razem.

Pinguite komentarzy: 1502023.03.2012, 17:17

Dobra, ale jak sami widzicie, Koscielny i Vermaelen są nie do ruszenia. Zastanówcie się teraz, czy Vertonghen marzył kiedykolwiek o spędzaniu czasu na ławce? Biorąc pod uwagę to, że zapewne on chce regularnie występować.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 323.03.2012, 17:15

Pinguite--> jak już to w "odwodzie".

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 17:13

Pingu

Może dlatego, że zawsze nam jakiś ŚO wypada na dłuższy czas i wtedy jako zmiennik zostaje Djourou, którego ogrywa większość zawodników w PL.
A w dodatku Vertonghen to zawodnik uniwersalny, a Boss takich lubi.

Zresztą Wenger widać szuka wśród obrońców jakiegoś wzmocnienia, w zimie miał być Mariappa teraz mówi się o Janie i tym obrońcy Toulouse. Chyba w takim razie lepiej wybrać Belga, co nie?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 17:12

Pinguite > Bartley jest bardzo podatny na urazy ,a Djourou to miernota . Vertonghen nie dość ,że jest dobrym piłkarzem to jeszcze jest bardzo uniwersalny . W naszym zespole co sezon jest wiele urazów ,więc z pewnością będzie dla niego okazja do gry . Każdy czołowy zespół z Anglii ma przynajmniej 4 dobrych stoperów ,więc my też powinniśmy .
United - Rio , Vidic , Smalling , Jones i Evans
Chelsea - Terry , Luiz , Cahill , Ivanovic
City - Kolo , Kompany , Savic , Lescott
Tottenham - King , Gallas , Dawson , Kaboul

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 17:06

FabsAFC > Zobaczymy jak to będzie ;p
Mam nadzieje ,że 30 mln funtów około wystarczy na Belga . Pięknie by było aby Arsenal na koniec sezonu zajął 3 lokatę ,bo wtedy to Robin byłby spokojny ,że LM będzie w naszym klubie na 100% , bez żadnego stresu przez eliminacje . Wielu zawodników również będzie bardziej chętnych do zasilenia Arsenalu .
Boss będzie miał czas na spokojnie zgrywanie się zespołu na nowy sezon jak i będziemy mieć więcej odpoczynku na pierwsze kolejki Premier League w sierpniu ,nie jak to było rok temu :)

Pinguite komentarzy: 1502023.03.2012, 17:05

A propos Vertonghena, na co nam on? Kościelny i Vermaelen są nie do ruszenia. W obwodzie zostaje Mertesacker, który jako zmiennik jest ekstra. Do tego z wypożyczenia miałby wrócić Bartley. Ponadto coś mi się wydaje, że Djourou podpisał nowy kontrakt. Więc, mamy już 5 obrońców. Jak na Wengerowską teorię to jest wystarczająco. Zwłaszcza, że Squillaci odejdzie latem najprawdopodobniej. Do tego Almunia zapewne odejdzie, ponoc i Fabiański przymierza się do odejścia. Spójrzmy prawdzie w oczy, on nigdy nie będzie numerem 1. Szczęsny zapewne będzie miał nowego zmiennika. Myślę, że Mannone niż zostanie. Ale wolałbym, żeby na ławce siedział ktoś doświadczony, ktoś co w razie kontuzji bramkarza stanowił jego uzupełnienie. Byśmy nigdy się nie martwili o bramkarza. Bardziej powinniśmy obrać kierunek na porządnego zmiennika Robina. Ewentualnie do tego jakiś rozgrywający. Bo po raz kolejny spójrzmy prawdzie w oczy. Z Ramsey'a jest talent, ale będzie z nim to samo co z Eduardo. W dodatku Rosicky to bardzo dobry rozgrywający, ale Wenger coś go chyba nie lubi, że go tak notorycznie częściej wystawia na skrzydle zamiast na środku. Prędzej myślę, że Wilshere do nas wróci w przyszłym sezonie, bo ten można uznać już za stracony. Będzie z nim to samo co z Vermaelenem w zeszłym roku. Dlatego pewnie też, Rosa będzie siedział na ławie, a Wilshere pewnie będzie śmigał...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 17:03

A Nasri teraz robi zazwyczaj jako ŚPO w City.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 17:02

A_1886

Brakuje nam kogoś pokroju Nasriego, a Hazard to lepsza, młodsza wersja Francuza. Asystuje, strzela przyda się taki ktoś.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 17:00

FabsAFC > Jest dostępny to prawda ,ale jednak Boss powinien się śpieszyć ,bo Edena lada moment ktoś może chcieć zakupić . Bardziej przydałby się nam Gotze w moim mniemaniu ,ale nie wiem jak Boss będzie widział Belga u nas w zespole . Jako skrzydłowy czy może rozgrywający ? Już nie mam pojęcia :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 16:59

A_1886

Wiesz, że ja przy pewnym Belgu się będę upierał, wydaje mi się, że to bardzo prawdopodobny transfer, a zapowiedzi Wengera tylko mnie w tym utwierdzają. Najważniejsze, że on jest DOSTĘPNY, a skoro Boss go obserwuje od 2 lat i widzi u nas, to czemu nie?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 16:57

FabsAFC > Na dobrą sprawę wystarczy - Podolski , Vertonghen i jakaś perełka jak Gotze czy Hazard ,ale zapewne ani jednego z nich nie będzie ,a będzie ktoś pokroju Belhandy .
Resztę składu Boss powinien uzupełnić o naszą utalentowaną młodzież .
Oby Boss sprzedał paru przeciętniaków z naszego klubu .

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 16:54

Źle to napisałem, Robin chce coś tutaj w końcu wygrać. Tak lepiej.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 16:53

sebastianf

Nie odpowiedziałem. Robina interesuje po pierwsze, kwalifikacja do LM, po drugie plany klubu co do transferów. Widocznie wreszcie chce coś wygrać i to wygrać TUTAJ.

Wenger razem z zarządem chyba wreszcie zmieniają swój pogląd i to okienko może być udane.

Jeżeli tak jak Wenger ostatnio powiedział, będą transfery graczy najwyższej klasy, niekoniecznie musi ich być dużo, 2-3 spokojnie wystarczą do realnej walki na każdym froncie, to myślę, że Robin zostanie.

Vermaelen5 komentarzy: 265923.03.2012, 16:47

Fabs
MS w Lakeside na Eurosporcie:D Ahh znowu trzeba czekac do stycznia:(

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 16:45

Ramsi > Raczej masz złe przeczucia ;p
Robin dawał radę rozpoczynać 3 mecze w ciągu 7 dni ,więc także jutro da radę zagrać od początku z ekipą McLeisha .

stefcio

Dlatego żałowałem w tym roku, że byli tacy sędziowie co zamulali i mówili to bez emocji.

mskafc komentarzy: 579623.03.2012, 16:26

fiu, fiu, ale wzielo Bossa na wypozyczenia.. bardzo niezle :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.03.2012, 16:16

Fabs - potwierdzam! MŚ w dartsach na początku rok to obowiązek! Najlepsi są i tak sędziowie - "Oneeee hundreeeeed and eightyyyyy"

PS. Pewnie i tak widzieliście, że Nico wypożyczony do Notts County. IMO zasługuje na grę (nawet na wypożyczeniu) w znacznie lepszym klubie.

sebastianf komentarzy: 331823.03.2012, 16:15

FabsAFC...
Ciekawe na ile prawdziwe okażą się plotki co do odejścia van Persiego?
W chwili obecnej wydaje mi się, że wystarczy zakontraktowanie dwóch, trzech zawodników. Opierając się na plotkach:
1. Podolski - który dobrze spisuje się również na skrzydle. Można by również grać Podolskim jako wysuniętym napastnikiem i "uwolnić" van Persiego.
2. Rozgrywający!!! Zawodnik środka pola, który poradzi sobie z wszystkim związanymi z tą pozycją obowiązkami.

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.03.2012, 16:14

Darts jest zaje*isty i wcale nie jest nudny. Ja F1 oglądałem przez dobre 3-4 sezony, po wypadku Kubicy nie chętnie budzę się o 6 by pooglądać jeżdżące w kółko formuły :P

MUFC1878 komentarzy: 122223.03.2012, 16:13

Przy okazji snookera, to w kwietniu mistrzostwa swiata. Bedzie na co paczec :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 16:11

i Dakar zapomniałem dodać;)

Arsenallord@
To nie wiem jak nie można F1 lubić.
Ja to wszystko oglądam szczerze mówiąc ale z motoryzacji to WTTC,DTM,F1,Moto GP,żużel,GP2,Formula Renualt,WRC.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 16:10

FabsAFC@
Nie mówię że to głupi sport czy coś ale na pewno nie tyle samo emocji co siatkówka,piłka nożna czy choćby F1;)

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11723.03.2012, 16:09

peciakk---> snooker/curling/darts to nie są dla mnie dyscypliny sportowe. Jeżeli chodzi o motoryzację to żużel bardzo lubię.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 16:07

peciakk

Dartsy zostaw w spokoju, co roku oglądam MŚ! :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 16:06

Musi cię kręcić motoryzacja i tyle jak tego nie lubisz to F1 też nie lubisz.
PS.A widziałeś snooker/curling/darts?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17223.03.2012, 16:03

Wystarczy to w zupełności, a ja odzyskam wiarę w umiejętności Bossa co do wydawania pieniędzy na transfery :d

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11723.03.2012, 16:03

Dla mnie Formuła 1 to jeden z najnudniejszych sportów. Jak był jeszcze Kubica to raz na jakiś czas się oglądnęło a teraz wcale nie oglądam.

Wenger tak się swobodnie wypowiada, nawet dla Arsenal.com, o transferze Podolskiego, że to już ten pierwszy transfer. Myślę, że do tego góra 2 porządne wzmocnienia - Eden + pewnie Verthongen i koniec, bo Goetze się nigdzie z Borussi nie rusza.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 16:01

Fabs@
Jeżeli mówi o jakości a nie o liczbie transferów to można się spodziewać szybkiego przeprowadzenia transferów 3 zawodników: Podolski,Hazard/Gotze,Vertonghen/Abodennour czy jakoś tak.
Jak mówi że nie chce dużo transferów tylko jeden/dwa porządne to znaczy że sypnie kaską na te transfery.