Arsenal trzeci w lidze po zwycięstwie na Goodison Park!

Arsenal trzeci w lidze po zwycięstwie na Goodison Park! 21.03.2012, 21:50, Kamil Ciborowski 1743 komentarzy

Po dość bezbarwnym meczu na Goodison Park Arsenal odniósł 6. zwycięstwo z rzędu, pokonując Everton 1:0 po bramce Vermaelena.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Do meczu sędziowanego przez Lee Masona drużyny przystąpiły w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Song, Arteta, Ramsey, Rosicky, Walcott, Robin van Persie

Everton: Howard, Baines, Distin, Heitinga, Hibbert, Osman, Pienaar, Cahill, Jelavic, Drenthe, Fellaini

Piłkarze obu drużyn złożyli hołd przebywającemu w szpitalu Fabrice'owi Muambie wychodząc na murawę w specjalnych koszulkach. Publiczność zgromadzona na stadionie wyraziła solidarność z piłkarzem bijąc brawa przez niespełna minutę.

Już w 2. minucie Kanonierzy podeszli pod bramkę Howarda. Kieran Gibbs dośrodkował z lewej strony boiska, jednak piłka nie trafiła do Robina van Persiego. Minutę później, swoją obecność na boisku zaznaczył Bacary Sagna, jednak jego dośrodkowanie również było niecelne.

W 7. minucie strzał oddał Aaron Ramsey. Niezły, mocny strzał Walijczyka został zablokowany przez obrońcę Evertonu.

Minutę później rzut rożny na bramkę zamienił Thomas Vermaelen! Belg najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Howarda! Drugi z rzędu mecz, w którym obrońca zdobywa gola!

Już w 9. minucie Robin van Persie mógł podwyższyć prowadzenie. Mocny strzał Holendra z 11. metra zablokowany został przez bramkarza drużyny Evertonu.

Po zdobytym golu Kanonierzy oddali inicjatywę drużynie The Toffees. W czternastej minucie strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Osman. Uderzenie było jednak niecelne.

Od 15. minuty Arsenal znowu dominował na boisku. Kibice mogli podziwiać liczne podania, kombinacyjne akcje i ładne dla oka, choć niezbyt groźne dla rywala uderzenia. Piłkarze z Londynu całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku i wymieniają podania z dużym spokojem.

Tempo meczu po 20. minucie spotkania wyraźnie spadło. Arsenal kontroluje przebieg meczu, kibice woleliby jednak zobaczyć akcje i walkę obu drużyn, której chwilowo brakuje.

W 30. minucie spotkania kibice Arsenalu zadrżeli. Bramkę po ładnej akcji zdobył Royston Drenthe, sędzia uznał jednak, że Holender był na spalonym. Powtórki pokazują jednak, że sędzia pomylił się...

Przez kolejne 10 minut na boisku działo się niewiele. Trochę lepiej zaczęli grać piłkarze z Liverpoolu, jednak nie zagrozili ani razu bramce Szczęsnego.

W ostatnich minutach pierwszej połowy piłkarze Wengera zaakcentowali swoją przewagę w tej części meczu. Kanonierzy zbliżyli się pod bramkę Howarda i próbowali zdobyć bramkę. Obronną ręką wyszedł jednak po raz kolejny weteran Premier League, Howard.

Po minucie doliczonego czasu sędzia zakończył pierwszą połowę meczu, a kibice the Toffees dali wyraz temu, co sądzą o poziomie sędziowania w dzisiejszym spotkaniu.

Obie drużyny wyszły na drugą połowę w niezmienionych składach.

Początek tej części meczu nie mógł zachwycić kibiców. Na boisku działo się niewiele, brakowało celnych podań i groźnych strzałów, przy piłce utrzymywali się piłkarze Evertonu, jednak nie potrafili oni zagrozić bramce Szczęsnego. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy.

W 56. minucie trybuny Goodison Park poderwały się i kolejny raz kibice dali wyraz swojemu niezadowoleniu po tym jak Jelavic przewrócił się w starciu z Vermaelenem. Tym razem jednak sędzia nie pomylił się.

Kilka chwil później obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego strzelał Fellaini.

Gra z minuty na minutę stawała się coraz ostrzejsza. Piłkarze jednej jak i drugiej drużyny nie oszczędzają się. Po tym jak Pienaar sfaulował Walcotta, sędzia pokazał mu żółtą kartkę. To na szczęście ograniczyło nieco brutalność piłkarzy.

W 62. minucie miała miejsce kolejna świetna akcja Evertonu i świetna obrona Szczęsnego. Na szczęście Polak nie musiał przejmować strzałem Fellainiego, Belg był bowiem na spalonym. Wciąż to gospodarze mają jednak inicjatywę w tym meczu.

Po tym jak szturm na bramkę Arsenalu nie przyniósł rezultatu, tempo meczu znowu siadło. Everton gra tak, jakby piłkarzom skończyły się pomysły na rozegranie piłki.

W 72. minucie piłkarze Wengera w końcu pokazali, że potrafią zagrozić bramce rywala. Groźnym strzałem popisał się Ramsey, jednak i tym razem obronną ręką wyszedł z całej sytuacji Howard. Po rzucie rożnym Pienaar i Drenthe wyszli z kontrą, jednak dośrodkowanie pewnie złapał Szczęsny.

2 minuty później świetnym podaniem do Robina van Persiego popisał się Kieran Gibbs. Wyśmienicie z bramki wyszedł amerykański bramkarz the Toffees i strzał Holendra nie trafił w bramkę.

Kolejny strzał Roystona Drenthe w 77. minucie. Holender po rzucie rożnym strzela mocno zza pola karnego. Piłka szybuje nad bramką Arsenalu.

W 78. minucie nastąpiły 3 zmiany. Trener Evertonu zdjął z boiska Drenthe i Osmana. Na boisko weszli Gueye i Anichebe. W ekipie Arsenalu za Walcotta wszedł Gervinho.

W 82. minucie Gervinho po raz pierwszy mógł popisać się swoją szybkością. Po rajdzie lewym skrzydłem wyłożył piłkę na 6. metr, gdzie czaił się van Persie. Holender poślizgnął się jednak i piłka poleciała nad bramką Howarda.

W 87. minucie kolejne zmiany. W Evertonie schodzi Cahill, którego zmienia Stracqualursi. Trener the Toffees rzuca ostatnie siły do boju. W ekipie Kanonierów za Rosickiego wchodzi Djorou.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Everton próbuje zdobyć jeszcze bramkę, jednak piłkarzom brakuje nieco kreatywności i sił. Wykorzystują to Kanonierzy, którzy nie śpieszą się, nie forsują tempa i kradną czas. Na koniec Song przy linii bocznej boiska przetrzymuje piłkę w stylu świętej pamięci Włodzimierza Smolarka.

Gdy sędzia zakończył spotkanie, na twarzach piłkarzy Wengera zagościły uśmiechy i uczucie ulgi. W końcu najważniejsze są 3 punkty, a nie styl w jakim się je zdobywa. Szczególnie, jeśli są to punkty na wagę awansu na 3. miejsce w tabeli Premier League!

Arsenal oddał w tym meczu 8 celnych strzałów przy 2 strzałach rywala. Posiadanie piłki to 58:42 na korzyść piłkarzy z Londynu.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 622.03.2012, 21:40

Ramsi -> To wszystko zależy jak ta gra będzie wyglądać. Chciałbym aby w Fifie 13 dodali:
- nowe ligi,
-bardziej realistyczne transfery innych zespołów w karierze (u mnie w 12 w boltonie grają Di Maria, Barrios, Torres, Ogbonna),
- coś jak w fifie, że piłkarze przychodzą do twojego biura przedstawiając swoje problemy itp,
- trudniejszy poziom, bo legendarny to żałosny poziom (1 miejsce Eintrachtem Frankfurt w Bundeslidze po 16 kolejkach...),
- samemu planować sparingi
- dodanie lm i le
- licencja na polską ligę:D
- żeby piłkarze częściej doznawali kontuzji :P
- rozbudowany i lepszy tryb wirtualnej gwiazdy!

Gdyby to wszystko było (mało realistyczne niestety :D) to bez zastanowienia bym kupił :D. Jeszcze jakby rozbudowali dodatkowo ultimate team :))

Ramsi komentarzy: 312922.03.2012, 21:39

Orandzo ----> Chciałem pobrać nowe twarze - tylko że Avast krzyczał, że koń trojański dobiera mi się do kompa!!

RvP90 komentarzy: 13022.03.2012, 21:34

orientuje sie ktos czy bedzie gra Euro 2012?? :p

ArseneAl komentarzy: 2341722.03.2012, 21:31

@polishbrigadesx
To akurat mnie najmniej interesuje :P

Studenci SGGW mają dobrze 50 zł i 3 dniowy karnet na taką imprezę :D Ale 100 zł jak dla mnie to i tak przystępna cena jak na taki składzik.

Orandzo komentarzy: 338022.03.2012, 21:29

jak wam statystyki w fifie nie pasuja to sciagnijcie program Creation Master 12

EdekSilva9 komentarzy: 273122.03.2012, 21:29

Ramsi
ja FIFE13 osobiście sobie odpuszczę by rozegrać troche więcej sezonów w "dwunastce" i kupie potem 14
a jak nie grałeś tym zawodnikiem to nie zaczynaj ostrzegam :)

polishbrigadesx komentarzy: 1022622.03.2012, 21:26

BENASSI BROS tam bedzie uuu trzeba się wybrać ;)

ArseneAl komentarzy: 2341722.03.2012, 21:26

@Dekarz123
No Slayer w Polsce to będzie wydarzenie. Ale jeszcze Limp Bizkit, Nightwish i Illusion to baardzo smaczny kąsek :)

Ramsi komentarzy: 312922.03.2012, 21:25

ES9 ---> ja nigdy nie grałem kariery zawodnikiem, więc nie wiem jak to jest :(
Niedawno (miesiąc temu) zacząłem grać karierę na Klasie Światowej - o dziwo zająłem 2 miejsce w PL.
Teraz natomiast gram na tym samym poziomie i po 5 meczach jestem 16:(
Ahh ta FiFa zawsze na zaskawiła zaskuje i będzie zaskakiwać. Jest także duże prawdopodobieństwo, że to wszystko (porażki) to moja wina, bo w defensywie nie idzie mi najlepiej :( Wyniki są np. z Totenhamem 4:2 (dla Totenhamu) taaa.
Kto będzie kupował FiFa 13??

Dekarz123 komentarzy: 118622.03.2012, 21:23

Spojrzałem z ciekawości na Line up i musze przyznać , że robi wrażenie. Myślę , ze dla samego Slayera warto kupić bilet ;].

ArseneAl komentarzy: 2341722.03.2012, 21:20

Zmieniając temat: wybiera się ktoś z was na tegoroczne Ursynalia? Bo line-up jest wyje**ny w kosmos ^^

I Wilshere'a.

Dobra lece chopy:D Trzymajta sie i dobrej nocy;))))

polishbrigadesx komentarzy: 1022622.03.2012, 21:18

Pes jest i tak lepszy fifa jest troche taka drewniana moim zdaniem.

Vermaelen5 komentarzy: 265922.03.2012, 21:17

Edek
Jeszcze z Kanonierami nie grałem:D dopiero 1 sezon i 4 mecze zagrałem.

Ja na Fifie mam w Arsenalu: Szczesnego, Fabiana, Jenkinsona, Sagne, Gibbsa, Santosa, DJ-a, Squillaciego, Verme, Kose, Pera, Rose, Artete, Songa, Ramsey'a, Benayouna, Walcotta, Gerva, Arshe, Chamakha, Parka i RvP

EdekSilva9 komentarzy: 273122.03.2012, 21:16

a na canalplus.pl mecz Arsenal vs QPR wygrywa już przeciwko Chelsea vs AV :)
jednak kibiców Arsenalu jest duuużo :)

songoku95 komentarzy: 2348622.03.2012, 21:16

edek
tylko, zeby gadac o fife?:D

sleyoo komentarzy: 48222.03.2012, 21:15

Głosujemy!!!!!!!!!!!!!
Wybierz mecz ligi angielskiej, który będziemy transmitować 31 marca w CANAL+.

canalplus.pl/sport/oferta-sportowa

chyba nie damy wygrac che$ea:)?

Vermaelen5 komentarzy: 265922.03.2012, 21:13

Edek
Ja mam Christianem Clemensem drugi sezon i już ma Overall 84. Jest kapitanem Koeln, reprezentacji Niemiec (ma tam już status "Legend").

noale Coq'a nie mam

O ja ale macie tematy :p pogadajmy o czyms ciekawszym, np. kto trafi do Arsenalu i innych zespolow

EdekSilva9 komentarzy: 273122.03.2012, 21:11

Verma5
a jak S'landem grasz z Arsenalem to dajesz im chociaż troche fory? ;p

Vermaelen5 komentarzy: 265922.03.2012, 21:11

A najgorsze jest to, że na fifie nie ma AOC, Coqa, Miquela.

EdekSilva9 komentarzy: 273122.03.2012, 21:10

ale takim prawdziwym? jeśli tak to nie mam

Vermaelen5 komentarzy: 265922.03.2012, 21:09

Edek
Ja mam z S'landem Menedżerem, a piłkarzem z Clemensem. A Ty masz kariere z pilkarzem?

EdekSilva9 komentarzy: 273122.03.2012, 21:08

Acolt
Xbox
ps. jak szczęsny ma na początku 79 a potem 80 to rzeczywiście szacun :)

polishbrigadesx komentarzy: 1022622.03.2012, 21:08

Ja pamiętam jak grałem w Pesa 6 i sobie wszystkich z Arsenalu na 99 robiłem;)

EdekSilva9 komentarzy: 273122.03.2012, 21:07

Verma5
no gram grającym trenerem

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 622.03.2012, 21:07

EdekSilva9 -> Ja gram na PS3 po aktualizacji i zawodnicy Arsenalu są świetni :D. Chamberlain jest genialny, a Szczesny ma chyba 80 :D. Ty ma jakiej platformie grasz?

songoku95 komentarzy: 2348622.03.2012, 21:07

Jezeli Arsenal powalczy to jest do kupna...

RvP90 komentarzy: 13022.03.2012, 21:07

LordTiti
Tez tak czuje :/ Boss powie ze pod koniec sezonu dobrze gralismy sklad jest extra i nikogo nie potrzeba, brakuje jeszcze zeby znowu ktos odszedl czyli Robin :/

Kaziu09 komentarzy: 325322.03.2012, 21:06

Hazard trafi do ManU coś mam takie przeczucie ...

ArseneAl komentarzy: 2341722.03.2012, 21:06