Arsenal vs Bolton - jak to wyglądało w ostatnich latach

Arsenal vs Bolton - jak to wyglądało w ostatnich latach 09.09.2010, 16:44, IceMan 17 komentarzy

Przed sobotnim starciem z Boltonem na The Emirates Stadium, oficjalna witryna Arsenalu sporządziła listę pięciu najciekawszych starć Kanonierów z Kłusakami ostatnich lat.

Arsenal 4-1 Bolton, 1997

Dzień, do którego do końca swoich dni powracał będzie Ian Wright. Czarnoskóry napastnik miał na swoim "liczniku" przed tym spotkaniem zaledwie jedną bramkę mniej od ówczesnego najskuteczniejszego strzelca The Gunners w dziejach - Cliffa Bastina. Wright pobił rekord legendarnego napastnika Arsenalu jeszcze przed przerwą, a dzięki trafieniu w drugiej połowie skompletował hat-tricka. Na listę strzelców w tym historycznym pojedynku wpisał się również Ray Parlour.

Arsenal 2-1 Bolton, 2007

To była ciężka przeprawa z dobrze dysponowanym tego dnia Boltonem. W dodatku sytuację Kanonierom nie ułatwiła szybka bramka strzelona przez byłego gracza Arsenalu - Nicolasa Anelkę. Podopieczni Arsene'a Wengera zdołali jednak wydrzeć zwycięstwo dzięki bramkom Tomasa Rosicky'go oraz Ceska Fabregasa.

Arsenal 2-0 Bolton, 2007

Frustracja kibiców zebranych na The Emirates Stadium oraz samych piłkarzy rosła z minuty na minutę, bowiem futbolówka za nic nie chciała wpaść do siatki Kłusaków. Ten impas przełamał po godzinie gry Kolo Toure, który płaskim uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania na 10 minut przed końcowym gwizdkiem ustalił Tomas Rosicky.

Arsenal 1-0 Bolton, 2009

Widząc bezradnych, bezskutecznie usiłujących dostać się pod bramkę defensywnie usposobionego Boltonu podopiecznych Arsene Wenger na 16 minut przed końcem meczu postanowił desygnować do gry Nicklasa Bendtnera. Jak się później okazało, ta decyzja była strzałem w "10". Wprowadzony za Emmanuela Eboue Duńczyk w ostatnich sekundach spotkania strzelił zwycięską bramkę.

Arsenal 4-2 Bolton, 2010

Szalony mecz, który wywindował Kanonierów na szczyt ligowej tabeli. Kłusacy prowadzili już 2-0, jednak kontaktową bramkę tuż przed przerwą zdołał zdobyć Tomas Rosicky. Dzięki trafieniom Ceska Fabregasa, Thomasa Vermaelena oraz Andrieja Arszawina to The Gunners wyszli z tego starcia zwycięsko.

Bolton Wanderers autor: IceMan źrodło: Arsenal.com
laskowski19051995 komentarzy: 494510.09.2010, 14:21

Z tego co tu napisano wychodzi że zawsze wygrywaliśmy, mam nadzieję że i tym razem tak będzie :)

concrete13 komentarzy: 869809.09.2010, 20:19

oby Tomas powtórzył to w sobotę :)

KanonierTH1411 komentarzy: 482809.09.2010, 19:45

Rosicky ma patent na Bolton jak widać. Może jutro znów strzeli.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.09.2010, 18:11

Rosicky i Fabregas strzelili po trzy bramki Boltonowi w swojej karierze, najwięcej ze wszystkich graczy obecnego składu. Jeśli ktoś ma im strzelić, to właśnie oni! :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4809.09.2010, 17:51

Podopieczni Arsene'a Wengera zdołali jednak wydrzeć zwycięstwo dzięki bramkom Tomasa Rosicky'go [..]

na 10 minut przed końcowym gwizdkiem ustalił Tomas Rosicky

jednak kontaktową bramkę tuż przed przerwą zdołał zdobyć Tomas Rosicky

Rosa 2x w 2007, więc teraz powinien drugi raz strzelić w 2010 ;)

Gunner_995 komentarzy: 655009.09.2010, 17:45

Ebi Smolarek xD

Rosa lubi pakować siaty Boltonowi :) Liczę na niego i tym razem ;)

evelred komentarzy: 369109.09.2010, 17:22

youtube.com/watch?v=1wFjjhkRM4c

to był kosmiczny mecz, w ostatnim sezonie było podobnie, tylko, że bez czerwonej kartki

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.09.2010, 17:06

Na C+ będą derby Londynu - West Ham vs Chelsea, ale za tydzień na C+Sport2 będzie nasze wyjazdowe spotkanie z Sunderlandem :D

banach komentarzy: 18409.09.2010, 17:05

kobzu 100% racji:D Rosa ma niezly bilans z nimi. Widze ze sie zgadzamy w 150%

Kondzior12 komentarzy: 490009.09.2010, 17:02

Meczu nie będzie na canal+

kobza22 komentarzy: 422 newsów: 69509.09.2010, 17:01

Rosicky, patrząc na nasz aktualny skład, wypada najlepiej w klasyfikacji strzelców w potyczkach z Boltonem. Może w sobotę dorzuci jeszcze jakąś. Tym bardziej, że ostatnio nieźle mu idzie.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.09.2010, 16:56

Panowie chodzi o mecze u siebie .

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.09.2010, 16:56

Wiecie czy mecz z Boltonem będzie na Canal+?

Mariachi komentarzy: 128509.09.2010, 16:55

Ciekawy artykuł. Fajnie było by gdyby takie coś była zamieszczane przed każdym meczem z danym rywalem. Smolarek w tle :D

jarts komentarzy: 231909.09.2010, 16:54

na 2-1 strzelił Gallas :d

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.09.2010, 16:51

Ja najbardziej pamiętam spotkanie, które wygraliśmy bodajże na wyjeździe 3:2. Przy stanie 2-0 czerwo zarobił Diaby, a bramkę kontaktową strzelił chyba Flamini.

Gooner250 komentarzy: 132509.09.2010, 16:50

Eeeee, a gdzie to 3:2 looool?? Zaskakuje mnie brak tego meczu!! Przecież przegrywaliśmy 0:2, Diaby czerwona kartka, a wygraliśmy 3:2.